HoI IV - Szybkie pytania

Temat na forum 'HoI IV - Pomocy!' rozpoczęty przez Tom Funki, 7 Czerwiec 2016.

  1. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Względnie zmień wersję gry na angielską i zobacz, czy błąd dalej się powtarza.
     
  2. filip133

    filip133 Ten, o Którym mówią Księgi

    Tak się chciałem zapytać, Wy tak dobrze ogarniacie to tworzenie frontów i linii ofensywnych? Nie wiem, ja to chyba za bardzo jestem ciągle przyzwyczajony do HoI 2 i słabo to ogarniam... Mam stworzone Francją dwa fronty, na granicy z Niemcami i na granicy z Włochami. Mają swoje linie ofensywne i na każdy front jest osobna armia. Na froncie z Włochami mam sporo dywizji górskich, a w trakcie gry część z nich przełazi mi na front niemiecki i tam włącza się do ofensywy... Irytuje mnie to że jednostki z frontu włoskiego przechodzą mi na niemiecki, mam nadzieje że mi nie porobi to za dużych wyrw i Włosi przez to się nie wedrą na moje terytorium. Nie wiem, może te jednostki tam przechodzą, bo za słabo idzie dywizjom które walczą z Niemcami... Chyba jestem za bardzo ciągle przyzwyczajony do HoI 2, gdzie była zakładka w której pokazywało wszystkie trwające właśnie bitwy i dzięki temu łatwo było panować nad przesuwaniem samodzielnie wszystkich jednostek :p A może bez tworzenia linii ofensywnej łatwiej panować nad przesuwaniem jednostek? Podejrzewam, że to jeszcze kwestia przyzwyczajenia, na większą liczbę jednostek za ciężko opanować sterowanie ręcznie wszystkimi i lepiej jak AI prowadzi część ofensywy... Jeszcze trochę grania i może się przyzwyczaję do tego...
     
  3. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    Nie, mamy to gdzieś i sami wydajemy rozkazy na modłę poprzednich HoI ;)
     
  4. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Kiedyś próbowałem ułożyć to sensownie. Na każdy odcinek kilka armii, jedna piechotą, z nią kilka korpusów szybkich i okazało się, że korpusy szybkie pilnują plaż a piechota dzielnie idzie z gracją kuli armatniej. Od tamtej pory albo steruje ręcznie, albo biorę wszystkie dywizje jak leci, zaznaczam punkt na mapie i niech robią zerga ;)

    Wysłane nie wiem z czego za pomocą tapatalka
     
  5. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    Zmieniałeś nazwę moda po updacie tym swoim?
    To może być główny problem. Fetch info sprawdza po id moda i NAZWIE. Musi byc identyczna jak oryginalnie uploadowany mod. Potem możesz sobie zmienić, ale na czas update wróć do pierwszej nazwy. Z moimi modami pomogło.
     
  6. filip133

    filip133 Ten, o Którym mówią Księgi

    Dzięki, to teraz wiem że raczej bezsensu to puszczanie linii ofensywnych i muszę pilnować bardziej tych jednostek
     
  7. moskal

    moskal Опричник

    A czasem nie jest tak, że warto "pro forma" nakreślić linię, ustawić tryb armii na nieagresywny, po naładowaniu się paska przygotowania planu uruchomić go i sterować ręcznie? Bo za planowanie są chyba jakieś bonusy dla jednostek.
     
  8. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Do tej pory to nie miało większego znaczenia, bo AI było tak tępe, że 10x mniejszymi siłami praktycznie wszystko szło zająć, byle starczyło jednostek do obstawienia prowów ;)
     
    jasniok lubi to.
  9. Xardin

    Xardin Znany Wszystkim

    jest możliwość zmniejszenia dokładności upływu czasu, aby każda tura trwała np 8/16 godzin? znacząco by to przyspieszyło rozgrywkę.
     
  10. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

  11. Wolf04

    Wolf04 Nowy

    Mam problem z samą grą menu i wszystko ok ale po wybraniu kraju mapa jest cała czarna(żadne komunikaty a ni nic nie wyskakują)
     
  12. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    Może to problem jakiegoś niesprawnego moda? Na wszelki wypadek sprawdź też spójność plików gry poprzez steam.
     
  13. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    A na tej części stary numer z wywaleniem cache nie działa? I sprawdzilbym jeszcze sterowniki do karty graficznej

    Wysłane nie wiem z czego za pomocą tapatalka
     
  14. Norbi

    Norbi User

    Witam
    Gram sobie spokojnie Niemcami wariant historyczny jest rok 1940 - I mam problem z desantem morskim -(cel Norwegia)
    nie ze wszystkich portów mogę wysłać flote desantową a jak już mogę to max 2 dywizje wchodzą (przygotowanie 14 dni)
    .
    Po zdobyciu portu wysyłam posiłki max tez 2 dywizje i z częstotliwoscią co 4 dni - nie wiem od czego to zależy?
    od wielkości portu? czy o czymś nie pamiętam?
     
  15. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    A masz transportowce? Je też trzeba produkować.
     
  16. Norbi

    Norbi User

    mam ponad 170 - masz na myśli te w konwojach( to pisze że wolne 170))
     
  17. Plantator

    Plantator User

    Jak już zdobyłeś port, to nie wysyłaj następnych desantów tylko normalny transport zrób do tego portu.
     
  18. Norbi

    Norbi User

    I tak robię ale dalej max 2 dywizje wchodzą i plyną 4 dni i do tego czasu brak możliwości załadunku nowych - coś jest czego nie widzę.... .?
     
  19. Norbi

    Norbi User

    Chyba znalazłem przyczynę -przepustowość portów spadła po intensywnych bombardowaniach - po około 3 tygodniach już mogłem wysłać 4 dywizje -czyli były naprawiane
     
  20. Hubson

    Hubson User

    Witam
    Gra mi się zepsuła :(
    Wiecie jak pobrać grę na steam zupełnie od nowa, z usunięciem wszelkich zmian , modów itp. ? tak jak by to była pierwsza instalacja.
    Próbowałem już sprawdzania spójności plików i czyszczenia cache
    Z góry dziękuje za wszelką pomoc .
     
    Ostatnia edycja: 7 Październik 2016
  21. lukigl

    lukigl Znany Wszystkim

    1.Odpalasz steam => biblioteka => klikasz prawym na grze i usuń zawartość lokalną.
    2. Otwierasz folder gdzie wcześniej była zainstalowana gra czyli z reguły steam/steamapps/common i jeżeli dalej tam jest kasujesz folder HOI 4
    3. Wchodzisz w dokumenty/paradox interactive i kasujesz folder hoi 4 jeżeli dalej tam się znajduje.
    4. Wchodzisz w Steam=>biblioteka i instalujesz grę jak po zakupie :)
     
  22. DawsonX

    DawsonX Nowy

    Witam, mam takie pytanie. Otóż od niedawna posiadam grę HOI 4, zaczynam grać Polską, produkcja broni dla piechoty i sprzęt wsparcia sie produkują to myślę czas na stworzenie dodatkowej jednej dywizji, problem w tym że jak już daje na szkolenie to tak : ludzi na to mam, wyposażenie ich jest pokryte ale szkolenie mi nie wzrasta i ciągle jest na 0%, przez co nie mam jak tej dywizji wystawić na mapie. O co chodzi ?
     
  23. Waldens

    Waldens Aktywny User

    Cześć,
    jestem weteranem HoI I, II, DH, a i w III grałem troszkę, może po prostu jestem przyzwyczajony do pewnych opcji, które wydają mi się musowe, a tutaj ich nie ma. Chodzi mi mianowicie o możliwość przejęcia kontroli militarnej nad państwem-marionetką lub sojusznikiem. Czy jest taka opcja?
     
  24. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

  25. DawsonX

    DawsonX Nowy

    Ponawiam swoje pytanie trzy posty wyzej :)
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie