A verbis ad verbera - MP AAR

Temat na forum 'EU IV - AAR-y' rozpoczęty przez fall.pl, 20 Czerwiec 2015.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Tulev

    Tulev Ten, o Którym mówią Księgi

    Zabawne jest, jak bardzo Andrzej nie chce przyjąć do wiadomości, że strata tytułu cesarskiego na rzecz Hiszpanii nie jest efektem przekupienia przez Hiszpanię, ale efektem jego własnej polityki. Nie chce zobaczyć, że stracił poparcie w momencie sojuszu z Turcją i ataku na mnie. Zamiast tego woli uznać, że elektorzy zdradzili. *sigh*
     
  2. Arris

    Arris Nowy

  3. bachuxd

    bachuxd Nowy

  4. bachuxd

    bachuxd Nowy

    Oto i ojcowie sukcesu Imperium Brytyjskiego:


    Henry VII Lancaster (2-1-3), oraz jego następca James Lancaster, który niestety umiera wcześniej niż jego ojciec
    [​IMG]
    Nowym następcą jest Henry VIII Lancaster (3-2-0)
    [​IMG]
    Niestety Henry VII umiera zanim jego następca osiąga pełnoletność i władze przejmuje rada regencyjna (0-0-0)
    [​IMG]
    Następcą Henry'ego VIII jest Henry IX (3-3-3)
    [​IMG]
    Kolejny władca Wielkiej Brytanii, to Augustus I Lancaster (3-1-2)
    [​IMG]
    W tym momencie Londynem rządzi królowa Anna I (1-2-3) a jej następcą jest Henry X (5-2-1)
    [​IMG]



    Fajnie, co nie ?
     
  5. Arris

    Arris Nowy

  6. fall.pl

    fall.pl Nowy

    ]Kroniki świata według gruzińskiego kronikarza opisujący losy świata -1560 - 1590 (2 sesje)

    Anglia- poddała się hegemoni iberii. Czy na długo ? Uczestniczyła w rozbirach skandynawi

    Hiszpania - wygrała po wielkich trudach wojnę z Francja . Wojna miła być łatwa jednak dzięki ogromnemu finansowaniu Turcji była krwawa i bliska przegranej. Po tej wojnie cudem unikneła koalicji anty Hiszpańskiej prowadząc dalej spokojny rozwoj

    Por - patrz wyżej . Spokojny rozwoj

    papież - przegrał wojnę z wielka koalicja sfinansowana przez osmanow. Jednak wobec późniejszej decyzji osmanow o izolacji politycznej na zachodzie papiestwo ponownie zrewanżowalo się Austrii zapraszając do sojuszu szwajcarie

    Austria - przykre ze mimo tylu zasług dla hre, nikt tych zasług niedocenia. I na przestrzeni wieków to osmanie 2 razy pomogli Austii. A z narodów germanskich tylko raz Brandeburgia i czechy ale nie z miłości a za dukaty osmańskie. Czy Austia pozyska przyjaciół na zachodzie którzy uratują jej los?


    Francja - po przegranej wojnie ze spa i koalicja w której heroicznie walczyła jak Sparta okres chwilowego spokoju. Czy przetrwa ?czas pokaże

    Holandią - nieudolnie próbowała wejść do koalicji anty hiszpańskiej jakby zdawała sobie sprawę ze za chwile będzie miała za sąsiada nie słabą Francję a wielkie imperium hiszpanskie

    Kolonia - po wygranej z polską uczestniczyła w rozbiorze skandynawi.

    Czechy - w koalicji wkoncu wygrała z polską jednak ta wygrana kosztowała czechy zapaść gospodarcza

    Prusy - najchytrzejszy z chytrych. Najprzebieglejszy z przebieglych - Prusy . Zostawił koalicję aby ta sama wykwawiala się z polską. Sama dokonując podbojów w skandynawi. A kiedy już polska była konajaca zaatakowała i zgarnela największy łup . Majstersztyk polityczny.

    polska -po epickiej wielkiej długiej wojnie przegrała z koalicja rosji Czech i kolonii.

    Rosja - po wygraniu z polską umocniły swoją pozycję na wschodzie.

    Turcja - zdecydowała o izolacjonizmie zachodnim. Nie mogła wiecznie walczyć o cudze interesy na zachodzie. Tym bardziej ze nowa dynastia perskska wysunąła roszczenia do tureckich ziem. Turcja musiała odopiedziec na taką perska agresję wypowiadając wojnę persji zaczepno-obronna. Persji broniły tez Indie ale przegrali po wyrównanej ciężkiej wojnie

    mamelucy/Arabia - regencja

    O innych państwach zbyt mało wiem aby pisać
    Najsilniejszą armia : ottomanie
    najsilniejszą flota : unia por-spa
    największa ekonomia : unia por- spa[/QUOTE]
     
  7. fall.pl

    fall.pl Nowy

    [​IMG]

    [​IMG]
    Do wszystkich narodów świat , Bayzyd IIi z dynasti osmańskiej padyszach swiata, przemawia :

    Mój ojciec aktywnie uczestniczył w polityce zachodu. Wspierał Francję , pomagał cesarzowi z Wiednia. Jednak jak długo to miało to trwać bez realnego interesu dla wielkiej porty ? Szacunek oddajemy dumnemu władcy Austrii ale czy tylko w osmanach miał przyjaciela ? Zaprawdę powiadam wam nie rozumiem świata zachodniego. Austria tyle dobrego zrobiła dla cesarstwa, pomogła szwajcari, pomogła czechom i i brandeburgi w sprawie polskiej. Pomogła koloni spokojnie się rozwijać . Dała Holandii tytul elektora i powstrzymała imperializm Francji w 1460 roku uniemożliwiając jej podbój aragonii czym pomogła także hiszpanii. I to wszystko cały świat zachodni zapomniał zostawiając Austrię samotna i konajaca. Wspolczujemy Austrii albowiem więcej bezinteresownej pomocy doznał od muzułmania niż od swoich chrześcijańskich braci. Jednak nasza bezinteresowna pomoc nie mogła trwać wiecznie.

    Osmanie ogłaszają pełna izolacje wobec świata zachodniego. Skoro panuje tam taka Niewdzięczność i zepsucie nich rządzi się swoimi sprawami. A wielka porta zaakceptuje tego kto na zachodzie zasiądzie na żelaznym tronie hegemonii trzymając w ręku berlo cesarza.

    Do wiekiego szacha perskiego przemawia bayazyd III padyszach osmanski
    Ze smutkiem i żalem przyjęliśmy wasza agresję. My osmanie proponowalismy wam reset polityczny i miłosierdzie wielkiej porty. Jednak moje serce krwawilo jak usłyszelem ze macie roszczenia do naszych ziem. Oferowaliscie mały rozejm aby silniejsi upomnieć się o swoje roszczenia ! Szachu perski dlaczego poszliscie droga roszczeń, rewanzyzmu i konfrontacji ! Proponowalismy wam pokój a zostaliśmy zmuszeni do wojny zaczepno-obronnej. Miejcie świadomość że przez wasza wrogość płoną teraz perskie wioski. Nie chcemy waszego zniszczenia chcemy abyście wyrzekli się roszczeń terytorialnych wobec Turcji i zaprzestali wrogości. A do swojej szaleńczej polityki wezwaliscie niewinnego króla Hindustanu któremu obiecaliscie łatwe zwycięstwo a spotkała go tylko klęska i zapaść gospodarcza. Szkoda ze nie poinformowaliscie go ze krwią indyjczyka chcecie budować własne imperium perskie kosztem Turcji ! A wielka presja o której marzycie będzie sąsiadem wyniszczobych Indii. Zaprawdę przebiegła i chytra jest polityka persji.


    Chcemy żyć w pokoju jednak zaatakowani będziemy się bronić do ostnaiej kropli krwi.
    W imię Allaha, bowiem to jemu służę.

    [​IMG]
     
  8. Saegoto

    Saegoto Nowy

    dla ciekawych przebiegu kampanii. Tyle lat ugraliśmy na tej sesji:

    [video=youtube;n4zV3U222Bk]https://www.youtube.com/watch?v=n4zV3U222Bk[/video]
     
  9. bachuxd

    bachuxd Nowy

    Świat 1604
    [​IMG]
     
  10. fall.pl

    fall.pl Nowy

    faktycznie sesja tragiczna

    po moralnych rozważaniach bić persję czy nie bić - uznałem że ją zaatakuję ... bo jest wroga etc etc .. ma za sobą imba sojusz całych indii których potencjał rośnie w zastraszającym tempie. Okazał bym litość a indie i persja już tej litości by nie mieli

    Ale na szczęście dla genialdo sesja była tragiczna
    najpierw czekaliśmy 70 minut na Bachu .. potem co chwila Rehosty - cała sesja było ich 20 ?

    kiedy skończył mi się truce z Persją była godzina 22:50
    uznałem że nie ma sensu bić AI - skoro o kilka lat (2-5 lat "darmowego napa" się rozchodzi) - postanowiłem nie bić jednak persjii
    po 2 latach opatrzność stwierdziła że dobrze postąpiła ... i ubiła mi dość dobrego króla z mil 4 WKOŃCU ! na regencje 0-0-0 (bachu witaj w klubie :) )... więc los sprawił, że do końca mnie nie korciło aby przez 2 lata powalczyć z AI które nie zaspokoiło by mojej satysfakcji militarnej.

    Wygranym sesji ogłaszam Genialdo - przynajmniej się wyspał :)


    w europie Ciekawe zmiany
    bohaterowie sesji papież i arcybiskup kolonii

    papież zaskoczył cała europę że oszczędził Austrię - ale jak widać nie było to bezinteresowne popchnął Austrię i Francję na Hiszpanię (choć do końcu nie wiem kto był inicjatorem tego nagłego zwrotu akcji i być może papież nie był świadomy co oznacza łaska dla Austrii - więc to są tylko domysły sztabowców osmańskich )

    A kolonia no cóż nasz machiawielii sceny :) (komplement ) - najpierw rozbił Polskę potencjalnego Hegemona wschodniego między innymi rękami pruskimi.. aby potem samemu zlikwidować kolejne zagrożenie pruskie - efekt słaba polska , słabe prusy - Silna kolonia .. po 150 letnich szachach .. to Kolonia jest liderem regionu a nie polska i prusy- szach mat.

    brawo saegoto :)
     
  11. bachuxd

    bachuxd Nowy

    No sesja świetna :D Najpierw jakieś problemy z netem i w sumie skończyło się na tym, że przez kilka lat na moim państwie grało AI. Niah w swoim stylu wykorzystał sytuację i callnał AI do wojny z Hiszpanią, co skończyło się stratą 20BSów, i całego manpowera na jakichś bitwach w Ameryce. Koniec końców Niah nic na tym nie zyskał a ja tylko straciłem. A najlepsze jest to, że Niah bardzo dobrze wiedział o tym, że nawet nie ma takiej opcji, żebym ja mu pomagał w tej wojnie i mówiłem mu o tym przed sesją. Brawo Niahu !!

    No oprócz manpowera i statków straciłem też 3k dukatów, które zostały wyrzucone w błoto przez AI o_O

    @Fall
    Jak rozmawiałem z Tulevem przez telefon, to powiedziałem żebyście startowali o 20.30... Także, to nie było wcale tak, że ja sam sobie zażyczyłem czekania na mnie wbrew zasadom.
     
  12. pomek

    pomek Nowy

    Poza tym, że sesja była tragiczna ze strony technicznej to była ona też niespecjalnie udana dla mnie i nie chodzi tu o gank którego się w sumie prędzej czy później spodziewałem, a o to jak idiotycznie(chyba przez stres związany z ciągłymi rh) zachowałem się gdy już do niego doszło, mianowicie zamiast dowiedzieć się czy ktoś własciwie będzie bił Hiszpanię czy Papala prawie że od razu poddałem się Hiszpanii, w swoim geniuszu uznając że skoro atakuje to na pewno Chidori dogadał się jakoś z Francją i Habem więc skupiłby się tylko na walce ze mną, okazuje sie że wcale sie nie dogadał, bo przy rh już po podpisaniu pokoju dowiedziałem się, że jest z nimi w stanie wojny, możliwe nawet że miał z nimi wojne jeszcze zanim się poddałem. Tak w sumie to oddałem Hiszpanii za darmo 100 ws przez swoją głupotę w momencie gdy mogłem bez problemu walczyć, na szczęście to 100 ws to tylko marny protektorat i tak w sumie to nie straciłem na tej sesji nic poza 3 prowincjami dla papala i około ~800 złota(bo z zanzibaru na protektoracie korzyści i tak nie miałem, a teraz moge go sobie podbić bez straty staba więc dzięki Chidori) więc mogłem na tym wyjść o wiele gorzej no ale na moje szczęście mimo bezsprzecznie głupiego zagrania z mojej strony gankujący mnie byli dość łaskawi w branych pokojach i tak w sumie to przez te 8 lat Arabia zaliczyła mimo straty ~150 warscore zarówno wzrost w dochodzie jak i w devie.
     
  13. fall.pl

    fall.pl Nowy

    Ja tylko uzupełnienie wpis pomka.

    Jego Arabia została bardzo ciekawie zagrana (morska , opanowany handel indonezji, ogromne podboje i dev) to dziwna jest polityka arabi, przynajmniej nieodgadniona dla mnie.

    jak Arabia poszła na współpracę na starcie to pomyślałem ze może być z tego nieźle kombo lądowe oe i morska Arabia. Ale 50 lat namawiania do sojuszu w wojnach przeciw pap czy sojuszy obronnych przeciw iberii zakończyły się odmowa i niechęcią (niezdecydowanie i strach ?) Zamiast tego chęci pomocy Polsce i innym dalekim państwom. I kiedy Arabia jeszcze wahała się czy przedłużyć napa osmanie wkurzyli się na dobre. Nie oglądając się na mam zawarli napy z pap I spa. Także to ze Arabia została sama to trochę jej wina (wielka niepotrzebna nieufność do oe przed 100 laty) jeden plus ze prowadzi bardzo niezależna imperialna politykę nie trzymając się niczyjej spódnicy.


    Ciekawostki :
    - anty veteranski los czuwa. Wkoncu trafił się pierwszy od startu kampani władca mil 4 i odrazu zmarł w wieku 34 lat ....
    - node eng chanel wysuwa sie zdecydowanie na najbogatszy nod świata.
    - błogosławiony ten którego lubi karitas miłosierdzia, portugalia władcy Letho a wtedy może liczyć nawet na 1600 gify bezinteresownej pomocy. Ja tez chce być kochany przez Portugalii :) ! Osmanie kochają portugalie!
    - Indie całe to teraz pewnie około 1600 deva zdecydowanie najsilniejsze mocarstwo świata.
    - zmiana na zachodzie. Dominacja przez 30 -40 lat iberii (potega morska lądowa, wpływające na każdy zakątek swiata) powodowała tak wielka zazdrość ze wiele państw Europy zachodniej dało błogosławieństwo do inwazji Francji i Austii na spa.
    - papiestwo oszczędzilo w swojej łasce Austrię ( jaka była polityczna cena ?) Uznanie budzi elastyczność andrzeja nie tylko potrafi się zachować będąc imperium ale też w chwilach kryzysu i chwilowej zapaści państwa.
    - myślałem ze to take i jego prusy na płn rozdaje karty, i kontroluje region. Jednak jak się okazało wszystkie asy w rękawie miał Saegoto.
    - Holandia, Siedzi sobie cicho nikt nic o niej nie pisze a to się robi mocarstwo europejskie.
    - polska wkońcu przestali ja gwalcić! Pierwsza spokojna sesja dla macia :)

    Ps
    zróbcie coś z tymi synchrami ! W kampani niedzielnej nie ma takich problemów i Rh jest dużo dużo mniej
     
  14. Stobek

    Stobek Nowy

    Mnie zaskoczył Pomek, Tulev i Saegato.
    Pomek bo się poddał Hiszpani - co już opisał i że potem w oddzielnej wojnie przegrał z Papalem. Rozumiem, że papiez jest bogaty ale to chyba Arabia kontroluje morze
    śródziemne? Do tego przegrana na własnej ziemi.. ehh nie rozumiem. Tak samo gdzie te bogactwo z Indii? Cały handel ściaga Ottoman o co tu chodzi?

    Tulev - bo ugadał się z Austrią, zezwolił na wojne z Hiszpanią i klimatycznie podbił Jerozolimę. Szacun.

    Saegato - bo wystawił ponad 80k armi! bez quantity. Budynki forcelimit +manpower na większości prowincji ale i tak szok. I jak to on utrzymuje? Potęga.

    Ja ze Czechami swoim marnymi 50k mogę się schować, dopiero zobaczyłem, że mam w kilku prowincjach trade markety bezsensu pobudowane to może mi limit podskoczy.
    Największy minus u mnie to brak złota - brak trade. Wcześniej miałem przewagę w HRE ale ją utraciłem na rzecz walk z polską.. teraz jestem słabszy od Szwajcarii.
    Cierpię na chroniczny brak złota nic nie mogę zrobić.
     
  15. Stobek

    Stobek Nowy

  16. lysy

    lysy Panzer Legion

    Dalsza część AARa znajduje się w tym dziale LINK
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie