Centrum pomocy historycznej EUFI

Temat na forum 'Hyde Park' rozpoczęty przez Ponury Joe, 12 Lipiec 2009.

  1. Logan?

    Logan? User

    @Nuke, znalazłem takie coś:

    Krzysztof Janowicz, "Koniec Imperium".
     
  2. Ponury Joe

    Ponury Joe Guest

    Zdzisław Żygulski (Junior), Broń w dawnej Polsce na tle uzbrojenia Europy i Bliskiego Wschodu, Warszawa 1975.
     
  3. FaceMob

    FaceMob Znany Wszystkim

    PRaca magisterska

    Witam. Znacie jakieś pozycje książek o tematyce rozwoju technologi podczas II wojny wsiatowej? Potrzebuję jakies materiały do podrozdziału: II wojna światowa - rozwój technologi, zbrojenia, naukowcy III Rzeszy, szpiedzy.

    Dodatkowo szukam książek o siłach zbrojnych USA i NATO w okresie zimnej wojny.

    Dzięki i pozdrawiam.

    Przeniesione do właściwego tematu
    McFlash
     
  4. McFlash

    McFlash Panzer Pony

    Hmm, dobrych książek traktujących wyłącznie o powyższych elementach wojny nie znam. Zwykle takie informacje są częścią całości, jak np. w "Na uśpionych lotniskach" Marka Sołonina (można się dowiedzieć całkiem sporo o samolotach z punktu widzenia inżyniera lotnictwa) czy "Ostheer. Niemiecka Armia Wschodnia 1941-1945" Jamesa Lucasa (tutaj faktycznie nadaje się niemal wyłącznie rozdział 25. "Napęd rakietowy - nowy rodzaj artylerii, po raz pierwszy użyty na froncie wschodnim" - jest tam opisana historia i przykłady użycia). Zgodnie z radą MłodegoWilka zajrzyj do książek Wołoszańskiego. Znajdziesz tam przydatne notatki na temat sprzętu.
    Nie dziw się, że ludzie Ci nie odpowiadają - pierwszy argument podałem już w pierwszym zdaniu, a drugi to sesja ;)
     
  5. Kaman

    Kaman Nowy

    Historia Rusi - pomoc w znalezieniu książki

    Od jakiegoś czasu poszukuję po księgarniach dzieła w prosty sposób opisującego dzieje Rusi. Znalazłem tylko książki o Rosji. Zaznaczam, że nie jestem studentem historii, ani nie mam styczności z tą nauką na co dzień. Zwyczajnie interesuje mnie wschód Europy. Czy może mi ktoś poradzić jakieś dzieło opisujące (nawet pobieżnie) historię Rusi?

    Post przeniesiony do odpowiedniego tematu.
    Urban
     
  6. Ponury Joe

    Ponury Joe Guest

  7. Dynamic

    Dynamic Ten, o Którym mówią Księgi

    Szukam OdB Wehrmachtu z okresu VI 44 - XII 44.
     
  8. Scyzorro

    Scyzorro Nowy

  9. adam4444

    adam4444 User

    Poszukuje ostrego zdjęcia i bardzo dobrej jakości (bo będzie przedrukowane na a3) karuzeli z placu Krasińskich, najlepiej w okresie pacyfikacji getta. Potrzebne to zdjęcie jest ,,mojej"* uczennicy do prezentacji maturalnej nt. interpretacji Campo di fiori Miłosza. Jeżeli nie uda się takiego znaleźć to szkoda, jednak z góry dziękuje za pomoc. :)

    * mojej znaczy się, że recenzuje jej prezentacje i pomagam wyzbyć się tych najprostszych błędów :)
     
  10. Dynamic

    Dynamic Ten, o Którym mówią Księgi

    Dziś na polskim mieliśmy jakieś zdjęcie tej karuzeli, ale nie przeglądałem. Zaraz pogadam z koleżanką, która przyniosła, może będzie ok.
     
  11. kulax

    kulax Nowy

    Witam. Poszukuje innego zdjęcia tego oto orła (poniżej). Był on narysowany przez Szymona Kobylińskiego (choć nie jestem pewien) i chciałbym go znaleźć w lepszej jakości, najlepiej osobno. A przy okazji spytam czy jest to orzeł z czasów II RP tylko inaczej narysowany? Jeśli tak to może ktoś wie czemu?
    http://tinypic.com/r/10p4vhs/7
     
  12. Maciey

    Maciey Guest

    Ale którego z nich? Pierwszy z prawej od dołu to jest Orzeł jaki był w godle II RP do 27, wyżej jest Orzeł Zygmunta Augusta, potem nie jestem pewien (wygląda jak Jagiełły), potem Kazimierza Wielkiego (Pieczęć Majestatyczna) i w końcu z denara Chrobrego, po lewej natomiast to jest Orzeł PRL-owski. Przy czym np. Brygada I miała czasem Orła bez korony.

    http://www.republika.pl/akromer/orzel.html
     
  13. kulax

    kulax Nowy

    Przepraszam nie napisałem:lol:. Chodziło mi o tego na dole. Szczerze to najbardziej mi pasował właśnie do tego z 1919-27 lecz zastanawiało mnie to dlaczego różni się od "prawdziwego", czy to jest kwestia autora że go tak narysował czy innych rzeczy? Macie może właśnie tego orzełka w lepszym stanie?
     
  14. Maciey

    Maciey Guest

  15. Fafciu

    Fafciu Aktywny User

  16. Dynamic

    Dynamic Ten, o Którym mówią Księgi

    Wyspa Księcia - Wyspa Książęca. To po prostu odmiana tego rzeczownika przez przypadki ;)
     
  17. Witam,

    Szukam materiałów (artykuł, książka, film etc.) które by tłumaczyły dlaczego młot i sierp jest postrzegany negatywnie. Dodatkowo szukam materiałów przedstawiających teoretyczne założenia komunizmu i jak wyglądały owe teorie w praktyce, czego się dopuścił się komunizm na świecie, spuścizna po tej ideologii.
    Pozycje zachodnie (anglojęzyczne) byłyby mile widziane.

    Z góry dziękuje.
     
  18. Alojzius Pendergast

    Alojzius Pendergast Znany Wszystkim

    Materiały tłumaczące dlaczego młot i sierp jest postrzegany negatywnie, to w zasadzie wszystko co ludzkość napisała o zbrodniach komunizmu. Także jest w czym wybierać. Sam młot i sierp jako symbol Lenina i Stalina musi kojarzyć się negatywnie. Przynajmniej tym narodom, które zostały przez nich splamione.
    Mnie bardziej nurtuje czemu w tak wielu państwach na świcie ten symbol nie jest odbierany negatywnie. Czy współcześni Rosjanie, nie mówiąc już o Chińczykach są aż tak zindoktrynowani, że nie potrafią potępić zbrodniczego systemu tak jak NIemcy potępili swój?

    Tony książek znajdziesz bez trudu, co do filmów to tu jest taki dokument dosyć świeży, chyba nawet parę nagród dostał.
    http://www.youtube.com/watch?v=cU4Dc5Z8TUw
     
  19. Wprawdzie mam do dyspozycji kilka źródeł książkowych lecz nie jestem pewien czy to jest wystarczające. Poszukuję pozycji które pomogły by mi w przedstawianiu tego symbolu nie tylko jako symbol tych dwóch lecz jako symbolu całej ideologii komunistycznej.

    Działam na anglojęzycznej stronie specjalizującej się zamieszczaniem obrazków. Po turbulencjach związanych z publikacją obrazków z tym właśnie symbolem. Dowiedziałem się wtedy od administracji, iż obrazki z tym symbolem są dopuszczalne jeżeli nie są przedstawione w sposób gloryfikujący ten system totalitarny. Dowiadując się tego postanowiłem założyć tam temat w celu uświadomienia tamtejszych użytkowników, że sama obecność tego symbolu (bez czynnika gloryfikującego) jest zła.
    Dla tego właśnie celu poprosiłem o pomoc tutaj.

    (Dziękuje za link. Będzie pomocne ^^)
     
  20. Sevgart

    Sevgart Targowica

    Dziewczyna ma znalazła mi gdzieś przy remoncie "Dora nadaje" Sandora Radó, "Beria. Prawa ręka Stalina" Amy Knight i jeszcze "Europa. Między wschodem a zachodem" Daviesa. Ktoś mi jest w stanie powiedzieć na ile te książki są eeee... nieprzekłamane? Można założyć, że dwie ostatnie to wydane na zachodzie więc ok, ale ta pierwsza to w 1971 na Węgrzech wydana i jeszcze o komuniście mówi. Węgierskim.

    //Post przeniesiony z działu luźnego.
    V.


    Dyć ja się cieszyłem z tego a pytanie było takie joł luźne ale spoko, mi pasuje :f. Za pozytywny komentarz decyzji też ost jest?
     
  21. Krakau

    Krakau Ten, o Którym mówią Księgi

    Jest jakaś dobra pozycja książkowa o belgijskim ludobójstwie w Kongo?
     
  22. MlodyWilk

    MlodyWilk Znany Wszystkim

    "Jądro ciemności" J.Conrada? Nie jest książka historyczna, ale dość wierna relacja.
     
  23. Krakau

    Krakau Ten, o Którym mówią Księgi

    o "Jądrze ciemności" i paru pomniejszych opowiadaniach Conrada wiem, ale szukam pozycji historycznej.
     
  24. Może mi ktoś polecić jakiś dobry podręcznik do historii prawa i ustroju powszechnego może ktoś polecić? Poza trójkątem "Kamińska-Szczaniecki-Sójka"?

    "Powstanie Warszawskie" Bartoszewskiego zawlec do antykwariatu czy próbować puścić na wiadomym portalu?
     
  25. Cóż to za nakrycie głowy?

    Ostatnio natknąłem się na takie zdjęcie:

    [​IMG]
    (zdjęcie z artykułu o wojnie na Pacyfiku)

    Zaintrygował mnie kapelusz dżentelmena pierwszego od prawej. Domyślam się, że jest to jakiś model australijski. Czy ktoś wie co to dokładnie może być?
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie