CK2 - Szybkie pytania

Temat na forum 'CK II - Pomocy!' rozpoczęty przez krzan20, 15 Sierpień 2015.

  1. zakapior

    zakapior Aktywny User

    lokalizacje mam uzupelniona w v2_10.csv ale nie wyswietla wlasnie nazw tylko to NONE sie pojawia
    ten tekst to jeszcze da sie przezyc gorzej z grafika bo bez niej nie da sie sterowac tymi jednostkami :/
     
  2. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Tej, czy wiecie co się porobiło z modem CK2+ na steamie? Bo mam go w folderze z modami (nawet pokazuje że aktualny) ale z listy obserwowanych na steamie mi znikł oraz nie mogę go znaleźć na samym warsztacie (widzę tylko wszelakie addony).
     
  3. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Od dłuższego czasu można go pobrać z tylko z forum. Autorom coś pliki po wgraniu na warsztat nie pasowały czy jakoś tak.

    Dodatkowo jak już po bierzesz moda z forum, to będziesz miał po rozpakowaniu folder z głównym modem i folder z addonem dodajacym państwa na Półwyspie Indyjskim.
     
  4. Vigorius

    Vigorius Ten, o Którym mówią Księgi

    W nowym patchu 2.6.2 zostanie wprowadzone prawo "wassal wars". Jeśli zabronię wojny na zewnątrz i wewnątrz państwa, to mam gwarancję, że granice mojego państwa nie zmienią się wbrew mojej woli? Czy to prawo będzie również obowiązywać także wasali moich wasali? Nie jestem zbytnio obcykany w prawach.
     
  5. moskal

    moskal Опричник

    Nie masz. Wasal może odziedziczyć coś na zewnątrz, ktoś może wygrać w jego imieniu wojnę o sukcesję, może dołączyć do krucjaty i zdobyć tam tytuły itd.

    Tak
     
  6. Vigorius

    Vigorius Ten, o Którym mówią Księgi

    A jak podporządkować sobie zakony? Krzyżaków, Templariuszy itd? Wiem, że potrzebne jest do tego Królestwo Jerozolimy, ale co potrzeba więcej?
     
  7. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Nie tylko Jerozolimy. Hiszpańskie zakony łatwo podporządkowują się władcom krajów iberyjskich. Konkretnych warunków nie znam niestety.
     
  8. Piterdaw

    Piterdaw Ten, o Którym mówią Księgi

    To akurat historia z moda, ale grając Polską w jednym z późniejszych scenariuszy udało mi się zaprosić na dwór następcę Wielkiego Mistrza Krzyżackiego, który miał silnego claima na Zakon. Nadałem mu zamek, zebrałem najemników i wbiłem się w Zakon, popierając jego pretensje :D
     
  9. moskal

    moskal Опричник

    Jeżeli Zakon ma ziemie swoje włości na de iure Twoich ziemiach (np. Krzyżacy maja ziemie na Mazowszu a Ty jesteś Kr. Polski) zaś przywódca zakonu jest z Twojej kultury (w przykładzie - Krzyżakami przewodzi Janko Piast a nie Hans Muller) to jest szansa na dyplomatyczną wasalizację (dlatego często Zakon Kalatrawy zostaje wasalem jakiegoś z hiszpańskich królestw). A tak to tylko siłowo
     
  10. Piterdaw

    Piterdaw Ten, o Którym mówią Księgi

    Z tym, że każdy Wielki Mistrz z automatu dostaje kulturę charakterystyczną dla danego zakonu.
     
  11. moskal

    moskal Опричник

    Nie - Wielcy Mistrzowie, którzy mają dziedzictwo z rodów królewskich, zachowują swoją pierwotną kulturę. Wysyłasz więc syna do zakonu i liczysz, że będzie na tyle sprytny, szlachetny, silny lub święty, że zostanie Wielkim Mistrzem. Sam widziałem parokrotnie jak Piastowie byli przywódcami Templariuszy i jakoś polskości nie zatracali.
     
    sexiorz84 lubi to.
  12. Vigorius

    Vigorius Ten, o Którym mówią Księgi

    A jak przebiega wybór nowego mistrza zakonu? Jakie cechy są uwzględniane? Zakładam, że na pewno np. Błyskotliwy strateg, a poza tym? Zbliżone jak te w przypadku papieża? Co ważniejsze - pobożność/prestiż? Przyznam, że wzbicie na szczyt członków dynastii w karierze kościelnej to jedna z trudniejszych rzeczy dla mnie, czy to na mistrza zakonu, czy papieża (NIE antypapieża), lub nawet kardynała, bo przykładowo mój syn musi być najznamienitszym spośród biskupów, by mógł kandydować do kolegium kardynalskiego. W skrócie: Jest złoty środek na wypromowanie członka rodziny na wielkiego mistrza, lub taki co znacznie tą szansę zwiększa? No i jak już jesteśmy w temacie to jak wypromować na papieża np. syna? Oczywiście mówię tu o uczciwym wyborze, bo antypapież to zbyt proste.
     
    Ostatnia edycja: 29 Wrzesień 2016
  13. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Ale wiesz, że pozycję kardynała można kupić?
    Przecież przy oknie religii w lewym górnym rogu koło portretu papieża jest taki guzi Holy See. W tym samym miejscu co decyzja o reformacji wiary dla pogan. Po kliknięciu w niego otwiera nam się okn Kolegium Kardynalskiego gdzie mamy pokazanych aktualnych kardynałów i na kogo będą głosować po śmierci obecnego Papy. Na dole tego ekranu mamy pokazazanego naszego najlepszego kandydata na stanowisko kardynala i osobę, która zostanie wybrana. Aby wybrany był nasz kandydat to musisz zwiększyć nakłady na jego "kampanię wyborczą" poprzez wciskanie plusika po lewej stronie obok portretów kandydatów.

    [​IMG]
     
  14. Vigorius

    Vigorius Ten, o Którym mówią Księgi

    Wiedziałem o tym od zawsze i właśnie dlatego jak już wspomniałem, że jednym z etapów wypromowania na papieża członka rodziny jest to, aby ten członek był najznamienitszym z naszych bezpośrednich biskupów. I wtedy właśnie możemy w niego inwestować. Więc pytanie brzmi co zrobić w sytuacji gdy mamy przypuśćmy 8 biskupów, a jednym z nich jest nasz syn, by stał się on tym "My best Cardinal candidate".
     
  15. moskal

    moskal Опричник

    Bazą jest wiek i prestiż. Reszta parametrów wpływających na to nie jest mi znane.
     
  16. Sayeer

    Sayeer Aktywny User

    Najpierw musi być najlepszym kandydatem pośród innych twoich wasali. Punkty przydatności kandydata zależą od kilku czynników, wiki ck 2 podaje tak: opinia papieża 3,5 x, pozycja i liczba tytułów posiadanych przez kandydata (Biskup: +10 lub +20, Prince-Biskup: +60, Prince-Arcybiskup: +130, King-Biskup: +70), kultura prowincji Rzym (kandydat powinien mieć kulturę jaka dominuje w Rzymie + 200 punktów, lub tą samą grupe kulturową + 50), cechy z pozytywną opinią kościoła, + 2 / punkt Learning (atrybut wiedzy), + 0,1 / pobożność, +2 X wiek, +1 / 40 dynastii prestiż, kandydat jest w Rzymie + 100 (np. poprawia stosunki jako nasz radny, np. kapelan lub dyplomata, dowodzi stojącą tam armią).

    Strategia. Wychowywać starając się pozyskać cechy zwiększające opinie kościoła (z 7 cnot, najważniejsze są 3 pierwsze dające +10, kolejna ważna cecha pobożność +10, celibat +10). Przekonwertować na kulturę Rzymu, bądź Rzym na kulturę kandydata. Uzyskać wykształcenie Learning (wiedza).
    Kiedy osiągnie pełnoletność na 16, namówić go do złożenia ślubów. Jako mnicha [​IMG] usuniesz go ze wszystkich list sukcesji, dasz mu za to miesięczny wzrost pobożności i zwiększenie wszystkim opinię o nim od +10. Ale upewnij się, że interakcja mówi pozostanie on w sądzie: nie chcesz, żeby przyłączył się do świętego porządku , który nie jest twoim wasalem.

    Jeśli on jest synem władcy i ma wysokie umiejętności walki, staramy się mu nadać biskupstwo szybko, albo może spróbować przyłączyć się do świętego porządku (kosztuje pobożność jeśli odmówimy).

    Jeśli krucjata jest ogłoszona, niech prowadzi armię do królestwa docelowego, aby uzyskać Crusader [​IMG]cechę (+30).

    Świecka władza biskupa jest głównym czynnikiem w wyborze kardynała. Większość kandydatów są tylko szczebla biskupi Baron, nadaj kandydatowi Arcybiskupstwo (księstwo). Ponadto, wyższa ranga ma większe szanse na pozyskanie dodatkowej miesięcznej pobożności.
    Nie można przyznawać tytułu wyższego niż księcia bezpośrednio do biskupów, ale można pomóc Prince-Abp stworzyć królestwo. On będzie potrzebował dwóch księstw i kontrolę nad 51% de jure królestwa, które można zorganizować przyznając mu tytuły bezpośrednio lub przenosząc pod jego władanie. Alternatywnie, możesz zrobić królestwa roszczeniodawce biskupem i wysunąć jego roszczenie.

    Jeśli wszystko inne zawiedzie, pozostaje fundusz kampanii dopóki jest najlepszym kandydatem. Należy wyłożyć chodź trochę pieniędzy na "kampanie wyborczą na kardynała" da to wzrost opinii +30 do 83 lat. (tłum. z ang wiki)
     
    Ostatnia edycja: 30 Wrzesień 2016
    sexiorz84 lubi to.
  17. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Wiedze że u góry trochę tłumacz działał.

    Gwoli jasności tłumacze powstałe byki:
    Święty Porządek - Holy Order - Zakon Rycerski, np. Krzyżacy.
    Sąd - Court - Dwór
     
  18. Vigorius

    Vigorius Ten, o Którym mówią Księgi

    Czy modyfikatory religii do obrony u defensywnych pogan (+80% defence) odnoszą się tylko do jednostek gdy stoją na polu o danej religii, czy do każdych jednostek pochodzących z prowincji o tej religii, gdziekolwiek stoi?
     
  19. moskal

    moskal Опричник

    Na ziemiach swojej wiary
     
  20. blime

    blime Nowy

    Witam, jestem nowa i mam spory problem z wasalami. W ich opinii mam -60/-70 za zbyt wiele posiadanych księstw. Domena nie przekracza poza limit, a oddać hrabstwa innym wasalom nie mogę, bo rada się nie zgadza, w wyniku czego co rok mam bunt wasalów. Co mogę zrobić?

    Nie zadajemy tego samego pytania w dwóch różnych tematach [N]
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 28 Październik 2016
  21. zakapior

    zakapior Aktywny User

    musisz rozdac ksiestwa a nie hrabstwa w twoim przypadku
     
  22. zakapior

    zakapior Aktywny User

    w jaki sposob zmodyfikowac decyzje o zniszczeniu osad tak aby kazdy khan mogl to wykonac ?
     
  23. zakapior

    zakapior Aktywny User

    od czego zalezy ilosc ziemi ktora moze posiadac khagan ?
    chodzi mi o to ze jako glowny wladca hordy co chwile musze rozdawac ziemie, natomiast jako wasal moge jej miec ile tylko bede chcial
     
    Ostatnia edycja: 2 Listopad 2016
  24. buger13

    buger13 User

    Witam, co mam zrobić by móc zwerbować drużynę książęcą bądź królewską??
     
  25. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Otwiersaz okienko gdzie masz armię i jak masz pokazaną liczbę swoich żołnierzy i żołnierzy wasali, to po lewej masz zakładkę od drużyn, a po prawej zakładkę od flot. Potrzebujesz także DLC Legacy of Rome by móc ich zwerbować.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie