[HOI3] Make Murica Great Again - BICE

Temat na forum 'HoI III - AARy' rozpoczęty przez Rutherfrodo, 2 Maj 2016.

  1. mati47

    mati47 Znany Wszystkim

    Z odcinka na odcinek coraz lepiej :D
    Tak dziwną sytuację w Black Ice miałem raz grałem Węgrami i dałem wszystkim Very Hard. Okazało się że w USA władzę przejeli faszyści a po Pearl Harbor USA dołączyło do Komiternu :D
     
  2. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]
    Witam i zapraszam. Kolejny odcinek dziejów mUriki. Japończycy szarpneli Lwa za jaja. I lew się trochę zdenerwował. Czyli zaczynamy produkcję wojska wszelakiego w ilościach naprawdę hurtowych.

    Na początek front Chiński. Nie jest dobrze, jednak przewaga liczebna na pewno nie pozwala Nippończykom na odpoczynek!

    [​IMG]

    Greckie wojsko w początkowych starciach zmiotło graniczne garnizony Rzeszy. Radość w Greckiej armii nie zna granic. Tylko gdzie oni chcą zajść? Do Berlina?

    [​IMG]

    Tak więc wielka Rzesza, jest teraz naprawdę wielka. Nasi szpiedzy donoszą, że szykują się do zniewolenia krain Beneluxu. Finowie chyba poczuli się zagrożeni zbierającym się czerwonym wojskiem na granicy. Ogłaszają wielką mobilizację!

    [​IMG]

    Niemieckie dywizje wróciły na bałkany i zaczęły szturm w kierunku Aten. Wojsko Greckie pomimo początkowych sukcesów poszło w rozsypkę. Zerowe morale, ucieczka dowódców do Egiptu tylko je pogorszyła. Na dodatek szpiegowski raport z ZSSR. Jak widać, rekrutów pełno. Tylko coś krucho z Leadershipem

    [​IMG]

    Niemcy chwalą się przygotowaniami do ataku na Wyspy Brytyjskie. Życzę im powodzenia, nie wiedzą jeszcze w co się pakują! Dostajemy też sporo sztabów lotniczych. Bardzo przyjemny event, trochę mniej klikania w kolejce produkcji. Tych sztabów będzie masa, na pewno się przydadzą!

    [​IMG]

    Grecja pada. Trwa zacięta walka o Ateny. Greccy uchodźcy uciekają na tratwach do Egiptu i Syrii. Kolejne gęby do wyżywienia przez Anglików. Może jednak pójdą do Brytyjskiej armii jak ochotnicy?
    OKH głowi się jak tu uderzyć na Wyspy. Czy mają dostateczną ilość okrętów?

    [​IMG]
    Padają ostatnie wolne państwa w Europie. Holandia i Belgia starają się powstrzymać choć na chwilę napór wojsk Osi by cywile mogli uciec do Anglii.
    Brytyjczycy proszą o wsparcie przy budowie okrętów. Oczywiście pomagamy w walce o wolność i burgery!
    [​IMG]

    OKH doszło do wniosku, że na obecną chwilę nie ma szans na zdobycie wysp. See Lowe odroczone na czas bliżej nieokreślony. Znaczy nigdy ;). Już niedługo burgerdywizje i burgerdywizjony będą tam stacjonować i nie pozwolą już nikomu odebrać wolności!
    Indonezja dołącza do państw bandyckich. Nie mamy wyboru, kolejne wyspy w przyszłosci będą należeć do nas!

    [​IMG]

    Jak wspominałem w poprzednich częściach, Royal Navy lubi pływać na pacyfiku. Co nie kończy się dla nich dobrze. Jeden z licznych eventów informujący o stracie ważnego okretu. Stara brytyjska flota oparta na pancernikach nie może się mierzyć z nowoczesnymi lotniskowcami z Nipponi.
    Kolejny akt neutralności. Miejmy nadzieję, że to już ostatni. Dłużej nie możemy sobie pozwolić na pozbawianie wolności i burgerów niepodległych państw.
    [​IMG]

    Brytyjski przemysł nie wyrabia. Wyspiarze proszą nas o lend-lease. Zgadzamy się symbolicznie. Rząd chwilowo nie ma zamiaru dzielić się zapasem burgerów. Spodziewa się dużego wzrostu liczebności armii. Wszystko będzie potrzebne!
    Norwegia zostaje podbita przez Rzeszę, nie spodobało się to ZSRR które ponownie ogłasza mobilazcję po wygranej wojnie zimowej z Finlandią. Która to straciła sporo terenów przygranicznych i jest wściekła na swojego sąsiada.
    Zbudowaliśmy też ministerstwo wojny! Musimy być gotowi na najgorsze!. Zmobilizowane zostały też 2 sztaby korpusów zmotoryzowanych. Make mUrika Great Again!
    [​IMG]

    Badania nowych systemów obrony nabierają rozpędu, stworzenie uniwersytetów się opłaciło! Zbliżamy się małymi krokami do budowy pierwszego reaktora atomowego :D. Podkreślam, pierwszego. W planach są trzy, na wschodnim i zachodnim wybrzeżu, oraz jeden ośrodek testowy na pustyni.
    Zaczynamy też budowę ostatniego pancernika. Od tej pory cały potencjał produkcyjny stoczni jest przeznaczony na lotniskowce i okręty osłony.
    Zmobilizowany kolejny korpus, tym razem pancerny!
    [​IMG]

    Rzut oka na kolejkę produkcji, ceny IC dywizji pancernych chwilowo zabijają przemysł.

    [​IMG]

    Wielki pokaz mUrikańskiej floty. Niech tylko spróbują nas tknąć, a poczują co to ból! Vivat mUrika!
    Trwają też intensywne badania nad myśliwcami odrzutowymi. Napotykamy spore problemy, inżynierowie szacują, że uda im sie opracować pierwsze prototyp za 3 lata.
    Rzućmy też okiem na modyfikatory IC.
    [​IMG]

    Zabezpieczyliśmy już naszą wspaniałą Wake Island. Stacjonuje tam pierwszy korpus Burgermarines. Złodzieje węgla i burgerów dalej w pocie czoła budują umocnienia na plaży.

    [​IMG]

    Dowództwo chce się podszkolić w operowaniu wojskiem, czemu nie. Zarządzamy ćwiczenia!
    Charlie Chaplin parodiuje Fuhrera. W Rzeszy wrze, wydano na niego karę śmierci. mUrikanom się to podoba. Nie pozwolimy go tknąć! To nasz człowiek! :rolleyes:
    [​IMG]

    Zacięty opór Chińczyków skutecznie spowalnia Japońskie natarcie. Niestety, tylko spowalnia. W wielkich zaludnionym kraju kończą się rekruci. Japonia powoli, ale ciągle prze do przodu.
    w mUryce społeczeństwo nie bardzo się tym przejmuje, woli oglądać sobie pokazy lotnicze urządzane przez armię.
    Brytyjska armia walczy w Birmie, bramy do Indii. Japończycy wysyłają tam coraz to nowe korpusy. Strach pomyśleć co się stanie gdy padną Chiny.

    [​IMG]

    Gospodarka naszego wspaniałego kraju przyśpiesza! Zostaliśmy światowym arsenałem demorkacji, wolności i burgerów. Keep Doing!
    [​IMG]

    Małe spojrzenie na produkcję. Kolejka pełna, 600 IC to już nie przelewki. Robimy co się da :cool:. Rozbudowa Wake Island. To będzie nasza baza wypadowa na rajd po pacyfiku
    [​IMG]

    Lotnictwo. Powstają pierwsze B17. Rzesza może sie pożegnać ze swoim przemysłem!

    [​IMG]
    [​IMG]

    Murykanie się powoli mobilizują. Dostajemy łodzie torpedowe do patrolowanie wybrzeża.
    Dodatkowo dostaniemy ładne ikonki HQ do dywizji. Trochę strata IC, ale ładnie to będzie wyglądać. I da mi to kolejną godzinę klikania i podmieniania brygad.
    Jak też widać, IC się zgadza. Zdrowi mUrikanie zasuwają w fabrykach 15 godzin na dobę!
    Jednostki szkoleniowe nie są w stanie zaspokoić wymaganej liczby oficerów w jednostkach. Zwiększamy tempo produkcji!
    [​IMG]

    Chiny zostały anektowane. Tego już dość. Murika ogłasza koniec neutralności. Wyzwolimy wszystkie zniewolone kraje u ludy! Za wolność naszą i waszą! Za burgery i coca colę!

    [​IMG]

    Przedstawiam wam dumę narodu. Czyli wspaniałą US Navy. Na razie jeszcze bez większej reorganizacji. Dodatkowo zamieszczam koszty budowy dywizji pancernej, au. :D

    [​IMG]

    Budujemy fabryki czołgów! Obniżenie czasu i kosztów produkcji dywizji pancernych będzie bardzo na rękę!

    [​IMG]

    Dostajemy kolejne piękne ikonki sztabów do dywizji pancernych.
    Zostajemy też oficjalne land power! Nikt nas nie powstrzyma przed wyzwoleniem! o_O

    [​IMG]

    Na wschodzie robi się gorąco. Starcie gigantów. Rzesza rusza na ZSRR. To będzie show! Front niemiecki już na starcie jest bardzo szeroki. Pytanie czy to dobrze czy źle. For The Motherland!

    [​IMG]

    Ewakuacja mUrikańskich wojsk z Filipin. Nie czujemy się tam bezpiecznie. W razie problemów wrócimy wzmocnionym składem :D
    [​IMG]

    Po kilku tygodniach walk armia ZSRR uległa rozbiciu. Rosjania cofają się w głąb kraju. Ogólno narodowa mobilizacja. Wielka Wojna Ojczyźniana, miliony rezerwistów idą na front.
    Zarządzamy wielką reorganizacje US Air Force!
    * W tych milionach nie ma żadnej przesady. Na singlu, pomimo zniszczenia całej armii czerwonej na granice, pod Moskwą zawsze czeka minimum 7 milionowa armia.
    [​IMG]

    Blitzkrieg trwa, niemieckie czołgi jadą na wschód na 5 biegu, na południu dojeżdżają do Sewastopola. W Rostowie trwa reorganizacja czerwonoarmistów. Kolejne dziesiatki tysięcy rekrutów powoływanych jest do armii, ze wschodu nadciąga żywa fala.
    Straciliśmy bardzo nieprzyjemny efekt. Teraz mUrykanie nie potrzebują już burgerów. możemy przeznaczyć dodatkowe 250 IC na produkcję sprzętu. Jest dobrze. :cool:
    [​IMG]
     
    Ostatnia edycja: 4 Maj 2016
    lysy, Maciej-Kamil i Nuke lubią to.
  3. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    Ciąg dalszy odcinka. Forum nie pozwoliło w jednym poście.

    Japończyków nie lubimy. Nakładamy więc na nich embargo. Koniec dostaw burgerów na skośne wyspy.

    Niemieckie czołgi niebezpiecznie szybko zbliżają się do Moskwy. Twierdza Sewastopol padła. Na północy poteżne uderzenie w kierunku Leningradu. Co z tą Rosją?
    [​IMG]

    Burgermarines w produkcji. Tych nigdy nie będzie za mało. 32 tysięczne dywizje będą naszym ostrzem na pacyfiku! :eek:

    [​IMG]

    Wrzesień, wojska Osi szturmują bramy Moskwy. Tereny Ukrainy w większości zdobyte. Natarcie na północ trochę opóźnione. Za to na południu kilometry pól, niemieckie czołgi rozwijają pełną prędkość.
    OKH ( Oberkommando des Heeres - Naczelne Dowództwo Wojsk Lądowych ) do Hereesgruppe Mitte.
    Zdobycie stolicy zła to wasz priorytet. nie ważne są straty. Czy to w sprzęcie czy ludziach. Fuhrer jest z wami, a siedziba zła musi zostać zniszczona.

    WINTER IS COMING


    [​IMG]

    Budujemy Pentagon. Nasz najwspanialszy sztab!

    [​IMG]

    Ujęcia z frontu. Wehrmacht dalej spycha rosjan na wschód. Zauważyliśmy jednak, że zaczęli szybko wychamowywać.
    Wujaszek Joe wydaje rozkaz.
    Cykam w blyat i ani kroku w tył!
    [​IMG]
    [​IMG]
    Robi się groźnie. Moskwie grozi okrążenie. 2 miliony dzielnych radzieckich wojaków broni miasta przed zdobyciem!
    Jednocześnie trwa bitwa o Leningrad. Niemieckie czołgi ma południu jadą dalej w kierunku Stalingradu. Czy to koniec ZSRR?
    [​IMG]
    Arabia się mobilizuje. Ciekawe, Ppance na wielbłądach?
    [​IMG]
    Jesień w Związku Radzieckim to nic przyjemnego dla Niemieckich czołgów... Front stanął. Na południu tylko trwa wymiana ciosów, raz wygrają czarni, raz czerwoni.
    [​IMG]
    I zaczęła się wspaniała zima. Rosjanie przeprowadzają kontrofensywę. Zgubiłem gdzieś screena od zimowych efektów z poprzednich kampanii na GER czy ZSRR. W każdym razie wygląda to mnie więcej tak. Rzesza dostaje -50% do orga, -20% do transportu zaopatrzenia - 30% do odzyskiwania orga i uzupełnień. Rosjanie dostają to samo, tylko że na +
    Pozdrawienia ze wschodu! Efekt trwa każdej zimy na wschodzie od 1 grudnia do 1 kwietnia.
    [​IMG]


    Tego wybaczyć nie można. Nipponia wypowiada nam wojnę! Zgnieciemy ich! Świat ma zapomnieć, że kiedyś istnieli.
    Można powiedzieć, że teraz to w********** lwa. Gospodarka całkowicie przechodzi na przemysł ciężki.
    Polecam włączyć. Teraz śpiewają to wszyscy mUrikanie przy pracy narodowych fabrykach!


    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Brytyjczycy próbują odbić kawałek starej Europy. Wysłali jednak zbyt małe siły by mogli cokolwiek zdziałać. Może jednak chodziło o jakieś tajne dokumenty na temat tajnej broni ukryte gdzieś w Amsterdamie.
    Niestety, do Amsterdamu nie udało się dotrzeć.
    Trwają też zacięte walki o tereny w okolicach Singapuru. Brytole się łatwo nie poddają!
    BORN TO RAGE!
    [​IMG]
    [​IMG]

    Flota Pacyfiku zostaje przebazowana z San Diego na Hawaje. Utrzymać wyspy za wszelką cenę!

    [​IMG]

    Na zakończenie odcinka Finowie. Którzy odgryzają się za wojnę zimową 2 lata temu. Bardzo nie lubią Wujka Joe. Szkoda, że zostali zmuszeni do sprzymierzenia się z nazistami. Ich potraktujemy delikatnie!

    [​IMG]

    W kolejce produkcji 12 lotniskowców. Spam CL I DD. Reszta w następnym odcinku. Pierwsze walki i straty po obu stronach na Pacyfiku.
    Amerykańskie autostrady zakorkowane, ciężarówkami z burgerami. Na torach nie jest lepiej. Piekarnie nie wyrabiają z produkcją bułek!
    [​IMG]
     
    Ostatnia edycja: 4 Maj 2016
  4. Maciej-Kamil

    Maciej-Kamil Ten, o Którym mówią Księgi

    A miałem już nadzieję, że Rzesza zajmie Anglię i Moskwę, a ty będziesz musiał to wszystko wyzwalać.
     
  5. lysy

    lysy Panzer Legion

    Możesz powiedzieć dlaczego taki a nie inny skład dywizji pancernych czy marines? :)
     
  6. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    Te kilka dywizji pancernych będzie dość ciężkie. Dlatego tak wyglądają. Pamietam z poprzedniej gry jakie problemy sprawiali mi SS gdy postawiłem na spam lekkich jednostek. Nie były w stanie się przebić. Reszta pancerniaków będzie w takim składzie. Armor+ Motorised / zmech + arty / medium arty + TD / Assault Gun + panzer enginers jak już ich odkryję i armored cary lub motorised recon. Jeśli masz co do tego jakieś zastrzeżenia to proszę powiedzieć. Nie uważam się za eksperta od moda :p

    Co do marines, przy obronie którą będę prowadził przez pierwsze lata wojny na pacyfiku potrzebuję raczej liczebnych dywizji. Nie mam jeszcze techa od amfibii, gdy go odkryję, zrobię roszadę w dywizjach jeśli bedzie to możliwe na froncie. Następne dywizje będą produkowane bez jednej brygady marines a dodam amphibious vehicle

    Ja tam się cieszę że Rzesza się trochę zatrzymała. Nie widzi mi się jazda na ural za jednym zamachem. Mam jednakże w planach na uralu postawić swoje czołgi ;) Do tego momentu jednak długa droga
     
    Ostatnia edycja: 4 Maj 2016
  7. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]

    Kolejna część. Według rachunków już 7. Od teraz odcinki będą pewnie zawierały krótszy okres czasu, trwa wojna. Trzeba na wszystko uważać i dzieje się dużo. No i na tym punkcie zatrzymałem się w rozgrywce, dalej nie wiem co mnie może czekać. Jestem otwarty na sugestie dalszego poprowadzenia kampanii.
    1. Na wiosnę 1944 wyzwolenie Norwegii.
    2. DDay planowo 6 Czerwca we Francji. Bretania - Omaha - Bordeaux ??
    3. DDay ma tylko odciągnąć Niemców na zachód. Główny desant w okolicach Danii. Wehrmacht odcięty na linii Maginota
    4. Japonia standard, jak ustalone poprzednio.
    5. Włochy puppet
    6. Rzesza, aneksja?? Wyzwolenie Polski. Wyjdzie pokraczny potworek.
    7. Po wszystkim wojna z ZSRR. Na to jeszcze planów nie robiłem. Zażądam od Japsów Korei i Mandżurii. Poprowadzimy uderzenie przez Syberię.


    Midway obsadzone doborowym korpusem BurgerMarines. W pobliżu na tą chwilę nie widać wrogich jednostek na horyzoncie. Umocnienia na plażach głównych wysp ukończone prawie w stu procentach.
    [​IMG]

    W Afryce bez przerwy trwają walki. Pomimo upadku Francji na starym kontynencie, garnizon Wolnych Francuzów w Tunisie dalej stawia zacięty opór wojskom Włoskim.
    Po drugiej stronie frontu, w Egipcie, Brytyjczycy właśnie wygrali bitwę i odpychają makaroniarzy od ważnych portów. Jak można w ogóle jeść coś takiego jak makaron? Tylko burgerY!!

    [​IMG]
    [​IMG]

    Murykańska machina wojenna rusza z hukiem. Darmowe 100 bazowe IC. Po dodaniu bonusów z technologi daje nam około 200 IC na produkcję. Nie zwolnimy do czasu jak padnie Berlin i Tokyo.

    [​IMG]

    Jak ja kocham te eventy. Rekrutów do naszej armii chyba nie może nam zabraknąć!
    Kolejna reorganizacja sztabów. Czyli znowu przepinanie floty pod inne HQ. Z czasem zaczyna to trochę denerwować. Na końcu jednak ładnie wygląda. Czy prawie 1000 IC nie wygląda wspaniale? Zaczynają to odczuwać nasze zasoby, których ilość zaczyna spadać w zastraszającym tempie. Ulepszamy już technologie wydobycia i przetwarzania najważniejszych. Nagłe braki są uzupełniane od bratniego Związku Sowieckiego. Pomimo tego kolejne zwiększenie potencjału produkcyjnego może je wyczerpać w szybkim tempie.

    [​IMG]

    Dostaliśmy jedną, za to bardzo fajną i na pewno przydatną dywizję. Odrabiamy braki w liczbie oficerów. Rośnie to powoli, nie chcę jeszcze bardziej opóźnić techów. Dużej ilości bitew na ten rok i tak sztab nie przewiduje.
    [​IMG]

    Nie możemy tego przyjąć do wiadomości. Radia milczą, ludzie ze zdumienia dławią się nowym potrójnym BigMurkiem. Japończycy przejęli jedną z naszych wysp!
    Event ze sztabami dywizji. Oczywiście bierzemy i liczymy na szczęście. Niestety dostaliśmy zwykłych weteranów. Pójdą do jakiejś pancernej :p

    [​IMG]

    Kolejne sztaby, dużo sztabów. Ogrom czasu zmarnowany na klikanie i zamienia brygad. Będzie kolorowo na mapie :cool:
    To dwa oddzielne stacki sztabów.
    [​IMG]

    [​IMG]

    Kolejne eventy. Tyle sztabów lotniczych, że aż się nie mieszczą :eek:
    Flota już na swoim miejscu w drzewku. Czeka na rozkazy. Pomijam dużą liczbę ewentów, jak już wojna się zacznie zostawię tylko te najważniejsze. Nikt chyba nie wyraża sprzeciwu? :rolleyes:

    [​IMG]

    Rzut okiem na techy. Front wschodni stoi. Niewielkie zmiany, ale brak wyraźnej przewagi jednej ze stron. Bitwy o Moskwę i Leningrad dalej trwają. Rzut na kolejkę produkcji, spam H bomberów.

    How long until spring?

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Zwerbowaliśmy nasz pierwszy korpus spadochronowy! Nie planuję robić ich w dużej ilości, ale kto wie do czego zmusi mnie wojna. Jadą na wschodnie wybrzeże.

    [​IMG]

    Pierwsze B17 przebazowane do Anglii. I pierwszy nocny nalot na Dortmund. Nowicjusze dostali mocno po tyłku i nie zniszczyli zbyt wiele. Doślemy rezerwy i spróbujemy ponownie.

    [​IMG]
    [​IMG]
    Obrazek ze zniszczonymi samolotami ma numer 404. Error 404? Przypadek? Nie sądzę :D
    [​IMG]

    Japońskie AI mnie zaskoczyło. Przeprowadzają naloty na garnizony za pomocą dużej ilości CAGów. Wyczyścili mi w ten sposób 2 wyspy które potem zostały przejęte tradycyjnym desantem.

    [​IMG]
    Wyspa była zbyt daleko bym mógł na to odpowiednio szybko zareagować.
    [​IMG]
     
    slawek13, Maciej-Kamil i Nuke lubią to.
  8. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    Znowu forum się zbuntowało. Tym razem za dużo obrazków. Więc podzielone.

    Jak to mówią. Do trzech razy sztuka. Druga wyspa wzięta szturmem. Trwają walki o trzecią. Garnizon broni się zawzięcie jednak Japończycy zdobywają przewagę. Nieustanne bombardowania nie poprawiają sytuacji. Klęska jest blisko!
    [​IMG]
    Z Honolulu wypływa cała flota. I dwie 32 tysięczne dywizje Marines mające utrzymać wyspę do czasu przybycia świeżego korpusu z kontynentu.

    [​IMG]
    Garnizon na kolejnej wyspie stracony. Nie poddajemy się! Zniszczone jednostki zostają odtworzone w Honolulu, pod Pacific High Command.

    Nadciąga odsiecz!

    [​IMG]
    Na miejsce akcji dopływa wspaniała flota! Radość garnizonu na wyspie Palmyra nie zna granic.
    Generał Hanson Edward Ely spisał się znakomicie. Po wszystkim zostaje odznaczony Krzyżem za Wybitną Służbę oraz Medalem Zwycięstwa.
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG]
    Pancerniki swoim ostrzałem skutecznie wyhamowały natarcie Japończyków. Generał Eli cały czas utrzymuje pozycje. Wsparcie w jest w drodze. Flota w poblizu wyspy dodaje ducha walki garnizonowi!
    [​IMG]
    Pomimo wsparcia z morza i powietrza. Sytuacja zaczynała znowu wyglądać krytycznie. Na szczęście wsparcie pojawia się w samą porę. Vivat US NAVY!
    [​IMG]
    Garnizon był już na skraju wytrzymałości.
    [​IMG]

    Pojawiają się wspaniali spóźnialscy. Czyli korpus Marines w pełnym składzie prosto z koszar w Mieście Aniołów.

    [​IMG]

    Pierwsze ofiary wojny po stronie Japońskiej. US NAVY pokazało, że nie opłaca się z nami zadzierać. Zatopione zostały prawdopodobnie posiłki mające wesprzeć desant na Palmyre.

    [​IMG]

    Walki w powietrzu też do lekkich nie należały. Nie widziałem lotniskowców, ale CAGów było całkiem sporo.

    [​IMG]

    Na koniec trochę frontu wschodniego. Rosjanie jak maniacy bombardują niemieckie jednostki na linii frontu. Ciekawe jak długo Wehrmacht wytrzyma pod taką presją. Gratuluję im na pewno utrzymania pozycji przez całą zimę.

    [​IMG]
     
  9. lysy

    lysy Panzer Legion

    Ja poproszę:
    - klasyczne D-Day
    - Rzesza twoim satelitą (w końcu sam Ruskich nie rozwalisz)
    - Włochy zamień w historię
    - Skandynawia jak tam wyjdzie
    - Japonia wedle twoich planów:)
     
    Maciej-Kamil i Rutherfrodo lubią to.
  10. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]

    Kolejny odcinek. Dzieje się dużo. Na Pacyfiku obie floty wycofały się portów lizać rany po walkach w okolicy Palmyry. US NAVY w starciu z flotą Japonii wypadła gorzej. Straciłem jeden lotniskowiec i lotniskowiec eskortowy oraz 2 Battleshipy.
    Niespodziewana Niemiecka wiosenna ofensywa i sukces.

    Do słuchania w trakcie polecam :D



    Na początek walki w Egipcie. Brytyjczycy z Włochami prowadzą bez przerwy wymianę ciosów. Front przesuwa się bez przerwy w obie strony o 100-200 km. Zależnie od chwilowej przewagi jednej ze stron. Churchill na pewno wysłał już wsparcie!

    [​IMG]

    Pierwsza bitwa, najdłuższa bitwa o Palmyre wygrana :) Japończycy nie poprzestają. Flota tymczasowo wraca na Honolulu. Naprawić powierzchowne uszkodzenia zadane przez Japońskie lotnictwo.

    [​IMG]
    Kolejne nieudolny próby zdobycia wyspy. Japońska dywizja powoli się wykrwawia.
    [​IMG]

    Musiałem zmobilizować kolejnych murikanów do budowy nowych rafinerii i kopalni. Musimy dbać o surowce bo gospodarka padnie z głodu. Mniej więcej każdy z zasobów na czerwono traci 300 na dzień. Korzystam z boosta do produkcji który trwa końca 42 roku.

    [​IMG]

    Japońskie CAGi nad Hawajami. Flota dopiero co uzupełnieniach wypłynęła patrolować okolice atolu Palmyra. Dostają rozkaz błyskawicznego powrotu. Skoro są tam CAGi, muszą być i lotniskowce. Hawajów nie dostaną! Nim dopłynie japońska flota wysyłam z Honolulu 2 dywizje BurgerMarines. Sam garnizon nie obroni się przed desantem.
    Who rules the waves? Duma mUryki wkracza do akcji! :oops:

    [​IMG]

    Marines dotarli dosłownie na chwilę przed flotą. Na horyzoncie było już widać Japońską armadę. Straciliśmy kolejną wyspę. US Navy już dopływa. Na tą chwilę nie znamy dokładnej liczebnosci japońskiej floty. Uwzględniając CAGi mogę spodziewać się minimum 3 lotniskowców.

    [​IMG]

    Na miejsce dopływają najszybsze okręty US Navy. Nie myliłem się. Spodziewałem się jednak czegoś większego. Japońska flota zostaje przegnana. Admirał Badby spisał się znakomicie. Rozpoczynamy pościg! Na miejsce dopływają pozostałe jednostki.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Pomimo poważnych zniszczeń Japończycy dalej gryzą. Mają niewątpliwą przewagę w powietrzu. Nasze lotnictwo pokładowe jest w rozsypce. Pościg za wrogą flotą trwa. Japonczycy wykorzystują mgłę na zabawę w kotka i myszkę z US Navy. Udaje im się nas wykiwać i uciekają. Nie chciałem ryzykować straty okrętów. Ich CAGi są naprawdę groźne. Wydano rozkaz powrotu do portu!
    Sztab floty Pacyfiku jest zawiedziony całą akcją. Nie udało nam się zatopić głównych okrętów wroga :mad:
    [​IMG]

    [​IMG]

    Kolejny szturm na atol Palmyra. Odkryliśmy, że wroga flota licząca 33 okręty stacjonuje na sąsiedniej wyspie. US Navy stacjonuje w Honolulu. Okręty wymagają kolejnych napraw. Japońskie lotnictwo w walkach o Hilo pokazało co potrafi.

    [​IMG]

    Walki o atol trwają nieustannie. Sztab korpusu został BurgerMarines został rozbity. Dowództwo nad jednostkami tymczasowo przejęło bezpośrednio Najwyższe Dowództwo Pacyfiku. To w tej chwili nasz najważniejszy punkt obrony.
    Jednocześnie na świecie. Guam stracony. W Egipcie dalej przepychanki pancerniaków. Nie udało mi się zaobserwować Afrika Corps.
    Rzesza wycofała się na południowym odcinku frontu. Odniosła za to niespodziewane zwyciestwo. Udało im się okrążyć stolicę ZSRR. Leningrad niedługo później także zostaje odcięty.
    Flota w końcu naprawiona. Zwodowane zostają też 4 nowe Lotniskowce i Lotniskowce eskortowe. Uformowane w 2 floty dołączają do armady która płynie na atol Palmyra.
    Na atolu marines zbudowali lotniska. Co pozwoliło przebazować trochę myśliwców. Dzielni piloci skutecznie odganiali CAGi.
    [​IMG]
    [​IMG]
    Podczas tej bitwy ponosimy pierwsze poważne straty. Na dno idzie sporo Destroyerów US Navy. Udaje się nam jednak zablokować Japońską flotę w porcie.
    [​IMG]

    Kolejna próba przebicie się przez blokadę. Japońska flota zostaje w porcie okrojona z lotniskowca. Reszta floty niezdolna do walki.
    Formujemy grupę uderzeniową złożoną z Burgermarines stacjonujących na atolu.
    DESANT! Odbierzemy to co nasze.

    [​IMG]
    [​IMG]
    Burgermarines podczas desantu włączają swój nieoficjalny hymn, dostępny na początku odcinka. W Japońskich garnizonach rośnie przerażenie.
    MURICA FUCK YEAH!
    Walki o wyspę trwają prawie miesiąc. Wyspa zostaje zdobyta 29 maja.
    LIBERTY FUCK YEAH!
    [​IMG]
    Japońska flota zmuszona jest opuścić port. Gdzie czeka nią cała US Navy.
    [​IMG]

    US Navy zagoniło się za daleko. Japońskie samoloty z Pheonix Island masakrują US NAVY. Właśnie tu tracimy w wyniku bombardowania 2 Lotniskowce i Battleshipy. Wykonujemy taktyczny odwrót na Honolulu.
    W kolejce produkcji kolejne 15 CV z obstawą. 7 Będzie gotowe na zimę, druga część w maju - kwietniu przyszłego roku.

    [​IMG]
    Na obrazku US Navy powraca do portu lizać rany. Wygrana czy przegrana?

    [​IMG]
    [​IMG]

    Na zakończenie. Japończycy zajęli Sri Lankę. Brytyjczycy zdobywają przewagę w Birmie i Singapurze. Na wschodnim wybrzeżu czeka już 1,5 mln armia :D. 90% leadershipu przekierowane na produkcję oficerów. Przypomniałem sobie, że mUrika ma bonus do rekrutacji oficerów +50% jeszcze tylko przez kilka miesięcy. Węgry w końcu przyjęte do grupy bandytów z OSI.

    [​IMG]
    Czyżby?
     
  11. Maciej-Kamil

    Maciej-Kamil Ten, o Którym mówią Księgi

    Jest! Moskwa padła, więc nie będzie aż tak łatwo pokonać Niemców. Mam nadzieję, że uda im się dobić ZSRR oraz, że wkrótce potem wznowią przygotowania do lwa morskiego i zaatakują Bliski Wschód przez Kaukaz.
     
  12. lysy

    lysy Panzer Legion

    Czy aż tak mocno wpływa na twoje Cagi zacofanie w jednym techu o którym wcześniej wspominałeś, że pomimo przewagi liczebnej dostajesz jednak łomot?
    Czy oprócz tej głównej floty która teraz liże rany, coś jeszcze chociaż patroluje Pacyfik?

    ps. battleship to po naszemu pancernik :p
     
  13. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    Ja bym chciał by ZSRR wygrało. Muszę przeprowadzić DoomsDay. W końcu gra trwa do 68 roku. Nie chcę jej kończyć w 45.

    Bardzo śmieszne :p Takie zapomnienie, jak tak Ci to przeszkadza to zmienię.

    Prawdopodobnie tak. To jeden, ale bardzo ważny tech. Odpowiada za awansowanie CAGów na następne poziomy.

    Po oceanie śmigają submariny, o przepraszam. Łodzie podwodne :D wspomagane przez powietrzne patrole
     
  14. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    Mały spojler. Czyli jak straciłem US NAVY. :confused: Kitajce mnie ograły.

    [​IMG]
     
  15. lysy

    lysy Panzer Legion

    Okręty podwodne a łodzie to są wiosłowe:p Mi to nie przeszkadza ale do czegoś trzeba doczepić się w tym AARze :D

    Nie sądziłem, że AI może tak obić gracza. Jednak coś mi mówi, że postanowiłeś bardziej dziarsko popływać po Pacyfiku i wyszedł zonk :)

    Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
     
  16. Czekamy na desant japa w kaliforni :p
     
  17. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]

    Tak więc stało się. US Navy i BurgerMarines przetrwali pierwsze poważne starcia. Tymczasem Japończycy przełamują Brytyjski opór w Singapurze. Royal Navy traci kolejne okręty. Ich stara flota oparta na pancernikach nie radzi sobie w starciu z nowoczesnymi lotniskowcami azjatów.

    Wspaniała mUrika ciągle się rozwija. Szkolone są kolejne dywizje BurgerMarines. Na tą chwilę Najwyższe Dowództwo Pacyfiku stawia na doktrynę obronną. US Navy jest mniej liczna i ma też mniej lotniskowców niż flota Japonii. Będziemy starać się utrzymać wszystkie posiadane wyspy do czasu, aż stocznie w naszym kraju wyprodukują kolejne floty.

    Poniżej jak prezentują się najnowocześniejsze okręty US NAVY. Pierwszy zwodowany lotniskowec IV klasy. USS Ticenderoga!!

    [​IMG]

    Lotniskowiec doczekał się swoich okrętów osłony. Nadmiar jest przeznaczony na uzupełnienia dla flot stacjonujących w Honolulu

    [​IMG]

    Na początku sierpnia Singapur został ostatecznie zdobyty przez wojska Japońskie. Jak donosi ambasada Wielkiej Brytanii większość wojsk została skutecznie ewakuowana. Kilka tygodni później wielkie czerwone Japońskie oko zwróciło się w stronę Wake Island. Stacjonujący tam korpus melduje do Najwyższego Dowództwa Pacyfiku :
    "Pilnie potrzebne wsparcie lotnicze nad wyspę. Od 2 dni trwają nieustanne naloty. Rozpoznaliśmy Japońskie samoloty pokładowe. Potrzebne wsparcie US Navy, szykujemy się do odparcia desantu. Sytuacja nie wygląda najlepiej. Przyślijcie tyle okrętów ile zdołacie!"
    Później połączenie z wyspą zostało stracone. Dowództwo wysłało na miejsce 31 dywizjon myśliwców. US Navy wypływa ratować marines.

    [​IMG]
    Wspaniali lotnicy skutecznie bronią znajdujące się na ziemi jednostki. Japońscy piloci nie radzą sobie w starciu z nowoczesnymi myśliwcami. Japoński admirał nic sobie jednak z tego nie robi. Wydaje rozkaz walki do ostatniego żołnierza.
    [​IMG]
    BurgerMarines stawiają kolejkę pilotom, albo z 10!


    O godzinie 4 rano 28 sierpnia rozpoczyna się Japoński desant na wyspę. BurgerMarines skutecznie odpierają pierwszą falę ataku. Obroną wyspy dowodzi generał MacNider. Melduje do zbliżającej sie US Navy, że sytuacja wygląda na opanowaną. Japończycy nie są w stanie przełamać ich głębokiej obrony. Zostali zatrzymani na plaży.

    [​IMG]

    Sytuację na Wake Island dalej można uznać za opanowaną. Desant stracił impet. Wróg okopał się na plaży i tylko nieznacznie ostrzeliwuje jednostki w głębi wyspy.
    W glorii i chwale nadciąga z odsieczą US Navy. Po raz pierwszy zastosowane też zostaje uderzenie psychologiczne. Flota dopływa na pełnej prędkości. Wszystkie megafony grają "Ride of the Valkyries" - Richarda Wagnera. Nie da się słowami opisać jak wspaniale to wyglądało. Niestety dla potomnych pozostaje to niewiadomą. Nie dysponowaliśmy wtedy możliwościami zarejestrowania tego wydarzenia.
    Rajd US Navy posłużył wiele lat później jak podstawa do słynnej sceny z filmu "Czas Apokalipsy".
    [​IMG]

    Japończycy nie docenili Murikanów jeśli chodzi o ducha walki. Lekceważąco podzielili swoją flotę. US Navy będzie odgryzać kawałek po kawałku, aż przestanie istnieć! Bitwa przebiega dobrze.
    Admirał Thomas Cassin Kinkaid dowodzący grupą, przegania Japońską flotę na wschód. Trwała krótka wymiana ognia podczas której kilka okrętów zostało uszkodzonych. US Navy nie udało się zatopić żadnego okrętu. Flota przechodzi do pościgu!
    [​IMG]

    Japońska zostaje unicestwiona. Japoński admiał Ozawa Jisaburō idzie na dno wraz z całą swoją flotą. Pozostaje na na mostku pancernika "Iwami", razem ze swoją wierną załogą.

    [​IMG]
    [​IMG]
    Z pogoni ucieka raptem kilka okrętów. Strata 3 lotniskowców i Pancernika to pierwszy poważny cios zadany Japończykom. US Navy powraca do portów. Okręty są uszkodzone, wielu marynarzy rannych. Wszyscy są jednak zadowoleni z przebiegu całej operacji. Na głowę Admirała KinKaid'a sypią się pochwały. Sam prezydent dzwoni by złożyć mu gratulacje.


    Po walkach w okolicy Wake, flota muryki jest tymczasowo niesprawna. Japończycy to bezczelnie wykorzystują przeprowadzając inwazję na Filipiny. Sztab twierdzi, że na obecną chwilę nic nie jesteśmy w stanie zdziałać w starciu całą flotą przecwinika. Rozkazy są następujące: "Czekać na ich ruch, niech sami wpłyną pod nasze działa. Zrobimy im drugie Wake Island!"
    Do floty Pacyfiku dopływają ze stoczni najnowsze cudeńka. Z tymi okrętami nie możemy przegrać
    [​IMG]

    Jednocześnie na froncie wschodnim trwają zacięte walki o Rostów nad Donem. Miasto co kilka tygodni przechodzi z rąk do rąk. Rosjanie pomimo straty stolicy stawiają Wehrmachtowi twardy opór. Świeżo formowane jednostki Gwardyjskie i nowy rodzaj broni, katiusza, pozwalają zatrzymać Niemców. Na niekorzyść rzeszy działa też wielkość tego frontu, a raczej długość dróg zaopatrzenia. Rosyjskie drogi nigdy nie były dobre, a metoda spalonej ziemi w takim wielkim kraju sprawdza się idealnie. Blitzkrieg stoi z powodu braku paliwa i zaopatrzenia!
    Dla niewtajemniczonych, tak właśnie wygląda infrastruktura w Sowieckiej Rusi. Armia czerwona cofając się dodatkowo niszczy cała infrastrukturę wyższą niż 4.
    [​IMG]

    Pod koniec października Flota Pacyfiku po dokonaniu niezbędnych napraw wypływa z rozkazem odbicia Phoenix Island z niegodnych rąk Japońskich. Kolejni BurgerMarines ruszyli do boju. Na szczęście dla nas wyspy broni niewielki garnizon.

    [​IMG]

    Po szybkim desancie wyspa zostaje zdobyta, garnizon w większości wzięty do niewoli. Japoński generał popełnia uroczyste samobójstwo. Zezwalamy na to szanując tradycje przeciwnika. Dodatkowo oszczędzi nam to wydatków, gdy część więźniów postanowi sama się wyeliminować.

    Ten sam korpus 2 tygodnie później zostaje wysłany na Tarawę. Wyspa również zostaje zdobyta bez większego problemu. Dowódca korpusu to właściwy człowiek na właściwym miejscu, a jego żołnierze urodzili się barkach desantowych! Czyżby powstawała właśnie legendarna jednostka BurgerMarines?

    [​IMG]
    [​IMG]

    12 Listopada wieczorem Najwyższe Dowództwo Pacyfiku zostaje zaalarmowane o kolejnym szturmie na Wake Island.
    Flota znajduje się daleko, dostaje rozkaz jak najszybszego przemieszczenia się w okolicę wyspy.
    Japończycy stosują te samą taktykę co poprzedni, zmasowany atak piechoty. Połączony z silnym ostrzałem floty oraz bombardowań prowadzonych przez CAGi
    [​IMG]

    US Navy przybywa na miejsca dopiero 20 Listopada. Dla BurgerMarines z Wake Island był to ciężki tydzień. Teraz mogą oddać się delektowaniu przedstawieniem jakie przestawia dla nich flota Pacyfiku. Flota Japońska atakująca tym razem jest liczniejsza jak poprzednio. Stocznie Muryki jednak pracują nieustannie. W starciu tym mamy ogromną przewagę liczebną!
    [​IMG]
    Wynik pierwszego starcia można uznać za remis 2:2. Obie floty tracą po 2 lotniskowce oraz trochę drobnicy takiej jak niszczyciele. W przypadku US Navy te były już przestarzałe. Więc strata ich nie była zbyt bolesna. Marynarzy w większości uratowno. Nasze stocznie dosłownie strzelają niszczycielami. Produkcja jednego okrętu trwa 40 dni i kosztuje około 0.70 IC.
    [​IMG]
    Wszystkie okręty floty Japońskiej są poważnie uszkodzone. Dowódca grupy, Admirał William Fechteler podejmuje ryzykowną decyzję. Pościg!
    Ryzyko się opłaciło. Japończycy tracą kolejne 2 lotniskowce i kilka okrętów osłony. Admirałowi mało zwycięstwa. Jego głównym celem jest duma Japońskiej floty Yamato. To on przyczynił się do straty naszych 2 Lotniskowców. USS Yorktown i USS Enterprise był dumą US Navy, zostały wręcz zdmuchnięte potężnymi salwami z pancernika. Celem Admirała jest zniszczenie okrętu który odpowiada za śmierć jego przyjaciela który dowodził USS Yorktown.
    [​IMG]

    I stało się US Navy wściekle gryząc dogania resztki Japońskiej floty. Admirał William dopełnia zemsty topiąc Yamato. Bomba wpada przez górne pokłady detonując skład amunicji. Po wszystkim spogląda na swoją armadę. W formacji wyraźnie rzuca w oczy puste miejsce pozostawione przez USS Yorktown i USS Enterprise. Wszystkie okręty są poważnie uszkodzone. Nie ma chyba takiego który by nie oberwał choć jedną japońską bombą. W tym stanie flota nie dopłynie na Hawaje. Admirał wydaje rozkaz zacumowania w porcie Wake Island.

    [​IMG]
    [​IMG]

    Japończycy są wściekli. Tydzień po wielkiej morskiej bitwie o Wake Island przysyłają kolejną flotę. Rozpoczynają też desant na wyspę. Admirał William Fechteler ustępuje ze stanowiska, nie chce być odpowiedzialny za kolejne straty. Do akcji wkracza stary znajomy Kinkaid! Wydaje rozkaz wypłynięcia na spotkanie Japończykom.
    [​IMG]
    [​IMG]
    Okazuje się, że Japończycy po raz kolejny nas zlekceważyli, lub kończą im się okrety i wysłali na nas wszystko co im zostało! Być może koniec wojny już blisko?
    Kolejna Japońska flota zostaje przerobiona na rafę koralową. Spore straty w pancernikach i kolejny lotniskowiec zapisany na konto US Navy.
    [​IMG]
    US Navy zwycięsko powraca do portu w Wake Island! Naprawimy uszkodzone okręty i zgnieciemy skośnookich!

    Tymczasem na świecie
    Brytyjczycy zostają wypchnięci z Egiptu. Królewscy okopują się po drugiej stronie kanału Sueskiego. Włoskie dywizje czekają na uzupełnienia. Prawdopodobnie zaatakują dopiero na wiosnę.
    Na froncie wschodnim bez zmian. Trwa sroga zima. Rzesza jest zmuszona cofnąć się na południowym odcinku frontu. Rostów nad Donem pozostaje jednak ciagle w ich rękach. Czerwonoarmiści skutecznie odcięli kilka korpusów na Kaukazie. Zapowiada się walka do ostatniego żołnierza, aż do całkowitego zniszczenia niemieckich dywizji.
    W słonecznym LA zwodowana została kolejna flota. 5 wspaniałych lotniskowców z obstawą właśnie zmierza na Hawaje.
    Przebazowaliśmy nasze B17 do Wielkiej Brytanii, po okresie aklimatyzacji lotnicy zostaną wysłani nad Rzeszę.
    Zdarzył się bardzo przyjemny event, gospodarka dostaje kolejnego solidnego kopa.
    [​IMG]
    Dalej rozwijane są kopalnie, rafinerie i huty. Wydajemy na to ogromne ilości pieniędzy, bez tego jednak kraj byłby pozbawiony strategicznych zasobów niezbędnych do funkcjonowania gospodarki.
     
    Elas i Maciej-Kamil lubią to.
  18. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    W styczniu 1943 roku Japończycy ponownie próbują szczęścia. Tym razem celem jest Johnson Island. US Navy nie jest jeszcze sprawna. Jednak rozkazy są jasne. Zniszczyć flotę wspierajaca desant.
    [​IMG]

    US Navy po wyruszeniu z Wake Island było bez przerwy popędzane przez dowództwo. Sytuacja na wyspie była krytyczne. Pewni siebie admirałowie lekceważąco patrzyli na Japończyków. Byli pewni, że po tylu porażkach już nie są w stanie niczym zagrozić. Admirałowie ścigają się wręcz o to kto pierwszy zniszczy Japończyków.
    Formacja rozciąga się na wiele kilometrów. Cała flota Pacyfiku jest dwukrotnie liczniejsza niż flota przeciwinika zgromadzona w okolicy wyspy. Okręty jednak dopływają bitwę jeden po drugim. I tak też idą na dno. Walka była zacięta. Flota Japońska została poważnie uszkodzona. Głupota i pycha Murykańskich admirałów kosztowała nasz kraj bardzo wiele. Prezydent ogłosił żałobę narodową na okres miesiąca. Dowódcy, Ci którzy przeżyli to "piekło pod Johnston Island" zostają usunięci ze struktur US Navy. To był straszny dzień i wyciągnięte zostały z niego wnioski.
    Ku chwale poległych!
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]


    Japońska flota została też uszkodzona na tyle poważnie, że Japońskie dowództwo zdecydowało się przerwać szturm na wyspę i wycofać się do portów naprawić uszkodzenia po zwycięskiej bitwie z US Navy.
     
    Maciej-Kamil lubi to.
  19. Elas

    Elas Genialdo

    Specjalnie doprowadziłeś do tej porażki morskiej? :D
     
  20. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    Niestety nie. Naprawdę poniosła mnie trochę fantazja i myślałem, że wytłukłem już prawie całą Japońską flotę. No trochę się przeliczyłem. Bardzo korciło żeby wczytać save. Z tego szoku nie złapałem pierwszego raportu z bitwy. Straciłem trochę wiecej okrętów niż jest pokazanaych. Widać to nawet po zaznaczonej flotylli po lewej stronie. Same 0 i kilka szczęśliwców. Można powiedzieć, że sam sobie zrobiłem Pearl Harbor. Uznałem jednak, że tak będzie ciekawiej :p Opóźniło to trochę zdobywanie wysp. W kampanii mam już kwiecień 44 i odbiłem się od tej tragedii.
     
    Elas lubi to.
  21. lysy

    lysy Panzer Legion

    W sumie zezłomował stary szajs a za moment nowiutkie okręciki przerobią Japończyków na pokarm dla ryb :D
     
  22. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    I tak się mniej wiecej stało. Cały 43 rok siedziałem grzecznie w portach. Trzaskałem lotniskowce, a potem w styczniu 44 zaczęła się zabawa w kotka i myszkę. Tylko tym razem ja byłem kotkiem. Naprawiłem też CAGi, z pierwszego poziomu w 41 skoczyły do 6 pod koniec 43 roku.
     
  23. Maciej-Kamil

    Maciej-Kamil Ten, o Którym mówią Księgi

    Czy można prosić o zrzut ekranu pokazujący front na wschodzie, a nie infrastrukturę?
     
    Ostatnia edycja: 8 Maj 2016
  24. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    Proszę bardzo
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Jeśli chodzi o rosjan to w późniejszym etapie będą dostawać od USA prawie 400 IC. Jakby tego było mało, prawie całkowicie wyłączę wehrmacht na wschodzie. Jak to zrobię? To będzie pewnie w następnym odcinku ;) 60 Skrzydeł B17 robi robotę, jeśli chodzi o infrastrukturę w Polsce :D.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Ostatnia edycja: 8 Maj 2016
    Maciej-Kamil lubi to.
  25. lysy

    lysy Panzer Legion

    Ups, chyba hosting wysiadł:/
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie