[EU3] Mini AAR Corner - czym aktualnie pykasz??

Temat na forum 'EU III - AARy' rozpoczęty przez Ovy Sk-ce, 3 Marzec 2007.

  1. MiXB

    MiXB Znany Wszystkim

    No to czekamy na Nawarrę...
     
  2. Alberto

    Alberto Ten, o Którym mówią Księgi

    Spokojnie, jeszcze 116 lat sobie pogram Węgrami :) +dokończyć Postmajową(mam już dawno rozegrane tylko z weną troszkę gorzej). Nawarrę zacznę pewnie we wrześniu. Nie spieszy mi się zbytnio :)

    Jeszcze dodatkowo wczoraj mnie natchnęło żeby zrobić AARa Sardynią, mając na celu zdobycie wszystkich wysp w Morz Śródziemnym i ewentualnie zjednoczeniu Włoch :p ale później stwierdziłem, że jeszcze Nawarra w kolejce, chociaż z EU IV się nie będę spieszyć więc czemu nie w przyszłości? :)
     
  3. hamilkar

    hamilkar Znany Wszystkim

    [​IMG]
    kampania "młodoturków"

    Wraz[ja Kandar] z Holmem [Karamanem ] oraz trzecim kolegą [Krym ] gramy zespołowo. Co prawde ostatnio nam Polska złoiła skóre w wyniku czego ja straciłem Silistrie a Krym dwa prowy nadmorskiej , ale teraz gdy anatolia jest już w większości zacorowana czas dżichadu jest kwestią czasu. Najśmieszniejszym momentem gry był moment gdy 45 tyś bizantyjskich patriotów zdobyło konstantynopol i wyruszyło w krucjatę daleko do pewnej "ziemi obiecanej" gromiąc bez litości kolejne armie bułgarów, Polaków czy tatarów - wszystko po to by zająć jeden jedyny prow -Kaffe :p
     
  4. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Fajnie mapa wygląda w twojej okolicy daj statystyki jak możesz.
     
  5. Lordek Lucasso

    Lordek Lucasso Aktywny User

    Jak udało ci się podbić kebab?
     
  6. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Trzech ludzi kontra AI = porażka kebaba.
     
  7. hamilkar

    hamilkar Znany Wszystkim

    dwóch - krym dołączył później. Ogólnie wojna z osmanem była bardzo emocjonująca, szczególnie bitwy morskie gdzie obrywaliśmy bez przerwy od wysokiej porty. Allah jednak pomógł turcy zazwyczaj wracali do portu w Edirne :p dzięki czemu jakoś się udało przeżyć

    staty zaraz wrzuce, chociaż z naszej perspektywie nie ma co oglądać -żaden z nas nie jest w czołowej 15 w jakiejkolwiek branży...
     
  8. Arpad Secundo

    Arpad Secundo Aktywny User

    Wskrzesił Jana Hunyadego (ten od wielkiego ogniska w Belgradzie).
     
  9. hamilkar

    hamilkar Znany Wszystkim

  10. Lordek Lucasso

    Lordek Lucasso Aktywny User

    Litwo, gorzej ci? :D Fajnie się Hiszpania (Hiszpania?) rozrosła w Afryce.
     
  11. Holmes

    Holmes Nowy

    Aktualnie Litwa nie jest już zagrożeniem bo Krym i Orda zagarnęli im parę prowów ale Kastylia jeszcze będzie nam długo "przeszkadzać" ;]

    - - - - - - - - - - DODANO / AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    [​IMG]
    aktualna mapa
     
  12. Sevgart

    Sevgart Targowica

    Teraz Karaman i Krym powinny zgangować Kandar i wydzielić ładne strefy wpływów :D
     
  13. hamilkar

    hamilkar Znany Wszystkim

    [​IMG]

    - - - - - - - - - - DODANO / AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    no jak na razie krym się nie liczy mimo unitów i technologii ottomanów [drobny edit] jego bankructwo też mu nie pomoże... :mrgreen:
    karaman vs kandar jest w miare równa jeśli chodzi o siły...
     
  14. Holmes

    Holmes Nowy

    Pamiętaj tylko, że Karaman ma jeszcze 2 wasalów (Bizancjum i Ak Koyunlu) i wiecej armii od Kandaru. Co do Krymu to się zgodzę :D
     
  15. hamilkar

    hamilkar Znany Wszystkim

    Ty zaś, że flota wielkiego Kandaru bije na głowę karamańskie tratwy, w incomie i limicie wojsk zaś ciebie wyprzedzam :blee:

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    "Śladami Czyngis Chana"
    [​IMG]
    [​IMG]
    - tutaj z kolei razem z holmem dla odmiany gramy wspólnie na mp Złotą Ordę, co jest nieocenione gdy chanowi znudzi się mordowaniu kolejnych tysiąców ludzi i postanowi sobie umrzeć. Oczywiście zawsze umiera w najgorszym momencie i gdy chcesz głupim chinolom obić twarz tak aby raz na zawsze zrozumiał że wysyłanie szpiegów jest niemile widziane, wyskakuje ci V kolumna od mongolskich głupców aż po pozbawionych rozumu ukraińskich chłopów.

    Działania wojenne z początku podzieliliśmy na front północny - Moskwa i inne śmiesznawe grody- i południowy -głównie Krym, gdzie buntowników to samolotami chyba Litwini podrzucali, no bo jak inaczej możliwe by w prowie gdzie jest 3 tyś ludzi buntowało się 15 !-
    Podczas gdy Holmes bawił się w podchody z ruskimi dziewojami, ja dzielnie mordowałem kolejne tysiące buntowników i pomału wkraczałem na Ukrainę odpierając śmieszne ataki litwińskich i polskich oddziałów. Gdy w końcu Holmes skończył bawić się na Kremlu już nie było nawet co zamiatać po litewskich obrońcach...

    Po wymuszeniu od Polski daniny, przyłączeniu rusinów i zrobieniu sporej ilości pachołków z rosyjskich kniaziów zostawiłem te prawie bezludne tereny - no chyba że chan postanowi zamknąć oczy, to wtedy chyba zmarłych wykopują z grobów bo skądś tych zbuntowanych kretynów brać muszą ...- Holmowi i zająłem się wschodem, w sumie nie ma co opowiadać, jak w masło udało się wbić aż do granic z Mingiem, dopiero Hindusi stawili jako taki opór, ale nie za wiele to im dało. Co prawda hinduska kawaleria musiała doprowadzić do śmiechu tatarów - nadaje się w sumie jedynie do obrony całkowite zero jeśli chodzi atak, zaś słowo szarża w ich dziwaczny języku chyba nie istnieje. Piechota jednak murze przyznać wyborowa, aż tak dobra, że tatarskich spieszonych łuczników wysłałem na manewry pod Moskwę do Holma - z hindusami nie mają co się równać.

    Obecnie zbieramy wojsko w zdobytym niedawno Pendżabie, bo żeby odtworzyć Imperium Mongolskie muszę odbić graniczącego z nami prowa Widziajangaru [ mają 40 k co wraz tych ich hindusami i wielką ilością mięsa hinduskiego jest sporym wyzwaniem ]
     
  16. Raf

    Raf Raf

    post testowy
     
  17. Kubacki99

    Kubacki99 Znany Wszystkim

    No to może ja coś wrzucę w odpowiedzi "śmieszne ataki litwińskich i polskich oddziałów.""
    Gram Polską od scenariusza, w którym Krym nie jest wasalem OE (1449 bodajże). Cisnę go do całkowitej aneksji. wasalizuję TEU, Pomorze, Zaprozie i z HABem gangujemy OE. Obecnie robię Potop Polski MUS, które ma niestety PU ze SWE (SWE prowadzi). W reszcie Starego kontynentu jest bałagan. Zresztą sami zobaczcie :
    [​IMG]
    Religia:
    [​IMG]
    Dyplomacja:
    [​IMG]

    Nie wiem jak robić mape polityczną całego świata więc proszę o pomoc.
    Jako ciekawostkę mogę dodać, że w Austrii rządzą Jagiellonowie :)
     
  18. Felag

    Felag User

    Nie wiem jak robić mape polityczną całego świata więc proszę o pomoc.

    F12 podczas gry.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie