Centrum ciekawostek

Temat na forum 'Hyde Park' rozpoczęty przez Thomas, 22 Sierpień 2008.

  1. cobran

    cobran Ten, o Którym mówią Księgi

    Skoro Moskal poruszył kwestię matury i poetki pora rozwiać wątpliwości skąd wzięła się ta legenda. Oto artykuł który wszystko wyjaśnia: http://atrapa.net/legendy/nowa-matura.htm
    W skrócie Wiesława Szymborska nigdy nie rozwiązywała nowej próbnej matury, jednak jej wiersze często się tam pojawiają. Z kolei poeta Jerzy Sosnowski rozwiązywał część matury dotyczącą jego twórczości i ledwo zdał bo jego odpowiedzi nie były zgodne z kluczem. Łącząc te dwie informacje (teksty Szymborskiej na maturze + poeta ledwo zdaje z własnych wierszy) powstała ta legenda. Swoją drogą u mnie w mieście legenda krążyła w takiej wersji: "Szymborska nie zdała próbnej matury z polskiego z części dotyczącej jej tekstów, dlatego zapowiedziała że nie życzy sobie by jej poezja pojawiała się na maturze"


    To teraz jeszcze przykład ode mnie super zabiegów z kluczem. Próbna matura z Historii, tylko ja ją pisałem więc mój nauczyciel zadał zadanie klasie a mnie zaprosił do pierwszej ławki i wspólnie porównywaliśmy moje odpowiedzi z kluczem. Jedno z zadań wyglądało następująco, była tabelka z latami 1800, 1810... 1900 oraz krajami Austria, Francja... USA, tabelka pokazywała wzrost produkcji w tych krajach w podanych latach. Zadanie brzmiało jakoś tak "Co było przyczyną wzrostu produkcji w USA". Napisałem zatem że napływ imigrantów, kolonizacja dzikiego zachodu, zakończenie niewolnictwa i według klucza miałem 0 punktów gdyż jedyną prawidłową odpowiedzią przewidzianą w kluczu było to że USA uzyskało niepodległość w XVIII wieku xd
    Co ma piernik do wiatraka? nie wiem, i już chyba się nie dowiem.
     
    filip133 i moskal lubią to.
  2. moskal

    moskal Опричник

  3. Kazol

    Kazol Nowy

    Który to już w ciągu ostatnich 5 lat?:D
     
  4. moskal

    moskal Опричник

    @Kazol - możesz prześledzić. Od lat staram się na bieżąco dawać informacje o kolejnych końcach świata. Czekam na ten prawdziwy, by nie trzeba było iść następnego dnia do pracy
     
    casanunda lubi to.
  5. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    coz za optymizm :D
     
    filip133 lubi to.
  6. moskal

    moskal Опричник

  7. moskal

    moskal Опричник

    Czy wiesz że...

    Alfred (lokaj Batmana) pokonał Supermana?
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  8. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    A to nie jest w Dark Universe z tej linii Metal z różnymi złymi Batmanami? Ten Alfred co go w program komputerowy zamienili.
     
  9. Elas

    Elas Genialdo

    Nie, to Injustice i tam "złym" jest Superman ;d
     
    Krakau lubi to.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie