Czym aktualnie pykasz? Mini AAR.

Temat na forum 'EU II - AARy' rozpoczęty przez Czup, 9 Styczeń 2006.

  1. obywatel

    obywatel Nowy

    Rzeczpospolita Obojga Narodów

    Polska (wiem, że było już tysiące razy :) )
    ExtraWATK
    Kampania 1419
    Poziom trudności – normal
    Agresywność – normal

    Zacząłem od wojny z Zakonem Krzyżackim. Zdobyłem Warmię i Pomorze, a Litwa zrobiła sobie z nich swoich wasalnych pupilków :p Kawalerowie Mieczowi wcale nie ucierpieli. Nasz nowy sojusz odmieniony jakiś czas po wojnie obejmował – Mazowsze, Mołdawię, Kawalerów Mieczowych, Litwę i – oczywiście, Polskę. Próbowałem anektować pokojowo Mazowsze, ale potem pomyślałem o tym, że na pewno będzie event na to pozwalający. Cóż, trochę szkoda tych ~100 denarów :) ale za błędy się płaci. Następnie zwasalizowałem Mołdawię i Kawalerów Mieczowych, wybuchła jedna wojna z Nowogrodem (zakończona aneksją tego jedno-prowincjonalnego państwa i – co za tym idzie – zdobycie Centrum Handlu przez… Zakon Liwoński :D ). W międzyczasie jakieś trzy wojny z Moskwą, zakończone zdobyciem przez Litwę kilku (niewielu) prowincji. Po wejściu wszystkimi wojskami na tereny Mołdawii anektowałem ich pokojowo – zgodzili się za pierwszym razem (sam się zdziwiłem). Od około ~1510 (nie pamiętam od którego roku, rozbieżności mogą być duże) nie miałem żadnych wojen (oprócz w.w. z Moskwą, nie pamiętam kiedy dokładnie były). 1526 – aneksja Mazowsza eventem, 1570 połączenie z Litwą eventem. Przyłączyłem się do sojuszu Austrii z Węgrami (wasal Austrii), Kolonią, Kleve i Szwajcarią (od niedawna wasal Austrii). Rozpoczęła się wojna z Liwończykami w której zdobyłem Nowogród, Liwonię i Estonię. Wojna z Krymem (który są w sojuszu z Ak Koyunlu) – zdobyte Tarida i Belgorod . Wojna z Otomanami którzy byli w sojuszu z Wołoszczyzną (w której prawie straciłem jedną prowincję, a może i więcej niegdysiejszej Mołdawii) zakończona opłatą ~25 denarów ze strony Ottomanów. Kolejna wojna z Krymem, po kilku dniach druga wojna z Turcją. Wojna z Imperium Ottomańskim zakończyła się dość szybko opłatą ze strony mojego sojuszu wysokości ~25 denarów – a więc jesteśmy kwita :) Wojna z Krymem zakończyła się zdobyciem przeze mnie zdobyciem Doniecka, Koubanu (manufaktura wojskowa lądowa) i Circassi. Tak dla mnie skończyły się te wojny. Austria wciąż walczy z Ak Koyunlu o utrzymanie Alanii zdobytej od Chanatu Krymskiego. Najpierw próbowałem skolonizować północno-zachodnie wybrzeże Afryki, ale Portugalczycy mnie porozwalali, teraz próbuje kolonizować południe Afryki. Taki stan jest w tej chwili. Aby nie było, wrzucam skriny (których nie trzeba czytać, a są o wiele ciekawsze i zapewne czytelniejsze :) ).
    Przepraszam za nie spolszczenie wielu nazw prowincji – po prostu nie wiedziałem, jak się je pisze w naszym ojczystym języku ;). Tutaj wrzucam skriny, aby nie zmuszać do czytania przez userów tych długich wywodów :).

    Tutaj czysty skrin :
    [​IMG]


    A tutaj - mam nadzieję – lekko rozjaśniająca sprawę mapka z legendą (nie śmiać się :D to moja pierwsza taka mapka)
    [​IMG]

    Proszę o poradę - zmienić religię na (jest taki event) Kontrreformowany Katolicyzm ? Ja wolę nie, daje to niedobre dla mnie zmiany w polityce wewnętrznej, ale może da to jakieś korzyści.

    Jak trochę pogram, to pewnie jeszcze coś tutaj napiszę :).
     
  2. Basileus

    Basileus Ten, o Którym mówią Księgi

    Nie zmieniaj. Lepszy jest protestantyzm czy kalwinizm.
     
  3. obywatel

    obywatel Nowy

    Dzięki za poradę :). A! Zapomniałem dodać - moja religia to katolicyzm. Poza tym to dziwi mnie to, że nie powstała jeszcze Rosja - jest wciąż Moskwa. Pewnie przez to, ze im Kawalerowie Mieczowi psikusa zrobili i Nowogród anektowali, a potem mi go oddali.
     
  4. Basileus

    Basileus Ten, o Którym mówią Księgi

    Zawsze możesz odpalić to ręcznie.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie