Aar - węgry

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez VirusX, 20 Wrzesień 2005.

?

Jak prowadzić AAR-a ??????

  1. KALENDARIUM ( tak jak teraz... )

    0 głos(y/ów)
    0,0%
  2. Z FABUŁĄ...

    0 głos(y/ów)
    0,0%
Status Tematu:
Zamknięty.
  1. VirusX

    VirusX User

    WPROWADZENIE

    PAŃSTWO PRZEMYSŁ ARMIE

    Państwo : Węgry
    Poziom : Normal/Normal
    Mod : brak
    Scenariusz : 1936

    To mój pierwszy AAR więc najlepszy nie będzie... :wink: prosze o wskazówki itp...

    1 Stycznia 1936
    Stan Państwa i jego granice :

    [​IMG]

    Polityka Państwa :

    [​IMG]

    Przemysł :

    [​IMG]

    Armie :

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

     
  2. VirusX

    VirusX User

    Dziękuje Preclowi i Tomoesopo sa eventy i ikonki...zostaną wykorzystane w następnej cześć AAR-a :!: :D

    CZĘŚĆ PIERWSZA

    Witam. Nazywam się Miklos ( nazwiska nie zdradze ze względów bezpieczeństwa... ) Jestem dziennikarzem z gazety " Budapest " i codziennie relacjonuje wydarzenia z państwa...mam kilku zaufanych ludzi którzy dają cynki...A więc zapraszam...

    " Budapest " 17 luty

    17 lutego dowiedziałem się że firma ICN pracuje nad nowymi narzędziemi mechanicznymi do fabryk...prace są już dość zaawansowane...

    [​IMG]

    Prace trwają...

    PAMIĘTNIK ( 22 luty ) :

    "hmm...dzisiaj wracając do domu spotrzegłem kilku ludzi którzy mnie obserwowali...nie dałem po sobie poznac że ich widziałem...ciekawe czego chcieli..."

    " Budapest " 24 luty

    Wczoraj wieczorem nasz minister spr. zagranicznych Pan Kalman Kanya zaprosił niemieckiego min. spr. zagranicznych Pana Constantina von Neurach do rozmów w sprawie...SOJUSZU wojskowego !! Niestety Niemiecki rząd odmówił...czyżby szykowała się jakaś akcja wojskowa ?? narazie nic otym nie wiadomo...jednak krążą plotki że nasze wojska zaatakują AUSTRIĘ...powodem plotek są duże ilości wojska na granicy WĘGIERSKO-AUSTRIACKIEJ...oraz szybka modernizacja i mobilizacja armii...BĘDE INFORMOWAC NA BIERZĄCO !!

    [​IMG]

    Odmowa Niemców...

    [​IMG]

    Przemysł przeznaczony na modernizację...

    PAMIĘTNIK ( 29 luty ) :

    "znowu ktoś mnie obserwował...hmm...może maczam palce w nieswoje sprawy ?? ... muszę bardziej uważać..."

    PAMIĘTNIK ( 3 marzec ) :

    "Dzisiaj otrzymałem dziwny list...pisano w nim abym nieinteresował się sprawami państwa...ale to wolny kraj i mam prawo wygłaszać swoje zdanie !! "

    " Budapest " 8 marzec

    III RZESZA ponownie zajęła Nadrenię !! Niemcy wkroczyli do zdemilitaryzowanej nadreni...Francuzi i Anglicy nawet nie kiwne palcem...czy polityka ustępstw nie doprowadzido katastrofy ??

    [​IMG]

    Zajęcie Nadrenii...

    " Budapest " 11 marzec
    Dziś nasz rząd znowu próbował sojuszu z III RZESZĄ...niestety nadal bez skutecznie...musi szykowac sie coś wielkiego skoro rząd szuka mocnego sojusznika...

    [​IMG]

    Kolejna Niemiecka odmowa...

    To tyle na dziś...i jak lepiej :?: :?:
     
  3. VirusX

    VirusX User

    CZĘŚĆ DRUGA

    "Budapest" 24 marzec

    Nasz Armia rośnie w siłę !! Mamy coraz lepsze jednostki...Dzisiaj zakonczono unowocześnianie naszych samolotów - mysliwców przechwytujących. Nasze stare FiatyCR.42 zamieniono na Heinkel HE 112...

    [​IMG]

    Równierz dziś zadecydowano o budowie nowej dywizji piechoty...budowa zakonczy sie prawdopodobnie 15 czerwca...

    [​IMG]

    "Budapest" 26 marzec

    W dniu dzisiejszym w Wielkie Brytani przeciwnicy obecnego premiera i doktryny ustępstw wobec Hitlera, dodatkowo rozsierdzeni faktem remilitaryzacji Nadrenii postanowili dokonać zamachu stanu. Na całe szczęście zamach był bezkrwawy gdyż premier podał się do dymisji wraz ze swoim rządem. Nowym premierem został Clement Atlee i stworzył on nowy rząd dużo mniej ustępliwy dla Hitlera niż poprzedni. Czy teraz Hitler dalej będzie taki agresywny ??

    Przewrót w WB

    [​IMG]

    Skład rządu WB po przewrocie...

    [​IMG]

    PAMIĘTNIK ( 29 marzec ) :

    "Dzisiaj otrzymałem dziwny listy w ktorym ktoś prosi o spotkanie...ma się odbyć 5 kwietnia...chyba tam pójdę..."

    "Budapest" 1 kwietnia

    Nasz rząd wreszcie uzbierał wystarczająco funduszy aby zatrudnić drugi zespół badawczy...Zatrudniono firmę MAVAG ktora rozpoczęła badania nad nowocześniejszą dwyzją piechoty. Gdy badania zostaną zakończone będzie można zastąpic sprzęd z WIELKIEJ WOJNY na sprzęt na miarę 1936 roku !!

    [​IMG]

    PAMIĘTNIK ( 7 kwietnia ) :

    "Poszedłem na to spotkanie...czekało na mnie kilku panów...wydawali mi się znajomi...to byli ci którzy mnie śledzili !! Gdy siadłem z nimi zaczeli mówić węgiersku ale z wyraźnym akcętem brytyjskim...późneij okazało się żę są z grupy wywiadowczej z Wielkiej Brytani !! To ich grupa przeprowadzała zamach stanu !! Wyjaśnili mi to że chcą abym ja dowodził grupą operacyjną wywiadu WB "WĘGRY". Spytałem : Dlaczego JAA??!!. A oni odpowiedzieli że wiedzą o moich wtykach i kontaktach...przyznałem sie im...Wtedy dali mi propozycję : " Albo pracujesz dla nas albo umrzesz !! " Zgodziłem się...wyjaśnili mi też że będę pracować dla PAŃSTWA...wraz z kilkoma innymi agentami...ZGODZIŁEM SIĘ...moje pierwsze zadanie to : dowiedzieć się więcej o nowej dywizji piechoty która jest w produkcji oraz zacząć szukać planów ataku na AUSTRIĘ...

    PAMIĘTNIK ( 22 kwietnia ) :

    "Po prostu świetnie...ZWOLNILI MNIE !! W naszej gazecie " Budapest " była REDUKCJA ETATÓW !! "

    PAMIĘTNIK ( 25 kwietnia ) :

    "Okazało się że moje zwolnienie było celowe...agenci z WB to załatwili...teraz to oni będą mi płacić..."
     
  4. VirusX

    VirusX User

    CZĘŚĆ TRZECIA

    PAMIĘTNIK ( 1 czerwca ) :

    " No wreszcie cos się wydarzyło...musze napisac mój pierwszy raport..."

    RAPORT nr. 1 ( 1 czerwca )

    ARMIA :

    Armia Węgierska składa się z 9 dywizji piechoty i 2 dywizjonów lotniczych...Dywizje piechoty są przestarzałe...z czasów Wielkiej Wojny. Jednakże praca nad nowocześniejszym wyposarzenie piechoty trwają...Myśliwce są nowoczesne ( Heinkel He 112 ) a Bombowce też są nowoczesne ( Junkers Ju.86 ). Floty z braku dojścia do morza brak.

    RUCHY :

    Węgierska I Allando Hadsereg wieczorem 3 maja wyruszyła z granicy Austro - Węgierskiej do Budapesztu, prawdopodobnie to ona zostanie wsmocniona nową dywizją piechoty która jest w trakcie szkolenia...

    BADANIA :

    Pod koniec maja firma ICN opracowała nowe technologie a mianowicie : PODSTAWOWE NARZĘDZIE MECHANICZNE. Jeszcze tego samego dnia firma Ganz rozpoczęła pracę nad Wczesnym czołgiem...

    Nowa technologia opracowana

    [​IMG]

    Rozpoczęcie prac nad wczesnym czołgiem

    [​IMG]

    PRZEMYSŁ :

    Przemysł jak narazie przeznaczony jest na szkolenie nowej DP oraz na zaopatrzenie dla niej...Zauważono też 5 % zwrost wydajności przemysłu.

    Wzros potencjału przemysłowego

    [​IMG]

    PAMIĘTNIK ( 10 czerwca ) :

    "Moim zwierzchnicy z WB byli bardzo zadowoleni z mojego raportu...wiedzą już bardzo dużo..."

    RAPORT SPECJALNY ( 16 czerwca )

    16 czerwca nowa dywizja piechoty została wcielona do służby...i tak jak przywidywałem została przydzielona jako wzmocnienie do I Allando Hadsereg. Jej wyposarzenie nadal jest przestarzałe...lecz praca nad nowocześniejszym wyposarzeniem trwają...
    Tego samego dnia rozpoczete formowanie nowej dywizji kawalerii...prawdopodobnie utworzy nową armię

    Nowa dywizja kawalerii w produkcji

    [​IMG]

    RAPORT SPECJALNY ( 28 czerwca )

    27 czerwca popołudniu I Allando Hadsereg wyruszyła do Gyor...mamy inforamcje że przygotowują się do ataku...jednka to jeszcze niepotwierdzone...

    [​IMG]

    RAPORT nr. 2 ( 1 lipca )

    ARMIA :

    Teraz armia składa się z 10 DP i 2 Dywizjonów Lotniczych...sprzęt nadal jest przestażały...prace nad nowszym trwają...

    BADANIA :

    Firma MAVAG nadal pracuje nad nowszym wyposarzeniem piechoty...natomias firma Ganz pracuje na Wczesnym człogiem...

    Badania trwają...

    [​IMG]

    PRZEMYSŁ :

    Wiemy tylko to że przemysł jest nastawiony na produkcję Dywizji Kawalerii...

    RAPORT SPECJALNY ( 8 lipca )

    Rozpoczęto formowanie nowej brygady pojazdów opancerzonych...prawdopodobnie wesprą I Allando Hadsereg...

    Nowa brygada pojazdów opancerzonych w produkcji...

    [​IMG]

    RAPORT SPECJALNY ( 9 lipca )

    Po udanym przeszpiegowaniu siedzib dowódców wojskowych na granicy AUSTRO - WĘGIERSKIEJ znaleźliśmy PLANY ATAKU NA AUSTRIĘ...Plany nie były dobrze strzeżone jednak że najgorsze jest to że ATAK ma się rozpocząć już 15 Lipca !! Proszę o szybką reakcje zapobiegawczą!!

    Plany ataku na Austrię...

    [​IMG]

    PAMIĘTNIK ( 11 lipca ) :

    "Dzisiaj czytając "Budapesta" prawie mi serce wyskoczyło gdy dowiedziłem sie że nasz rząd przystąpił do Aliantów!! I to dzięki naszej mapie i naszym raportom!! Nasz rząd wystraszył się bo Anglicy wszystko wiedzieli...o armi przemyśle i badaniach...Nareszcie zrobiłem coś dobrego dla kraju..."

    Wielka Brytania zmusza Węgry do sojuszu

    [​IMG]

    Węgry w sojuszu z aliantami

    Sojusz z Wielką Brytanią

    [​IMG]

    Sojusz z Francją

    [​IMG]

    Zamknięty oraz wyczyszczony

    Tomo55
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie