CK2 - Szybkie pytania

Temat na forum 'CK II - Pomocy!' rozpoczęty przez krzan20, 15 Sierpień 2015.

  1. buger13

    buger13 User

    Co muszę zrobić by móc założyć republikę kupiecką na terenie mojego królestwa feudalnego?
     
  2. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Po pierwsze wybierasz prowincje nadmorska. Nastepnie wybierasz miasto i jego władcy nadajesz hrabstwo, na terenie którego się znajduje. Następnie dajesz mu księstwo, do którego należy hrabstwo.
     
  3. Vigorius

    Vigorius Ten, o Którym mówią Księgi

    Czy jeśli przed rozpoczęciem gry wyłączę inwazję azteków to wyłączę również ich potęgę terytorialną po kontynuacji gry w Europce?
     
  4. buger13

    buger13 User

    Czy aby zostać cesarzem wystarczy podbić ziemie de iure, tak jak w przypadku np. Królestwa Polski??
     
  5. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Do tego potrzeba 3 tytułów królewski oraz odpowiedniej ilości kasy, prestiżu i pobożności.

    Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
     
    buger13 lubi to.
  6. moskal

    moskal Опричник

    Zależy jakie cesarstwo - te, które istnieją jako zdefiniowane wymagają 2 tytułów królewskich i 80% prowincji de iure podlegających pod cesarstwo. Customowe wymaga 180 holdingów lub 3 tytułów królewskich + 8000 prestiżu.
     
    buger13 i jasniok lubią to.
  7. buger13

    buger13 User

    Zająłem 4 z 5 świętych miejsc(potem usunąłem z nich innowierców), piąte również jest w rękach Słowian.
    Autorytet wiary 64.
    Prestiż władcy mam powyżej 3000, a pobożność prawie 2000.
    Co muszę zrobić jeszcze by zreformować wiarę słowiańską??
     
  8. moskal

    moskal Опричник

    Kliknąć w guzik w lewym górnym rogu w oknie religii.
     
  9. buger13

    buger13 User

    Hmmm...
    W lewy górnym rogu w oknie religii mam tylko "Mechaniki gry".
     
  10. moskal

    moskal Опричник

    Ten guzik

    [​IMG]
     
  11. buger13

    buger13 User

    OK, tylko że nie ma tego guzika.
    [​IMG]
     
  12. moskal

    moskal Опричник

    Bo grasz na moim modzie? A wiesz po czym zgadłem? Po herbach...

    I reformację tam się przeprowadza przez system eeventowo-decyzyjny. Reformy są 3-stopniowe i każda musi skończyć się sukcesem.
     
  13. buger13

    buger13 User

    Tak zgadza się.
    Czyli muszę czekać na odpowiedni event.
     
    Ostatnia edycja: 25 Listopad 2016
  14. moskal

    moskal Опричник

    Nie - wchodzisz w okno z decyzjami. Tam będzie zielona ikona z trzema namiotami - to jest pierwsza reforma. Potem będzie parę eventów, które mogą doprowadzić do pozytywnego finału. Jak się uda no to jedziesz z kolejnymi,
     
  15. Vigorius

    Vigorius Ten, o Którym mówią Księgi

    Jak podbiłem Polską Prusy, to zamierzałem edukować następców pruskich książąt na polish/slavic. Ale gdy religia lub kultura mojego podopiecznego się zmieni, to automatycznie go tracę, chcę go wziąć ponownie to dostanę, ale po chwili znów tracę. Jakiś błąd?
     
  16. moskal

    moskal Опричник

    Czy w CK2+ plemiona zostały osłabione czy mi się wydaje?
     
  17. Garen

    Garen Ten, o Którym mówią Księgi

    Jak nawrócić sie na hellenizm?
     
  18. moskal

    moskal Опричник

    Tylko przez konsolę

    Kod:
    religion nr_twojej_postaci hellenic_pagan
     
  19. Garen

    Garen Ten, o Którym mówią Księgi

    Żeby utworzyć Latin Empire, to trzeba posiadać region Konstantynopola, mieć kulturę zachodnią i religie katolicką?
     
  20. moskal

    moskal Опричник

    Bez kultury ale za to jeszcze posiadać Klilopolis oraz Bizancjum nie może istnieć.
     
  21. Montenius

    Montenius Ten, o Którym mówią Księgi

    Gram teraz koczownikami. Przyjąłem katolicyzm, mianowałem katolika na członka rady ale nie mogę nawracać dowolnej prowincji tylko jedną która jest już katolicka. Jak nawracać resztę kraju ?
     
  22. moskal

    moskal Опричник

    Prowincje nomadyczne, bez holdingów, automatycznie przyjmują wiarę tego kto jest ich bezpośrednim wodzem (czasem od razu, czasami po roku). Stolica (która przyjmuje wiarę min. w wyniku działania misjonarzy) posiada holding pałac chana (lub jakoś tak) i dlatego masz wizualizację, że możesz tam wysłać księdza.
     
  23. de Mont Salvy

    de Mont Salvy Ten, o Którym mówią Księgi

    Jaka jest kolejność dziedziczenia w sytuacji gdy jeden z synów jest urodzony w purpurze a drugi ma tytuł despoty? Decyduje starszeństwo? A co w przypadku gdy tytuł despoty damy komuś z bocznej linii?
     
  24. moskal

    moskal Опричник

    Pierwszeństwo ma zawsze purpura. Despota ma wpływ, kiedy nie masz nikogo w purpurze (jeżeli dasz bocznej linii) lub w rywalizacji pomiędzy purpurami.
     
    de Mont Salvy lubi to.
  25. de Mont Salvy

    de Mont Salvy Ten, o Którym mówią Księgi

    Co odpowiada za ten beznadziejny spam religijny? Sekretne religie? Nawracanie się zachodnioeuropejskich władców w XIII w. na wierzenia nordyjskie czy buddyzm stanowczo zbyt ułatwia rozgrywkę i psuje grę.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie