Wymagania i inne kwestie związane ze sprzętem

Temat na forum 'EU IV - Pomocy!' rozpoczęty przez xxx000, 7 Sierpień 2013.

  1. xxx000

    xxx000 Nowy

    Jeśli gra ma w wymaganiach minimalnych podany procesor Pentium IV 2.4 GHz a ja mam lapka z Intel Core i3-2310M 2.10GHz to pójdzie spokojnie bez żadnych zwiech ani przycinania? Dodam, że mam 4GB RAM i GeForce GT520M.
     
  2. Stefanesko

    Stefanesko Nowy

    i3 są wydajniejsze od wyżej taktowanych pentiumów, więc raczej nie powinno być problemu ;)
     
  3. xxx000

    xxx000 Nowy

    Sprawdzałem na demie CK2 (bo to przecież ten sam silnik) i ścina trochę tylko jak mam włączoną mapę terenu i maksymalnie oddaloną :)
     
  4. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Silnik silnikiem, ale chodzi jeszcze o to ile danych gra mieli, w EU3 świat będzie większy, ale danych powinno być ciut mniej. Teoretycznie powinno więc być ok. Co innego jakby to Vicky 3 miała być ;)
     
  5. de Ptysz

    de Ptysz Ten, o Którym mówią Księgi

    Jak z prędkością gry?
     
  6. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Na moim starożytnym PC-cie śmiga równie szybko co CK2 i duuużo szybciej niż np. EU3 z modem Magna Mundi. Nie jest źle.
     
  7. Michas303

    Michas303 Znany Wszystkim

    Świetna wiadomość. A już myślałem że sobie nie pogram.
     
  8. Einno

    Einno Nowy

    Odpalona gra. Silnik działa dobrze, chociaż przy maksymalnej prędkości potrafi zamulić kiedy miałem wojnę Wenecją, ale dużo lepiej niż EU 3 :)
     
  9. andrzej

    andrzej Znany Wszystkim

    Witam

    Zakupiłem grę w wersji cyfrowej na gram.pl
    Czy mogę ją ściągnąc tylko raz?
    Jutro bedę miał nowy komputer i nie wiem czy będę mógł jeszcze raz ściągnąc grę?
    Czy ktoś już to ściągnął - napisali, że będzie dopiero 13.08 (jutro) a z drugiej strony, że jest tylko doba na pobranie od zapłaty - doba minie dzisiaj ok. 18-ej.

    Może te pytania wydają się głupie niemniej jeżeli ktoś mi odpowie to bedę wdzięczny.

    PZDR
     
  10. Tak, będziesz mógł ściągnąć grę z serwisu steam zawsze
     
  11. MrCrusaderek

    MrCrusaderek Guest

    Kwestie związane ze sprzętem

    Jest jakiś sposób by uruchomić demo EU IV na karcie graficznej GeForce 6200 (128 MB ) :)
     
  12. Krzychur

    Krzychur Nowy

    Mam problem z napisami w grze, tzn są one jakby zamazane, niewyraźne. Mam GeForce GT630, ADM Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2,21 GHz 2GB RAM. Czy problem tkwi w sprzęcie czy jaki piernik?

    Dodam, że na CK2 wszystko ładnie śmiga
     
  13. nows

    nows Nowy

    EU IV - Szybkie pytania

    U mnie też lekko niewyraźne na radeonie.
     
  14. Krzychur

    Krzychur Nowy

    Dobra, już wiem. W sumie to chodziło o rozdzielczość. Zmieniłem i już jest lepiej:)
    Ale mam też pytanie o te bonusy z preordera. Kupowałem grę na GMG i dostałem dwa kody (EU4 i CK2) a co z resztą dodatków. W CK2 jest tylko info że można nabyć konwerter a przecież powinienem już go mieć. Czy to jakoś osobno jeszcze się ściąga?
     
  15. Sakosa

    Sakosa User

    Zamulanie gry

    Witam wszystkich, mój problem jest taki, że gra strasznie mi zamula. Wlecze się do końca miesiąca a potem jest ścinka na jakieś 10 sec. 10 lat gry w EU III jest jak tutaj 1 rok :/

    Mój sprzęt
    AMD phenom N830 3x 2,1 Ghz
    3 Gb ram DDR3
    Ati radeon HD 5470 512 mb
    Win 7 Home Premium

    Mam najnowsze stery do grafy i inne potzebne rzeczy. Ustawiena grafiki są na najniższych.
    Proszę o pomoc. :)
     
  16. Konfucjusz

    Konfucjusz Nowy

    Próbowałeś wyłączyć drzewa, rzeki i inne pierdółki?
     
  17. Rothus

    Rothus Znany Wszystkim

    Grając na laptopie pomaga mi razor game booster. Niewiele, ale jednak wspiera te przeskoki. Mam teraz tylko chwilowe zarwanie pod koniec miesiąca, trwające 1-3 sekundy w zależności od pogody. Wcześniej problem był poważniejszy. Jeśli zmniejszenie wymagań nie pomoże, polecam ten, albo inny program.
    Miejska legenda mówi też, że formatowanie dysku może pomóc na wydajność.
     
  18. bachuxd

    bachuxd Nowy

    Dziwne, bo mi np EU IV bangla lepiej niż EU III...
    A formata, to kiedy kolega robił ? :p
     
  19. Sakosa

    Sakosa User

    Mam wszystko na najniższych, tylko granice włączone bo tak to mi się wszystko zlewa :p

    a inne gry czy EU III mi fanie banglają tylko to mi jakoś tak muli :/
     
  20. Arpad Secundo

    Arpad Secundo Aktywny User

    Mi EU IV chodzi jak DeI na EUIII. Rewelacji nie ma.
     
  21. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Na moje oko trochę mało RAMu i karta graficzna może sprawiać problemy, ale gra powinna jako tako śmigać.
     
  22. hipollek

    hipollek Guest

    Formatowanie od zawsze jedynym rozwiązaniem...
    Jeśli chcesz przyspieszyć to mam takie rady:
    1. program do optymalizacji rozruchu systemu (Autostarts lub coś w ten deseń) - wyrzucasz WSZYSTKO, co NIE JEST potrzebne do działanai systemu. Jeśli widzisz jakiś plik, który jest powiązany z programem xxx (i ten program go wymaa do działania) to na 99,9% przy włączaniu xxx też się włączy wyłączony plik. Zmorą w tym przypadku są laptopy, które bóg-wie-co-tam-mają-włączone-do-obsługi-takiet-nuklearnych.
    2. defragmentacja. Na swoim przypadku wiem, że przy grach paradoksu robi dużo: dużo plików, dysk się fragmentuje no i wtedy bajzel w klastrach.
    3. taki trik: gdy włączysz EU IV, CTRL+ALT+DELETE i wyłącz explorer. Po skończonej grze CTRL+ALT+DELETE > Uruchom > explorer .
    4. mając laptopa z Windowsem 7 problem przy niektórych grach sprawiała usługa: Dziennik zdarzeń. Komputer > PPM > Zarządzaj > Usługi > Wyłącz > reset.
    Może pomoże. z Tych czterech to defragmentacja obowiązkowa!
     
  23. Cutizzini

    Cutizzini User

    Przestoje na początku każdego miesiąca wiążą się z wyciekiem pamięci i jest potwierdzone, że w następnym patchu zostanie to naprawione.
     
  24. Arpad Secundo

    Arpad Secundo Aktywny User

    Mam:
    4 GB RAMu
    kartę graficzną 512 MB
    AMD Athlon(tm) II X2 255
     
  25. Jerzy I

    Jerzy I Znany Wszystkim

    Z czym?
    Też mam ten problem, ale trwa to chwilę, niestety b. zauważalną.
    Jakbym miał coś obwiniać to nie kartę graficzną bo pierwszego miesiąca pewnie są obliczenia ekonomi dla procka, a nie obciążenie grafiki.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie