Anime Cafe

Temat na forum 'Hyde Park' rozpoczęty przez Michal, 15 Sierpień 2008.

  1. tjord

    tjord Nowy

    [​IMG]

    Już miałem zacząć przygodę z Little Busters!, ale moją uwagę na Baka-Tsuki przykuł znajomy tutuł... i wsiąkłem. Przez ostatnie 24 godziny właściwie jedyne co robiłem to czytanie kolejnych tomów Sword Art Online,. arcygenialnej Light Novel osadzonej w MMORPGowych realiach. I choć dzieł tego rodzaju, czy to bardzo udanych (1/2 Prince) czy zwyczajnie dobrych (Yureka) nie brakuje, SAO bije je na głowę fantastycznym tempem, doskonałą narracją i bezkompleksowym podejściem do tematu, czyli tym, co z reguły jest słabością tytułów tego gatunku. Polecam gorąco i chyba spędzę tę noc na czytaniu tomu czwartego :D

    A czemu piszę tutaj? Na lato zapowiedziana została anime'owa adaptacja tego tytułu, mniam! :) Juz ląduje na mojej niewielkiej podręcznej liscie must-watch,
     
  2. tjord

    tjord Nowy

    Aprops postu powyżej: ukazał się dziś pierwszy oficjalny trailer anime Sword Art Online. Uwagę zwrócić moze fakt, iż za muzykę do tego tytułu zabrała się bogini soundtracków, a więc sama (ALL HAIL) Yuki Kajiura. Lato będzie gorące :D


    [video=youtube;eWX4TEiD9tg]http://www.youtube.com/watch?v=eWX4TEiD9tg&feature=player_embedded[/video]

    A już na dniach start nowego sezonu, a więc przede wszystkim kontynuacja Fate/Zero. Mniamu!
     
  3. Toril

    Toril Nowy

    No właśnie, kolega zadał bardzo ciekawe pytanie - czym się różni Sword Art Online od Na Wspólnej? Koledzy od hentajów mogą wytłumaczyć? (dodam, że jestem na bieżąco bo oglądałem Latający Zamek Hauru i dopiero co wróciłem od babci z telenowelowej sesji)
     
  4. Legend

    Legend リヴェン

    Pytanie na poziomie: "Czym się różni hulajnoga od TGV skoro oba jeżdżą ?"...
     
  5. tjord

    tjord Nowy

    Odpowiedzi sa bardzo proste, ale wymagają

    W sumie niewieloma elementami ale:

    Legend nieco wyzłośliwia, ale różni się mniej więcej tym samym co powiedzmy Gra o Tron [lub wstaw sobie inny co najmniej solidny zachodni serial w to miejsce - GoT jest o tyle dobrym przykładem, że SAO jest również ekranizacją fantastycznej ksiązki] od którejśtam z kolei serii Pokemonów.

    Odkrycie: wśród anime również znajdują się produkcje zarówno słabe, jak i znakomite, nie można wszystkich wrzucać do jednego wora i rzucać nim w dyskusjach :]

    I jeszcze dla Barlowa, gdyby zajrzał
    Ja oglądam, filmy aktorskie swego czasu mi strasznie mi obrzydły i do dziś mam do niech awersję. Z kolei soldnej zachodniej animacji w bardziej poważnym wydaniu jak na lekarstwo.
     
  6. Barlow

    Barlow Znany Wszystkim

    Przygalopowałem na swoim białym jeleniu, gdy tylko usłyszałem, że mnie ktoś wołał.
    [Sprostowanie:
    Mój post wywołało intro owego tamtego anime, które jak żywo przypomniało mi opening "Barw Szczęścia" i sobie tak skojarzyłem. Oczywiście wiadomo, że poziom anime jest różny i wrzucać tego do jednego wora się nie powinno, ale przy anime poziomu bardzo niskiego należy zastanowić się, co kieruje takim widzem. Wyobraźmy sobie, że ktoś buszuje w internecie tylko po to, żeby ściągnąć sobie najnowszy sezon "M jak Miłość". Podejrzane! Forma serialu nie zwalnia go od trzymania poziomu. Od siebie dodam, że oglądanie "Księżniczki Mononoke" to jedno z najmilszych moich dziecięcych wspomnień, chociaż dwa lata temu, gdy znowu sobie obejrzałem, odbiłem się kompletnie. Inne produkcje japońskiej animacji też mnie nie zachwyciły (Oglądałem "Elfen Lied" ostatnio i to miało być dobre - i jestem zawiedziony. Tak samo czytam czasami "Berserka" ale też już kompletnie mnie nie przekonuje.) Może to snobizm, ale zdaje mi się, że od pewnego momentu zagłębienia się w "poważną" i "głęboką" kulturę (europejską) nawet najpoważniejsze chińskie bajki nie wystarczają. **** hapyns]

    Zrozumiałe. Ja się posiłkuję obrazami, książkami i komiksami (troszeczkę). Ogólnie to lubię kolorki ;)

    <Pata-taj>
     
  7. tjord

    tjord Nowy

    Zasadniczo, anime poziomu bardo niskiego [we wszystkich kategoriach, także rzutach na majtki ;], bo przecież i taka widownia jest, ba - ma się bardzo dobrze] nie są z reguły tłumaczone

    Miyazaki, "Berserk" i "Elfen Lied" (choć może tu fanatycy by się kłócili) raczej nie należą do "głębokich" anime :> Choć jeśli się szuka głębi, to chyba nie powinno się tego robić w kulturze popularnej, w której od lat anime się plumka :]
     
  8. tjord

    tjord Nowy

    Pierwszy odcinek wznowionego Fate/Zero był UBER. Oszłamiajaca animacja (tak się robi CG!), epicki soundtrack, fenomenalne opening oraz ending, no i wreszcie zaczynamy rzeźnię.... Niech mnie kule biją, jeśli na mojej liście top anime na zagości po raz czwarty ocenka 10/10

    [​IMG]

    Berserker na F-15 FTW!
     
  9. tjord

    tjord Nowy

    [video=youtube;OYWpX81TjRc]http://www.youtube.com/watch?v=OYWpX81TjRc[/video]

    Drugi oficjalny trailer Sword Art Online. Niech mnie kule biją, jeśli kiedykolwiek byłem bardziej podniecony przed premierą jakiegokolwiek anime :D

    No i dzisiaj zakończyła się emisja drugiej części Fate/Zero, bez wątpienia najlepszego anime kilku ostatnich lat. Tradycyjne podsumowanie sezonu (bardzo udanego) by Tjord za tydzień :) Szkoda tylko, że następny, z chlubnym wyjątkiem SAO, zapowiada się nadzwyczaj biednie.
     
  10. Legend

    Legend リヴェン

    Ekhm... ekhm... Proszę nie pisać tutaj głośno takich rzeczy bo będę krzyczał, też głośno.
    Wszyscy dobrze wiemy, że Fate/Zero jest bardzo dobrym anime, ale może tylko od biedy sadzić rzodkiew w ogórdku Ga-Rei: Zero, więc nie szerzyć mi tu fałszywej wiary póki czuwam w swej brodatości nad losowo wybranymi tematami forum.
     
  11. Krakau

    Krakau Ten, o Którym mówią Księgi

    Ostatnio wracałem do Yu-Gi-Oh! i jedną z rzeczy, która najbardziej mi rzuciła się w oczy jest to jak to wszystko nie gra stylistycznie - z jednej strony mamy jakieś gry między wielkimi korporacjami, które próbują eksplorować starożytną magię, jakieś rady nadzorcze na kiju a z drugiej dzieciaki grające w karty. Naprawdę szefowie międzynarodowych korporacji trochę się wyróżniają w szkolnym środowisku. :D
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie