EU IV - Szybkie pytania

Temat na forum 'EU IV - Pomocy!' rozpoczęty przez Manau, 7 Wrzesień 2015.

  1. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Czyli trzeba budować mniej przydatne na srodziemnym wojenne?

    Jak gram w tamtej okolicy zazwyczaj pcham w opór galer jeśli nie planuje wypływać dalej.
     
  2. Elas

    Elas Genialdo

    Jeśli pamięć mnie nie myli to galery też mogą chronić wybrzeże.
     
  3. Przemo

    Przemo Znany Wszystkim

    Jakie warunki trzeba spełnić aby skończyć walkę króla ze szlachtą (event z rokoszem Zebrzydowskiego) ? (opisy eventów w EU4Viki nie są pełne).
     
  4. marcinbvb

    marcinbvb Nowy

    Gram sobie Polską jest gdzieś ok 1480 rok i oto bodajże w Lwowie czy któreś z tych prowincji obok wybucha bunt. Wszystko ładnie pięknie gdyby nie to że tych buntowników jest 69 tys. Nie wiem czy to jakiś bug ale w tym okienku które wyskoczyło 3 razy napisane jest coś w stylu że w prowincji wybucha bunt w ilości 23 . Może to miało być tylko 23 tys? Moja armia liczy ok 25 tys największe na świecie mają coś koło 50 tys to jakim cudem w biednej prowincji wybucha tak potężny bunt? I jak ich pokonać?
     
  5. moskal

    moskal Опричник

    Buntownicy są skalowani względem potencjału prowincji i państwa. Historia znana od dawna w EU4 a jak niektórzy młodzi modderzy nie ogarniają to potem się okazuje że pojawiają się armie po 150 tys.
    Najlepiej było zrobić screena eventu, to bym wiedział czy tak miało być czy nie.

    Trzy armie muszą się rozejść w różne kierunki i rozbijać je pojedynczo. Dodatkowo winieneś mieć Litwinów i Mołdawię jako wsparcie.
     
  6. dami365

    dami365 Znany Wszystkim

    Czy da się wywołać decyzję z menu konsoli? Chodzi dokładnie o przywrócenie Cesarstwa Rzymskiego gram Włochami.
     
  7. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Sprawdz folder z decyzjami i jeśli ta decyzja odpala jakiś event to wpisz jego nazwę.
    Następnie w konsoli wpisz event i nazwę tego eventy co chcesz odpalić
     
  8. moskal

    moskal Опричник

    Wyzwalany event będzie dotyczył tylko tego czy chce zmienić idee narodowe czy nie.

    Za pomocą konsoli nie można odpalać decyzji a i spora część efektów jest ograniczona (np. zmiana tagu tego konkretnego kraju).
     
  9. Rassija

    Rassija Nowy

    Hej! Jeśli to obecnie ważne (pewnie nie!), to nie mam czterech ostatnich dodatków. Grałem Polską w EU IV, posiadałem Unię z Litwą. W pewnym momencie wypadł jakiś event(?) a raczej informacja, której nie przeczytałem (nie spodziewałem się niczego i przypadkiem kursor myszy był w miejscu, gdzie skasowałem wiadomość) i moja Unia się rozpadła - Litwa uwolniła się z Unii bez żadnej walki. Możecie mi powiedzieć co się stało i czy (właściwie co) zrobiłem coś źle?
     
  10. moskal

    moskal Опричник

    Jeżeli władca w unii umrze mając ujemny prestiż to zrywana jest unia. Stawiałbym na to.
     
  11. Rassija

    Rassija Nowy

    Prestiż miałem na plus z tego co pamiętam. Jeżeli to nie to, to co mogło być powodem?
     
  12. Tamudzin

    Tamudzin Nowy

    Witam, ostatnio wróciłem do gry w EU 4, zakupiłem kilka dodatków i ruszyłem na podbój świata. Zacząłem grać Anglią, stworzyłem Wielką Brytanie. Posiadam kolonie w ameryce i kanadzie. Posiadam również najwyższy rozwój technologiczny w porównaniu do pozostałych państw. Ogólnie gra idzie po moje myśli. Postanowiłem zacząć również kolonizować Afrykę, po utworzeniu koloni na zachodni brzegu Afryki, nagle wyskoczył mi komunikat, że wziąłem pożyczki na 6500 złota, a miesięcznie jestem 4,5 tys. na minusie. Wcześniej miałem sytuacje, że jedne miesiące kończyłem np. -0,8 a następny +0,95. Po czym po chwili pojawiły mi się już normalne dochody, jednak odsetki są tak wysokie, że niszą mi budżet, musiał bym sprzedać flotę i połowę armii, że by spłacić same odsetki miesięcznie. To mógł być jakiś event, który przeklikałem czy raczej bug. Grałem na Iron, jest jakaś możliwość powrotu do gry przed tej sytuacji, czy cała rozgrywką Anglią poszła się walić?
     
  13. moskal

    moskal Опричник

    Raczej coś przegapiłeś. Najlepiej to tymczasowo zlikwidować trochę okrętów i woja a także zawiesić doradców itd. by spłacić chociaż kilka pożyczek i już normalnie je regularnie spłacać.

    Skoki przychodu mogą być spowodowane przez piratów oraz akcje handlowe innych państw (np. transferowanie do innego węzła czy rozbudowa infrastruktury handlowej). Pozostałe źródła są dość stabilne.
     
  14. MorgothMIC

    MorgothMIC Nowy

    W środę eu4 normalnie mi działała. Dzisiaj (piątek) uruchamiam grę i pokazuje mi, że jest załadowany jakiś mod (połowa normalnych prowincji jest jako obszary do kolonizacji). Iron mi nie działa, modu tego usunąć nie mogę, ponieważ żadnego nigdy nie instalowałem. Czy to jakiś bug, wirus czy co? Co robić? Jak żyć? Pomocy!
     
  15. Garen

    Garen Ten, o Którym mówią Księgi

    Moje dokumenty/Paradox Intercośtam/Europa Universalis 4 i usuń folder mod, jak nie pomoże to sprawdź ja steamie integralność plików gry, a w najgorszym wypadku usuń i zainstaluj na nowo
     
  16. MorgothMIC

    MorgothMIC Nowy

    Nie czekając na odpowiedź na forum odinstalowałem grę i usunąłem folder z eu4. Po ponownej instalacji wszystko jest jak na razie ok. Rade zapamiętam sobie na przyszłość. Dzięki za pomoc.
     
  17. Kolczak

    Kolczak Ten, o Którym mówią Księgi

    Gdzie w plikach zredukować ilość buntowników w oddziałach powstańczych? Bo jak dla mnie to jest chore by co 5 lat powstawała 1-2 armie po 20k skoro sam mam ledwo 18k. Mam wciąż XV wiek a 200 lat później taki koks jak J.Wiśniowiecki miewał ledwo 6k.
     
  18. Cześć, nie mogłem tego nigdzie znaleźć. Zaczynam grę którymś z plemion w ameryce środkowej (grupa kulturowa mezoamerykańska) wiem, że plemiona majów,azteków itd są zacofane technologicznie ale czy jest możliwość budowy przez nie statków? czy tam okrętów? Jakiś poziom technologiczny trzeba osiągnąć czy może specjalne budynki typu stocznie, doki? Z góry dzięki za pomoc
     
  19. moskal

    moskal Опричник

    Jest parametr "prymitywnego narodu". Jak masz grupę amerykańską oraz niezreformowany rząd (dla północno/południowoamerykańską lub religię (dla mezoamerykańskiej i andyjskiej). Jak ten parametr jest aktywny to nie możesz produkować okrętów, złoto jest liczone mniej ale bez inflacji i parę innych zmian mechanicznych jest.
     
  20. zakapior

    zakapior Aktywny User

    Jak zrobic grajac Polska zeby monarchia elekcyjna zostala do samego konca gry ?
     
  21. moskal

    moskal Опричник

    Nie doprowadzać do rokoszu Zebrzydowskiego.
     
  22. zakapior

    zakapior Aktywny User

    a w jaki sposob go uniknac ? bo u mnie zawsze wybucha
     
  23. moskal

    moskal Опричник

    Muszą być Pacta Conventa i XVII wiek. Pacta mają miejsce, kiedy trafia Ci się kiepski król. Zatem najlepiej inwestować w rodzimego władcę (statystycznie większe szanse na lepsze parametry) lub bić tego który boostuje nam swojego dziedzica (by nie miał parametrów do boostowania).
     
  24. Vigorius

    Vigorius Ten, o Którym mówią Księgi

    Jeśli można przeniosę trochę temat na odległy wschód. Zacząłem częściej grać w Europkę, dotychczas był to Crusader kings i teraz zagrałem jednym z klanów Schimazu w Japonii. Czy tylko mi się wydaje, że nic nie da się tam ugrać, tak jakby istniał jeden złoty środek tak się męczę.
     
  25. cobran

    cobran Ten, o Którym mówią Księgi

    Czego dotyczy to pytanie? sprecyzuj proszę...
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie