CK2 - Zawieszanie się lub wywalanie gry - wątek zbiorczy

Temat na forum 'CK II - Pomocy!' rozpoczęty przez Ouragan, 3 Marzec 2012.

  1. Veyrinen

    Veyrinen Ten, o Którym mówią Księgi

    Wywala do pulpitu przy ładowaniu moda prince and thane

    Jak sprawdzić co dokładnie powoduje błąd? Sprawdzałem logi ale nic w nich nie ma.
     
  2. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    Wywala do pulpitu -> źle zainstalowałeś mod -> zainstaluj go zgodnie z instrukcją.
     
  3. Veyrinen

    Veyrinen Ten, o Którym mówią Księgi

    jedyne co było w instrukcji to wypakować zawartość do folderu mod co zrobiłem
     
  4. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    No to sprawdź czy dobrze wypakowałeś i czy masz odpowiednia wersję i odpowiedniego patcha, mnie tam wszystko śmiga.
     
  5. Veyrinen

    Veyrinen Ten, o Którym mówią Księgi

    Jaka wersja jest teraz najnowsza??
     
  6. wywala

    Mam problem z grą, wywala mnie gdy ma się zmienić z miesiąca lutego na miesiąc marzec. Było jeszcze kilka innych błedów które ponaprawiałem :) (powtarzały się postacie i dynastie, gram na patchu 1.06b oraz modzie Umbraspherae którego, że tak powiem dokończyłem).

    z pliku error:
    [gfx_dx9.cpp:1308]: Error create vertices -2005530516 8 0 28
    [gfx_dx9.cpp:1311]: managed
    [texturehandler.cpp:169]: Couldn't find texture file: .
    [texturehandler.cpp:169]: Couldn't find texture file: .
    [texturehandler.cpp:169]: Couldn't find texture file: .
    [texturehandler.cpp:169]: Couldn't find texture file: .
    [texturehandler.cpp:169]: Couldn't find texture file: .

    Bardzo proszę o pomoc
     
  7. Erevik

    Erevik Aktywny User

    Pewnie to wina moda, a nie paradoxu. Instalując mody trzeba się liczyć z tym, że zawierają masę bugów.
     
  8. Languorous_Maiar

    Languorous_Maiar Ten, o Którym mówią Księgi

    Ya, ewidentnie tego wina, skoro brakuje Ci tekstur, które mod powinien mieć.
    Nie wspominając o powtarzanych dynastiach i postaciach.
     
  9. Jakich zatem tekstur brakuje jeśli możesz mi powiedzieć ? Tekstury które były wymieniane wczesniej w pliku error juz dodałem z dynastiami zrobiłem porządek, a teraz chciałbym tylko naprawic błedy związane z gfx_dx9 tylko nie wiem jak sie do tego zabrac czy to może byc sterownik od karty graficznej czy direct x ?

    w pliku random znalazłem takie coś:
    [gamestatecommands.cpp:27]: CSetHistoryDate::Execute(): 1066.9.15 -> 1066.9.15
    [gamestate.cpp:1297]: Daily tick on 1073.3.1

    i właśnie wtedy wywala 1073.3.1
     
  10. Languorous_Maiar

    Languorous_Maiar Ten, o Którym mówią Księgi

    Najlepiej spytaj na forum paradoxu, w dziale modów, naprawdę pomocni ludzie, a znają się na tym w porównaniu do mnie. : )
     
  11. Minafisto

    Minafisto Aktywny User

    Mam problem. Mam naprawdę fajną grę i szkoda mi jej kończyć. Mianowicie problem nastąpił 1212. Gra wywala się gdy zmienia się miesiąc z stycznia na luty. Próbowałem wczytać autosave, oldautosave i olderautosave - to samo.
    Gra nie modyfikowana, 1.07, z DLC sword of islam i legacy of rome + te pierdółkowate DLC typu character designer. Update na pewno nic nie da, a może jeszcze skomplikować sytuację.

    Ingerowałem w konsoli tylko 3 razy. W 1066 Normanami wpisałem sobie raz kod na kasę i na tytuł Cesarstwa Rzymskiego i trzeci raz koło 1100 - najpierw udał się fatymidzki dżihad na Grecję, a potem krucjatą Grecję przejęła Francja. To przełączałem się raz z cesarza bizantyjskiego i wypowiadałem wojnę, a drugi raz na króla francuskiego i się poddawałem. Operację powtórzyłem kilka razy, aż Grecja była cała bizantyjska. To raczej nie przez to, bo przez te 150 lat, wywaliło mnie może ze 2-3 razy - standard.
    Nie mam za dużo czasu i te 150 lat rozgrywki zajęły mi 2 tygodnie
    Jestem już na etapie zjednoczenia Włoch, podboju Afryki płn i Hiszpanii i naprawdę nie chce mi się zaczynać od początku.
    Byłbym wdzięczny za pomoc.
     
  12. urich

    urich Ten, o Którym mówią Księgi

    Wywalanie nigdy nie jest przez konsolę, a na pewno nie przez takie pierdoły jak kasa czy tytuły. Najwyżej jeżeli jakieś dziwne eventy byś opalał własnej roboty to może.

    Moja propozycja, to zapisać save gdzies na dysku, zrobić kopię zapasową gry 1.07, i później reinstalacja i update do 1.091 i sprawdź czy będzie save działał.
     
  13. Minafisto

    Minafisto Aktywny User

    Eventów żadnych nie wprowadzałem.
    Zupdatowałem do 1.091 i nic. Byłem wręcz pewny, że tak będzie, bo to pierwszy taki przypadek u mnie, a rozegrałem wiele kampanii.
    Co miesiąc gra coś oblicza - ale co? Może tutaj trzeba szukać rozwiązania.

    @edit1
    Wrzucę save'a, może ktoś okaże się na tyle miły, że naprawi :)

    @edit 2 \/ Save
    http://www.sendspace.pl/file/448b908a45dd9eb740f47e8
     
  14. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Jeśli updateowałeś grę, to save automatycznie przestaje być kompatybilny (przynajmniej wg Paradoxu) i z założenia może nie działać. Sprawdź na ich forum czy na tej wersji w okolicach tej daty (możliwe, że jakiś event czy decyzja to wywołuje) gracze zgłaszali podobny problem.
     
  15. Minafisto

    Minafisto Aktywny User

    Nie ma raczej co szukać - nie raz grałem ponad tą datę i problemu nie było, a wątpię, że znajdę jasno określony temat "Akurat Ces. Rzymskim Akurat w 1212"
    Co do update - zrobiłem tylko w myśl "a nuż pójdzie" - teraz wróciłem do starych ustawień(kopia całego folderu). Save był robiony pod 1.07 i nigdzie nie przenoszony. Nie raz grałem ponad tą datę - problem jest z savem - nie samą mechaniką gry.

    @edit
    Dobra, nieważne. Mam save sprzed 20 lat więc nie jest źle, a szybciej powtórzę te 20 lat niż znajdzie się konkretna przyczyna problemu.
     
  16. Slepaq

    Slepaq Nowy

    W dniu wczorajszym zainstalowałem CK 2 w wersji wraz z dodatkami DLC na świeżej instalacji Win 8. Gra nie chciała się uruchomić - odpalał się luncher i po próbie odpalenia gry nie działo się nic. Nauczony doświadczeniem jeszcze z Visty doinstalowałem DirectX 9 - ok. gra się odpala. Zawiesza się jednak w momencie gdy po wyborze postaci, którą będę grał uruchamia się ekran gry - ten z podpowiedziami - w tym momencie następuje całkowite zamrożenie gry. Przestaje na cokolwiek reagować. Co więcej nawet po wyjściu do Windows (kombinacja Alt+Del i wybór menadżer programów) nie mogę zamknąć gry - pomaga dopiero restart całego systemu.

    Próbowałem odpalić grę w trybie zwykłym, próbowałem odpalić w trybie zgodności - dokładnie to samo zachowanie. Fakt nie zaktualizowałem sterowników do karty graficznej (ATI HD7770). Czy ktoś z forumowiczów natknął się na podobny problem?
     
  17. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    ATI często się gryzie z grami tego typu. A zainstalowałeś wszystko co Steam Ci proponował? Frameworki itp? To jest bardzo ważne i zawsze trzeba instalować.
     
  18. Slepaq

    Slepaq Nowy

    Ok, wykonałem aktualizację sterowników i... zainstalowałem DirectX dostępny w katalogu z grą (katalog dx) - problem ustąpił. Goliat - dziękuję za zainteresowanie problemem.
     
  19. Kubacki99

    Kubacki99 Znany Wszystkim

    Jak klikam na Save games to od razu wywala mnie z gry.
     
  20. whinters

    whinters Nowy

    Hej,
    Mam mały problem, widzę, że sporo osób ma podobny do mnie: mam CKII ze wszystkimi DLC włącznie z Rajas of India. Po aktualizacji mapy, nie mogę przeprowadzać zapisu gry... jedyne co działa to automatyczny autosave. Wyłączałem po kolei wszystkie DLC, problem nadal istniał, później odinstalowałem i zainstalowałem na nowo grę i nadal nic. Czasami wywala mi grę podczas ładowania się do menu wstępnego. Może ktoś podpowie mi co może powodować tego typu problemy?
     
  21. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Wyłączyłeś tryb Ironman?
     
  22. whinters

    whinters Nowy

    jeżeli to o mnie chodzi, to tak. Dopowiem jeszcze, że przed aktualizacją gra śmigała normalnie, dopiero po aktualizacji zaczęła tak wariować.
     
  23. Art

    Art Ten, o Którym mówią Księgi

    Polecam powrót na wersję 2.04. ;)
    Próbowałeś wyłączyć/włączyć kompresję sejwów w opcjach gry?
     
  24. whinters

    whinters Nowy

    Próbowałem, ale znikają mi wtedy wszystkie państwa, hrabstwa... mapa jest czysta.
     
  25. Art

    Art Ten, o Którym mówią Księgi

    Co konkretnie próbowałeś? Powrót do 2.04 wiąże się z rozpoczęciem nowej gry. Sejw z 2.1.1 nie będzie działał.

    Robiłeś sprawdzenie integralności plików w steamie?

    Wysłane z mojego INSIGNIA 5 przy użyciu Tapatalka
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie