AAR-Francuskie ambicje

Temat na forum 'HoI - AARy' rozpoczęty przez KONSUL, 15 Kwiecień 2004.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. KONSUL

    KONSUL Ten, o Którym mówią Księgi

    Front w październiku 1956r.
     
  2. KONSUL

    KONSUL Ten, o Którym mówią Księgi

    38. WALKI OD PAŹDZIERNIKA 1956 DO LUTEGO 1957


    Ze względu na zaczynającą się zimę i niski manpower wojska francuskie zaczęły zwalniać tempo, a likwidację poszczególnych dywizji wroga zająć się miało lotnictwo taktyczne z doskonałymi marszałkami( jeden ma experience6, a drugi 7).Wojska lądowe miały atakować tylko prowincje z wysoką infrastrukturą(conajmniej 34), na inne zaś prowincje miały być przeprowadzane naloty taktyczne.

    5 października lotnictwo zniszczyło w Aktjubińsku 4dyw.radz. 11 pażdziernika 34DZmech. rozbiły 4dyw.radz. broniące Lipetsk, 1dyw.radz. przestała istnieć. 15 października 24DPancer. zdobyły Woroneż, a dywizje zmech. opanowały Tambow. 17 października przeprowadzono atak atomowy na Velsk, gdzie zniszczono 20dyw.radz. W tym samym dniu nasze lotnictwo zniszczyło w Aralsku 9dyw.radz. 24 października zdobylismy Tjeliabińsk, a 26 października Kurgan. W obu tych prowincjach Rosjanie stawiali niewielki opór, który szybko został przełamany. Nasze lotnictwo natomiast zniszczyło w Pervoratsku 3dyw.radz. Nasze dyw.zmech. zajeły 4 listopada Swierdłowsk, a 14 listopada Niznij Tagił. 16 listopada lotnictwo zniszczyło w Aktjubińsku 4dyw.radz., 21 listop. w Aralsku 5dyw.radz. i 29 listop. znowu w Aktjubińsku kolejne 4dyw.radz. Rosjanie mimo zniszczeń poszczegolnych dywizji przez nasze lotnictwo, cały czas chcieli mieć wojsko w prowincjach graniczących z prowincjami kontrolowanymi przez Francję. Natomiast wojska francuskie zajmowały tylko te prowincje, które posiadały infrastrukturę powyżej 34, do prowincji majacych infrastr. poniżej tej liczby nie posyłano wojsk ze względu na mogące wystapić zniszczenie jednostek przez słabą infrastrukturę.

    Tymczasem nasze dowództwo przerzuciło wreszcie w połowie listopada wiekszą liczbę jednostek pancernych i zmech. w okolice Groznego. Naszym zadaniem w tym rejonie było dojście do granic Persji. 1 grudnia po krótkiej walce zajelismy Grozny. Dzieki opanowaniu tej prowincji powstał kocioł zlozony z Baku, Kirovbadu i Erewania. 16 grudnia zdobywamy Baku i ruszamy na Kirovbad.22 grudnia 21DZmech. uderza na Kirowbad, gdzie stoi 31dyw.radz. Po trzech dniach walk wypieramy Rosjan z Kirovbadu. W ten sposób powstał kocioł w Erewaniu, gdzie znajduje się w okrażeniu 38dyw.radz. 28 stycznia 1957r. robimy nieudany atak na Erewań, tracimy 7tys. zołnierzy. Rosjanie mają zawarty z Persją i Turcją traktat o przejściu wojsk i pewnie do Erewania idzie zaopatrzenie przez Persję i Turcję. Nasze rząd zawarł w 1955 podobną umowe o przejsciu wojsk z Persją, podobną umowę zawieramy także w styczniu 1957r. z Turcją. Dzięki tym traktatom o swobodnym przejściu wojsk wysyłamy nasze jednostki do prowincji perskich i tureckich graniczących z Erewaniem. W pobliże Erewania sciagamy także nasze lotnictwo szturmowe, mysliwskie, taktyczne i strategiczne, w celu bombardowania z powietrza okrążonego Erewania.

    Na innych terenach walk dalej działało nasze lotnictwo. 4 grudnia zniszczono 5dyw.radz. w Zjamansor, 9 grudnia 3dyw.radz. w Uralsku, 14 grudnia w Bostandyku 4dyw.radz., 17 grudnia w Volzjskj zniszczono 4 dyw.radz., a 22 grudnia w Aralsku zlikwidowano atakami z powietrza 4 dyw.radz. Do akcji zaczepnej przeszły też nasze siły ladowe, które 24 grudnia zdobyły Koktejtar, 28 grudnia zajeły Bostandyk, a dzień później Volzjaskij. 29 grudnia nasze lotnictwo zlikwidowało w Oktjabrskim 5dyw.radz. 13 stycznia 1957r. zniszczyliśmy 5dyw.radz. w Neberezjych Tlejnach i 18 stycznia w Uralsku kolejne 5 dyw.radz. Również 18 stycznia zajęlismy Aralsk. 23 stycznia lotnictwo zlikwidowało w Aktjubińsku 5dyw.radz., 25 stycznia w Zjanmansar także 5dyw.radz. i 28 stycznia w Gurjewie 2dyw.radz. 1 lutego lotnictwo niszczy 3dyw.radz. znowu w Zjamansor, 3 lutego 2dyw.radz. w Aktjubińsku, 7 lutego w Uralsku 3dyw.radz i po raz klejny w Zjamansor 1dyw.radz. 10 lutego 12dyw.radz. atakuje Sverdlovsk, gdzie broni się 9DP(w wiekszości wykrwawione i nie uzupełnione jednostki), na pomoc którym slemy 12DZmech. Dopiero 14 lutego odpieramy atak Rosjan, którzy ponoszą duże straty, my w tych walkach także tracimy wielu żołnierzy, a 1DP zostaje całkowicie zniszczona. 12 lutego lotnictwo niszczy w Omsku 3dyw.radz. Z kolei 14 lutego zajmujemy Zjamansor, przez co 8dyw.radz. dostaje się do kotła, który składa się z prowincji leżacych w poblizu M.Kaspijskiego.

    Ruszyło się również trochę na Dalekim Wschodzie. 13 stycznia 1957r. 27dyw.ang.-ameryk., znajdujacych sie pod naszymi rozkazami, uderzyło na 4dyw.radz. w Spasku Dolnym, który został zajęty prawie bez walki. 3 lutego 9amer.dyw.zmech. uderzyło na Nachodkę, szybko jednak się wycofalismy, bo mielismy za słaby atak i Rosjanie by nas calkowice rozbili. 13 lutego uderzono na Władywostok. 19dyw.ang.-amer. szybko uporało sie z 3dyw.radz. Zdobycie Władywostoku spowodowało, że powstał kocioł zlożony z 3 prowincji północnokoreańskich, w których znalazł się 9dyw.radz.
     
  3. KONSUL

    KONSUL Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcięty Erewań-25 grudzień 1956r.
     
  4. KONSUL

    KONSUL Ten, o Którym mówią Księgi

    Kocioł w rejonie M.Kaspijskiego-14 luty 1957r.
     
  5. KONSUL

    KONSUL Ten, o Którym mówią Księgi

    Kocioł na Dalekim Wschodzie- 16 luty 1957r.
     
  6. KONSUL

    KONSUL Ten, o Którym mówią Księgi

    39.ZAKOŃCZENIE OPERACJI ,,ZACHODNIA BURZA''-UPADEK ZSRR

    WALKI NA DALEKIM WSCHODZIE

    16 marca nasze wojska zajęły wreszcie Zhangjiakau. Przez 3 dni trwały tu cięzkie walki naszych 9dywizji z 2dyw.radz. Zniszczylismy Rosjanom 1dyw., ale nasze straty wyniosły ok.35tys.żołnierzy. Fraocuskie dowództwo na Dalekim Wschodzie postanowiło zlikwidować kocioł w prowincjach północnokoreańskich. 12 kwietnia zajęlismy Seishin, 1 maja opanowaliśmy Kange, dywizje radz. wogóle nie stawialy oporu tylko się wycofały do Kanko. Tą ostatnią prowincję zajelismy 30 maja i 8dyw.radz. zostało zlikwidowanych. 22 czerwca zrobilismy atak jadrowy na Qiqihar, gdzie zniszczylismy 21dyw.radz. 23 lipca po krótkiej walce zdobywamy Nachodkę, a 6 września Dalenegorsk. 15 października zajmujemy Ulungę, a 6 grudnia Dalneretjeńsk. Po tych sukcesach postanawiamy opanować mandżurską prowincję Jiamusi (jak wiadomo Mandżukuo jest caly czas w stanie wojny z Francją), którą zajmujemy 4 stycznia 1958r.

    CAŁKOWITE OPANOWANIE FINLANDII,WALKI NA SYBERII, W PÓŁNOCNEJ ROSJI I W AZJI CENTRALNEJ

    Wojska francuskie postanowiły w lutym i marcu zając te prowincje finlandzkie, ktore jeszcze byly pod kontrolą ZSRR, mimo ze nie bylo juz tam zadnych wojsk radzieckich. 23 lutego weszlismy do Joensuu, 3marca do Mikkeli,9 marca do Jyvaskyla, 17 marca do Kuopio. Oprocz tego na 4 kwietnia zajelismy na północy Kirovsk.

    21 lutego zdobylismy Omsk, Rosjanie stawiali maly opór. 3 marca lotnictwo zniszczyło w Aralsku 1dyw.radz., a dzień póżniej zajeliśmy Aralsk. 8 marca wojska franc. wchodzą do Akmolińska, a 12 marca po krótkiej walce zajmują Lagan. 15 marca lotnictwo niszczy w Pervouralsku 6dyw.radz., 18 mrca w Oktjabrskim 2dyw.radz., a 28 marca w Tjumen 2dyw.radz. 30 marca zajmujemy Guryew.

    2 kwietnia lotnictwo niszczy w Astrachaniu 6dyw.radz, 5 kwietnia w Bariabińsku 3dyw.radz. 9 kwietnia zajmujemy Pervouralsk i Bariabiński, gdzie nasze lotnictwo znowu niszczy 1dyw.radz. 15 kwietnia nasze naloty likwidują w Pavlodarze 3dyw.radz. W tym dniu dochodzi też do bitwy powietrznej na Guryewem, gdzie 9franc.dywizjonów mysliwskich niszczy 3radz. dywizjony szturmowe. 21 kwietnia lotnictwo niszczy w Mołotowie 1dyw.radz. Zajmujemy w tym dniu również Nowosybirsk. 24 kwietnia w Karagandzie lotnictwo likwiduje 3dyw. wroga. 28 kwienia zdobywamy Serov, wycofującym się Rosjanom nasze lotnictwo niszczy 5dywizji.

    4 maja zajmujemy Asjchabad, a 10 maja Astrachań. Od 13 maja do 21 czerwca nasze lotnictwo niszczy w różnych prowincjach 16dyw.radz. 15 czerwca zajmujemy Aktjubińsk. W ciągu lipca 1957r. nasze naloty powodują całkowita likwidację 11dyw.radz. W lipcu zajmujemy także Tjumeń, natomiast 1 sierpnia Krasnojarsk. Nasze naloty w sierpniu i wrześniu doprowadzają do zniszczenia 9dyw.radz. 9 wrzesnia zajmujemy Novy Uzen, 5 października Bratsk, a 2 listopada Irkuck. Operacje lotnicze w paxdzierniku i listopadzie kończą się zniszczeniem 17dyw.radz. 16 listopada zajmujemy Tomsk, a 3 grudnia Kostromę. Nasze naloty w grudniu likwidują 10dyw.radz.

    2 stycznia 1958r. niszczymy z powietrza 3 dywizje mongolskie w Moron. 6 stycznia zajmujemy Velsk. 7 stycznia w Kirovie likwidujemy 1dyw.radz. 12 stycznia zajmujemy Ułan-Ude, gdzie nasze lotnictwo wykańcza 1 dyw.radz. 14 stycznia nasze naloty niszczą w Moron kolejne 2 dyw.mongol. Do końca stycznia wykanczamy z powietrza jeszcze 5 dyw.radz. 16 stycznia zajmujemy Karagandę, a 30 stycznia Kirov.

    W lutym-marcu 1958r. lotnictwo niszczy 9 dyw.radz. 3 lutego zajmujemy Barnau, 15 lutego Ajguz, a 21 lutego mongolska stolicę-Ułan Bator i dokonujemy aneksji Mongolii. 28 lutego francuskie dywizje wchodzą do Semipałatyńska, a 9 marca do Ałma-Aty. DOKONUJEMY ANEKSJI ZSRR!!! W TEN SPOSÓB ZOSTAJE ZAKOŃCZONA OPERACJA ,,ZACHODNIA BURZA'', A KOLEJNY WRÓG FRANCJI PRZESTAJE ISTNIEĆ. WOJNA Z ZSRR TRWAŁA OD 22 MAJA 1953R. DO 9 MARCA 1958R. PRAWIE 5 LAT CIĘŻKICH WALK OD ŁABY I DUNAJU AŻ PO SYBERIĘ I OCEAN SPOKOJNY

    Po zwycięstwie nad ZSRR następuje również aneksja Mandżukuo, które wcielamy do Wielkiej Francji 10 marca 1958r.
     
  7. KONSUL

    KONSUL Ten, o Którym mówią Księgi

    Oczyszczona Finlandia. Wreszcie doszlismy do Irkucka-2 listopad 1957r.
     
  8. KONSUL

    KONSUL Ten, o Którym mówią Księgi

    Daleki Wschód-2 listopad 1957r.
     
  9. KONSUL

    KONSUL Ten, o Którym mówią Księgi

    Pocięte obszary ZSRR i koniec Mongolii- 23 luty 1958r.
     
  10. KONSUL

    KONSUL Ten, o Którym mówią Księgi

    Agonia ZSRR-29 luty 1958r. Jeszcze tylko Ałma-Ata i koniec ,,czerwonego imperium''.
     
  11. KONSUL

    KONSUL Ten, o Którym mówią Księgi

    EPILOG

    Dzień 10 marca 1958r. zakończył czas wielkiej wojny, która toczyła sie na świecie od 1939r. Francja wraz ze swoimi sojusznikami zniszczyła wrogie i okrutne dyktatury, które zagrażałyludzkości i wolności. 10 marca z utęsknieniem przyjęło nasze zmęczone wojną społeczeństwo, które od 1936r. musiało wykładać wielkie sumy na zbrojenia i dawać swoich synów do naszych dywizji, które walczyły na niezmierzonych przestrzeniach Euro-Azji i Afryki. Wielu synów Francji, już nigdy nie powróciło do swoich miast i wsi nad Sekwaną i Loarą. Jednak ich poswiecenie nie poszło na marne, uratowali oni Francję przed zaborczym Hitlerem i rozprawili się z okrutnym Stalinem, a nade wszystko przyczynili się do stworzenia Wielkiej Francji, która sięgała od Oceanu Atlantyckiego do Oceanu Spokojnego. Nigdy też nie pozwolili, żeby wróg pojawił się na terenach Francji właściwej. Nasi polegli bohaterowie na zawsze pozostaną w naszej pamięci, a o ich czynach będą się uczyły dzieci w szkołach Wielkiej Francji.

    Rząd francuski bardzo długo zastanawiał się czy utworzyć państwa narodowe na kontrolowanych przez siebie terenach, jednak po długiej debacie zadecydowano, że państwa te i ich narody nie będą po okresie wielkiej wojny zdolne do jakiejkolwiek wegetacji i muszą pozostać w Wielkiej Francji, która stała się potężnym euro-azjatycko-afrykańskim imperium, o którym nawet nie śmiał pomarzyć Napoleon Bonaparte.
     
  12. KONSUL

    KONSUL Ten, o Którym mówią Księgi

    WIELKA FRANCJA 10 MARZEC 1958R.
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie