[HOI3] Make Murica Great Again - BICE

Temat na forum 'HoI III - AARy' rozpoczęty przez Rutherfrodo, 2 Maj 2016.

  1. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    Gdzie dokładnie? U mnie wszystko działa.
     
  2. lysy

    lysy Panzer Legion

    Jak otwierałem dwa ostatnie spoilery to wyświetlało mi się tylko IMG. Teraz jest już dobrze tylko w drugim spoilerze, bo w pierwszym dalej jest to samo. Widzę to tak jak na poniższym screenie.
    [​IMG]
     
  3. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    Poszedł re-upload, możesz sprawdzić?
     
  4. lysy

    lysy Panzer Legion

    Jest ok:)
     
  5. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]
    Trwa intensywna odbudowa US Navy. Korzystam z olbrzymich bonusów, zaczynam zdobywanie kolejnych wysp na pacyfiku. W głowach Murykańskich sztabistów pojawił się wspaniały plan desantu na Japońskie wyspy macierzyste.

    Japończycy tymczasem tworzą państwo marionetkę w Chinach, okrojone z terenów nadmorskich. Dostajemy wspaniały sztab 11 Powietrzno Desantowej.
    Brazylijczycy przeprowadzają desant w Norwegii. Było im chyba tylko trochę za zimno.
    [​IMG]
    [​IMG]

    W okupowanej Francji aktywnie działa ruch oporu. Rzesza musi trzymać tam spory garnizon by uspokoić sytuację.
    Widać też bazy jakie Muryka dostała w Wielkiej Brytanii. Podobne posiadamy w Australii i Peru. Znajduję się tam ogromne porty i lotniska, które są w stanie pomieścić nawet 100 jednostek. Zaczynam przesyłać nieliczne jednostki do Europy.
    [​IMG]

    Straty po pierwszych nalotach dywanowych na rzeszę są dość poważne. Niemieckie działa przeciw lotnicze koszą ogromną ilość naszych bombowców.
    [​IMG]

    Ciąg dalszy rozbudowy złóż strategicznych. Dodatkowo stan US Navy zaczyna się poprawiać. W produkcji kolejne lotniskowce :rolleyes:
    Pojawia się też bardzo brzydki event. Trochę to nerwów napsuło, ale Muryka zawsze da radę!
    [​IMG]
    Pojawił się event który wiązał się z dość duża utratą IC. No 50% to nie przelewki :p Doszedłem do wniosku, że się nie opłaca i sam stworzę flote która popłynie do Europy.
    Wybieramy też lokalizację DDay. Miał być standard czyli Normandia.
    [​IMG]

    I stało się nieuniknione. Kolejna bitwa o Wake. Na naszych wspaniałych okrętach jeszcze dobrze nie wyschła farba, a już ruszają do boju. I robią kitajskiej flocie drugie piekło Wake Island z minimalnymi stratami własnymi :D Na dno idzie wiele Japońskich jednostek. Podobno do portu nie mogą już wpływać jednostki z większym zanurzeniem. Powodem jest ilość kitajskiej floty zalegającej na dnie.
    [​IMG]
    Mały rzut oka na techy dla ciekawskich.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Rozwijamy technologie rakietowe. Jest już niewielki zapas, przeznaczam 7 IC na ciągłą produkcję rakiet. Do 44 roku trochę się tego narobi.
    Po prawie 2 letnim okrązeniu pada w końcu Leningrad. Sytuacja w Związku Radzieckim wygląda tragicznie. Sztab główny podejmuje decyzje o bezpośrednim wsparciu. Nazwisko dowódcy zgrupowania to nie przypadek ;)
    [​IMG]

    US Airforce niszczy systematycznie całą infrastrukturą w Polsce na odcinku Litwa - Węgry. Niemcy zostaną zmuszeni do cofnięcia się :p Sztab jest dumny z tak błyskotliwego rozwiązania.
    [​IMG]

    Kolejne jednostki nadciągają na Europejską krucjatę wolności. Jednocześnie w Egipcie Włosi zniszczyli Brytyjską obronę na kanale Sueskim i spychają ich w stronę Syrii.

    [​IMG]

    Rozpoczyna się też produkcja nowych samolotów. Myśliwców rakietowych. To pierwszy krok do nowej ery walki w powietrzu. Na Pacyfiku trwa powolne skakanie po wyspach i dobijanie kolejnych japońskich jednostek. Bitwy o Gaudal Canal nie było. Japończycy zostawili port nie broniony.
    [​IMG]
    Najpoważniejsze walki odbywały się w okolicy Kwajalein. Wyspy bronił dość spory garnizon. Może zniszczyliśmy japońskie lotniskowce, jednak samoloty zostały. Tak, właśnie stacjonowały na tej wyspie :cool: Flota znowu mocno poobijana wraca do portów.

    [​IMG]
    Brytyjczycy w potrzasku. Jednostek prawdopodobnie nie udało się uratować... :(
    [​IMG]
    Piekielna wyspa w końcu zdobyta. BurgerMarines świętują zwyciestwo!
    [​IMG]
    Wspaniały plan opracowany przez najlepszych sztabowców. Taaak, nie opisuję każdej bitwy morskiej, i każdej wyspy. W Europie będzie się działo dość. Obecnie trwa desant na Nową Gwineę od południa. Wszystkie wyspy na wchód zostały już zdobyte przez BurgerMarines i wspaniałą US Navy.
    [​IMG]

    Trwają kolejne bitwy, zarówno morskie jak i lądowe. US Navy poszukuje japońskich okrętów niszcząc wszystko co napotka. MURICA HELL YEAH

    [​IMG]
    Ciekaw jestem ile w tym momencie zostało im tych lotniskowców :D Podzieliłem US Navy na 2 grupy operacyjne o mniej wiecej wyrównanej sile ognia. Jedna osłania działania BurgerMarines na południu, druga na północy.
    [​IMG]

    Japońskie CAGi nie dają za wygraną. Startują z wysp i skutecznie atakują naszą flotę. Ogłaszam że flota południowa jest chwilowo niesprawna :p
    [​IMG]
     
    slawek13, lysy, Elas oraz 1 użytkownik lubi to.
  6. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]

    Zapraszam na kontynuację szalonej historii, gdzie staram się stworzyć z Muryki imperium które obejmie kontrolę nad całym światem!

    Mozolnie werbowana armia już praktycznie jest skupiona w jednym miejscu. Ostatnie korpusy dopływają do Europy. Zebraliśmy potężne ilości zaopatrzenia oraz paliwa. Nie tak łatwo wyżywić 3 500 000 wojaków. Do tego skupionych na tak małej powierzchni. Prawdziwe problemy z zaopatrzeniem zaczną się w dniu inwazji. Logistycy nie będą spali przez miesiąc! :D Jednostki transportowane są do Liverpoolu, następnie paradują przez teren Brytyjczyków na teren bazy. Robię tak z powodu Kriegsmarine która szaleje po morzu północnym. Nie chcę stracić cennych transportowców i barek desantowych. Flota mająca zabezpieczać desant dopiero zbiera ostatnie spawy w stoczniach.
    Udało mi się zmontować 8 Korpusów pancernych. 5 dość ciężkich mających brać na siebie ciężar uderzenia Niemieckich ciężkich jednostek SS, oraz 3 dość lekkie, którymi może uda mi się zrobić rajd w głąb Rzeszy. Piechoty zmotoryzowanej, około 7-9 korpusów. 2 Korpusy BurgerMarines. Do tego sporo korpusów zwykłej piechoty do zapchania frontu. Po 6 czerwca zakończy się produkcja 2 korpusów Zmechanizowanych oraz 3 korpusów piechoty i jednego korpusu górskiego. Siła 1000 IC na produkcję :D Tyle wydałem na te rafinerie, a miesiąc po inwazji kuleję z paliwem.
    [​IMG]

    Kolejne wyspy na Pacyfiku zdobywamy bez większego oporu. W większości stacjonują tam pojedyńcze garnizony z mizernym wsparciem lotniczym. Problemy sprawia Nowa Gwinea, która formalnie należy do Australii. Sprawia to spore problemy z zaopatrzeniem, czasem uwielbiam mechanikę tej gry. Mam ochotę ominąć te australijskie wyspy i skoczyć na Filipiny.

    [​IMG]

    Dywanowe naloty trwające od kilku miesięcy w końcu przynoszą żądany skutek. Wehrmacht jest zmuszony ustąpić pole Armii Czerwonej. Mamy nie potwierdzone informacje od szpiegów. Podobno liczba żołnierzy Oberkommand des Heeres wynosi ponad 5 milionów. Wraz z posiłkami Włoskimi stanowi to poteżną przewagę liczebną nad zebraną armią Muryki.

    [​IMG]
    Jedna z ostatnich wielkich flotylli transportowych zbiera się na rejs do Wielkiej Brytanii. Spójrzcie tylko na ilość tego wojska! ( Prawie 5k wagi jednostek, gdzie średnia dywizja piechoty to 50. Pancerna 200 - 350, zależnie od posiadanego sprzętu )
    [​IMG]

    Pod koniec Maja flota Atlantyku, choć niewielka. Była bardzo potężna. Wyposażona w najnowsze okręty i myśliwce ma za zadanie zmieść wszystkie statki wroga które będą próbowały przeszkodzić w inwazji. US AirForce będzie nękać Luftwaffe tak by bali się oni nawet pomyśleć o wyprowadzeniu samolotów z hangarów.
    [​IMG]

    Przeprowadzamy szaleńczy atak makietami na południu Francji. Szczerze wątpię czy przyniósł on jakikolwiek skutek. Mozolnie budowane makiety zostały zniszczone momentalnie przez stacjonujący tam garnizon.
    [​IMG]

    Tutaj trochę nudnych statystyk, czyli jak prezentują się najnowsze okręty US Navy. Odkryłem też techa do produkcji Super Lotniskowców. Mieszczą aż 3 jednostki CAGów, bierzmy 2 na wynos. Wiecej nie potrzeba. W kolejce produkcji i tak jest już około 10 zwykłych lotniskowców. Nie ma też chyba floty która byłaby w stanie nam się w tej chwili przeciwstawić :cool: Pamiętam, że zatopiłem kilka takich na Pacyfiku.
    [​IMG]

    Tak więc zaczęło się. 6 czerwca 1944 roku, jest ciepły słoneczny letni poranek na Francuskich plażach. Woda leniwie uderza o brzegi, od strony kanału La Manche wieje lekka bryza. Byłby to opis raju, gdyby nie dwa korpusy BurgerMarines które właśnie wykrwawiają się plaży próbując zdobyć okoliczne porty do których dopiero wpłynie flota z główną falą uderzeniową. Niemcy wyglądają na zaskoczonych. Ich oficerowie są jednak dobrze wyszkoleni, początkowy nieład przekształca w miarę zorganizowany opór.
    [​IMG]
    Kolejna fala uderza na Calais, które zostało odsłonięte przez 11 Pancerną jednostkę SS, której dowódca postanowił wesprzeć garnizony walczące na zachodzie. To był jego poważny błąd. Mamy pierwszy port w na starym kontynencie!
    Nasi BurgerMarines w Garnaches utknęli na plaży. Niemieckie ciężkie jednostki dokonały szybkiej relokacji po pierwszy doniesieniach o inwazji, skutecznie blokujac i wykrwawiając te jednostki.
    [​IMG]

    Tymczasem gość z bardzo daleka postanowił przypłynąć do Europy. Znajoma Brazylia postanowiła znowu przeprowadzić desant na Norwegię. Tym razem trochę bardziej udany :D
    [​IMG]

    Flota transportowa ciągle w ruchu. Kolejne korpusy lądują w porcie Calais. Zauważyłem ogromną relokację jednostek ze wschodu na zachód. Do Francji zmierza ogromna ilość jednostek. Cały czas trwają naloty dywanowe w Polsce :p
    [​IMG]
    [​IMG]

    Odcięte jednostki dalej stawiają opór Wehrmachtowi w Gamaches. Maja spore straty, jednak Niemcy ponoszą ich znacznie więcej. Wiedzą, że ich koledzy też walczą i zmierzają właśnie w ich kierunku wyrwać ich z tego piekła.
    Niemcy w każdej przegranej bitwie tracą kilka krotnie więcej żołnierzy niż Muryka.
    [​IMG]

    Po niecałych 2 tygodniach walk spodziewałem się większych sukcesów. Nie jest jednak źle. Powoli, ale zawsze do przodu. Mam nadzieję przekroczyć Maginota do czasu przyjazdu wsparcia ze wschodu. Jeśli się uda, sztab opracowuje już plany desantu na północne Niemcy.
    US Air Force posiada ogromną przewage liczebną w powietrzu. Luftwaffe chwilowo uziemione.
    [​IMG]

    Dziś dość krótko. Reszta w najbliższym czasie:rolleyes:
     
  7. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]

    Historii ciąg dalszy. Ciężkie walki w Europie. Ogromna relokacja jednostek Rzeszy. W USA pustoszeją zapasy paliwa. Nie ma niemieckiej fabryki która by nie dostała choć jedną rakietą. Kolejne wyspy na Pacyfiku przechodzą pod naszą kontrolę. Trwają przygotowania do desantu na wyspy macierzyste Nipponi

    Na począte zaorane Luftwaffe wypoczywa na lotniskach. Czekam, aż przyślą te posiłki ze wschodu. Oczywiście USAirForce też swoje dostało. Nasze fabryki strzelają samolotami. Brakuje mi pilotów do dywizjonów. Natomiast Rzesza wydaje CAŁE swoje IC na uzupełnienia i jeszcze im brakuje :D
    [​IMG]

    Pancerne jednostki przygotowują się do transportu na front. To właśnie ich działania będą przyczyną kolejnych potężnych problemów z zaopatrzeniem.
    [​IMG]

    Najnowsze myśliwce rakietowe zaczynają operację we francji. Trochę się zamotałem i wysłałem też do walki same sztaby lotnicze :mad:. Walki na wybrzeżu dalej trwają, jest coraz lepiej. Zaczynam spychać Niemca na południe

    [​IMG]

    W końcu Rzesza odpuszcza. Obie strony poniosły duże straty. Takich bitew będzie jeszcze wiele :D Martwi mnie tylko linnia Maginota i Zygfryda. Zrobił się z tego dość ładny bunkier.
    [​IMG]
    Sukces! Większość północnego wybrzeża Francji jest pod naszą kontrolą. Walki trwają na całej długości frontu. W Belgii planowane jest jak najszybsze zdobycie Brukseli. Nie mogę przebijać się poprzez Belgię i Holandię w centrum Rzeszy. Gra mnie ogranicza, ich gospodarka nie da rady zaopatrywać skutecznie ogromnej armii Muryki.
    [​IMG]
    Korpusy Pancerne wkraczają do akcji. Bruksela zdobyta. Mają za zadanie objechać Belgię i zdobyć Luxemburg przed przybyciem niemieckich jednostek ze wschodu. Z Luxemburga będę mógł wygodnie przebijać się na tereny Rzeszy. Pierwsze jednostki zbliżają się też do Paryża. Niemcy nie oddadzą miasta bez walki. Szkoda niszczyć tak ślicznych budynków :p
    [​IMG]

    Wehrmacht próbuje odbić stolicę Belgii. Podczas szturmu ponoszą oni ogromne straty. Nasze są znikome w porównaniu do nich. Szturm przez rzekę, na okopane jednostki w mieście nie jest wspaniałym pomysłem, ale będę robił dokładnie to samo z Paryżem :D

    [​IMG]

    Na zachodniej części frontu mam skromne siły. Będę zmuszony wzmocnić też środek. Niemcy doślą trochę posiłków i moje jednostki w tej okolicy zaczęły się wykrwawiać i zostały zmuszone do wycofania.
    [​IMG]

    Na wschodzie sytuację w dalszym ciągu można określić słowami "Chujowo, ale stabilnie". Wielki czerwony brat trzyma się mocno. Naloty logistyczne skutecznie hamują Rzeszę. W zasobach można zauważyć pustoszejące składy paliwa. Rozpocząłem już produkcję kolejnych rafinerii, jednak budują się one dość długo. Mam nadzieję, że ten problem mnie nie powstrzyma w szybkim zdobyciu Berlina,
    [​IMG]

    Na Pacyfiku dzieje się lepiej niż dobrze, flota wypływa by odbić z rąk kitajskich wyspę Guam.
    [​IMG]

    Trwają walki o Paryż. Zbliżam się powoli do linii Zygfryda. W środkowej francji Rzesza zgromadziłą dość spore siły. Mam zamiar je okrążyć opierając się o granicę Francji Vichy. Z Vichy też jakieś dziwne problemy, nie chce przejść na stronę aliantów, jak to miała w zwyczaju.
    Trwa wyzwalanie terenów Holandii. Zatrzymam się dopiero przy granicy Niemieckiej
    [​IMG]

    Guam bardzo słabo broniony. Zdobyty dość szybko. W okolicy nie zaobserwowany żadnych wrogich jednostek. Event dotyczący łamania Enigmy. Kosztowało mnie to 5% leadershipu. Budowa kolejnego budynku specjalnego. Czyli +5% dissent, -25k suppli i -10k Burgerodollarów,
    [​IMG]

    Na zachodzie robi się groźnie. Dosyłam rezerwy z Wysp Brytyjskich. Jeszcze ci cholerni Niemcy by zniszczyli ten korpus zmotoryzowany. Jak widać mają trochę przewagę liczbną w tej okolicy.
    [​IMG]

    Ponad 300 IC przeznaczane tylko na produkcję burgerów dla armii. Trzeba zapchać linnie zaopatrzeniowe. Pomimo tak ogromnej nadprodukcji dopiero po jakimś czasie stan zapasów zaczął się poprawiać. Paliwo dalej na minusie. Na Coka Coli czołgi niestety jeszcze nie pojadą. Jednak najlepsi inżynierowie już pracują nad produkcją specjalnego silnika.
    [​IMG]

    Włosi próbowali desantu na tyły mojej BurgerArmii. Nie wiem czego się spodziewał Włoski admirał, ale chyba się przeliczył. Zostali zniszczeni nim jakakolwiek jednostka pojawiła się na lądzie.
    [​IMG]

    Na koniec ciąg dalszy bitwy o Paryż. Tak przeklęta 11 Dywizja Pancerna SS mnie prześladuje. Pojawia się zawsze w najważniejszych punktach oporu. :mad:
    [​IMG]
     
  8. pawskor

    pawskor Ten, o Którym mówią Księgi

    No w końcu :D już się bałem, że zrezygnowałeś.
     
  9. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    Powstrzymywało mnie pisanie pracy licencjackiej. Po skończeniu mogłem wrócić znowu do pisania i grania :p
     
  10. lysy

    lysy Panzer Legion

    Gdyby nie pisał dalej, wykopałbym go z Projektu Legion ;)
     
  11. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    taa akurat :p


    [​IMG]
    Ciąg dalszy niszczenia niemieckich dywizji we francji. Powoli do przodu, manpower topnieje bardzo szybko. Odrobinę za szybko. Obie strony ponoszą ogromne straty w walkach. Spora ilość dywizji Wehrmachtu została skasowana, liczyłem jednak na więcej. Zostałem też zablokowany na linii Maginota. Pora więc wykorzystać spadochroniarzy.

    Walki w Belgii i Holandii nie były lekkie. Pełno jednostek SS które stawiały skuteczny opór przez bardzo długi czas. Operowały tam najlepsze jednostki Muryki ;) Poważne problemy z przebiciem się na prowincji na południe od Brukseli. Walki tam będą trwać jeszcze długi czas. Nieustannie trwają też naloty rakietami V2.
    [​IMG]

    Niemieckie szczekaczki doprowadzają naszych żołnierzy do szału. Ciągle powtarzający się event. Bardzo irytujący :p
    [​IMG]

    Szturm na Saipan również bezproblemowy. Floty Japońskiej nigdzie nie widać. I nic dziwnego. Nie ma już żadnej floty :D
    [​IMG]

    Siły Muryki nacierają na południe w każdym możliwym miejscu. Burgery płyną kontenerowcami. Coraz więcej dywizji przybywa ze wschodu. Czuję na froncie coraz większy opór. Z każdą kolejną bitwą ponoszę coraz większe straty.

    [​IMG]
    Pojawił się bardzo przyjemny event, wszyscy się radują. Za wszelką cenę chcę dotrzeć do Maginota przed dotarciem posiłków ze wschodu. Jednak dywizje SS skutecznie mnie spowalniają :(
    [​IMG]
    Prezentacja typowej pancernej dywizji zasilanej burgerami. W modzie dodano taki parametr jak penetracja. Jeśli wroga jednostka ma więcej pancerza niż my penetracji, będą ogromne problemy z jej pokonaniem. Dlatego też Niemieckie Dywizje Pancerne SS są tak skuteczne. Ponieważ są bardzo pancerne :D
    [​IMG]

    Powoli, ale do przodu. Mozolne przebijanie się na południe. Na wschodzie trochę problemów, jednak wsparcie już tam płynie. Paryż wyzwolony! Gdzieś niestety uciekł mi raport bitewny.
    [​IMG]

    Na Pacyfiku rozpoczyna się desant na mocno bronioną Marcus Island. BurgerMarines czekają ciężkie walki. To jeden z ostatnich przystanków przed skokiem na wyspy macierzyste.

    [​IMG]

    Nie wiem jak ten raport znalazł się tutaj, no ale jest. Jak widać nie było lekko. Za zdobycie Paryża poświęciłem 20 tysięcy dzielnych wojaków.

    [​IMG]

    Zapasy paliwa maleją. Tracę kilka setek manpowera w miesiąc. Przy takich bitwach to nie dziwne. Trzeba trochę zwolnić i ograniczyć straty w typ tempie stracę wszystkich rekrutów nim doczłapię się do Berlina :p Trwa odbijanie Amsterdamu. W Belgii na granicy z Rzeszą utrzymuję pozycję. Odpieram kolejne ataki Wehrmachtu, jednostki z frontu ciągle wymieniane są z rezerwami. Rezerwy paliwa na wyczerpaniu.
    [​IMG]

    Pisałem wcześniej o tym pancerzu i penetracji. Tak więc proszę. Pancerna SS w akcji. Czyli jak zmasakrować cały korpus jedną dywizją.
    [​IMG]

    Liczba oficerów w armii maleje. Nie pomogło nawet przestawienie 80% leadershipu na produkcję oficerów. Udało mi się ten proces tylko powstrzymać. Jeśli jednak straty będą większe ich liczba dalej będzie spadać.
    [​IMG]

    Z ciężkimi stratami, jednak Amsterdam zostaje w końcu odbity z diabelskich rąk Niemieckich.
    [​IMG]

    Na zachodniej części frontu Niemcy rozpaczliwie walczą o przetrwanie, a Murykańskie jednostki ścigają się kto szybciej zajmie Bordeaux :eek: Wał Atlantycki jest bardzo mocny, i nawet pojedyńcze dywizje stawiają spory opór. Czy ktoś zamawiał kilka ton wolności? Najnowsze ciężkie dywizje zmechanizowane trenują na zachodzie :cool:
    [​IMG]

    Czy coś zostanie z Niemieckich fabryk? Nie wiem :D
    [​IMG]
    Kolejne bitwy w plecy. Jednostki SS nie odpuszczają. Porównajcie manpower z początku odcinka do tego :p
    [​IMG]

    Pytanie do was co zrobić z Vichy? Wypowiedzieć im wojnę? Czy może czekać na automatyczny rozwój sytuacji?
    Jakby ktoś chciał mogę udostępnić save wraz wersją moda na której gram. Pw.
     
    Ostatnia edycja: 26 Maj 2016
  12. pawskor

    pawskor Ten, o Którym mówią Księgi

    A jak Afryka? Nie jestem ekspertem w temacie, ale chyba lądowanie w Algierii sprawiło, że Darlan przeszedł na stronę aliantów? Może jak wylądujesz w Afryce, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś, i o ile masz czym, to się ztriggeruje :D
     
  13. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    Afryki nie ruszałem, jeszcze. Po zajęciu Rzymu też nic się nie zmieniło. Jak już skończę Rzeszę to po prostu wypowiem im wojnę. :D Zdrajcy wolności!

    [​IMG]

    Dzieje się dużo. To była sroga zima, jak każda tej wojny. Wehrmacht stawiał potężny opór na froncie zachodnim, milionowe straty po obu stronach. Jak to wyglądało dalej, zapraszam poniżej ;)

    Bombowce strategiczne mają za zadanie trochę podziurawić Niemieckie autostrady. Może brak zaopatrzenia ostudzi zapał Wehramchtu.

    [​IMG]

    Tak prezentuje się front po kilku miesiącach walk. W Belgi i Holandii natarcie nie napotyka większego oporu. Na południu co innego. Ciągłe bitwy o każdą prowincje, jednostki po obu stronach sie wykrwawiają. Jednak to Murica ma dość IC by uzupełniać straty w ludziach i sprzęcie:D
    [​IMG]

    Jak kończą się próby odbicia jakieś prowincji z Maginota? Właśnie tak. Czyli nie polecam tego robić jeśli stoi tam więcej jak jedna dywizja :D
    [​IMG]

    Rakiety dalej latają nad Rzeszą. Tym razem na cel poszły drogi. Niemieckie jednostki na froncie wyglądają coraz gorzej. Coraz więcej jednostek się wycofuje ponosząc ponad 90% strat. MURICA POWER :cool:
    [​IMG]

    Na wschodzie Rosjanie powoli zbliżają się do Moskwy. Być może czerwone miasto wróci do macierzy już niedługo :p
    [​IMG]

    Jedna z większych bitew tej wojny. Prawie pół miliona żołnierzy starło się w zabójczym boju. Ogromne straty po obu stronach. Czasem wydaje się że wojska Rzeszy są nie do zatrzymania.
    [​IMG]

    Na wschodzie wybuchło powstanie Warszawskie i kilka innych buntów w Polsce i Rosji. Zbliża się zima, przeprowadzanie ataku jest coraz cięższe. Manpower topnieje bardzo szybko, na okres zimowy US Army przechodzi do defensywy.

    [​IMG]

    Stan frontu na dzień 21 Września 1944. Mam zamiar przed zimą dojść do Maginota, i się tam utrzymać. Zdobyłem kilka rdzennych prowincji w północnych Niemczech. W okolicy wiosny planuję desant w okolicy Wilhelmshaven. Do tego celu posłuży korpus marines który brał udział w desancie 6 Czerwca. Nie mają chłopaki lekko :D
    [​IMG]

    Rozpoczynam produkcję pierwszych odrzutowych myśliwców :cool: Niestety nie zdążę ich wyprodukować do czasu upadku Berlina :( W dalszym ciągu problemy z paliwem, można już odczuć na froncie skutki braku zapasów.
    [​IMG]

    We wschodniej Francji ciężkie walki. Jak widać po cyferkach walka była wyrównana. Nawet nie liczyłem ilu żołnierzy straciłem w tym rejonie. To tutaj wykrwawił się cały wehrmacht, nie było już jednostki która ma więcej jak 50% stanu osobowego. Jednak Na zimę Rzesza dostała bardzo "fajny" bonus. Fajny dla nich. Czyli event "Gotterdamerung Reinforcments-west" +2000% do IC. Tak to nie pomyłka. Dwa tysiące procent bonusu do IC dla Rzeszy. Na szczęście to tylko chwilowe. Trwało to może 2 miesiace.
    [​IMG]

    Pierwszy desant w Emden okazał się porażką. Marines pomimo wsparcia jednostek spadochronowych byli zmuszeni wycofać się razem z nimi na okręty. Już poniżej 2k manpowera. W DDay posiadałem grubo ponad 3k :cool:
    [​IMG]

    Wysłałem Pattona do Holandii. Jednostki tam potrzebują solidnego wsparcia :D
    Ilość LS które wydaję na szkolenie oficerów. I tak nie jestem w stanie zwiększyć ich ilości.

    [​IMG]

    Nie byłem w stanie przedzierać się dalej przez zaciekłą obronę Niemców. Linia obrony na rzece, tak spędzę całą zimę, rotując tylko jednostkami które będą ponosiły straty podczas samobójczych ataków Wehrmachtu. Taa, korzystają z tych 2000% :D

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Na wschodzie udało się wyzwolić Moskwę. Rosjanie powoli, ale ciągną na zachód. Mają też spore problemy z zaopatrzeniem. Natomiast w USA skonczyła się budowa pierwszej fali rafinerii. Zapasy paliwa zaczynają rosnąc. Teraz znowu zaczyna kończyć się ropa. Trzeba zwiększyć wydobycie!
    [​IMG]
    [​IMG]

    Event za sześć dużych wygranych bitew. Bardzo fajna rzecz :)
    [​IMG]

    Nowy rok i kolejne 100 bazowe IC. Miło, tylko znowu pojawiają sie problemy z wyrobieniem z surowcami.

    [​IMG]

    Kolejny desant na północy, tym razem udany. To jest początek, końca Rzeszy

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Pora zając się też makaroniarzami :D Czyli szykuję desant na Rzym.
    [​IMG]

    Lecimy dalej w głąb Rzeszy. Już praktycznie bez oporu. Czołgi jadą na pełnej prędkości ;)
    [​IMG]

    Na koniec szturm na słabo broniony Rzym. Miasto będzie nasze!!
    [​IMG]
    Na dziś tyle. W następnym będzie się działo. Nie jestem w stanie zrobić desantu na wyspy Japońskie. Naprawdę ogromna ilość jednostek pilnuje ich macierzy. Mam więc ten sam problem co amerykanie mieli w 45. Krwawy desant gdzie tracę setki tysięcy żołnierzy, lub zrzucenie kilku bombek. Jestem zmuszony więc czekać na produkcję atomówek :cool: Ogólnie wynik wojny mnie trochę wkurzył, ale potem później.

    edit, dorzucam dalej. Myślałem, że już sie nie mieści.
     
    Ostatnia edycja: 28 Maj 2016
  14. pawskor

    pawskor Ten, o Którym mówią Księgi

    Zbiłeś szarą masę, zbijesz i czerwoną :D
     
  15. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]

    Każdy gra teraz w HoI4, ale o poprzedniczce nie wypada zapomnieć :D

    Koniec Trzeciej Rzeszy jest bliski. Wojska Muryki napierają z zachodu. Nie patrząc na straty jadą przed siebie po nazistowskich trupach. Trzeba zgnieść faszystów i wymazać ich z pamięci świata. Na Pacyfiku bez przerwy trwa walka o wyspy. Padają ostatnie Japońskie przyczółki przed wyspami macierzystymi. Let’s go!


    Niemieckie wojsko ucieka na wschód. Możliwe, że chcą za Odrą stworzyć nowy przyczółek obronny który miałby powstrzymać potężne USA. Czyżby zapomnieli o 10 milionowej Red Army która naciera wściekle ze wschodu?

    [​IMG]


    Rzym zdobyty. Jednak sytuacja na Włoskim bucie nie jest najciekawsza. Wysłałem tam skromne siły. 2 Korpusy zmotoryzowane i niepełny korpus Burgermarines. Większość morskich niestety została zniszczona przez Włoskie wojsko. Nie spodziewałem się z ich strony takiego oporu ;)

    [​IMG]


    Pancerniacy coraz bliżej siedziby zła. Wehrmacht wygląda żałośnie. Wszystkie jednostki są rozbite. Już nawet nie ma dzieci by uzupełniać straty. Nie są w stanie stawić żadnego oporu. Gdzie jest Fuhrer?

    [​IMG]


    Bo to zła kobieta była. Czyli wredna nazistka obniża morale naszych wojaków. Trzeba ją jak najszybciej uciszyć!

    [​IMG]



    Japończycy przeprowadzają kolejne samobójcze ataki. Na nieszczęście dla nich nie uda im się odbić żadnej wyspy. Tracą dziesiątki dywizji i dużą liczbę okrętów.

    [​IMG]

    Pierwsze na miejsce docierają dwie dywizje pancerne. Rozpoczyna się bitwa o Berlin. Obroną miasta dowodzi feldmarszałek Wilhelm Keitel. Tak naprawdę to nie on już czym dowodzić :D

    [​IMG]


    Na wschodzie potężna akcja partyzantów. Wehrmacht znajdujący się na terenie ZSRR zostaje całkowicie odcięty od zaopatrzenia!

    [​IMG]


    Berlin padł bo kilku dniach walk. Został okrążony, niemieckie wojsko skapitulowało wobec kilkukrotnej przewagi liczebnej Muryki. Jednak fanatycy się nie poddają. Dalej wierzą w swojego zbrodniarza Fuhrera i będą go bronić do ostatniego żołnierza. OK!

    W ruinach Berlina znaleźliśmy nazistę odpowiedzialnego za szczekaczki. Czeka go odpowiednia kara ;)

    [​IMG]


    Dogorywająca Rzesza dostaje kolejny bonus... Dało się to odczuć. Musiałem wzmocnić natarcie na całej linii.

    [​IMG]

    W końcu Rzesza się poddaje i oficjalnie przestaje istnieć. Niestety przechodzi pod okupację Wielkiej Brytanii która jest wodzem Aliantów ( ta mechanika gry...) Kontynuuję więc natarcie na Włoskim bucie by ostatecznie wygnać wszystkich faszystów z Europy którzy zagrażają naszemu eksportowi burgerów.

    [​IMG]

    Akcja ujeżdżania Włoszki zbliża się do końca. Wojska faszystów zostały podzielone!

    [​IMG]


    Nie ma szans na desant w Japonii. Ich armia znajdująca się na wyspie kilkukrotnie przewyższa liczebnością moich Burgermarines z całego Pacyfiku. Czekam więc na atomówkę ;)

    [​IMG]

    Wiedźma pojmana! Odzyskujemy orga dla jednostek. W tym czasie Rosjanie wyżynają Finów. Można powiedzieć, że zarzucą ich czapkami. Tylko, że ruscy żołnierze nie mają czapek, ani karabinów.

    [​IMG]

    Powstały Federalne Niemcy i Polska. Dostałem też prowincję we Wronkach. Rozbudowuję ją i w przyszłości oddam Polakom. Trwają intensywne prace nad budową bomby!

    [​IMG]

    Tutaj gra trochę poszalała. Nie dostałem całej Italii, została część królestwa na północy. Brytole anektowali większość krajów Bałkańskich, dostałem Pragę. Maginot również w rękach Brytyjskich. Grecja jest puppetem Brytanii, pomimo tego jest w Osi :D Mamy truce więc nie mogę nic zrobić. Oczywiście Francja wyzwolona. Fichy podbita z wargolem zwracającym cory Francuzom.

    Nazi Łotwa wbija się w Polskę. Wysyłam oczywiście wsparcie. Francja, Polska i FRG dostają po każdy równo 400 IC z lend-lease. Nie mam już co z tym IC robić. Naprawdę. Turcja się wybroniła, i dostała do tego tereny Syrii. Norwegia, Dania i Holandia także wyzwolone. Polacy zaczynają produkcję samolotów odrzutowych na licencji Murykańskiej ;D

    Jest event o konferencji pokojowej. Tylko nie wiem kiedy on się aktywuje. Możliwe, że wówczas Brytole wyzwolą te państwa na południu Europy.

    [​IMG]


    Trwa wyzwalanie wysp Filipińskich. Na ten moment bez większych trudności. Jest tu kilka garnizonów z maksymalna ilością 30 dywizji.

    [​IMG]

    [​IMG]


    Tak jak się dało przewidzieć. Finowie dostają solidny łomot. Nic nie powstrzyma wściekłego, pijanego Rosjanina. :p Łotwa i Estonia kapitulują zostając puppetami Brytanii ( a nie moimi... k!$#@ )

    [​IMG]


    Odcinek niech zakończy się z hukiem, bomby atomowej. Taak. Skończyłem pierwszą, która od razu poleciała na stolice nikczemnej Nipponii!

    [​IMG]

    Koniec jest bliski ;)
     
    Maciej-Kamil lubi to.
  16. lysy

    lysy Panzer Legion

    Jak widzę non stop coś u ciebie dzieje się czyli gra się dalej fajnie, pomimo 46 roku na liczniku:)
    A ty nie miałeś uczyć się do obrony? ;)
     
  17. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    Jeszcze nie dostałem opracowanych pytań, więc czekam :D
     
  18. Maciej-Kamil

    Maciej-Kamil Ten, o Którym mówią Księgi

    Ile bomb atomowych musisz zrzucić, aby Japończycy skapitulowali?
     
  19. Kolczak

    Kolczak Ten, o Którym mówią Księgi

    Co to za mod z tyloma budynkami?
     
  20. lysy

    lysy Panzer Legion

    Najnowsze BICE
     
  21. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    Jeśli chcesz mam wgraną na google dysk wersję na której gram - BICE v8.5. Mogę udostępnić. PW.
    Prawdopodobnie wyszły jakieś drobne patche do tej wersji, ale ich nie pobierałem.

    Nie wiem, ta jedna wiele nie dała jeśli chodzi o kapitulacje. Jednak wyczyszczenie im zapasów i zniszczenie stolicy na pewno pomoże. Kitajska armia jest ogromna. Po kilku nalotach bombowych będę musiał pewnie. Zrobić jakiś desant.
     
  22. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]



    Japońska armia na wyspach Filipińskich została ostatecznie całkowicie zniszczona. Stracili tam oni kilka korpusów piechoty oraz swoich elitarnych marines. Jednak w morzu Japońskiej armii to była tylko kropla.

    Burgermarines wyzwalają kolejne wyspy w okolicach Papuy Nowej Gwinei. Opuszczone garnizony w większości poddają się bez oporu. Zdarza się, że Japoński duch walki jest silny i część wojsk decyduje się na walkę do samego końca.

    Na dawnej granicy Birmy i Syjamu ciągłe przepychanki. Nikt nie może zdobyć przewagi, nikt nie może wygrać. Walki trwają na terenie szerokości 3 prowincji z minimalnym zaopatrzeniem u obu stron.

    Od pierwszego wybuchy bomby atomowej minęło już sporo czasu. Społeczeństwo Japonii otrząsnęło się już i gotowe jest do dalszej walki za Cesarza. Niestety. Dla nich. Murykańscy naukowcy nabierają coraz większej wprawy w produkcji nowych bomb. Teraz na produkcję jednej potrzebujemy około 5 miesięcy. Japońskie dzieci dostają prezent na dzień dziecka.

    [​IMG]


    I niestety prezentu nie dostały. Nalot został odparty. Japońskie myśliwce i potężna nowoczesna obrona przeciwlotniczy praktycznie zniszczyły dywizjon wysłany do nalotu.

    Próbę nalotu ponawiają najnowocześniejsze bombowce odrzutowe! Niestety i one zostały odparte. Te przeklęte kitajce chowają jakąś cudowną broń! Z białego domu nadeszła krótka depesza.

    - Użyjcie rakiet chłopcy… -

    Tak więc dostosowano najnowszy model rakiety strategicznej do przenoszenia ogromnego ładunku nuklearnego. Tym razem się udało. Grzyb nad Tokyo wyrósł po raz drugi.
    [​IMG]


    Dzień po wybuchu rozpoczęto operację „Naleśnik”. Jej celem było opanowanie jednej z macierzystych wysp Japońskich, Kiusiu. Do walki wysłano 2 Korpusy BurgerMarines, mają oni do dyspozycji wsparcie lotnicze oraz ogień kilku pancerników. Przypomnieć należy, że flota Japońska nie istnieje, więc na morzu US Navy może już robić wszystko na co ma tylko ochotę.

    Na miejscu desantu stacjonowały duże garnizony które nie były w ogóle zaskoczone pojawieniem się naszej armii.

    [​IMG]

    Japończycy dosyłali kolejne jednostki do walki. Nasi żołnierze utknęli na plażach. Samoloty zwiadowcze donoszą o dużej ilości dywizji kierujących się na Kiusiu z centrum wrogiego kraju. Sztab poważnie zastanawia się nad dalszym prowadzeniem tej operacji.

    Po tygodniu na plaży sytuacja nie była najlepsza. Wypadałoby powiedzieć, że była nawet zła. Na wyspę dotarły posiłki z różnych części imperium. Burgermarines zaczynają ponosić coraz większe straty, nie mogą posunąć się nawet kroku naprzód. Od pierwszego dnia desantu tylko oddają teren. Sztab podjął decyzję o jak najszybszej ewakuacji. Na plażach w okolicy Nagasaki zostało około 50 tysięcy ciał naszych żołnierzy, gdzie według przybliżonych szacunków armia imperium straciła „tylko” 30 tysięcy. Na plaży w Sasebo poległo 25 tysięcy dzielnych Burgermarines, przy podobnych stratach u przeciwnika.
    [​IMG]


    Z racji tego, że większość Japońskiej armii znajdowała się na Kiusiu, sztabowcy wpadli na kolejny świetny pomysł.

    Operacja „Naleśnik z syropem klonowym i wisienką” czyli opanowanie najmniejszej z wysp „Sikoku”.

    Świeże dywizje Burgermarines zostały natychmiastowo wysłane do walki. Sztab Imperium gdy zorientował się co się dzieje było już za późno. Całkowita blokada morska wyspy uniemożliwiła przesłanie tam jakiegokolwiek wsparcia. Burgermarines bez większych problemów zdołali całkowicie opanować wyspę. Rozpoczęła się intensywna rozbudowa infrastruktury. Powstają lotniska, porty, radary oraz w każdym możliwych miejscu budowane są stanowiska ciężkich dział przeciwlotniczych.

    Powstaje Murykańska twierdza na Japońskiej ziemi.

    [​IMG]

    US Navy jest intensywnie bombardowana przez Japońskie lotnictwo, które nie straciło nic na swojej sile. Wojska Imperium starają się odzyskać wyspę atakując w miejscu przeprawy w prowincji Takamatsu. Muryka nie dysponuje wieloma dywizjami które mogły by zamieniać te biorące udział w walce. W rezerwie zawsze pozostają 2 dywizje. Natomiast 2 najbardziej uszkodzone ( zazwyczaj poniżej 30% stanu osobowego ) są wycofane do uzupełnień.

    Flota niestety nie może wypłynąć. Samoloty pokładowe nie są w stanie pokonać najnowocześniejszych myśliwców wroga. Chłopcy na plaży Takamatsu muszą wytrzymać na przylot myśliwców z Europy. Niestety ZSRR nie pozwoliło na międzytankowania na swoim terenie. Samoloty więc lecą okrężną drogą przez pomniejsze lotniska na bliskim wschodzie i Indiach.

    [​IMG]


    Odrywając się na chwilę od walk ma wyspach. W portach na zachodnim wybrzeżu została zwodowana najnowsza flotylla Super Ciężkich Pancerników. Pojawia się tylko pytanie, po nam ona? Czy jest ktoś w stanie sprostać naszej poprzedniej flotylli?

    [​IMG]

    Japońskie wojska powoli się wykrwawiają. Komputer też bez przerwy prowadzi rotację jednostek, przy przeprawie ponosi on jednak zbyt duże straty. Bitwa trwa nieprzerwanie od wielu tygodni. Na wyspie powstały już pierwsze porty i radary. Teraz działania japońskich samolotów będą trochę bardziej utrudnione. Ostatecznie Japończycy zaprzestali próby przeprawy na wyspę. Stracili w tej bezsensownej walce prawie 140 000 tysięcy żołnierzy. Podczas gdy straty Burgermarines wyniosły „ledwo” 30 tysięcy.

    [​IMG]

    Pacific High Command wykorzystało tą sytuację. Japońskie wojska wycofały się z plaży. Więc Burgermarines spragnieni walki sami przeprawili się na drugi brzeg. Na największą Japońską wyspę. I tak oto wylądowali oni w Wakayama. Wściekłe wojsko Imperium od razu ruszyło do kontrataku.

    Można powiedzieć, że zmiażdżyli oni desant. Który w panice powrócił do bezpiecznych fortyfikacji na Takamatsu. W kronikach zapisało się to inaczej, jako śmiała wycieczka po Japońskiej ziemi. Nowy rok wojska Muryki spędziło spokojnie na swojej nowej wyspie.

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Ostatnia edycja: 5 Sierpień 2016
    Elas lubi to.
  23. Elas

    Elas Genialdo

    Brakuje co najmniej dwóch obrazków
     
  24. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    Powinno być ich 10, i tyle też mi się ładuje.

    Dalej coś się nie wczytuje?
     
  25. moskal

    moskal Опричник

    Po prostu słabo i powoli się ładują.

    Z ciekawości - przy strukturze armii a'la HoI4 jak wyglądaliby burgermarines? ;)
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie