Dzieje plemienia Amba-Czamba [miniAAR]

Temat na forum 'Minecraft - AARy' rozpoczęty przez Macgie, 26 Marzec 2011.

?

Jaki typ odcinków ma się pojawiać w moim miniAAR'ze

  1. Wideo

    0 głos(y/ów)
    0,0%
  2. Pisemne

    0 głos(y/ów)
    0,0%
Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Macgie

    Macgie Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 1
    "Wędrówka do Złotej Ziemi"

    [​IMG]

    Ostatnio ziom wstawił link do nowej mapy do Minecrafta, która ma odwzorować realny świat. Po rozgrywce własnej i MP postanowiłem napisać małego miniAAR'a, jednocześnie dopełniając mój zakład z Guzkowkiem - napisać AAR'a Ugandą. W takim razie zaczynajmy ;)

    Zrespawnowałem się dość pechowo. Nie chodzi mi ty o miejsce, bo je mam obcykane, ale raczej czas. Totalna noc mnie otacza, na podstawie księżyca udało mi się ustalić gdzie mam iść, by dotrzeć do "Złotej Ziemi" - Jeziora Wiktorii.

    Respawn, na którym się pojawiłem jest położony na terenie obecnego Północnego Czadu, granicy Sahary z sawanną. Postanowiłem nie czekać na dzień, ale jak już wspominałem, na podstawie "nawigacji księżycowej" wyruszyć na południowy wschód.

    Zapuściłem się w dżunglę, jest dużo drzew, jest noc, co chwile zatrzymuję się o wzniesienia, lub krzaki. Sam powoli wątpię, czy dobrze idę. Patrząc na mapkę świata, jaka została wygenerowana, powinienem odszukać Kilimandżaro - górę o charakterystycznym, zaśnieżonym szczycie. Po ok. 20 minutach wędrówki wchodzę na pobliski szczyt. W oddali widzę Kilimandżaro.

    [​IMG]

    Ucieszony idę w kierunku góry, zeskakując na drzewa. Wybrałem ten, dość nietypowy sposób podróży, gdyż co prawda narażam się na upadki z dużej wysokości, ale mam dobry widok i nie tracę orientacji, a szczególnie słońca.
    Po dotarciu na szczyt, szybko patrzę na słońce. Jezioro Wiktorii jest już niedaleko, jeszcze tylko trochę na zachód. Uda mi się.

    Schodzę do dżungli, przemierzam roślinność. Mam małe problemy z komputerem, długo mi się generuje mapa. W końcu po dość długim lagu dostrzegam duży zbiornik wodny, na południu styka się z sawanną, na północy z dżunglą. Skapnąłem się, że to Jezioro Wiktorii. Chwila... Skapnąłem się... Skapnąć się... Nazwę tutejsze miasto Skampalą, by jakoś uczcić moją wędrówkę. Sądzę, że nazwa odpowiednia.

    [​IMG]

    Planuję wybudować tutaj dość przyzwoite miasto. Mój pałac, kopalnię, magazyny, drogi, stadion (oczywiście), port. Zresztą zobaczymy. To dopiero początek!
     
  2. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Tobie Mak'dżi się pofarciło - dotarłeś tam gdzie chciałeś. Ja osobiście chcę dotrzeć nad Morze Kaspijskie gdzie rozpocznę budowę nowej Złotej Ordy ;)
    Czekam na kolejne odcinki :eek:k:
     
  3. Macgie

    Macgie Ten, o Którym mówią Księgi

    Przecież dotarcie do swojego celu to prościzna, wystarczy znać mapę świata na pamięć i strony świata ;)
     
  4. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Ba, ja chyba zrespawnowałem się w Afryce, ale po wejściu do Europy się zgubiłem :p
    Z resztą brak rzek mocno ogranicza orientację.
     
  5. Parkstein

    Parkstein Guest

    wee, aar Ugandą :D jakbyś potrzebował jakiejś pomocy merytorycznej co do historii Ugandy, etc. (chociaż wątpię, w końcu to tylko mc) to mogę pomóc, lubię to państwo :p

    mam nadzieję, że oglądałeś "Ostatniego Króla Szkocji", btw :p
     
  6. Macgie

    Macgie Ten, o Którym mówią Księgi

    U mnie Uganda to obiekt kultu, też znam się na tym kraju ;)

    Niestety "Króla Szkocji" nie oglądałem. O czym to?
     
  7. Parkstein

    Parkstein Guest

    łoo, to musisz obejrzeć. trochę hollywoodzki, ale fajny film pokazujący (mocno wzbogaconą przez twórców, ale generalnie prawdziwą) historię Idi Amina. ;)
     
  8. Peeguła

    Peeguła Ten, o Którym mówią Księgi

    Co ty masz z tą Ugandą?
     
  9. Guzkow

    Guzkow User

    Już myślałem, że wykręcisz się z zakładu, a tu suprise. Tak, czy siak Uganda ftw! Później możesz zorganizować wymianę handlową pomiędzy Ugandą, a Oświęcimiem. Lud Krabistanu chętnie podzieli się surowcami. Viva la Uganda!
     
  10. Simoners

    Simoners Ten, o Którym mówią Księgi

    Pomysł ciekawy

    Z tego co wywnioskowałem to zaczyna się na Stepie Masajów. Jezioro Wiktorii i Kilimandżaro są w miarę "blisko"
     
  11. Macgie

    Macgie Ten, o Którym mówią Księgi

    Uwaga mam problem. Folder z zapisem gry jest w folderze z grą, ale nie widzę sejwa w samej grze. Po prostu zniknął. Ktoś wie co robić?
     
  12. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    A weź wytnij/skopiuj i wklej go jeszcze raz. Może się przywróci.
     
  13. Macgie

    Macgie Ten, o Którym mówią Księgi

    No nic - przejdę się od nowa do Jeziora Wiktorii, wiele nie straciłem ;)
     
  14. Barlow

    Barlow Znany Wszystkim

    Dobry pomysł z tą mapą świata. Jak dasz więcej odcinków to dostaniesz repa na zachętę :p
     
  15. Macgie

    Macgie Ten, o Którym mówią Księgi

    Okej, udało mi się dotrzeć do Jeziora Wiktorii, dziś kolejny odcinek! ;)
     
  16. Macgie

    Macgie Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 2
    "Początki Ugandy"

    [​IMG]

    Po dość długiej wędrówce postanowiłem odpocząć, co okazało się jednak niemożliwe (MUUUUUUUUUUUU!!! BEEEEEEEEEEEEEEEE!!! KWIK KWIK!!!). Usiadłem na ziemi i zacząłem palcem po piasku rysować plan mojego przyszłego państwa-miasta liczącego obecnie 1 (słownie: jeden) mieszkańca. Ustaliłem sam ze sobą, że zacznę od budowania małego budynku, który będzie pełnił chwilowo funkcję mojego mieszkania, a potem portu.

    Więc do roboty! Oczywiście prawdziwy maczo musi radzić sobie sam. Nie posiadając narzędzi zacząłem ręką uderzać ze wściekłości w drzewo. Przyniosło to jednak skutki, bo po jakimś czasie fragment drzewa odpadł i otrzymałem drewno. Wtem wpadłem w trans i wykarczowałem ok. 5 drzew.

    [​IMG]
    A świnia czego?

    W czasie pracy podeszła do mnie mała, śmieszna świnka. Po krótkim czasie przekonała mnie do siebie i nadałem jej obywatelstwo Ugandy. Od tego czasu Uganda posiada 2 obywateli, 50% bezrobocia, 50% analfabetyzmu itp. Statystyki się zmieniły, kiedy obywatelstwo nadałem jeszcze - 4 owcom, 2 kolejnym świniom, 1 krowie, 2 kurczakom. Trzeba przyznać, że wzrost obywateli w ciągu jednego dnia był ogromny. Uganda liczy teraz 11 obywateli!!! Jednak nie pytać mnie proszę o analfabetyzm, bezrobocie itp...

    [​IMG]
    Hyhyhy. Owce.

    Jeszcze zanim nadałem obywatelstwo owcom, postanowiłem je wykorzystać. Władca Ugandy musi w końcu sypiać jak król! Dlatego owce, jak chciały mieszkać w Ugandzie musiały zostać OGOLONE! Z wełny zrobiłem sobie łoże, a resztę zostawiłem - tak na wszelki wypadek.

    [​IMG]
    Witamy w Ugandzie!

    Cóż, zacząłem budować porto-dom. Chciałem, aby wyglądał trochę w "modern style", więc będzie bardzo oszklony. W środku postawiłem łóżko, stół z narzędziami i skrzynię. Obok, jak widzicie na obrazku, jest pomost.

    [​IMG]

    Jak wiemy, każde państwo musi się bronić. To że moimi towarzyszami są jedynie owce, krowy, świnie itp. nie znaczy, że nie może być wroga w pobliżu. Z tego co słyszałem, to jak się idzie dłuuuuuuuuuuugo na północ, przepłynie wpław Morze Śródziemne i pójdzie się jeszcze na północ, to spotkamy nijakiego Imperatora Kentucky'iego. Nie wiem, nie widziałem go, oraz nie sądzę, żeby chciało mu się zasuwać na południe, by spotkać mój dzielny naród ugandyjski.

    Mniejsza, rozgadałem się o polityce międzynarodowej. Stworzyłem Siły Zbrojne Ugandy. Dowódcą będę ja, jedynym żołnierzem, niestety też ja, a moim uzbrojeniem będzie jeden miecz! Drżyjcie wrogowie!

    [​IMG]

    No cóż, jeśli dalej mowa o obronności, to postanowiłem obok portu wybudować wieżę obserwacyjną. Z niej będę wypatrywać wroga, a po za tym ładnie wygląda.

    [​IMG]

    Każdy kraj też musi umieć walczyć na morzu! Uganda ma swój pierwszy krążownik rakietowy US "Viva la Uganda". Cumuje on w porcie w Skampali.

    [​IMG]

    I na dziś to koniec. Dotąd wybudowałem port, wieżę obserwacyjną i trochę ulic (brukowanych!). Oto zdjęcie Skampali na dzień dzisiejszy!

    [​IMG]
     
  17. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Gód łork Mak'dżi :eek:k:
    Mhroczna Republika Kentucka (już nie imperium, bo się rozpadło) chciała by założyć ambasadę w Ugandzie ;)
     
  18. michall55

    michall55 Znany Wszystkim

    fajna ta wieża obserwacyjna.
     
  19. McDonald

    McDonald User

    AAR fajny :) Zbuduj Ambasadę Republiki Kentuckiej:D.
     
  20. Macgie

    Macgie Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 3
    "Górnictwo i rolnictwo"

    [​IMG]

    Do rozwoju państwa potrzeba surowców, bo raczej z importu się nie da (zresztą iść do Kentugradu, aby zapytać o surki to "misieniechce", po za tym król ma iść! Gdzie tam!) Tak, że postanowiono wybudować kopalnię. Po wydrążeniu dość głębokiego szybu, wykopano dwa pokoje, jeden jako pokój wejściowy do tunelu, a drugi jako pomieszczenie gospodarcze. Dalej rozciąga się dłuuugi tunel. Po ok. godzinnej eksploatacji wydobyłem 3 żelaza i ok. 11 węgla. Cobblestona nie liczę, ale z 6 stoków będzie.

    Kopalnia została ukończona.

    [​IMG]

    Oczywiście Skampala - stolica Afryki musi być ładna! Dlatego wybudowałem fontannę. Skąd wiadro? Oczywiście z żelaza. Skąd żelazo? Oczywiście z kopalni. Fontanna ma pełnić funkcję, chwilowo nowego rynku głównego, gdzie będą przybywać kupcy z całego świata (choć na razie na świecie jest 2 ludzi oddalonych od siebie z 2tys. km).

    [​IMG]

    W sumie, trzeba coś eksportować. Z ostatnich wymian listów (kurczaki znalazły swoje powołanie) dotarła do mnie wieść, że Republika Kentucka ma dużo żelaza, którego Uganda nie ma! Dlatego w mądrej głowie Króla Macgiego narodził się pomysł na założenie w Ugandzie rolnictwa! Od teraz Uganda będzie eksportować zboże i żywność! Cwane nie?

    [​IMG]

    Oczywiście Kentaki nie pozwoli Ugandyjczykom się nudzić. Poprosił o założenie ambasady swojego państwa w Skampali. Niech już mu będzie, ale najpierw Król powinien odpocząć.

    [​IMG]
    Skampala
     
  21. McDonald

    McDonald User

    Mam pomysł! Kupuj i sprzedawaj w INVedit
     
  22. Macgie

    Macgie Ten, o Którym mówią Księgi

    To samo chyba zaproponuję Kentakiemu, ogólnie takie mini Multi możemy robić :D
     
  23. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Minimulti? Jestem za! ;D
    INVedit? Czy to taki edytor wyposażenia?
     
  24. Elas

    Elas Genialdo

    Hm, ciekawy pomysł z INVeditem.
    A sam AAR fajny - będę śledził. A może i stosunki dyplomatyczne kiedyś nawiąże ;)

    @góra
    Tak
     
  25. Macgie

    Macgie Ten, o Którym mówią Księgi

    Jasne amigo ;)
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie