Znikające zaopatrzenie.

Temat na forum 'HoI III - Pomocy!' rozpoczęty przez jafar, 15 Wrzesień 2012.

  1. jafar

    jafar Guest

    Witam, pojawił Mi się pewien problem i nie bardzo rozumiem czemu i jak mu zaradzić. Gram Japonią od 36, i chciałem trochę pohandlować, więc ustawiłem suwak dóbr na nieco większą liczbę. Niestety nie dodawało Mi nic pieniędzy!! Niezależnie jak jest ustawiony suwak, zawsze daje Mi +2.11 $ To nie był problem, po prostu wpisałem "money" i miałem suwak trochę ponad wymagane, że niby produkuje te pieniądze. Pojawił się jednak większy problem. Moje zaopatrzenie znika w zastraszającym tempie!! Mam suwak zaopatrzenia ustawiony tak, że produkuje 250/d. Zużywam coś koło 50, czyli powinno być +200/d Jednak pojawiają się 2 kolejne czynniki: wywożone w konwojach (-140) i powrót do magazynów (i tu wartości różne, od +10 do nawet +200). Jakby nie liczyć, powinienem być na plusie, a tu hoi liczy Mi, że mam -98/d!! Co się dzieje!? Te konwoje, to rozumiem zaopatrzenie dla wojsk w chinach i na pacyfiku, powrót to niezużyte, które wraca, ale skąd taka dziwna kalkulacja? Nie chce wpisywać "suplies" :p
     
  2. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Japonia bez problemu daje sobie radę z surowcami, mimo tego, ze ma wszystko na minusie, to może skutecznie handlować, nie wspominając o tym, że w Chinach są surowce. Ostatnio grałem tym pańśtwem i sytuację ustabilizowałem po chyba pół roku od początku rozgrywki z suwakami nastawionymi na produkcję i modernizacje (minimalne ilości na dobra i resztę). Kasę na handel miałem ze sprzedaży nadmiaru zaopatrzenia do USA i jakoś nigdy ni narzekałem na jego brak. Rozwijaj techy co do zaopatrzenia z zakładki teoria oraz z przemysłu o ich produkcji i tyle. Dodatkowo jak robisz sobie OdeB, dawaj często logistic wizardów do dywizji (czasem nawet korpusów, bo to zawsze 50% traita idzie nizej) a na dowódcę grupy armii daj dowódcę o skillu 5, to zmniejszy zużycie zaopatrzenia we wszystkich jednostakch podpiętych pod tą grupę o 25%. A i do tego jeszcze można dać ministrów zwikszających produkcję aopatrzenia oraz zmniejszających ich zużycie. Możliwości jest masa ;)
     
  3. jafar

    jafar Guest

    Tak właśnie mam zrobione. Problemem nie jest sama gra, bo to bardziej na jakiś bug wygląda... Bo tu się raczej zgadzamy, że 236 - 34 - 98 + 43, to liczba większa od zera, a hoii kalkuluje to na -57/d Pytam czy ktoś nie miał też takiego buga, może wystarczy zrobić coś prostego, bo bez zaopatrzenia cięzko, a nie chce od początku wszystkiego zaczynać.
     
  4. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    Powiem tak. Gra ma problemy z obliczaniem dziennego przychodu/rozchodu surowców, ale osobiście mało się tym przejmuję. Bardziej zwracam uwagę na to ile mam zapasów i czy nie topnieją one w zbyt szybkim tempie - jeśli tak, to dopiero wtedy zaczynam robić coś, żeby zniwelować ten spadek. Nie ma sensu martwić się każdym zajarzeniem się któregoś z surowców na czerwono.
     
  5. Osobiście w HoI III nigdy się za bardzo nie przejmowałem brakiem surowców, bo ta gra jest na tyle prosta, że braki są niemożliwe ;) Nigdy nie poświęcałem przemysłowi zbyt wiele uwagi, a grając na najtrudniejszym i po prostu rozwijając kilka technologii z zakładki "Przemysł" oraz przyjmując oferty handlowe innych państw zawsze magazyny zapełniały się do 99999, nawet jeśli surowce były na czerwono ;) To, co się wyświetla, to jedno, a fakty dotyczące przychodów to zupełnie inna sprawa :D Właściwie element gospodarki moim zdaniem został na maxa uproszczony, bo gra w ogóle nie wymaga poświęcania temu aspektowi uwagi.
     
  6. Dynamic

    Dynamic Ten, o Którym mówią Księgi

    Tu bym się nie zgodził ^^
     
  7. Grost

    Grost Znany Wszystkim

    To nie jest bug. Tak już system zaopatrzenia działa. Czy wszystkie twoje jednostki mają zaopatrzenie? Jak nie to wtedy jest problem, a nie że pokazuje ujemny wskaźnik.
    Zaopatrzenie może być po prostu w sieci (w obiegu). Kiedyś miałem taką sytuację, że w stolicy (czyli magazynach) miałem zero zaopatrzenia i paliwa, a cała armia (w dużej mierze zmotoryzowana i pancerna) i flota śmigała aż milo. Grałem bodajże Niemcami, nie pamiętam, na SFi już chyba.
     
  8. jafar

    jafar Guest

    O to się właśnie rozchodzi, że zaopatrzenie się skończyło i jednostki mają braki :( Czy możliwe, że dzieje się to przez to, że jednostki morskie ciągle pływają na patrole? (ok 10 eskadr niszczycieli). To by tłumaczyło powroty zaopatrzenia do magazynu. Niestety dalej nie wiem co oznacza "wywożone w konwojach" - nikomu nie sprzedaje zaopatrzenia!!
     
  9. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    Sprzedawać nie musisz, ale możesz zaopatrywać jednostki, które nie mają połączenia lądowego ze stolicą.
     
  10. Grost

    Grost Znany Wszystkim

    Przełącz się na sterowanie ręczne konwojami zaopatrzenia, pozostawiając konwoje z zasobami w ręku SI. Likwidujesz wtedy zbędne konwoje. Tylko musisz pamiętać o wysyłaniu zaopatrzenia do nowo zdobytych portów, (bo mi się zdarzało zapominać i ofensywa stawała) lub do portów (terytoriów) gdzie masz wojsko. Grając kiedyś Wlk. Brytfanią przyuważyłem, że SI wysyłało konwoje na Św. Helenę albo Wyspę Bożonarodzeniową i ja do tej pory nie wiem po co.
    Sterujemy konwojami w oknie PRODUKCJA.
     
  11. jafar

    jafar Guest

    Dzięki wielkie - problem rozwiązany!! Wywożone w konwojach spadło do znośnych 33 :)

    ******************************************************************

    Żeby nie nabijać postów, w tym samym dziale:
    Czy można jakoś zmienić prowincję z której pobierane jest zaopatrzenie? Obecnie moje wojska biorą z prowincji, do której mają 66 odległości, a tuż obok mają duży port, do którego dowożę zaopatrzenie. Można jakoś skrócić linie zaopatrzeniowe, czy też po prostu się z tym pogodzić?
     
  12. Zahar

    Zahar User

    Witam,
    Mam problem z zaopatrzeniem przewożonym konwojami. Gram włochami, mam marzec 36r. Konwoje które mają dostarczyć zaopatrzenie drogą morską do afryki są na czerwono (te strzałki które pokazują gdzie konwój płynie w zakładce zaopatrzenie). Wojska w etiopii oczywiście stoją z powodu braku zaopatrzenia. Próbowałem ustawiać ręcznie- nie działa, dałem na automat nie działa. Zaopatrzenie na kontynencie produkuję w nadmiarze. Konwoje z zasobami działają normalnie (sa na zielono)i tu jest wszystko oki. Mam TFH 4.02, wersje spolszczoną.
    Ktoś się spotkał z takim problemem? Nie wiem jak to naprawic, nie da się grac.
    Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
     
  13. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Masz te statki, które wożą zaopatrzenie?
     
  14. lysy

    lysy Panzer Legion

    W 1936 roku jeśli nie masz zaopatrzenia w Etiopii to w zasadzie jest tylko jeden powód. Infrastruktura w tym afrykańskim kraju jest słaba, port morski który przyjmuje konwoje także jest mały natomiast na froncie masz za dużo jednostek. Możesz poprawić sytuację od ręki dając ministra który zmniejsza zużycie zaopatrzenia oraz wymienić dowódców frontowych. Dodatkowo wycofanie części dywizji do obwodu też pomoże. Tak na prawdę dwie porządne dywizje piechoty są w stanie zająć stolicę Etiopii. Wtedy wojna zakończy się od razu:)
     
  15. Zahar

    Zahar User

    Dzięki Panowie.
    Statki mam w nadmiarze. Włączyłem od nowa scenariusz. Wywaliłem 3/4 jednostek z Etiopii i faktycznie pomogło. Zaopatrzenie dociera do jednostek, i oddziały hulają. Natomiast te strzałki które pokazują konwoje z zaopatrzeniem dalej są w kolorze czerwonym. Stworzyłem tez 3 konwoje z zaopatrzeniem do portów w afryce pn i to samo. Zaopatrzenie jest, ale konwoje sa pokazane na czerwono. Nie wiem o co chodzi...
    No nic to, najważniejsze ze mimo wszystko działa ten transport. Boje się tylko że jak za 3 lata przerzucę tam większą ilość dywizji to będzie się ciężko zorientowac czy dowożą żarcie czy nie.
     
  16. Grost

    Grost Znany Wszystkim

    Bo te strzałki mają być czerwone. Czerwony konwój to zaopatrzenie z ojczyzny w "teren", zielone to konwoje z surowcami do ojczyzny (albo odwrotnie), niebieska strzałka to konwój z pomocą lend lease.
     
  17. Zahar

    Zahar User

    Aaa.. Myślałem że jak na czerwono to coś źle jest. No cóż, to wiele wyjaśnia :p
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie