CK2 - Szybkie pytania

Temat na forum 'CK II - Pomocy!' rozpoczęty przez krzan20, 15 Sierpień 2015.

  1. filip133

    filip133 Ten, o Którym mówią Księgi

    Odpalam dziś CK i włącza mi się tak:
    Screen Shot 08-14-17 at 01.24 PM.PNG
    Jak próbuję wczytać mój save to pokazuje się że program przestał działać i wywala do windows.
    Odpalam grę z tymi DLC co zwykle i z tymi samymi modami co zwykle, nie dodałem nic nowego, nie wiem co powoduje ten problem :/

    Jak powyłączam wszystkie mody to odpala się normalnie, tylko żadnego save nie wykrywa.
     
    Ostatnia edycja: 14 Sierpień 2017
  2. moskal

    moskal Опричник

    Jeżeli ktoś zrobił aktualizację moda to owa może zaczęła gryźć się z innym

    Wpierw spróbuj tradycyjnie - usuń wszystkie od CK2 z Moich Dokumentów (za wyjątek save'ów i screenów) i spróbuj odpalić od nowa (może jak napisze pliki od nowa to będzie git). Jak nie to bugraport na Pplazę
     
  3. filip133

    filip133 Ten, o Którym mówią Księgi

    Nie podziałało. Doszedłem do tego, że gra uruchamia się normalnie jak wyłączę mod Theatrum Orbis Terrarum. Ale save nie działają i tak wtedy, więc muszę zacząć nową rozgrywkę :p
     
  4. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Mi ten mod od dłuższego czasu crashuje, a updatu do 1.22 nie widać.
     
  5. filip133

    filip133 Ten, o Którym mówią Księgi

    Jak to jest? Wypowiedziałem wojnę o Królestwo Aquitaine, a też dwie inne postacie wypowiedziały w tym samym czasie im wojnę Aquitainian Antipapal War. To jakbym podbił to królestwo to mi też mogliby inni wypowiadać wojnę "Antipapal", będę musiał coś zrobić z tym Antypapieżem, czy to samo jakoś zniknie?

    Ok, skończyłem wojnę, Antypapież przestał nim być :p
     
    Ostatnia edycja: 17 Sierpień 2017
  6. Judykator

    Judykator Znany Wszystkim

    Mam takie pytanie - co daje zaznaczenie (lub nie) checkboxa - automatyczny dobór dowódców ? W ogóle jak to jest z tym dowódcami? Przykładowo mam armie, wchodzę wybieram dowódcę dla centrum i dla poszczególnych skrzydeł, a za chwilę (2-3 dni czasu gry) znów i ich tam nie ma, tylko nie obsadzone miejsce. Jak zrobić by w danej armii był na danym miejscu ten kto chcę (oczywiście w ramach listy osób którym przyznałem tytuł dowódcy) ? Może ktoś wyjaśnić zasady na jakich działają dowódcy ?
     
  7. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Zaznaczenie tego checkboxa, daje nam brak ich uzupelniania ręcznie gdy ktorys zginie, co jest upierdliwe. Dodatkowo osoby zaznaczone jako dowódcy nie "uciekają" z przydzielonych miejsc. No przynajmniej u mnie.
     
  8. moskal

    moskal Опричник

    @Judykator - komputer sam rozdaje tytuły dowódców wg skilla. Jak to z nimi w ogóle jest? Jeżeli dajesz tytuł jakiemuś "ziemianinowi" (osoba, która posiada ziemie zatem i feudał i biskup i doża itd.) a on prowadzi własną wojnę lub został powołany na zasadach plemiennych, to on swoją osobę przypisze do swojej armii. Dlatego zawsze warto mieć 3 dowódców-dworaków. Z tego też powodu lepiej ręcznie rozdawać tytuły commandera.
     
  9. Judykator

    Judykator Znany Wszystkim

    Czy może ktoś mi wytłumaczyć jak działa Over vassal limit w #ck2
    Załóżmy że mam przekroczony limit i mam 31 wasali a mogę mieć 21. Patrzę sobie na to ile mogę uzyskać wojska od wasali (levy) i widzę że tylko 800, a większość z nich ma współczynniki -100% za przekroczenie limitu wasali. Upłynniam jednego wasala do kogoś innego i mam 30 na 21 możliwych, a liczba wojska jaką mogę zwerbować od wasali (levy) skacze do 12000 a współczynnik -100% za przekroczenie limitu wasali mają tylko nieliczni.

    Chodzi mi przede wszystkimi o to na jakich zasadach (ile i komu) gra przypisuje współczynnik -100% za przekroczenie limitu wasali.

    A jakie są zasady tracenia wasali przy dziedziczeniu w przypadku przekroczenia Over vassal?
     
  10. Wiecie może dlaczego nie mogę założyć Imperium? Mam wyłączone Ahistoryczne Imperium(myślicie, że to przez to?) i gram na następujących modach:
    HIP-Historical Immersion Project
    Beter Slavic Pagan Mod
    [​IMG]
     
  11. Tulev

    Tulev Ten, o Którym mówią Księgi

    Pytania odnośnie paktów defensywnych:
    Czy w przypadku threat powyżej 75% i wypowiedzenia wojny z casusu "Holy War" do wojny przystąpią tylko członkowie danej religii, czy też wszyscy sygnatariusze wszystkich paktów, jak głosi opis?
     
  12. Sayeer

    Sayeer Aktywny User

    Pakt zawiązany przeciwko komuś działa tak, że jeśli zaatakuje się członka danego paktu, to wszyscy członkowie tego paktu dołączą do wojny.
     
  13. Tulev

    Tulev Ten, o Którym mówią Księgi

    Sayeer chodzi o poziomy threat i jego wpływ na pakty.
    Według opisu powyżej 75% pakty wszystkich religii mają zbić się w jeden, ale u mnie nadal są podzielone i stąd jest to pytanie.
     
  14. Sayeer

    Sayeer Aktywny User

    Najlepiej jakby pakty łączyły się, jeśli wzrasta zagrożenie. Powinien utworzyć się jeden duży pakt koalicyjnych. Najwidoczniej nie działa to jak należy. Inny pakt nie powinien dołączyć do wojny. Różne pakty powinny sprawnie, jeśli spełniają warunki, połączyć się w jeden.
     
  15. moskal

    moskal Опричник

    Ja miałem sytuację, kiedy zarówno chrześcijanie jak i poganie rzucili się na króla Francuzów, który podbił militarnie Niemcy oraz Lotaryngię. Ale miałem też sytuację, że nie mogłem dołączyć do paktu, chociaż warunki spełniałem a tooltip dawał informację, że brakuje 1% (nawet jak tamten podbił jakieś zadupie to wciąż brakowało mi 1%). Zatem należy przyjąć, że koalicje nie działają zawsze tak jak powinny. Niestety, ale Pdx nie daje żadnych informacji by mieli nad tym usiąść.
     
  16. jarooo999

    jarooo999 Nowy

    Czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć czy istnieje możliwość przejścia z feudalizmu na republikę kupiecką na najnowszym patchu (bez kodów)
     
  17. cobran

    cobran Ten, o Którym mówią Księgi

    Można stworzyć sobie republikańskiego wasala którym zacznie się grę po wczytaniu save. Jako tako z feudalizmu na republikę przejść się nie da.
     
  18. jarooo999

    jarooo999 Nowy

    Dziękuje za szybką odpowiedź
     
  19. Brachu

    Brachu Nowy

    W jaki sposób zaprosić sojusznika do wojny ofensywnej?
     
  20. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    u góry powinny wyskoczyć ci oikonka ze skrzyzowanymi flagami/sztandarami - jak je klikniesz, to będziesz mógł wezwać sojuszników po kolei. Inna opcja to kliknięcie pierwszej ikonki w oknie werbunku żołnierzy. Należy jednocześnie kliknąć ctrl i pierwszą ikonę w drugim rządzie (wasali) - wtedy wzywasz wszystkich wasali jednocześnie.
     
    Brachu lubi to.
  21. Brachu

    Brachu Nowy

    Dzięki
     
  22. Vistrick

    Vistrick User

    Cześć. Mam pytania co do przejmowania prowincji. Gram Wielkopolską i podbiłem Kujawy. Teraz moi władcy dziedziczą ten tytuł. Ale jak podbiłem Kraków to zauważyłem że po śmierci mojego władcy dziecko nie odziedziczy tytułu. Dlaczego?

    Jak sprawić żeby podbita prowincja była częścią domeny a nie wasalem?

    Mam córkę i syna. Córka przejmie władzę po ojcu ale straci Kujawy na rzecz brata. Czy można zrobić tak żeby córka miała władze nad całą domeną?

    Pozdrawiam
     
  23. de Mont Salvy

    de Mont Salvy Ten, o Którym mówią Księgi

    Kwestia odpowiednich praw dziedziczenia. Najpewniej masz gavelkind - podział ojcowizny między spadkobierców. Najlepiej iść w kierunku primogenitury - wtedy wszystko będzie dziedziczyć najstarszy. Musisz po prostu zmienić prawa swego państwa.
     
  24. moskal

    moskal Опричник

    Poza tym - każde z księstw może mieć osobne prawa dziedziczenia. Czyli np. w Wielkopolsce masz primogeniturę ale na Kujawach już elekcję.
     
  25. Vistrick

    Vistrick User

    Hej. Idzie mi już trochę lepiej ale nada nie doszedłem do primogenitury. Teraz zastanawia mnie jedna rzecz. Mam 11 prowincji, mogę zrekrutować 3000 żołnierzy. Jak to jest że kraj który ma dwie prowincje może mieć armie po 5000 wojowników?
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie