EU IV - Szybkie pytania

Temat na forum 'EU IV - Pomocy!' rozpoczęty przez Manau, 7 Wrzesień 2015.

  1. zakapior

    zakapior Aktywny User

    Czy jak przeniose stolice z europy do nowego swiata to dalej beda mi sie tworzyly wasalne kolonie ?
     
  2. moskal

    moskal Опричник

    1. Przenieść stolicę na inny kontynent możesz TYLKO wtedy, gdy na rodzimym kontynencie masz jedną, jedyną prowincję.
    2. CN-y będą powstawać o ile nowe kolonie nie będą miały ciągłości terytorialnej z twoimi głównymi ziemiami

    Tylko po jaką zarazę masz rezygnować z CN-ów? Bezpośrednia kontrola nad prowincjami w Amerykach przez potęgi Starego Świata jest deficytowa (chyba, że tam jest złoto) a prawdziwe kokosy z Ameryki zbija się na handlu, srebrnej flocie oraz taryfach. Nie mówiąc o tym, że kalkulator buntowników poszybuje ku niebu i zamiast chłopskiego buntu 20k po 10 latach niepokoju dostaniesz 3x200k chłopów po 3 latach niepokoju.
     
  3. Przemo

    Przemo Znany Wszystkim

    Dziękuje za info.
     
  4. zakapior

    zakapior Aktywny User

    Czy w grze wystepuje jakis event na zmiane grupy technologicznej z north america na western po spotkaniu europejczykow ?
     
  5. Kozak

    Kozak User

    Od pewnego czasu nie ma grup technologicznych w EU4. Gdy spotkasz Europejczyków (graniczysz), możesz zreformować rząd, dzięki czemu przejmujesz ich instytucje, zmieniasz rząd na monarchie i dostajesz cechy do bodaj 70-80% ich poziomu.
     
  6. zakapior

    zakapior Aktywny User

    no niestety u mnie to tak nie dziala :/
    zreformowalem mam monarchie kary do technologi zniknely ale dalej jest grupa technologiczna north america i jednostki duzo slabsze z tego co widze
     
  7. Kozak

    Kozak User

    Grupa technologiczna wpływa tylko na rodzaj jednostek, które wcale nie są dużo słabsze od europejskich, dużo ważniejsze jest kto ma jaki poziom technologii.
    http://eu4.paradoxwikis.com/Land_units#Infantry
    Na koszt technologii wpływają tylko instytucje.
     
  8. zakapior

    zakapior Aktywny User

    no ja tam widze jednak dosyc duza roznice w sile dlatego pytam czy bedzie jakis event zeby dostac tamte albo czy jest jakis sposob zeby zmienic grupe technologiczna

    North American Dragoon [​IMG] 2 [​IMG] 2 [​IMG] 3 [​IMG] 3 [​IMG] 4 [​IMG] 4
    Latin Chasseur [​IMG] 2 [​IMG] 1 [​IMG] 4 [​IMG] 4 [​IMG] 5 [​IMG] 5

    American Westernized Infantry [​IMG] 4 [​IMG] 3 [​IMG] 3 [​IMG] 3 [​IMG] 4 [​IMG] 3
    Napoleonic Square [​IMG] 4 [​IMG] 4 [​IMG] 4 [​IMG] 3 [​IMG] 4 [​IMG] 3
     
  9. moskal

    moskal Опричник

    Grupy technologiczne są niezmienialne. Wpływa też częściowo na niektóre eventy, odkrycia i instytucje.
     
  10. Kozak

    Kozak User

    Jednostki z końcowych techow Europa ma silniejsze od wszystkich pozostałych (na wcześniejszych techach jest bardziej wyrównane), żadne zaskoczenie. Wciąż różnica dla piechoty to łącznie 2 "kropki", więc nie przesadzajmy, że różnica jest "duża".
     
  11. zakapior

    zakapior Aktywny User

    Dlaczego w czasie wojny moje wojska przestaly atakowac wrogie oddzialy i oblegac wrogie twierdze, mijaja sie jedynie albo stoja sobie i dlubia w nosie ? :/
     
  12. moskal

    moskal Опричник

    Proszę screena z sytuacją na froncie.
     
  13. zakapior

    zakapior Aktywny User

    nie mam jak zrobic bo wojna juz sie skonczyla
    ogolnie wygladalo to tak ze wojna religijna w europie u protestantow zostali jedynie brytyjczycy jako szef oraz norwegia szwecja i otomani
    opanowalem cala europejska czesc turcji i postawilem 2 grupy wojska jedna w konstantynopolu druga w edirne i tak sobie tam staly blokujac wejscie turcji do europy
    kolejne 2 armie wyslalem do szwecji i norwegi po jakims czasie wyskoczyla mi ikonka wolanie o pokoj i moje wojska nagle przestaly lac skandynawow ktorzy spokojnie odbijali sobie zajete wczesniej przezemnie terytoria. :/
     
  14. moskal

    moskal Опричник

    Jedyne co mi przychodzi na myśl to to, że twoje armie wraz z nową wojną załączyły czarny sztandar. Wtedy armie takie mogą krążyć po wszystkich prowincjach bez patrzenia na prawa przemarszu, ale nie mogą walczyć aż wrócą do ziem własnych aby włączyć tryb normalny. Dlaczego ci się to załączyło? Zapewne bug. Gdybyś miał screeny mógłbyś dać na Pplazę bo zapewne z nowym patchem takie rzeczy będą mieć miejsca częściej.
     
  15. zakapior

    zakapior Aktywny User

    co oznacza "economy base compared" przy probie wasalizacji ?
    i jak to zmienic zeb nie bylo na minusie az takim duzym ?
     
  16. AnoraX

    AnoraX User

    Witam mam małe pytanko na obecnej wersji 1.23 gdy odziały najemników poniosą straty to w celu uzupełnień strat pobierają tylko kasę czy kasę+manpower ?
     
  17. zakapior

    zakapior Aktywny User

    w jaki sposob turcy potrafia przechodzic przez zablokowane statkami ciesniny bosforskie ? :/
     
  18. Kozak

    Kozak User

    Musisz kontrolować fort na brzegu, żeby zablokować przejście.
     
  19. Elas

    Elas Genialdo

    Forty nie mają tu nic do rzeczy.
    Jeśli ktoś kontroluje obie strony przesmyku (np. Konstantynopol i Edger zdaje się) to może przejść niezależnie od blokady morskiej. Jeśli straci kontrole nad dowolną z tych prowincji to blokada już go zatrzymuje.
     
  20. zakapior

    zakapior Aktywny User

    w jaki sposob powstrzymac najazdy na prowincje nadmorskie wykonywane przez np tunis ? co chwile mi zeglarzy zabieraja :/
     
  21. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Zabierz im prowincje nadmorskie.
     
  22. zakapior

    zakapior Aktywny User

    a jakis inny sposob jest ? bo niezbyt dobrze widze ten konflikt po dolaczenie otomanow po stronie tunisu
     
  23. moskal

    moskal Опричник

    Przejść na islam, przyjąć układy z nimi, naklikać w development tak mocno by potrzebna była przepotężna flota (minimalna ilość okrętów potrzebnych do rajdów uzależniona jest od developmentu prowincji).
     
  24. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    I jak masz nowe dlc/najnowszy patch to ciesz się że w m. śródziemnym wyłączyli specjalna akcje muslimów na konwertowanie prowow przez handel
     
  25. Elas

    Elas Genialdo

    Wystarczy do trade node wysłać statki z misją obrony przed piratami - zmniejsza to także skuteczność rajdów wybrzeża (aż do 1% nawet).
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie