Zasady wszelakie

Temat na forum 'Nasza Strona - Dyskusja' rozpoczęty przez Raferti, 23 Marzec 2016.

Tags:
Status Tematu:
Zamknięty.
 1. Raferti

  Raferti Raf Członek Załogi Administrator

  REGULAMIN EUFIGAMES v 4

  I. WSTĘP  Niniejszy Regulamin został sporządzony w oparciu o przepisy prawa obowiązujące na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i określa zasady działania platformy komunikacyjnej (serwisu społecznościowego), funkcjonującej pod domeną eufigames.com, oraz świadczenia i korzystania z forum i usług.
  Regulamin określa prawa i obowiązki Użytkowników, a także prawa, obowiązki i zakres odpowiedzialności zarządzającego i prowadzącego Serwis.
  II. DEFINICJE


  * Serwis - serwis internetowy pod domeną eufigames.com
  * status serwisu - serwis wymagający rejestracji, zrzeszający użytkowników o wspólnych zainteresowaniach
  * sposób finansowania serwisu - finansowanie przez właściciela serwisu i reklama google.
  * reklama na forum i usługi - mają za zadanie utrzymywać serwis i pokrywać częściowo koszt serwera, skryptu, skinów, itp - usługa reklamy dostarczana jest za pomocą usługi google adsense, oraz sporadycznie wydawców i zleceniodawców. Usługa reklamy kierowana jest za pośrednictwem EUFI , która to jest właścicielem eufigames.
  * tematyka serwisu - gry komputerowe, historia, kultura, technika
  * Head Admin / Właściciel - Właścicielem Serwisu jest EUFI reprezentowana przez własciciela Rafała Winsztal, z siedzibą w 62-230 Witkowo, ul. Czerniejewska 11/49 , zarejestrowana pod nr EDG: 3151/2011 ; nr REGON: 301717937 ; nr NIP: 7842014957 (od 23 sierpnia 2011).
  * Administratorzy Serwisu - Administratorami Serwisu są osoby powołane przez Właściciela serwisu, do zarządzania forum. Administratorzy, Junior Administratorzy, oraz Moderatorzy sprawują swoje funkcje nieodpłatnie.
  * Baza Kont - zbiór Danych lub Danych Osobowych zamieszczonych w Serwisie przez Użytkowników, które za zgodą Użytkowników są gromadzone, przetwarzane w uporządkowany sposób w systemie informatycznym, w ramach Usług świadczonych przez Administratora Serwisu;
  * Dane – treści, w szczególności informacje, zdjęcia, wpisy, komentarze, które Użytkownik dobrowolnie umieszcza w Serwisie;
  * Konto - założony na Serwisie profil Użytkownika, w ramach którego Użytkownik wprowadza i administruje danymi;
  * Login/Nazwa Użytkownika - ciąg znaków wprowadzonych przez Użytkownika w Serwisie na etapie tworzenia Konta, umożliwiający późniejszą identyfikację Użytkownika (wewnętrzne ID użytkownika przypisane do nazwy użytkownika) podczas korzystania z Serwisu. Login, jako techniczny, unikalny ciąg znaków, nie ulega zmianie;
  * Regulamin Serwisu – niniejszy dokument, określający zasady funkcjonowania serwisu internetowego oraz prawa i obowiązki Użytkowników Serwisu;
  * Spam - wiadomości elektroniczne (w szczególności o charakterze komercyjnym) przesyłane w ramach Serwisu za pośrednictwem Wiadomości, jak również umieszczane w innych miejscach Serwisu, na których otrzymywanie odbiorca nie wyraził uprzedniej zgody;
  * Użytkownik - osoba powyżej 13 roku życia, posiadająca częściową lub pełną (w przypadku osób pełnoletnich) zdolność do czynności prawnych, która poprzez akceptację niniejszego Regulaminu założyła Konto w Serwisie.
  * VIP - użytkownik z wykupionymi usługami Premum na stronie  III. Zasady świadczenia usługi VIP / Premium :


  1. Usługa Premium zostanie zrealizowana ręcznie najpóźniej w 48 h po zaksięgowaniu wpłaty bankowej, lub z automatu po zaksięgowaniu wpłaty PayPal.
  1a. Wpłaty bankowe bez poprawnych danych (nick z forum), mogą ulec opóźnieniu w realizacji
  1b. Usługa jest przyznawana na wykupiony okres, od momentu przyrznia na stronie użytkownikowi statusu VIP - przykładowo więc o ile zaksięgowanie wpłaty odbędzie się kilka dni po wpłacie, liczy się termin włączenia usługi, a nie wpłaty.

  2. Użytkowników VIP obowiązuje regulamin forum - w żaden sposób, poza ewentualnymi bonusami dostępnymi z poziomu konta Premium, status VIP nie upoważnia użytkowników, do nieprzestrzegania zasad netykiety i regulaminu.

  3. Użytkownik wpłacający na usługę Premium, automatycznie oświadcza, że zapoznał się z zasadami świadczenia usług kont VIP (wraz z akceptacją regulaminu, która jest wymagana w celu możliwości posiadania aktywnego konta na forum).

  4. Dane wpłacających, pozostają tylko i wyłącznie do informacji właściciela EUFI, dla potrzeb zaksięgowania usługi - na stronie zostaje przypisany status VIP do konta / nicka użytkownika.
  4a. Żadne z danych osobowych nie są udzielane pozostałym administratorom forum, ani moderatorom, oraz użytkownikom i osobom 3cim, w tym firmom zewnętrznym.

  5. Usługa Premium gwarantuje dostęp do wszystkich działów (oprócz administracyjnych), na okres aktywności konta VIP, oraz brak wyświetlanych reklam.

  6. W przypadku przerwy w wykonywaniu usługi trwającej powyżej 24h, wynikającej z przyczyn technicznych, lub zakazu pisania, klient ma prawo do zerwania umowy i zwrotu gotówki za pozostały okres, lub otrzymuje rekompensatę w postaci wydłużenia okresu świadczenia usługi, o czas wynikający z przerwy.
  W przypadku zerwania umowy i wynikającego z niego zwrotu gotówki, umowę wypowiada się poprzez informacje pisemną na PW, lub email.

  7. W przypadku zawieszenia świadczenia umowy, wynikającej z nieregulaminowego zachowania użytkownika, czyli przyznania ostrzeżeń, którego skutkiem będzie wprowadzenie na konto BANa, klient otrzymuje zwrot gotówki za pozostały okres.

  8. Zmiany w regulaminie, dotyczące się zasad świadczenia usług Premium, umożliwiają zerwanie umowy i upoważniają do zwrotu gotówki, za pozostały okres.  IV. UCZESTNICTWO W SERWISIE


  Akceptując niniejszy Regulamin, Użytkownik wyraża zgodę na wszystkie jego warunki, jednocześnie zobowiązując się do ich przestrzegania. Korzystanie z Serwisu jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu.

  Akceptacja Regulaminu przez Użytkownika Serwisu jest równoznaczna ze złożeniem oświadczeń następujących treści:

  1. Zapoznałem/am się z Regulaminem i akceptuję wszystkie jego postanowienia;
  2. Jestem świadomy faktu, że jako autor wypowiedzi ponoszę w pełni odpowiedzialność za ich treść;
  3. Nie roszczę i nie będę w przyszłości rościł w stosunku do właściciela serwisu, oraz administracji i moderatorów pretensji, spowodowanych wypowiedziami innych użytkowników;
  4. Jestem świadomy faktu, że administracja i moderatorzy, mają za zadanie pilnowanie porządku na forum, przestrzegania prawa wg. obowiązujących przepisów, a także zapisów regulaminu. Jednocześnie akceptuje możliwość edycji, oraz kasowania wypowiedzi - o ile takowe zdaniem administracji nie są zgodne z w/w.;
  5. Jestem świadomy faktu, że za zachowanie niezgodne z zasadami netykiety, użytkownik może otrzymywać ostrzeżenia, włącznie z zakazem pisania, oraz zbanowaniem konta; decyzja o zbanowaniu należy do Administratorów, lub Head Admina;
  6. Wyrażam zgodę na gromadzenie i przetwarzanie przekazanych danych osobowych przez Administratora Serwisu zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych;
  7. Akceptuję Politykę Prywatności;
  8. Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Administratora Serwisu przekazanych danych osobowych w celach informacyjnych i statystycznych, tylko i wyłącznie na potrzeby wewnętrzne EUFI, które są niezbędne do świadczenia usług na forum i stronie eufigames.
  9. Wyrażam zgodę ma otrzymywanie od Administratora Serwisu wiadomości e-mail informacyjnych ze strony i forum ;
  10. Wyrażam zgodę na prezentację reklam stronach Serwisie;
  11. Jestem świadomy odpowiedzialności, jaka ciąży na mnie za umieszczenie w Serwisie danych, danych osobowych oraz wizerunku osób trzecich bez odpowiedniego zezwolenia.
   
 2. Raferti

  Raferti Raf Członek Załogi Administrator

  V. Zasady ogólne

  Regulamin znajduje zastosowanie na całym forum.

  1. Administratorzy podejmują ostateczne decyzje co do interpretacji regulaminu.
  2. W przypadku, gdy nie zgadzasz się z ostrzeżeniem wystawionym przez moderatora, masz prawo odwołania się do Head Admina.
  3. Na forum obowiązują zasady netykiety. Posty i tematy nie wnoszące nic do dyskusji będą kasowane.
  4. Shoutbox służy do prowadzenia luźnych rozmów, miej jednak na uwadze, że i na nim obowiązują zasady netykiety oraz regulamin forum.


  5. Zabronione jest (w wątkach, postach , sygnaturach, chatboxie oraz innych miejscach na forum widocznych publicznie):

  5.1. poza działem Hyde Park - umieszczanie materiałów oraz poruszanie tematów dotyczących religii / wyznań religijnych, poglądów politycznych, oraz na całym forum i portalu - umieszczanie materiałów oraz poruszanie tematów dotyczących sekt, poruszających sfery orientacji seksualnych, pornografii, erotyki, prostytucji, ofiar wypadków oraz materiałów innych, powszechnie uznanych za niezgodne z prawem (w tym propagowanie ideologii komunistycznej, faszystowskiej, nazistowskiej i neonazistowskiej,) lub naruszających zasady moralne, prezentujące treści społecznie szkodliwe. Posty zawierające powyższe treści będą usuwane natychmiast i bez ostrzeżenia.
  5.2. Forum nie jest tablicą ogłoszeniową i portalem sprzedażowym, w związku z tym zabronione jest umieszczanie, bez wcześniejszego uzgodnienia z administracją forum, treści mających charakter komercyjny, reklamujący serwisy i strony internetowe, przedstawiających oferty sklepów internetowych, czy też promujących partie polityczne i organizacje o podobnym charakterze.
  5.3. propagowanie piractwa, co rozumiane jest jako oferowanie, udostępnianie, wysyłanie zapytań bądź linkowanie do pirackich plików lub stron umożliwiających pobranie takich plików oraz inne działania, które mogą być uznane za propagowanie piractwa, w tym przyznanie się do posiadania nielegalnego pliku. Punkt ten odnosi się do każdego oprogramowania/utworu oraz jego fragmentu, objętego prawem autorskim, w szczególności do programów, gier, oryginalnych fontów i lokalizacji gier, filmów, muzyki, książek, cracków, cd-key'ów etc.
  5.4. umieszczanie Danych Osób Trzecich zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U. 1997 Nr 133 poz. 883 wraz z późniejszymi zmianami).
  Posty zawierające powyższe treści natychmiast poddawane są moderacji.
  5.5. publiczne komentowanie decyzji administratorów i moderatorów, w tym publikowanie uwag związanych ze sprawowaną na forum funkcją, a także poprawianie lub kasowanie wpisów administratorów lub moderatorów znajdujących się w postach, oraz umieszczanie treści osób z zakazem pisania i zbanowanych na forum.
  5.6. posiadanie więcej niż jednego konta bez zgody administracji, co poskutkować może połączeniem konta głównego oraz dodatkowego (dodatkowych) wraz z zsumowaniem ostrzeżeń przyznanych danym kontom i przyznaniem dodatkowego ostrzeżenia albo zbanowaniem konta głównego i dodatkowego (dodatkowych). Użytkownicy używający oprogramowania zmieniającego IP mogą zostać zbanowani ze względów bezpieczeństwa forum. Utworzenie dodatkowego konta w celu ominięcia zakazu pisania lub bana poskutkuje w przypadku posiadania - na koncie głównym - zakazu pisania - przeniesieniem do grupy użytkowników tymczasowo zbanowanych, a w przypadku bana tymczasowego - do grupy użytkowników zbanowanych permanentnie.

  6. Punkt 5 dotyczy także avatarów i podpisów. Administracja zastrzega sobie - w razie sprzeczności z punktem 5 - prawo do ich usuwania bez ostrzeżenia. W przypadku, gdy użytkownik ponownie zamieści w avatarze lub podpisie treści sprzeczne z punktem 5, ukarany zostanie ostrzeżeniem, a w razie uporczywego zamieszczania treści sprzecznych z punktem 5 - banem.
  7. Na forum obowiązuje język polski. Nieużywanie znaków diakrytycznych i notoryczne niestosowanie się do zasad interpunkcji i pisowni, może zostać ukarane ostrzeżeniem.
  8. Możliwość pisania na tematy rozgrywek multiplayer'owych z serii gier EU Paradox, możliwa jest na osobnym niezależnym forum społeczności MP (kliknij TUTAJ)
  9. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu - jego nieznajomość nie przesądza o braku odpowiedzialności za jego złamanie.  VI. Avatary, userbary, technikalia

  1. Dozwolone są animowane userbary o rozmiarach nie większych niż 350x19 pikseli. Użytkownik może wstawić tylko jednego userbara do podpisu. Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia userbarów bez podania przyczyn.
  2. Dozwolone są animowane avatary dla członków grup: Team Member, Developer, Sponsor i administracyjni.
  3. Informacje dotyczące bardziej technicznych aspektów korzystania z forum znajdziecie tutaj. W przypadku problemów technicznych z korzystaniem z forum prosimy o kontakt z głównym Adminem Rafertim.

  VII. Ostrzeżenia

  Poniżej aktualna tabela ostrzeżeń, wartość punktowa przyznanego ostrzeżenia oraz czas trwania ostrzeżenia.

  Poziomy ostrzeżeń | Tytuł | Punkty: | Wygasa | Upomnienie | Przedłużenie
  SPAM | 1 | 10 dzień / dni | Tak | Nie
  Propagowanie treści niedozwolonej | 1 | 14 dzień / dni | Tak | Tak
  Niepoprawny język | 1 | 10 dzień / dni | Tak | Nie
  Propagowanie piractwa | 2 | 1 miesiąc / miesięcy | Nie | Tak
  Obrażanie innego użytkownika | 2 | 1 miesiąc / miesięcy | Nie | Tak
  Flamewar | 3 | 1 miesiąc / miesięcy | Nie | Tak


  Automatyczny ban:

  Użytkownicy z zakazem pisania | 3 Punkty: | 2 tydzień / tygodni | Wszystkie grupy użytkownika
  Użytkownicy Zbanowani | 5 Punkty/ów: | 3 miesiąc / miesięcy | Wszystkie grupy użytkownika
  Użytkownicy Zbanowani | 6 Punkty/ów: | Wieczny


  1. Za mniejsze wykroczenia (w powyższej tabeli ostrzeżeń oznaczenie TAK, przy tabeli "upomnienie"), przyznawane są tylko upomnienia.
  Trzy aktywne upomnienia = 1 ostrzeżenie.
  2. BANy i ZP
  a) Posiadanie w danym momencie 4 punktów ostrzeżeń (a nie samych ostrzeżeń) poskutkuje przyznaniem 2-tygodniowego zakazu pisania (ZP).
  b) Posiadanie w danym momencie 5 punktów ostrzeżeń (a nie samych ostrzeżeń) poskutkuje przyznaniem 3-miesięcznego BANa.
  c) Posiadanie w danym momencie 6 punktów ostrzeżeń (a nie samych ostrzeżeń - przykład 2 aktywne ostrzeżenia za flamewar) poskutkuje przyznaniem BANa permanentnego.
  3. W przypadku uporczywego:
  - obrażania innych użytkowników,
  - komentowania decyzji moderatorów i administratorów,
  - prowokowania kłótni,
  - spamowania,
  użytkownikowi może zostać przyznane - po uprzednim głosowaniu administracji na SOA, lub decyzją Head Admina - ostrzeżenie za flamewar, w wysokości 3 pkt ostrzeżeń.
  4. Administracja - po uprzednim głosowaniu administracji na SOA, lub decyzją Head Admina - zastrzega sobie możliwość wydłużenia długości trwania kary kumulatywnej, a w przypadku uporczywego i rażącego naruszania regulaminu - przyznania ostrzeżeń do / o sumie 6 pkt, które skutkuje banem permanentnym (BAN na stałe).
   
  Ostatnia edycja: 18 Maj 2018
 3. Raferti

  Raferti Raf Członek Załogi Administrator

  VIII Zastosowania tymczasowe (faza testów) obowiązujące w działach Hyde Park i Gry:

  1 Od dnia 19.07.2016 działy tematyczne społeczeństwo, łączone są w całość w dział Hyde Park
  2. W dziale Hyde Park obowiązywać będzie regulamin wewnętrzny, z następującymi zasadami:

  - dział Hyde Park nie podlega moderacji osób funkcyjnych, o ile nie jest w nim naruszane prawodawstwo obowiązujące na terytorium RP, oraz o ile nie są komentowane decyzje administratorów, oraz naruszana netykieta.
  - zabronione jest umieszczanie treści reklamowych, bez zgody administracji.
  - zabroniony jest flamewar
  - w przypadku uporczywego łamania powyższych zasad, administracja rości sobie prawo do zbanowania bez upomnienia, osób niepotrafiących się dostosować do zasad obowiązujących w dziale Hyde Park.
  - administracja nie odpowiada za treść umieszczaną w dziale Hyde Park, kwestie sporne pomiędzy użytkownikami powinny być rozwiązywane poprzez PW
  - za umieszczoną treść odpowiada autor wypowiedzi, w kwestiach spornych mają zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego.
  - Administracja ma możliwość kasowania wpisów sprzecznych z prawem i zasadami współżycia społecznego, oraz kiedy uzna za stosowne podjąć takie działania w temacie.
  - tematy w dziale OT są kasowane automatycznie, po miesiącu od daty ostatniego posta (w fazie testu stosowane jest ukrywanie po miesiącu od daty ostatniego posta, kasacja jest starszych niż rok).
  - zasady powyższe obowiązują testowo przez okres 3 do 6 mcy.
  - powyższe zasady obowiązujące w dziale Hyde Park mogą ulec zmianie podczas trwania okresu testowego.

  3. OT historyczny w działach gier uznaje się za dozwolony, o ile wątek poboczny jest ściśle związany z tematyką gry
  - w przypadku rozwinięcia dyskusji, administracja ma możliwość wydzielenia dyskusji do działu Hyde Park, bez wcześniejszego informowania o tym użytkowników
  - w przypadku chęci zapoczątkowania dyskusji "historycznej", lub zadania pytań dotyczących się historii, zaleca się pisanie w tematach Hyde Park
  - zasady powyższe obowiązują testowo przez okres 3 do 6 mcy.
  - powyższe zasady obowiązujące w działach Gier mogą ulec zmianie podczas trwania okresu testowego.
   
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
  Zamknij zawiadomienie