YogBoxowe Echo Minecrafta [AAR]

Temat na forum 'Minecraft - AARy' rozpoczęty przez Banas, 31 Sierpień 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Banas

    Banas Ten, o Którym mówią Księgi

    Zanim zaczniemy:
    Ponieważ tak jak trashing mad ściągnąłem YogBoxa zamierzam po raz wtórny spróbować zrobić jakiś AAR
    Dobra my tu gadu gadu a odcinek sam sie nie zrobi no to zaczynamy:
    YogBoxowe Echo Minecrafta [AAR]
    Odcinek 1 - Początek.​



    [​IMG]
    Zacząłem na małej pustyni. W oczy od razu rzuciła mi się małą wioska. W przyszłości może skoczę tam i będe prowadził handel z tubylcami. Narazie jednak mam inne sprawy na głowie.


    [​IMG]
    Podczas szukania drzew by zdobyć trochę drewna nagle zauważyłem wielką dziurę w ziemi. Patrząc do góry stwierdziłem, że to jakaś ?Tajemnicza siła? wyrwała kawałek ziemi razem z budynkiem. Kiedyś będe musiał się jakoś tam dostać.


    [​IMG]
    Jednak na obecną chwilę priorytetem jest zdobycie drewna. Skierowałem się do najbliższego drzewa i zacząłem je ścinać.


    [​IMG]
    Ze ściętego drewna zrobiłem deski bez których nie można zrobić praktycznie nic. Parę ptaków wgramoliło mi się przed siekierę więc zdobyłem też parę piórek.


    [​IMG]
    Podczas szukania miejsca na dom zauważyłem rudę verditu. Narzędzia z tej rudy są przydatne ponieważ są trwalsze i szybsze od kamienia.


    [​IMG]
    Dom zacząłem wykopywać w pobliskiej górze. Podczas kopania szczęśliwie trafiłem na węgiel.


    [​IMG]
    Z posiadanego węgla zrobiłem kilka pochodni dzięki którym oświetle dom i okolicę podczas nocy.


    [​IMG][​IMG]
    Ponieważ zaczynało się robić ciemno szybko zrobiłem drzwi i wstawiłem je do domu.


    [​IMG]
    Mniej więcej tak teraz wygląda mój dom. W przyszłości rozwinę go o piętra dodatkowe pokoje piwnice itp ale nie dzisiaj.


    [​IMG]
    I jeszcze umiejętności.


    Koniec
     
  2. wiktorx10

    wiktorx10 Aktywny User

    fajnie że wróciłeś do pisanie :) tylko trochę tego mało
     
  3. Legend

    Legend リヴェン

    Jak dla mnie stanowczo za krótko 5 scrennów na krzyż oraz 5 linijek tekstu. Wiem, że początki to głównie walka z otoczeniem i czasem, ale to wcale nie znaczy, że musiałeś okazać się aż tak skąpym screenowotekstowym dawcą.
     
  4. michall55

    michall55 Znany Wszystkim

    Ja się cieszę że tyle teraz osób robi AAR z MC bo jest co czytać i oglądać.
     
  5. Banas

    Banas Ten, o Którym mówią Księgi

    5?
    Jakie 5?
    przeciez jest tu wiecej niz 5 screenow?
     
  6. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Zgaduję, że to była przenośnia.
     
  7. Peeguła

    Peeguła Ten, o Którym mówią Księgi

    Banas, ja bardzo cię proszę, postaraj się dopieścić kolejny odcinek, żebym musiał coś poczytać. Bo tyle tego tekstu, że zajmuje to mniej czasu niż spisanie wszystkich elektrowni atomowych w Polsce.
     
  8. Banas

    Banas Ten, o Którym mówią Księgi

    Dzień 2



    [​IMG]
    Skoro ogólnie jest noc i nie ma co robić a ja nie mam wełny na łóżko zacząłem wydobywać Verdyt.


    [​IMG]
    Za złożem verdytu znalazło się również złoże węgla. To dobrze bo akurat jego nigdy za wiele :)


    [​IMG][​IMG]
    Z posiadanych kamieni złożyłem piecyk w którym zacząłem wytapiać znaleziony verdyt. Szkoda, że nie można z niego robić zbroi tylko narzędzia.


    [​IMG]
    Gdy tylko wytopiły się 2 sztabki skorzystałem z nich aby stworzyć miecz. Będzie mi potrzebny ponieważ w nocy spawnuje się dużo potworów a zwłaszcza ogniste(wodne ciasteczkowe itp.) creepery które niestety nie giną od słońca.


    [​IMG][​IMG]
    Miecz przydał mi się do pokonania szkieleta który zagradzał mi wyjście z domu. Dostałem z niego złotą kość z której można robić różdżki zwykłą kość z której robi się nawóz i kościane pochodnie oraz 1 strzałę.


    [​IMG]
    Noc trwa i trwa więc postanowiłem wykopać Piwnico-sypialnie. Podczas kopania znalazłem...eee szafir? ametyst? Niewiem. Jak zdobęde żelazny kilof to wykopie i sprawdze.


    [​IMG]
    Podczas kopania znalazłem rudę żelaza którą natychmiast włożyłem do piecyka. Po przetopieniu zrobię z nich kilof.


    Koniec

    --------------------------------------------------------------------------------------------------
    Mam już screeny do kolejnego odcinka. Ale to jutro :)
     
  9. matigeo

    matigeo Ten, o Którym mówią Księgi

    Jakiś ciekawy mod! Różdżka, nowe minerały...
     
  10. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    To jest ten sam co ma trashing nad
     
  11. Dzięki ci kapitanie Oczywiście!
     
  12. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Ciekawe. Może spróbujesz włączyć któregoś texturepacka (mod zawiera dwa do wyboru)?
     
  13. Legend

    Legend リヴェン

    Gilded to pozłacany ewentualnie iskrzący się, a nie złoty.
     
  14. Banas

    Banas Ten, o Którym mówią Księgi

    oj tam oj tam :p
     
  15. Banas

    Banas Ten, o Którym mówią Księgi

    Dzień 3​




    [​IMG]
    Dzisiejszego ranka chwile po wyjściu słońca wyskoczyłem na zewnątrz. Po odwróceniu się okazało się, że pająk omal nie spadł mi na głowe. Póki co jest jednak dzień więc jest neutralny(Chyba, że zaatakuje) więc ubijam go szybko i zabieram łupy.(1... hmm... niteczka? :p)


    [​IMG]
    Ponieważ nie widzę innych potworków wybrałem się do owiec aby zdobyć wełne. Niestety nie zaposiadam w chwili obecnej żelaza więc nie mogę ich ostrzyc, mogę tylko zabić, ale i tak zdobywam 4 sztuki wełny. Zbieram również 2 z pobliskich dyń.


    [​IMG]
    Idąc dalej zauważyłem małe złoże rudy verdytu. Wydobywam je szybko bo coś czuję, że bardzo mi się przyda.


    [​IMG]
    Następnie wybrałem się do Hall De La Guide(Coś w stylu ratusza) w pobliskiej wiosce aby dokonać zakupów. Zanim to jednak zrobiłem musiałem przepchać się przez tabun ludzi. (Nie mają co robić? :D)


    [​IMG]
    Niestety rozczarowałem się trochę ponieważ ogólnie nie mają prawie nic, a to co już mają to i tak mi niepotrzebne. Może udko kurczaka czy specjalne bloki to nie jest jako tako nic ale narazie ich nie kupię.


    [​IMG]
    Po powrocie do domu(Wcześniej wydobyłem również verdyt znaleziony w 1 odcinku) skorzystałem z wytopionego już żelaza żeby zrobić kilof jednak moje umiejętności craftowania są zbyt małe. No cóż :p


    [​IMG][​IMG]
    Z wełny którą miałem zrobiłem 4 niteczki i łóżko. Podoba mi się możliwość zamiany wełny w nitki. Można o wiele łatwiej zrobić łuk czy coś. Łóżko zostało ustawione w piwniczce ponieważ w tamtym pokoju nie było jak go ustawić żeby nie przylegało do ściany lub nie było na środku pokoju. Pozatym tam jest salonik nie sypialnia :)


    [​IMG]
    Korzystając z 2 patyczków upiekłem mięso ze świni która została zabita przez wieśniaka który przygotowywał teren pod budowę.


    [​IMG]
    Korzystając z piórka patyka i krzemienia(Wydobytego podczas budowy domu i usuwania żwiru) stworzyłem sobie strzały a potem jeszcze łuk. Może 5(Słownie: pięć) to mało ale na 1 creepera czy osłabienie czegoś wystarczy.


    [​IMG]
    Chciałem wyrównać teren przed domem jednak chwilę po tym jak zacząłem dopadł mnie zmierzch więc ide do łóżka ale przedtem...


    [​IMG]
    ...Umiejętności.

    Koniec
    ___________________________________________________________________________________

    I jak teraz lepiej? :D
     
  16. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Dużo lepiej.
     
  17. a da się w takiej wiosce zrobić jakąś masakrę i plądrowanko? :D:D:D

    Wystarczy jedna emotka, żebyśmy dostrzegli Twoją radość.
    Maciej
     
  18. Banas

    Banas Ten, o Którym mówią Księgi

    Masakrę? tak. Plądrowanko? nie jestem pewien. :D
     
  19. michall55

    michall55 Znany Wszystkim

    No a jak zabijesz tych npc to coś z nich wypadnie czy nie?
     
  20. Banas

    Banas Ten, o Którym mówią Księgi

    Dzień 4



    [​IMG]
    Tak siedząc w domu wpadłem na pomysł, że zrobie sobie wiaderko. Przyda mi sie niedługo bo chcę... Później się dowiecie


    [​IMG]
    Skoro nic się nie dzieje to prześpie się tej nocy i nie będe czekał pod drzwiami wgapiony w niebo myśląc: Co z tym dniem! Długo jeszcze?


    [​IMG]
    Ogólnie nie widać było nikogo lecz jednak coś przeraźliwie wyło gdzieś w pobliżu. Mniemam, że to wilkołak.


    [​IMG]
    Odkułem kawałek ściany żeby sprawdzić czy nie ma pająków na górze. Z góry zleciał tylko sprawca wycia. Wilk. Zostają agresywne przez dzień i noc więc zabiłem go przez otwór i zdobyłem skórę.


    [​IMG]
    Wychodząc z domu poszedłem na wschód(Od mojego domu oczywiście) i zauważyłem jakąś rude. Nie wiedziałem co to więc spróbowałem wydobyć to kilofem z verdytu. Niestety fiasko. Ruda roztrzaskała się nie zostawiając nic.


    [​IMG]
    Gdy wybierałem się po wodę niedaleko rozpoczęło się lato. Szybko wziąłem do wiaderka wody lecz niestety zostałem na piasku zbyt długo straciłem po chwili 2.5 serca. Dziwne bo na śniegu utrata hp jest późniejsza a na piasku jakaś szybka.


    [​IMG]
    Tak spacerując znalazłem odrobinę prochu. Czyżby creepery wplątały się w bójkę ze zwierzętami?


    [​IMG]
    Po powrocie do domu zacząłem wytapiać posiadany verdyt na 12 pięknych zielonych sztabek.


    [​IMG]
    Teraz żeby wykorzystać wodę mam zamiar zrobić małą farmę. Dzięki temu wykorzystam moje wiaderko oraz będe miał co robić z kośćmi. Podczas kopania znalazłem rudę... Wszystkiego? (Węgiel żelazo złoto diament redstone)(A no i jajko ) wykopałem z niej 2 jajka węgielek i rudę żelaza.


    [​IMG]
    Zrobiłem sobie motykę z drewna bo lepszej nie potrzebuję.


    [​IMG]
    Tak wygląda moja mała podziemna farma. Wiem, że nie za duża ale po co mi większa? Życia mało to nie potrzebuje zbyt dużo jedzenia.


    [​IMG][​IMG]
    Ponieważ w domu nie mam nic do roboty wybrałem się na zewnątrz gdzie znalazłem różowego creepera. Nakarmiłem go znalezionym prochem lecz nie dał się oswoic i poszedł w siną dal. Niewdzięcznik


    [​IMG][​IMG]
    Zebrałem już wytopiony verdyt oraz zmieliłem kości na 6 sztuk nawozu.


    [​IMG][​IMG]
    Nawóz użyty na niedawno zasadzonych nasionych zamienił je odrazu w dojrzałe zdatne do zbierania. Nawozu próbowałem też użyć na ziemi ale wyrosła cała masa trawy nic więcej ;P


    [​IMG]
    Po wykorzystaniu całego nawozu zebrałem zboże i zrobiłem z niego 4 sztuki pysznego miękkiego bezziarnistego chlebka.


    [​IMG]
    Ponieważ na mapce nie byłow widać w poblużu żadnych mobów spokojnie wyszedłem z domu i ruszyłem aby zabić creepera.


    [​IMG]
    Coś zaszło mnie od tyłu i zaczęło atakować. Ponieważ byłem pewien swojej śmierci zabiłem creepera zanim wybuchł i sam również padłem. Dobrze, że mam łóżko więc zespawnuje się parę metrów dalej.


    [​IMG]
    Gdy wyszedłem okazało się, że sprawcą był lew który jest agresywny i niestety oznaczany jako zwierzę nie mob. Zdążyłem zabrać parę rzeczy ale szybko mnie zauważył i musiałem wracać. Udało mi się zabrać jednak miecz więc pokonałem go i zdobyłem pazury.


    [​IMG]
    Przed wejściem wybudowałem mały kamienny przedpokój z którego będe mógł wypatrzeć wrogów. Budując drzwi udało mi się nabić w końcu 10 level craftingu.


    [​IMG]
    Z węgla stworzyłem również 4 strzały zapalające dzięki którym będe mógł skuteczniej razić wroga ostrzałem.


    [​IMG]
    No i to co zawsze na koniec :)

    Koniec
     
  21. Tasse

    Tasse Nowy

    Lepiej oświetl farmę , a poza tym mod jak i AAR świetny. Łap gwiazdke.
     
  22. Banas

    Banas Ten, o Którym mówią Księgi

    Jest oświetlona.
    Nie widać pochodni? :p
     
  23. matigeo

    matigeo Ten, o Którym mówią Księgi

    Ten różowy creeper wyglądał jak mamba malinowa :p.
     
  24. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    A statystyki ?
     
  25. michall55

    michall55 Znany Wszystkim

    A mnie ciekawi ta mapa raz jest a raz jej nie ma.Ale tak to wszystko super.
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie