HoI 1 - Kącik krótkich sprawozdań z obecnej gry

Temat na forum 'HoI - AARy' rozpoczęty przez Fergi, 27 Maj 2007.

  1. filip1993

    filip1993 Znany Wszystkim

    Domyślam się, że grasz Niemcami?
     
  2. Artafrates

    Artafrates Ten, o Którym mówią Księgi

    Tak zapomniałem napisać że gram Niemcami :p
     
  3. malyxxl

    malyxxl Aktywny User

    [​IMG]

    A tak oto gra prezentuje się w jednej z moich kampanii.
     
  4. Badu

    Badu Nowy

    Ciekawe pod jakim pretekstem :p Ale co oni mieli do Helwetów? :???:
     
  5. Fafciu

    Fafciu Aktywny User

    Czemu akurat Finlandia? :mad:
     
  6. malyxxl

    malyxxl Aktywny User

    Nie mam pojęcia. Ja grałem całkowicie na innym obszarze, więc to raczej nie moja ingerencja. Poza tym - Ruscy wcale nie wmieszali się w wojnę, ani po stronie aliantów ani osi.
     
  7. Badu

    Badu Nowy

    Coś tu nie gra. Vichy w 1938? I czy ZSRR w dwa lata tyle by zajęła? Nie mówię, że coś tam kombinowałeś, ale to trochę dziwne.
     
  8. zwyczajnie zagrał ZSRR i podbił Bałkany... Czechosłowacja to demokracja, inne demokracje dostały +100% wojny i Francja najechała Niemcy... co się zakończyło jak widać.
     
  9. malyxxl

    malyxxl Aktywny User

    Grałem Japonią i nie wcinałem się do wojny. Zresztą wojna między Francją a Niemcami trwała jak dobrze pamiętam od przełomu 36/37 a skończyła się miesiąc przed zrobieniem screena.
     
  10. Krakau

    Krakau Ten, o Którym mówią Księgi

    Pewnie sobie podmienił pliki AI, albo kilkakrotnie wystąpił event zagrożona strefa wpływów.
     
  11. malyxxl

    malyxxl Aktywny User

    Nic nie kombinowałem w plikach.
     
  12. Ober

    Ober Ten, o Którym mówią Księgi

    Mały - Hmm...trochę dziwne, ale...możliwe chyba ;)
    Najlepiej podrzuć save, to obadam dokładniej se :>

    Ober
     
  13. malyxxl

    malyxxl Aktywny User

    Ja wiem że to całkiem nielogiczne, ale nic nie kombinowałem. Teraz mało mają dywizji, bo przenieśli wszystkie wojska na wojnę z chinami - kolejne dziwadło. Planuje się włączyć do walki, to może trochę Syberii zagarnę ;)
    Sejwa wrzucę, jak tylko będę miał dostęp do kompa stacjonarnego, czyli pewnie po świętach.


    Dodam że mam maksymalną agresywność ustawioną, może to ma jakieś znaczenie. No i gram na 1.03B, więc AI może coś tam szwankować.
     
  14. malyxxl

    malyxxl Aktywny User

    Wiem wiem, ja specjalnie grałem na tym patchu by sprawdzić parę rzeczy.

    Dyskusja przeszła w kierunku omawiania wyników i przyczyn, które miały wpływ na grę, więc zmienia temat.

    Pozdrawiam
    Severian
     
  15. jcmsgm

    jcmsgm Nowy

    moja największa porażka to kocioł prawie 40-u dywizji sowieckich w tym 1/3 moich wojsk pancernych zamkniętych pod Warszawą w 1940 roku w listopadzie czy grudniu oraz strata Żukowa i dwóch innych cennych dowódców. Zaczęło się to tak:
    najpierw poziom łatwy rozbudowałem się od początku 1940 poziom normalny i tak przed wypowiedzeniem wojny działy się ciekawe rzeczy- finlandia oddała mi prowincje i nie było wojny zimowej, nie było przyłączenia państw bałtyckich, nie było układu ribentrop mołotow ,nie dostałem besarabi i gdy niemcy walczyli we francji to chciałem wykorzystać okazję(z tą okazją zwlekałem z 1-1,5 miesiąca). Ruszyłem na niemcy i zatrzymałem się nawet na lini wisły a potem w miarę zwycięstw niemców na zachodzie to na wschodzie mają coraz więcej dywizji mają mnóstwo lotnictwa(chyba magazynowali na lotniskach na bitwę o anglię) no i chwila słabości i klapa, tam były armie frontu białoruskiego i północno-ukraińskiego masowa produkcja podstawowej piechty bez brygad i wycofanie się oraz wydłużenie lini frontu o kilka set kilometrów dało póżniej duży efekt w którym to armie trzech frontów przejęły inicjatywę i rozbiło mnóstwo wojsk wroga. Ciekawostką jest fakt że niemcy mają tylko 3 dyw. panc. i budują mnóstwo zmechanizowanych ale ja też:faraon: Dodam że mimo że mam gre w swoich zbiorach ok. dwa lata to dopiero teraz mnie wciągnęła a to dopiero była moja druga gra ZSRR szczeże mówiąc łącznie zaczynałem w życiu ok.20kampani w każdej grałem poniżej kilku lat z wyjątkiem Polski do pażdziernika39 no i wspomnianego ZSRR
     
  16. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Eee... że co? I chyba screen podsumowujący tego posta zniknął ;)

    Posty przeniesione.

    Pozdrawiam
    Severian
     
  17. Alojzius Pendergast

    Alojzius Pendergast Znany Wszystkim

    A ja gram Norwegią i postawiłem na flotę, która zatrzyma niemiecki desant. Mam flotyllę złożoną z 8 niszczycieli 2 krążowników i lotniskowca(fajne jest to że mamy dowódcę floty i lotnictwa z bonusami do Lotniskowców) z 2 samolotami torpedowymi. plus 3 okręty podwodne.Teraz mam koniec 37roku. Zamierzam dołączyć do Aliantów i jeżeli Niemcy mnie zaatakują to załatwić ich na morzu zanim się zdesantują. Jak się obronię to później mam w planach zajęcie Finlandii trochę terenu jeśli ta dołączy do osi. Gram se na szybkim speedzie.
     
  18. alamo

    alamo Nowy

    Czekam na niego z niecierpliwością!
     
  19. husarz357

    husarz357 Zbanowany

    Zaczołem od Genewy i jakoś tak się rozeszło
    [​IMG]
     
  20. Alojzius Pendergast

    Alojzius Pendergast Znany Wszystkim

    A ja gram ZSRR. W 40' mnie Niemcy najechali na hard/agressive i po roku zmagań tak wygląda sytuacja.

    Zrobiłem podwójny kocioł :0 w sumie 89 niemieckich dywizji 10 rumuński,12 włoskich i kilka węgierskich.

    [​IMG][/IMG]

    [​IMG][/IMG]
     
  21. Zoor

    Zoor Ideolog gender

    Alojz - tam w Bułgarii to herbaciarze?
     
  22. malyxxl

    malyxxl Aktywny User

    GB albo RPA
     
  23. Alojzius Pendergast

    Alojzius Pendergast Znany Wszystkim

    Ta herbaciarze :) tamta grę już skończyłem. Niemcy zaanektowane.

    Obecnie gram Polską. Drobnymi kombinacjami Francja oddała mi Madagaskar. Zaatakowałem Niemcy w 37 i do 39 bronię się na linii Wisły.Od 39 Alianci mnie przyjęli do sojuszu i teraz Niemcy w końcu walcza na 2fronty.. W tej chwili zaczynam odbijać terytorium i już stoję na Odrze. Żadnych kodów ani innych czitów oprócz tego Madagaskaru nie robiłem. Myślałem że będę dalej walczył z Madagaskaru, ale wychodzi na to że Niemcy niedługo zajmę na spółę z Francją i później będziemy razem przeciw ZSRR. Polską można fajną grę mieć jak się człowiek wysili.
     
  24. Krakau

    Krakau Ten, o Którym mówią Księgi

    A ten Madagaskar masz z eventów?

    Alojz zainspirował mnie do gry Jugosławią. Później napiszę jak mi poszło.
     
  25. Alojzius Pendergast

    Alojzius Pendergast Znany Wszystkim

    Ten Madagaskar to mi Ober pomógł. Napisał event,że Fra oddaje Polsce Madagaskar. Odpaliłem sejw Francją, w konsoli odpaliłem ten event i zasejwowałem. Później odpaliłem sejw Polską i mam :).
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie