Anime Cafe

Temat na forum 'Hyde Park' rozpoczęty przez Michal, 15 Sierpień 2008.

  1. Rock Lee

    Rock Lee User

    Baka to test shoukanju jest genialnym i śmiesznym anime :D
     
  2. Thomas

    Thomas Guest

    Taki fajny fanowski zwiastun Sora No Woto. :)

    [video=youtube;X3Pu2HouJwY]http://www.youtube.com/watch?v=X3Pu2HouJwY[/video]
     
  3. tjord

    tjord Nowy

    Panie, panowie, nowa anime'owana adaptacja Berserka została zapowiedziania

    Jeśli niczego nie spieprzą to bez wątpienia będziemy mieli pierwszego kandydata na najlepsze anime drugiej dekady XXI wieku.
     
  4. Thomas

    Thomas Guest

    Kinówka Kej-ona zapowiedziana!
    Tłumy wiwatują! Thomas natomiast krzyczy "Ekranizacja Planetariana...albo Little Busters!...albo Kanon 201x...dawać to, a nie jakieś szrej-ony! NATYCHMIAST.
     
  5. tjord

    tjord Nowy

    Oglądam właśnie Niemożliwe by moja siostra była tak śliczna i muszę to powiedzieć: Yuichi Nakamura (wcześniej min. Tomoya w Clannadzie i Greed w FMA), podkładajacy głos pod głównego bohatera to obecnie najlepszy aktor głosowy młodego pokolenia. Facet normalnie kradnie cały show innym seiyuu, zmieniajac nawet słabe teksty w cos ciekawego.

    Samo anime tez prezentuje się nieźle, pomimo bycia nowym fetyszem na Sankaku& co. :)
     
  6. Thomas

    Thomas Guest

    Tytułów jakiś niesamowitych (KnK, kinówka Haruhi) nie ma, ale da się coś wybrać. Jakby ktoś chciał wspólnie zaliczyć seans w Poznaniu to proszę o kontakt. :)
     
  7. tjord

    tjord Nowy

    No to moi drodzy, już nie ma zmiłuj się: Crunchy Roll uzyskał ogólnoświatowe prawa do stramingu Mobile Suit Gundam, chyba najważniejszego anime w historii; kto nie obejrzy ten ciapa :p

    Link:
    http://www.crunchyroll.com/mobile-suit-gundam

    Dodatkowo pierwszy odcinek rozpoczyna się trailerem najlepszego anime ostatnich lat, produkcji, dla której warto przebrnąc przez te antyczne Gundamy :)
     
  8. tjord

    tjord Nowy

    [​IMG]

    Wczoraj Shaft wypuścił ostatnie dwa odcinki Mahou Shoujo Madoka★Magica, diabli wiedzą, czy nie najciekawszego anime ostatnich lat. Dzięki bogu za ten haust świeżego powietrza do zatęchłego gatunku przeznaczonego głównie dla zatwardziałych otakusów i omijanego przez normalnych widzów od czasów Czarodziejki z Księzyca. O ile kogoś nie odrzuca sama koncepcja magical girls to polecam, równie ciekawej produkcji ze znakomitym klimatem, nieco psychodeliczną oprawą graficzną i cudownym soundtrackiem (all hail Yuki Kajiura!) dawno nie było.

    I nie dajcie się zwieść słodkim kolorom oraz wycinkom, to anime jest dość cięzkie i mroczne, szczególnie jak na gatunek.
     
  9. Nyslion

    Nyslion User

    Na początku wakacji obejrzałem z 2 odcinki pewnego anime, ale nie pamiętam nazwy. W anime jest typek nazywający się szalonym naukowcem i czerwonowłosa dziewczyna. Ten naukowiec zobaczył trupa tej dziewczyny, później coś się stało i ona jakoś ożyła(?).
    Zna ktoś nazwę?
     
  10. Andre

    Andre Ten, o Którym mówią Księgi

    Kojarzy mi się to z Neon Genesis Evangelion, acz pewien nie jestem.
     
  11. Nyslion

    Nyslion User

    To nie to.
     
  12. Thomas

    Thomas Guest

    Zombie-Loan może?
     
  13. tjord

    tjord Nowy

    Nieee, w Zombie-Loan ożywiającymi była para bizonów (nastolatków JBC)
     
  14. Nyslion

    Nyslion User

    Udało mi się znaleźć tytuł (do mad scientist+readhead+anime dopisałem jeszcze zombie). Anime to Steins;Gate.
    Dzięki wszystkim za pomoc.
     
  15. tjord

    tjord Nowy

    Wygląda na to, ze po kilku sezonach kompletnej posuchy jesień tego roku zaleje nas falą ciekawych tytułów

    Chart: http://chartfag.files.wordpress.com/2011/08/fall-11-chart-2.jpg

    Na mojej liście must-watch są oczywiście produkcje powiązane z Type-Moon, czyli Fate/Zero i Carnival Phantasm (już emitowane); man, jako wielki fan oryginalnej nowelki, jak i Fate/Stay Night (kto czyta blogi ten wie :)) nie mogę się doczekać na animizację tego pierwszego.

    Na pewno warto zobaczyć animizację skończonej już mangi Mirai Nikki, która obok porzadnej fabuły oferuje nam przede wszystkim genialne postaci, w tym goth-crazy-badass-terrorystkę i najlepszą yandere w historii gatunku. Dla tej ostatniej warto się szarpnąć na te anime :)

    Warte uwagi na pewno będą sequele udanych serii, jak wiejącego świeżością Kami No Shiru Nozomu no Sekai ,slapstickowego Working!!, absurdalnej Iki Musume, magnum opus studia Gonzo czyli Last Exile czy chwalonego Bakumana!

    Do tego dwie oryginalne (mniej lub bardziej :)) które warte są obczajenia: nowy Gundam (Gundam AGE - ciekawe, czy studio Sunrise znów wyznaczy nowe standardy w rozwoju gatunku mecha?) oraz oparta na bestsellerowej light novel komedia szkolna Boku wa Tomodachi ga Sukunai, moim zdaniem faworyt do bycia hitem tego sezonu.

    Well, wygląda na to, że jesienne weekendy spędzić można... trzeba będzie przed ekranem monitora :)
     
  16. Thomas

    Thomas Guest

    Przepraszam, ale co to za drugi tytuł z tych emitowanych oprócz Carnival Phantasm? Liczba mnoga chyba nie została użyta przypadkiem, prawda panie tjord? :Devil:

    A kiedy był ten ostatni raz? 30 lat temu?
     
  17. tjord

    tjord Nowy

    To Anime jest emitowane :)

    Choćby 2002 - Gundam Seed (nowy, efektowny sposób prezentacji walk, który ja od charakterystycznego punktu nazywam "ucieczka przed rakietami" z którego potem wszyscy zżynali)
     
  18. Thomas

    Thomas Guest

  19. tjord

    tjord Nowy

    Wrażenia po pierwszym (podwójnym) odcinku Fate/Zero:

    Wierność oryginałowi + muzyka Yuki Kajiury + dopakowana animacja i projekty postaci rodem z Kara no Kyoukai = ULTRA EPIC WIN.

    Duet Aniplex+Ufotable ląduje na mojej liscie ulubionych :) Chwała bogu, że to oni uzyskali licencję a nie te miernoty ze Studia Deen.
     
  20. Thomas

    Thomas Guest

    Wygląda obiecująco na chwilę obecną. W sumie jedyna wada to głos Kirei. Tak sobie pasuje do jego młodszej wersji. Do FSN to ok, ale tutaj?


    ...a tak przy okazji:


    [​IMG]


    ;)


    EDIT: http://ch.nicovideo.jp/channel/fate-zero - legalny stream w niskiej rozdzielczości.
     
  21. tjord

    tjord Nowy

    Piąty odcniek Fate/Zero wyglądał OBŁĘDNIE. Normalnie czad, starcie Gila z Berserkerem wywołało u mnie nie widziany od czasów Unicorna orgazm przez oczy. Niesamowite, jaki postęp pod względem animacji i stylizacji się dokonał u Ufotable od czasów Kara no Kyoukai, które to przeca filmy tez prezentowały się świetnie.

    A Rider prezentuje się równie wyczepiście co w oryginalnej Light Novel, hell yeah :D
     
  22. Thomas

    Thomas Guest

    Graficznie jest pięknie, no i oczywiście Rider rządzi. :)
    Chociaż nie przesadzałbym z tymi zachwytami. KnK również imponowało oprawą graficzną, szczególnie część 7 (jeżeli dobrze pamiętam) z fantastyczną grą świateł i cieni. No i podczas openingu F/Z razi kiepsko wykonany most i woda.
    Co oczywiście nie zmienia faktu, że na chwilę obecną całości można wystawić solidne 9/10.
     
  23. tjord

    tjord Nowy

    [video=youtube;Ef6LTXgYfqY]http://www.youtube.com/watch?v=Ef6LTXgYfqY&feature=context&context=G2e1db5bALTtu-NQAAAA[/video]

    Przepięknie skomponowany wręcz filmik, mogący robić za trailer do LOGHa. Kto jeszcze się nie zapoznał się z najlepszym anime wszech czasów, niech szybko nadrobi zaległości :]
     
  24. Artafrates

    Artafrates Ten, o Którym mówią Księgi

    Jeśli nie pojawi się tu niebawem post o następującej treści LOGH is overrated to będę zdumiony.
    Piszę tego posta w trakcie oglądania tego filmiku, ale z czego co do tej pory oglądałem to muszę stwierdzić, że jest przepiękny, udanie połączone fragmenty oraz idealnie pasująca muzyka. Aż się wzruszyłem.
    Już niewiele zostało i dokończę to anime i wtedy mam zamiar rozpisać się na jego temat.
     
  25. Thomas

    Thomas Guest

    LOGH is overrated. :p
    W sumie szkoda, że coś takiego robi za najlepsze anime wszech czasów dla niektórych.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie