Dwarf Fortress AAR

Temat na forum 'Inne Gry AAR' rozpoczęty przez Matheos, 29 Czerwiec 2011.

  1. Matheos

    Matheos Ten, o Którym mówią Księgi

    Sam nie wiem kiedy się pojawią, najczęściej gobusie pojawiają się zimą i na jesieni więc kto wie. Jak skończę poziom przemysłowy ruszę z wytapianiem rudy i tworzeniem klatek na pułapki :D wtedy będę mógł rzec "Let the Greenlimpics begin" ;P Mały konkurs, jak mi ktoś rozrysuje ładny owalny stadion (biorąc pod uwagę pixele tudzież kwadraty - vide Minecraft) jego nick zostanie przypisany jednemu z dowolnie wybranych Dorfów a może i w przyszłości zostanie wybrany na stanowisko administracyjne (np. buchhalter, broker) :p Co wy na to?

    Edit: Jak ktoś ma smykałkę na budowę fortyfikacji to też chętnie wysłucham/zobaczę, zostanie wynagrodzony tak samo.
     
  2. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Ja bym ci zapropnował jeśli możesz to zrób trzy pasma w tym trzecie tylko wokół bramy ,zrób jeśli możesz też bastiony.
    Byłby za to rep.
    Możesz tu robić zgniatarki ?
    Można tu dokopać się do jeziorek z lawą czy nie?
     
  3. Matheos

    Matheos Ten, o Którym mówią Księgi

    Chciałem dziś i pojutrze rozegrać jesień i zimę i porobić screeny lecz... Mój komputer znów się zbuntował i wygląda na to że format nie pomoże, o ile się nie mylę padł wentylator i dysk główny. Jednak jak się mówi są dwie strony medalu, możliwość jest następująca - zainstaluje DF'a na tym laptopie i zacznę od nowa. Co wy na to?
     
  4. michall55

    michall55 Znany Wszystkim

    Jeśli nic nie da się zrobić to zacznij od nowa tylko wybierz jakąś fajną mapę(lokacje początkową).
     
  5. Matheos

    Matheos Ten, o Którym mówią Księgi

    Co do lokacji to lepszej nie mogłem sobie wymarzyć... Zbocza gór zaiste epickie bo złote (widać żyły złota), tuż pod ziemią i "poziomem 0" dwie rudy żelaza magnetyt i hematyt a także węgiel w postaci - mniej wydajniejszeego - ale jednak - lignitu. Cud miód i orzeszki... Jedynie się zastanawiam czemu nie ma tu twierdzy krasnoludów tudzież gobusiów. Tak idealnego startu jeszcze nigdy nie miałem, jedyny mankament to małe zalesienie (ale o ile lignitu będzie więcej, to będzie można przeznaczyć drewno na same baryłki/łózka)
     
  6. michall55

    michall55 Znany Wszystkim

    Czyli jednak czekasz?
     
  7. Matheos

    Matheos Ten, o Którym mówią Księgi

    [font=...]Kroniki Diamentowych Jaskiń[/font]
    Diamondcaverns(...)

    Wiosna roku 125, epoka Mitów

    Ja wraz z sześcioma innymi zostaliśmy wysłani by zbudować twierdzę która ma strzec przełęczy prowadzącej do naszych Gór Domowych. O ile nazwa nie była nam narzucona bez namysłu zdecydowaliśmy się nazwać ją Diamentowymi Jaskiniami. W zboczach gór bez problemu znaleźć można żył złota i ściany w których widać kilka rodzajów kamieni szlachetnych. Zaczęliśmy od podstaw, górnicy zaczęli wykopywać jaskinie pod ziemią by przenieść do nich dobra które zostały w wozie. Nikt z nas się nie spodziewał że tuż pod ziemią pomiędzy zawałami iłu znajdziemy dwie rudy żelaza - magnetyt i hematyt. Natomiast już poziom niżej oczom naszych górników okazał się węgiel brunatny*. Nasi farmerzy zaczęli uprawę owoców ziemi by mieć podstawową bazę żywnościową, mogą mieć z tym problem gdyż w momencie przybycia na ziemi zalegał śnieg a co za tym idzie śnieg może tu spaść o wiele wcześniej niż normalnie.

    [​IMG]

    Górnicy bardzo szybko uporali się z iłem i w połowie wiosny cześć towarów została przeniesiona do podziemi. Po wykopaniu miejsca pod farmę podziemną zaczęto wykopywać poziom przemysłowy - acz niestety na jaw wyszło że, ił sięga głębiej niż to sądzono, wobec czego zostanie ten pierwotny poziom przemysłowy zamieniony na poziom magazynowy - zaś już w litym kamieniu - na tym samym poziomie zostaną wykopane sypialnie. Ponadto innym aspektem będzie przymus wkopania się głębiej w ziemię - a biorąc pod uwagę bogactwo złóż złota można się spodziewać dużych ilości rud metali - które tylko czekają na ujarzmienie i odkrycie. Oby nadzieje wyrażane przez naszych górników a za razem hutników się spełniły - by więcej odnaleziono węgla brunatnego - a być może znajdą węgiel kamienny?

    [​IMG]

    ###Koniec odc. 1###

    * - wspominany lignit. Węgiel kamienny występuje w grze jako "bituminous coal" i jest bardziej wydajny od brunatnego. W grze jest dość zagmatwany proces wypalania sztab za pomocą węgla czy to brunatnego czy to kamiennego. Otóż jedna jednostka lignitu daje dwie jednostki... hmm węgla(?), zaś węgiel bitumiczny daje aż trzy jednostki węgla. Zaś drewno daje jedną jednostkę węgla - łatwo się więc domyślić że lignit daje jedną jednostkę netto zaś węgiel bitumiczny aż dwie netto(jedna zostaje w piecu pod przyszłą obróbkę).

    Jednego screena straciłem, muszę się zapoznać bliżej z Vistą (nic wielkiego nie straciliście ot screen z "podziemia" - na którym i tak byście nic nie widzieli :p noobki :D, a tak na poważnie dam go w przyszłym odcinku). Aha no i w związku że nie mam tu notepada++ (a nie chce zaśmiecać kompa) odcinki będą zdecydowanie krótsze.
     
  8. Hanler

    Hanler Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinki krótkie, a częste są spoko. Ładnie Ci to wyszło, mimo, że nic nie rozumiem ze scrennów, to przyjemnie się czyta. Mam nadzieję, że coraz więcej będę tam "widział". Rep poleciał ;)
     
  9. Artafrates

    Artafrates Ten, o Którym mówią Księgi

    Może wrócą jakieś opisy na skrinach co jest co? Lepiej, żeby odcinki były dłuższe niż takie miniaturki.
     
  10. michall55

    michall55 Znany Wszystkim

    Trochę szkoda że tak krótko ale jest fajnie.
    PS:Może jakaś legenda do tych skinów ? Bo mało wiadomo.
     
  11. Szycha

    Szycha Nadszyszkownik

    Najlepiej by było zrobić legende z wyróżnieniem każdego kolorku i symbolu z mapki, byłoby to spore ułatwienia w rozszyfrowaniu. Przyjemny w czytaniu tekst. Odcinki mogłyby być dłuższe. Czekam na więcej.
     
  12. Hanler

    Hanler Ten, o Którym mówią Księgi

    Ta legenda to niezły pomysł. Chyba, że Matheos sam nie wie, co onzaczają te symbole na mapie ;P
     
  13. Matheos

    Matheos Ten, o Którym mówią Księgi

    Dobrze jeśli taka wola ludu, w końcu żyjemy w res publica więc jutro się wezmę za legendę. Będzie Legenda: Reaktywacje ;P
     
  14. Legend

    Legend リヴェン

    Jest i Legenda ! (wiem, żart przedni, gratulacje i prośby o autografy na pw)

    Tak jak obiecałem również postaram się czytać jeśli w końcu dojdę do jakiegoś porozumienia z tym wyrobem komórkopodobnym...
    Osobiście legendy nie potrzebuję, ale rozumiem, że z uwagi na graczy niewtajemniczonych w zawiłe mechanizmy rządzące grą będzie ona bardzo pomocna i pomoże Ci zyskać większe grono fanów/czytelników.

    Bardziej przypadła mi również do gustu wersja z odcinkami - krócej-częściej, nie zawsze mam czas żeby posiedzieć trochę na forum, a nie lubię dzielić sobie czytanek na części.
     
  15. Matheos

    Matheos Ten, o Którym mówią Księgi

    Bez obaw aar będzie kontynuowany ale gdy tylko laptop nie będzie już potrzebny mamie w pracy, chciałem was po prostu o tym poinformować - bo już długi czas się nie odzywałem. Cierpliwości...
     
  16. Matheos

    Matheos Ten, o Którym mówią Księgi

    Właśnie przed chwilą odpaliłem swojego blaszaczka kochaniutkiego... Własnie jestem w trakcie przerzucania DF'a (z save'm oczywista!)z pendrive na twardziela. Będzie koment, będzie jutro odcineczek i legenda :D
     
  17. gall2

    gall2 Ten, o Którym mówią Księgi

    Dopiero jutro :(?
    Wreszcie odcinek :D. Cieszmy się i radujmy! Powodzenia z pisaniem odcinka. Mam nadzieję, że utrzymasz wysoki poziom poprzednich i wywiążesz się z obietnicy :p.
     
  18. Szycha

    Szycha Nadszyszkownik

    Dziś bym wolał :p
     
  19. Legend

    Legend リヴェン

    Dłorfy wracają, aż żal bierze, że sam niestety nie mogę aktualnie w to grać, więc musisz mi zrekompensować mą stratę jakimś wybitnym odcinkiem : )
     
  20. Matheos

    Matheos Ten, o Którym mówią Księgi

    Podkład Muzyczny (prosto z gry, przy tej muzyczce się Gra!):
    http://www.youtube.com/watch?v=-6FXeupOp04

    [font=...]Kroniki Diamentowych Jaskiń[/font]
    Diamondcaverns(...)

    Lato roku 125, epoka Mitów

    Lato latem, jak na krasnoluda przystało - okres wzmożonej chęci do hulaj dusza zabaw przy towarzystwie przeróżnych alkoholi. Nie mogło to ominąć naszej koloniji, z racji braku miejsca do spotkań zabawa odbyła sie na świeżym powietrzu - jedynym życzeniem które by można poczytać jako żądanie, składane przez naszych współziomków jest stworzenie sypialni i dormitorium przejściowego. Pierwszy miesiąc lata minął nader szybko bez żadnych ważnych wydarzeń. Jedyne co można odnotować to prośba górników by nikt nie schodził na poziom przemysłowy albowiem szykują niespodziankę.

    Jeszcze nie minęły przeżycia związane z imprezą a już przywitał nas hematyt, nasz forteczny rolnik miał bardzo dobre wieści dla naszego lidera wyprawy. Warunki atmosferyczne przy pomocy wielu deszczów spowodowały że pola uprawne z truskawkami oraz jagódkami obrosły nader szybko. Jest to dobra nowina, im więcej truskawek tudzież wspominanych jagód tym większa różnorodność alkoholów jako i posiłków. No bo cóż smaczniejszego może być aniżeli zajadanie placka z truskawkami wraz z butelczyną przedniego wina z jagód o zachodzie słońca na szczycie góry. W połowie miesiąca przybyli nowi ziomkowie w liczbie czterech pośród nich znalazł się drugi cieśla oraz młynarz. Szybko ich czas został zagospodarowany - włączono ich do cechu kamieniarzy. Wielu krasnoludów narzekało na podłogę, ił pod naciskiem zmieniał kształt co mogło doprowadzać śpieszących się pracowników do upadku bolesnego czy nie lecz jednak. Bo nic prócz ścięcie brody i zakaz spożywania alkoholu nie jest taką ujmą na honorze krasnoluda - jak posądzanie go o ciapowatość i niedołężność - to już lepszym określeniem jest niedźwiedziowatość! Toteż wobec takowych argumentów popartych grupką rozchichotanych nadmiarem alkoholu krasnoludów, zaplanowano ogólną mobilizację sił i wybudowanie posadzki na tym poziomie.

    [​IMG]

    Na przełomie Malachitu i Galeny górnicy otworzyli poziom przemysłowy - naszym oczom ukazały się zalegające tony magnetytu czekającego tylko na przepalanie go w sztaby żelaza! Miedzy nimi leżał również węgiel kamienny. Rada niezwłocznie wydała polecenie zbudowania na tym poziomie budynków przemysłu metalowego - przeznaczyła ten poziom tylko do tej dziedziny przemysłu, pozostałe "gałęzie" będą musiały poczekać na swoją kolej. O ile się nie mylę to kuźnia Pracownika Metalowego już stoi zaś Huta jest w trakcie budowy. Można przypuszczać że jeśli podczas następnej fali migrantów król przyśle nam odpowiednie osobistosci ruszymy z przemysłem metalowym - a to oznacza produkcję żelaznego uzbrojenia oraz przedmiotów na handel. Zaskakujące jest to że jeszcze nikt nas nie odwiedził... Może po prostu to miejsce nie jest znane obcym? Może nie wiedzą że tą przełęczą można się szybciej dostać do naszej metropolii.

    [​IMG]

    Reszta galeny upłynęła pod znakiem projektowania i rozpoczęcia wykopywania dwóch poziomów na mieszkania dla ważnych osób - takich jak np. lidera naszej wyprawy a później znajdzie tam miejsce buchhalter czy broker. Gdy pojawi się jakiś szlachetnie urodzony krasnolud to i dla niego będzie miejsce.

    [​IMG]

    ###Koniec odc. 2###

    Tadaa! Jak mogłem was zawieść... Aż miło było gdy przeczytałem wasze posty :D
    BTW legenda będzie jutro, wrzucę po prostu screeny które dałem przy okazji pierwszej Fortecy... Heh ta już trzecia :D - choć można mówić że druga, bo ta właściwa druga miała szybki koniec :p
     
  21. Szycha

    Szycha Nadszyszkownik

    Jakaś nowa paczka tekstur? Odcinek długo oczekiwany ;)
     
  22. Matheos

    Matheos Ten, o Którym mówią Księgi

    Mam nadzieję że nie zawiodłem, co do paczki - nie ta sama co w pierwszej. Tj. Phoebus - świeżo ściągnięty więc możliwe że coś jest zaktualizowane itd.
     
  23. Hanler

    Hanler Ten, o Którym mówią Księgi

    You must spread some Reputation around before giving it to Matheos again....
    Odcinek dobry jak zawsze, co tu dużo pisać. Czekam na legendę ;D
     
  24. michall55

    michall55 Znany Wszystkim

    Jak zawsze świetnie i czekam na dalsze losy krasnoludów.
     
  25. Languorous_Maiar

    Languorous_Maiar Ten, o Którym mówią Księgi

    Kocham Dwarf Fortress a jeszcze bardziej AAR'y z niego, miło się czyta, pisz i grywaj dalsze części. : >
    (Dopiero zauważyłem wznowienie.)
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie