Zbudujmy mapę razem ;) - kręcony AAR Hanzą.

Temat na forum 'EU III - AARy' rozpoczęty przez alukart94, 25 Lipiec 2013.

  1. alukart94

    alukart94 Nowy

    [video=youtube;HFe2tlgn8-c]https://www.youtube.com/watch?v=HFe2tlgn8-c[/video]Witam z tej strony Alukart. Dzisiaj chcę was zaprosić do wspólnej zabawy w której wy mówicie jak ma wyglądać moja rozgrywka na savie Hanzą. Decydujecie o wszystkim : o religii, o tym z czego będziemy czerpać zyski, o tym którzy sąsiedzi mają być w naszej strefie wpływów, które chcecie żebym ratował, czy mam kolonizować itd...

    W każdym razie w pierwszym odcinku już zacząłem jako tako budować przyszłe imperium ( a może totalnego gniota i zostaniemy gdzieś zwasalizowani przez komputer ;p ).

    Odcinki będą się pojawiać w następujący spokój, że będą one trwały maks 30 minut, zależne od tego czy będzie co pokazywać czy nie ;p jeżeli to ma być czas totalnej stagnacji ( typowe siedzenie i bezsensowne gadanie z mojej strony to wolę sobie odpuścić ten czas i pokazać jeżeli będę coś na prawdę zmieniał ). Całościowo grę będę kręcił maks do 1430 roku, a potem tak jak mówiłem.

    Także zapraszam :)
     
  2. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Za cicho mówisz w porównaniu do dźwięków gry, ekran jest za bardzo przycięty.
     
  3. alukart94

    alukart94 Nowy

    Dzięki za uwagi. Ekran zauważyłem i będę się starał to wyeliminować, a grę w takim razie po prostu przyciszę ;)
     
  4. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Nie wplątuj się Hanzą w żadne wojny w Cesarstwie. Cesarz ma armie 23k więc jest to samobójstwo. Jedyne co teraz rób to próbuj oskubać Danie, a potem spróbuj podbić tereny Niderlandów i jak najszybciej staraj się mieć doktrynę pozwalającą na kolonizowanie Nowego Świata.
    Możesz próbować podskubywać państewka niemieckie jak cesarz będzie zajęty jakąś wielką wojenką.
     
  5. MiXB

    MiXB Znany Wszystkim

    Graj historycznie - buduj pozycję potęgi handlowej w północnych Niemczech i obu Morzach sąsiednich do Ciebie - Północne i Bałtyk.
    Zniszcz nowogrodzką ligę handlową, pilnuj handlu z Anglią.
    Hamuj zapędy Skandynawów, zwłaszcza Szwecji skoro grasz na Vanilli.
    Skup się na relacjach, nie podbojach.
    Kolonizuj*.
    Życzę powodzenia w grze, zapowiada się interesująco.
    *(To ostatnie już mało historyczne).
     
  6. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Idź w kierunku Holandii dzisiejszej czyli dawnych Niderlandów masz tam bardzo bogate prownicje więc stosunkowo szybko zwrócą się koszty ich podboju.

    - - - - - - - - - - DODANO / AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Wyrwij Norwegii Islandię da Ci to wspaniałą drogę do Ameryki Północnej przy kolonizacji.

    - - - - - - - - - - DODANO / AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Spróbuj podbić tereny Niemiec północnych w szczególności Meklenburgie, Pomorze, Branderburgie i postaraj się uszczknąć Zakonowi Gdańsk.
    Zaatakuj Danie w momencie gdy Szwecja zacznie im się buntować albo w plątają się w jakąś wojenkę.
     
  7. Zoor

    Zoor Ideolog gender

    Nagrywaj głos osobnym programem, będziesz mógł go dopasować potem do głośności całego nagrania.
     
  8. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    I ustaw głośność gry na minimalną.
     
  9. Zoor

    Zoor Ideolog gender

    Jeżeli będzie nagrywał osobno głos, to sama głośność gry nie jest już problemem - można ją przecież w postprodukcji obciąć.
     
  10. alukart94

    alukart94 Nowy

    Już załatwiłem problem i wygłuszyłem dźwięki z gry ;) teraz czekam na jeszcze kilka głosów co miałbym zrobić i w jakim kierunku iść i ruszę z dalszym nagrywaniem ( obraz poprawiony, dźwięk również i teraz kwestia zrobienia scenariusza ;) )
     
  11. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Powiedz jak się przedstawia sytuacja w Rzeszy w sensie co masz zwasalizowane.
     
  12. alukart94

    alukart94 Nowy

    Jest bodajże na koniec odcinka pokazane co zwasalizowałem podczas tej wojny. Ale już napiszę w takim razie ;)

    Munster, Kleve, Magdeburg, Meissen i Pomorze. Był jeszcze Anhalt ale zrobiłem missclicka z Rygą ( która miała być wasalem w myśl trzymania w ryzach handlu bałtyckiego ;p )
     
  13. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    To za 10 lat możesz zacząć je anektować, teraz zwiększaj jak szalony strefę wpływów.
     
  14. Arpad Secundo

    Arpad Secundo Aktywny User

    Pilnuj, żeby Duńczycy nie mieli większej floty i kolonizuj Amerykę. Zdobądź Islandię i czekaj aż stanie się corem - wtedy możesz z niej kolonizować. Poza tym idź w handel, czerp z niego zyski, proś o prawa handlowe na sukno (Polska), wino i żelazo.
     
  15. alukart94

    alukart94 Nowy

    Myślę że tyle wystarczy wskazówek ;) na dniach nagram odcinek i wstawię najpóźniej do poniedziałku ( gdzie planuje tak wstawiać odcinki :) )

    Oczywiście cały czas możecie śmiało pisać co i jak ma wyglądać ;) a z tego wszystkiego unormuje jak najlepiej w grze.
     
  16. alukart94

    alukart94 Nowy

    [video=youtube;AAWN4ZYs-Nw]http://www.youtube.com/watch?v=AAWN4ZYs-Nw[/video]

    Witam po kilku dniach przerwy. Jest to już drugi odcinek ;p W komentarzach prosiłbym was o Nazwanie tego kraju po wchłonięciu całej kultury Hanowerskiej, Saskiej oraz Niderlandów, gdyż zamierzam zmienić wtedy nazwę w savie, żeby wyglądało to bardziej historycznie ( ponieważ na pewno Hanza miała takie zapędy ;) )

    Zapraszam do oglądania.
     
  17. Ja mam kilka propozycji na nazwę
    1. Republika Germańska
    2. Germania/Germanica
    3. Teutonia
    To takie moje propozycje na nazwę kraju...

    Jeszcze wpadłem na pomysł:
    4. Republika Bałtycka
    5. Zjednoczone Republiki Bałtyckie
     
  18. alukart94

    alukart94 Nowy

    Germania mi się nawet podoba ;) Teutonia to bardziej kojarzy mi się z Zakonem Krzyżacki a jak wiadomo jesteśmy republiką kupiecką a nie arcybiskupstwem. Sam szczerze zacząłem już myśleć o pewnej nazwie ,,Republika Hanzetycka".

    Bardziej myślałem żeby ligę handlową nazwać ,, Ligą Bałtycką" i skupiać handel głównie nad Bałtykiem i terytorium zależnym od Hanzy.
     
  19. R3fr3Sh

    R3fr3Sh Znany Wszystkim

    Z tego co wiem TEU nie jest arcybiskupstwem tylko czymś innym. Moim zdaniem lepiej brzmi nazwa po angielsku niż polsku. I proszę cię zmień ten kolor hanzy na jakiś przyjemniejszy (taki kolor jak SCA ma może)
     
  20. alukart94

    alukart94 Nowy

    Już napisałem/powiedziałem, że będzie dopiero zmienione jak wchlonę dwie kultury ( hanowerską i saską ) oraz dostanę na nie cory. Inaczej to by bez sensu wyglądało i niezbyt realistycznie ;p
     
  21. MiXB

    MiXB Znany Wszystkim

    Jeśli mam być szczery to wątpie by Liga zmieniła swą nazwę - to nawet byłoby nie wskazane. Albo twórz Niemcy albo trzymaj się nazwy Hanzy do czasów kolonialnych. Czemu? Bo żaden kraj niemiecki nie zmieniał swej nazwy poza Brandenburgią - trzymali się klasycznego nazewnictwa regionalnego (Saksonia, Bawaria). Republika Germańska sugeruje utworzenie Niemiec. Teutonia to Krzyżacy i basta. Pójście w stronę bałtycką odbiłoby się na kontaktach ze Skandynawią i polskim historycznym wybrzeżem (zaraz tam będzie mozaika ładna). Poza tym Niderlandy to Morze Północne. Nawet Prusy nie odważyły się na tworzenie Federacji Północnoniemieckiej mimo swej hegomonicznej pozycji.
    W skrócie - jeśli zmienisz nazwę to zasugerujesz dalszy rozwój - albo Niemcy, albo imperializm kolonialny, albo hegemon mórz: Północnego i Bałtyckiego, albo jeszcze coś innego. Zastanów się czego chcesz by nie skończyło się tak, że np. Republika Bałtycka prze na południe Niemiec.
     
  22. Teutonia to krzyżacy? Szczerze nie do końca rozumiem czemu tak sądzisz...
     
  23. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Jak są nazywani Krzyżacy po angielsku Teutonic Order.
    W tłumaczeniu na nasze Zakon Teutoński
     
  24. noname

    noname Ten, o Którym mówią Księgi

    Teutoni odnosiło i odnosi się też do wszystkich Niemców. Nazwa Zakonu Krzyżackiego to Zakon Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie zwany też po łacinie Ordo Theutonicus co należałoby tłumaczyć jako Zakon Niemiecki. Sami Krzyżacy też siebie Zakonem Niemieckim nazywali.
     
  25. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Offtop mode on
    W części gier jest też używane Teutonia zamiast Niemiec i dla mnie to nie ma teraz żadnego znaczenia która to nazwa.
    Offtop mode off
    Co do gry to proponuje zostawić na razie w spokoju nazwę która jest i zabrać się bardziej za podboje i rozwój ekonomiczny.
    Co do filmów to popraw trochę jakość bo są kwadraty gdy przybliżasz/oddalasz mapę nawet na jakości HD.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie