[Cities: Skylines] Undvik und Rijkstadt

Temat na forum 'Inne Gry AAR' rozpoczęty przez Piterdaw, 6 Styczeń 2017.

  1. Piterdaw

    Piterdaw Ten, o Którym mówią Księgi

    Troszkę zaskoczyło mnie, że forum o grach Paradoxu, a nie ma nic z Cities: Skylines. No nic, ktoś musi być pionierem. Nie chce mi się za bardzo rozpisywać (od tego mam AAR z CK2 ;)), zatem zapraszam do spojrzenia na mój pierwszy poważny projekt, nadmorskie miasto Undvik.

    _____

    Edytowano / skasowano linki do secreenów, ze względu na wygaśniecie ich na hostingu
    Raf
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 7 Październik 2017
    Krakau i casanunda lubią to.
  2. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    jakie mody uzywasz?

    PS: fajnie Ci ta starowka wyszla. Brakuje tylko zamku ;)
     
  3. Piterdaw

    Piterdaw Ten, o Którym mówią Księgi

    Co do modów to mam ich już setki i z dnia na dzień ich liczba się powiększa. Ostatnio doszedł mod na zmianę tekstur oraz nasycenia kolorów. Obecnie na bazie doświadczeń wyniesionych z Undvik zdecydowałem się na rozpoczęcie budowy nowego miasta. Jest to póki co (przyszła) metropolia BezNazwy, także jak ktoś ma propozycje to zapraszam :). Buduję na mapie Kolonii i luźno inspiruję się tym miastem. Póki co powstają przedmieścia, wkrótce planuję przejść do portu rzecznego i powoli ruszyć w stronę centrum. Enjoy!

    PS. Kronika Białego Orła wróci, jak tylko uporam się z uczelnią. Przy dobrych wiatrach już w czwartek.

    _______________________________________
    Edytowano / skasowano linki do secreenów, ze względu na wygaśniecie ich na hostingu
    Raf
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 7 Październik 2017
  4. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Ten uczuć gdy miasto zaplanowane w grze, przez osobę nie będącą architektem wygląda lepiej niż nie jedno prawdziwe.
     
    Piterdaw lubi to.
  5. PIAJR

    PIAJR Ten, o Którym mówią Księgi

    Czy tylko mi nazwa Twojego miasta kojarzy się z Wiedźminem?
     
  6. Piterdaw

    Piterdaw Ten, o Którym mówią Księgi

    Myślę że wygląda lepiej właśnie dlatego że jest zaprojektowane w grze. Realna gospodarka przestrzenna to zupełnie inna bajka. A w Polsce, jak to w Polsce. Żądzą grupy interesów, znajomości, jeżeli ktoś ma wystarczające wpływy jest w stanie przeforsować każdą zmianę w planach zagospodarowania, czego najlepszym dowodem jest nowy "dworzec autobusowy" we Wrocławiu. Co do nazwy to, jako że nowe miasto to nazwa tematu tez będzie nowa. A Undvik to jedna z wysp Skellige :) Dzisiaj na zachętę jedna fotka z miejskiego portu.
    Edit: No właśnie, wie ktoś jak zmienić nazwę tematu? Nowe miasto zwie się Rijkstadt.


    Zmieniono nazwę tematu
    moskal


    Edytowano / skasowano linki do secreenów, ze względu na wygaśniecie ich na hostingu
    Raf
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 7 Październik 2017
  7. Elas

    Elas Genialdo

    Na pewno moderacja może zmienić nazwę tematu, więc jak coś to wal :)

    Ogólnie bardzo ładne miasto Ci wyszło. Sam jakiś czas budowałem trochę dla widoczków, ale wyszło Ci to lepiej. No i masz dużo więcej modów, co też nadaje klimatu :) jak sobie radzisz z korkami?
     
  8. PIAJR

    PIAJR Ten, o Którym mówią Księgi

    A ja się przyczepię - tak oglądam, to miasto, oglądam... ale nie widzę żadnego lotniska. Co to za miasto bez aeroklubu, albo lotniska wojskowego. Walnij jakieś ładne lotnisko i będzie miodzio.
     
  9. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Nazwę zmienia edytujac pierwszy post. Musi być z opcji pełnej edycji.
     
  10. Piterdaw

    Piterdaw Ten, o Którym mówią Księgi

    Dzięki za zmianę nazwy tematu. Co do korków to poza obszarem portu, gdzie przewija się większość szlaków zaopatrzeniowych, nie mam z nimi specjalnych problemów. Posiadam dwie, dość sensownie zaplanowane linie autobusowe, w dodatku jak widać na ostatnim dzisiejszym zdjęciu miasta jest dość mocno rozciągnięte i ruch odbywający się w głównej osi jest obsługiwany przez większą drogę widoczną na zdjęciach. Miasto ma na ten moment 30 tys. mieszkańców, a w luźnych planach jest jakieś 10 razy tyle. Jeżeli zmieszczę lotnisko to powstanie, ale na razie to nie ten etap. Na ten moment zakończyłem prawie budowę portu rzecznego i udało mi się trochę ruszyć centrum miasta. Za dworcem głównym, widocznym na ostatnim zdjęciu planuję budowę Starego Miasta, zaś po drugiej stronie rzeki dzielnicy wieżowców. Oczywiście w międzyczasie planuję sukcesywnie rozbudowywać peryferie. Lecimy zatem z koksem, zapraszam na nowe zdjęcia z Rijsktadt! :)


    _________________________
    Edytowano / skasowano linki do secreenów, ze względu na wygaśniecie ich na hostingu
    Raf
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 7 Październik 2017
    Elas, Goliat, MrKowa oraz 3 uzytkowników lubi to.
  11. PIAJR

    PIAJR Ten, o Którym mówią Księgi

    Miejsca masz na obu brzegach od zarąbania i trochę, Tempelhof by Ci się tam spokojnie zmieścił, a co dopiero małe lotnisko aeroklubowe.
     
  12. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Mam nadzieje, ze zobaczymy jakies kolejne zdjecia. Tymczasem podrzucam pomysl:

    http://czarnobog.deviantart.com/art/Germania-667126457

    Co prawda mozna znalesc na steamie budynki z berlina, ale obawiam sie, ze niektore pomysly z tego projektu sa nie do zrealizowania :|

    PS: tak czy tak google pokazuje naprawde interesujace miasto ;)
     
  13. Piterdaw

    Piterdaw Ten, o Którym mówią Księgi

    Przed końcem wakacji podłubałem nieco w Cities: Skylines. Zacząłem nowe miasto, które nazwy jeszcze nie ma, ale jest inspirowane głównie Niemcami, Holandią i może trochę Wielką Brytanią. Szkoda że zły photobucket pozżerał mi stare zdjęcia, ale nic się nie poradzi niestety. Także indżojujcie tym co jest.

    [​IMG]
    1. Rzut z góry na fort gwiaździsty, który pojawił się już na Facebooku.

    [​IMG]
    2. Jeden z bastionów.

    [​IMG]
    3. Most stanowiący jedyny dojazd do fortu.

    [​IMG]
    4. Z innej perspektywy.

    [​IMG]
    5. Kolejny bastion.

    [​IMG]
    6. Miejski rynek, w tle wieża bramna.

    [​IMG]
    7. Kościół i trzeci bastion.

    [​IMG]
    8. Widok na tenże bastion od strony śródmieścia.

    [​IMG]
    9. Kamienice obok mostu do fortu.

    [​IMG]
    10. Jedno z ważniejszych rond, obok galeria handlowa.

    [​IMG]
    11. Inne spojrzenie na tą okolicę, widoczny dworzec.

    [​IMG]
    12. Tenże dworzec.

    [​IMG]
    13. Waterfront, znany już z fejsbuka.

    [​IMG]
    14. Jakaś mieszkaniówka.

    [​IMG]
    15. Postęp do tej pory, pracę na pewno teraz zwolnią ze względu na uczelnię.

    PS. Ten Facebook, stąd że przekleiłem post ze starusieńkiej strony SimCity Polska, gdzie prowadzę fejsbukowy fanpejdż. Dla zainteresowanych link do fanpejdża:
    https://www.facebook.com/simcitypolskapl/
     
    Elas, Raf, Grewest oraz 1 użytkownik lubi to.
  14. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Nie lepiej używać do screenów konta Ms (onedrive - darmowe 5GB) lub dysk google (darmowe 15GB)?
    Przynajmniej Ci nic nie zniknie, a założenie takiego dodatkowo do screenów, to przecież nie problem, aświetnie się nadają do tego typu rzeczy.
    Pozwoliłem sobie wywalić te martwe linki, bo był tylko screeny usługodawcy, zamiast obrazków.
     
    Ostatnia edycja: 7 Październik 2017
  15. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    To i ja się pochwalę. Jakiś czas temu dłubałem sobie miastko, Casa poprosił o pokazanie :p

     
    casanunda, filip133 i Raf lubią to.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie