CK2 - Zawieszanie się lub wywalanie gry - wątek zbiorczy

Temat na forum 'CK II - Pomocy!' rozpoczęty przez Ouragan, 3 Marzec 2012.

  1. whinters

    whinters Nowy

    Odinstalowałem pliki lokalne, wyczyściłem rejest oraz pliki w m.dokumentach, później znów zainstalowałem grę przez steam'a. Sprawdziłem spójność plików, wszystko jest ok. Włączyłem grę i teraz wywalił mi komunikat runtime error, więc przeinstalowałem całe C++runetime 2010 etc. Gra się uruchamia, zapisane gry działają ale powstał inny problem... zniknęły mi wszystkie herby, jak i w nowej grze tak w zapisanych nie mam herbów, zamiast ich mam jakieś czarne tło. Wie ktoś jak mogę to naprawić?
     
  2. Winicjusz

    Winicjusz Aktywny User

    Czy ktoś mi może pomóc? Wywala nie do pulpitu gdy gra zaczyna ładować prowincje. W logs znalazłem taki wpis:

     
  3. Minafisto

    Minafisto Aktywny User

    Proszę o pomoc. Mam problem z modem CKPlus.

    Moja wersja CK2: 2.1.4
    Wersja moda: 2.07.2
    (ściągnięta stąd: [ciach] Na githubie cały czas wprowadzają małe poprawki więc miałem nadzieję na rozwiązanie problemu)

    Error log:
    [id.cpp:83]: Failed to create id 1 41. Already exists in game.
    [id.cpp:83]: Failed to create id 2 41. Already exists in game.

    Poszperałem w eventach i chodzi tu o onactions, ot wywołują inne eventy z tego co zrozumiałem.
    Porównałem je z tymi z vanilii (vanilia mi się nie CTDsuje) i są identyczne więc raczej nie tu pies pogrzebany.

    Ogólnie grać można, ot robi się często quicksave'y. Im dalsza data tym CTD są częstsze. Jednak po 40 latach gry CTD na 3-4 miesiące to norma, także gra staje unplayable, a po trzech crashach w odstępie 10 minut, dziewczyna pyta się co mi zrobił ten laptop, że tak na niego klnę.

    Ogólnie poguglałem i nic nei znalazłem. Zaznaczę też, że updatowanie gry sprawę pogorszy, bo nawet mod-team stanął na tym ([ciach]).
    No i strasznie zależy mi na save'ie, bo mam interesującą sytuację geopolityczną.

    Bezpośrednie linki do downloadu modów z paradoxplazy są zabronione [N]
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 10 Lipiec 2014
  4. Legwan1992

    Legwan1992 Nowy

    Ja mam problem z odpaleniem CK 2 wersja steam.
    Kupiłem Ck 2 na promocji na mueve.pl pod koniec lipca tego roku z z dlc co sons of abraham, działała bez zarzutu, aż do poprzedniego tygodnia. Wtedy zakupilem na mueve dwa dlc lords of horse i conclave,przed zainstalowaniem ich za subskrybowałem mod typus orbis terrarum full for ck 2. no i teraz gra mi się ładuje, lecz wyrzuca mnie do pulpitu tuż po zakończeniu ładowania. Odsubskrybowalem moda, lecz nadal się nie włącza, a mod nadal widnieje w panelu gry tak jakby był nadal zainstalowany. co zrobić/??
     
  5. Sidorf

    Sidorf Znany Wszystkim

    Moje Dokumenty ->Paradox Interactive/Crusader Kings II/mods
    Wywal wszystko co jest w tym folderze. Gdyby nadal nie działało, to sprawdź spójność plików przez Steam.
     
  6. Legwan1992

    Legwan1992 Nowy

    usunąłem wszystko z tego folderu, modów nie ma, steam mówi ze z plikami spoko. nadal lipa :/
     
  7. Sidorf

    Sidorf Znany Wszystkim

    Próbowałeś zrobić reinstalację gry?
     
  8. Legwan1992

    Legwan1992 Nowy

    Nic nie dawało i teraz tez nic nie dało. Co jeszcze mogło się zepsuć??
     
  9. emik

    emik Znany Wszystkim

    Moje dokumenty/paradox interactive/crusader kings II/ i w pliku ustawień zmienić język na angielski

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
     
  10. lukasz114

    lukasz114 Nowy

    Dzisiaj kupiłem CK2 i po uruchomieniu i załadowaniu gry wyłącza się. http://imgur.com/a/t2fqe

    Jakieś sugestie co może być nie tak, może chodzi o język, jak widać na obrazku.[​IMG]
     
  11. emik

    emik Znany Wszystkim

    Kod:
    C:\Users\nazwa_użytkownika\Documents\Paradox Interactive\Crusader Kings II
    w pliku settings.txt zmień na language=l_english i powinno być ok
     
  12. grzesok

    grzesok User

    Prośba o pomoc
    CK 2 po zakończeniu ładowania wywala do pulpitu - ( wersja pudełkowa zarejestrowana na Steam kilka DCL z promocji )
    rozegrałem w nią bez problemu ponad 700 h a teraz po aktualizacjach ( z połowy października) nie działa ?
    próbowałem na 2 komputerach - efekt taki sam więc jest to wina raczej ustawień gry .
    Mody ze spolszczeniami usunąłem, grę zainstalowałem wszędzie od nowa i nic .
    Czy ktoś ma może jakieś sugestie ?
     
  13. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Ustawienia zrobiłeś na eng po skasowaniu spolszczenia?

    Zrób sprawdzanie spójności plików gry.
    Opisz w którym momencie Ci się wywala (co wczytuje akurat gra... zawsze na dole belki jest podpisane że np. wczytywanie map, czy czegoś innego ).



    Wysłane z mojego ONEPLUS 3 przy użyciu Tapatalka
     
    Ostatnia edycja: 26 Październik 2016
  14. grzesok

    grzesok User

    A jak się robi sprawdzenie spójności plików ????

    rozumiem ze zmiana na eng
    wg wzoru:

    "w pliku settings.txt zmień na language=l_english "
     
  15. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Tak - dokładnie jak zmieniłeś to na polish.

    Co do sprawdzania plików gry - na steam na tytuł gry prawym przyciskiem myszy z menu bocznego i masz tam sprawdzenie plików gry .

    Sprawdź czy ewentualnie cache nie jest problemem (stare ustawienia herbów, map, itp, czyli pliki znajdujące się w
    documents/paradox/ck2/gfx/ ).

    Bardzo często po modach czy dużych patchach właśnie stare pliki w tym katalogu stanowią problem (chodzi o katalog gfx w dokumentach, a nie folderze gry).

    PS
    Z tym cache wystarczy skasować katalog gfx, który podałem.
    To rozwiązuje problem jak właśnie przy wczytywaniu grafik , map, herbów, czy portretów by Ci wywalało, dlatego właśnie pytałem się o moment co Ci wczytuje akurat.

    Wysłane z mojego ONEPLUS 3 przy użyciu Tapatalka
     
    Ostatnia edycja: 26 Październik 2016
  16. grzesok

    grzesok User

    Wywala dokładnie w momencie jak przestaje wczytywać - nawet muzyczka już leci - i w chwili kiedy ma się pojawić menu startu z mapą - nawet jest już kursor myszki w formie strzałki - bęc
     
  17. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    To sprawdź te pliki cache (wywal ten katalog gfx w dokumentach, on utworzy się na nowo) oraz spójność plików gry po tym o ile kasowanie nie pomaga.

    Jakiś modyfikacji do gry nie masz aktywnych, które mogą być niekompatybilne z nowymi patchami?


    Wysłane z mojego ONEPLUS 3 przy użyciu Tapatalka
     
  18. grzesok

    grzesok User

    modow nie mam żadnych jedynie patche miałem ( spolszczenia od Shogun999) - ale wszystko wywaliłem włącznie z save -ami i zainstalowałem od nowa . Tylko tak sobie przypominam ( nie mam gry przed sobą ) że jak ją zainstalowałem na nowo to zapytał mnie o wersje językowa i wybrałem polską oczywiście ;) . dzięki za rady pobawię się wieczorem i dam znać jaki był efekt .
     
  19. grzesok

    grzesok User

    A więc problemem był język - bardzo dziękuje za pomoc.
    Jeszcze pytanie na koniec jak odblokować " osiągnięcia" w grze na STERAM
     
  20. emik

    emik Znany Wszystkim

    musisz mieć włączony tryb Ironman
     
  21. grzesok

    grzesok User

    Dziękuję za informację . Ja raczej gram scenariusze z wyboru postaci.
    Jeszcze jedno pytanie - odnośnie nowej wersji jak wejść ponownie do ustawień
    event-ów ( najazdy mongolskie, tureckie itp ) dla nowej rozgrywki ?
     
  22. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Już zacząłeś, czy dopiero zaczniesz? To ustawia się dla każdej rozgrywki osobno.
    Przykład: zaczynam Williamem Bekartem że scenariusza 1066 to pojawia się to okienko.

    Kontynuuje save z tą postacią co w/w - okienko się nie pojawia.
     
  23. Vigorius

    Vigorius Ten, o Którym mówią Księgi

    Mam problem od czasu aktualizacji 2.6.2, męczę się z tym już niemal miesiąc. Przy próbie odpalenia gry wyskakuje mi błąd 0xc0000142 :-(
    Zaznaczam, że zrobiłem już wszystko co można: reinstall gry, reinstall sterowników, aktualizacja sterowników, bibliotek C++ (również reinstall), net framework, nawet Windowsa do 10 zaaktualizowałem, skanowałem antywirusem, defragmentowałem dyski, próbowałem przerzucić katalog gry gdzieś indziej, robiłem czystkę w dokumentach, dosłownie wszystko, ma ktoś tutaj sposób na rozwiązanie problemu? Na starszych wersjach gra działała normalnie.
     
  24. moskal

    moskal Опричник

  25. Vigorius

    Vigorius Ten, o Którym mówią Księgi

    No więc tak: Pierwsza instalka wykryła, że wersję mam nowszą zainstalowaną, w drugiej była tylko możliwość naprawy, no nic. W ostatniej Directx również, że mam nowszą, albo taką samą. A błąd dalej ten sam.
     

    Załączniki:

    • Problem.jpg
      Problem.jpg
      Wielkość pliku:
      130,6 KB
      Wyświetleń:
      8

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie