HoI3 - Szybkie pytania

Temat na forum 'HoI III - Pomocy!' rozpoczęty przez Drakensang, 6 Marzec 2015.

  1. Montenius

    Montenius Ten, o Którym mówią Księgi

    Wrociłem sobie do HoI3, z DLC ale bez modów. USA od 1936, poziom normalny. zaopatrzenie normalne. Konwoje zostawiłem pod kontrolą AI. HoI
    Techno
    w 1943 włochy marionetką. Na tym froncie nie było problemów z zaoptarzeniem ale bałkanach front utknął z powodu zaopatrzenia.
    Bułgaria Marionetką USA . Grecja wyzwolona.
    Różne skrawki Jugosławii pod kontrolą Wielkiej Brytaniii, Rządu na uchodźstwie Jugosławi, USa i Grecji. Albania włoska (jako marionetka USA) . Technologie związane z zaopatrzenien ba bieżąco. Duży zapas konwojów.
    Tylko z powodu braku zaopatrzenia straciłem Belgrad i cofam się dalej.
    co mam zrobić aby było zaopatrzenie ?
    Czy to to z powodu tego miszmaszu na bałkanach czy jakiegoś innego ? Przecież infrastruktura na Bałkanach nie jest najgorsza, lepsza niż na Syberii napewno.

    edit: a Brytyjczykom herbatkę przywożą na czas. sprawdziłem.
     
    Ostatnia edycja: 29 Październik 2016
  2. lysy

    lysy Panzer Legion

    Zobacz jak duże są porty przez które idzie twoje zaopatrzenie. Wiadomo im większy tym lepiej. Możesz ratować sytuację zmianą polityków w rządzie, dowódcami na wszystkich szczeblach lub samolotami transportowymi. Istnieje coś takiego jak "napelnienie sieci" tzn, że nie ważne ile zaopatrzenia produkujesz wsiąka w sieć zaopatrzeniową. Po pewnym czasie to znika gdy ilość w systemie zgadza się. Zaopserwowac to można ustawiając kursor na zaopatrzeniu u góry ekranu. Na koniec sprawdź czy w twoim magazynie głównym jest zapas np. 20k oraz czy konwoje pływają do wszystkich portów.
     
  3. Montenius

    Montenius Ten, o Którym mówią Księgi

    Niby jest konwój zielony na mapie z bostonu do Varny (Bułgaria marionetka USA)ale niczego nie przewozi. Na liście konwojów nie ma takiego konwoju i nie da się ręcznie nawet utworzyc do Varna ani chyba do żadnego innego portu na bałkanach kontrorowanego przez aliantów. (na bałkanach USA nie kontroluje żadnego portu). WIęc rozwiązania zmniejszające zużycie zaopatrzenia nic nie dadzą bo w ogóle nie dochodzi.
    Może w Savie dać sobie kontrolę nad Dubrownik który jest teraz pod kontrolą wielkiej Brytanii i tam potem stworzyć duży konwój (o ile AI automatycznie nie utworzy)?

    zaopatrzenia zaczęło chyba brakować gdy walki przeniosły się do Jugosławii. Póki były w Grecji/ Bułgarii było ok.
     
    Ostatnia edycja: 30 Październik 2016
  4. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    Skoro nie ma tam Twojego portu, to wojska używają tylko zaopatrzenia sojuszników, i już oni mogą nie wyrabiać z supplem. Jedynym wyjściem tutaj jest chyba potężny zrzut zaopatrzenia transportowcami. Ewentualnie jako USA możesz spróbować dać LendLease do krajów które mają tam porty. To jednak prawdopodobnie nie zadziała. :p
     
  5. Montenius

    Montenius Ten, o Którym mówią Księgi

    W takim razie kodem changeowner weznę Dubrownik i kilka prowincji od Jugosławii aby połączyć prowincje kontrolowane z portem. Powinno pomóc. Najwyżej potem partyzanci Jugosławii zrobią powstanie aby wyrwać się z ręki imperialistycznego wujka sama.


    W ogóle sprawa z zaopatrzeniem dziwna jest rozwiązana w tej grze, ale toż inny temat. Powinno się dać wysyłać konwoje gdzie się chce np sojusznikowi.
    w HOI 1 chyba tak było
     
    Ostatnia edycja: 30 Październik 2016
  6. lysy

    lysy Panzer Legion

    Skoro nie masz portu swojego w Jugosławii a dookoła twoje marionetki, wyzwolone kraje lub ziemie UK to najzwyczajnie w świecie jedziesz na zaopatrzeniu tym które robią prowincje (local supply) albo twoje marionetki. W każdym razie daleko na tym nie zajedziesz. Aby uniknąć edycji sejwa o której wspomniałeś są następujące rozwiązania. Po pierwsze zaopatrzenie z powietrza ale to ma wady bo wielu dywizji tym nie wykarmisz. Można zbudować sobie świeże porty jeśli zależy ci na "kasowaniu" wrogiego terenu na swoje konto. Jeśli nie interesuje cię czyj jest teren po podbiciu to cofasz się na brytyjski teren i zaczynasz ofensywę gdy Oś odbije twoje prowincje.

    Tak na marginesie dodam, że pomimo wielu kampanii mp w Projekcie Legion ten aspekt gry dalej mnie zaskakuje. Aczkolwiek jest o niebo lepiej od tego co serwuje czwórka;)
     
  7. Montenius

    Montenius Ten, o Którym mówią Księgi

    Dzięki , tak mniejwięcej zrobiłem
    Wycofałem wojska do Bułgarii / Grecji tylko tam się broniąc. Część wojsk z frontu włoskiego zamiast wbijać się w głąb rzeszy musiała wyzwalać Jugosławie aby połączyć fronty, bo akurat Anglicy jakoś się trzymali w prowincjach które mnie interesowały (z portami).
    Opóźniło to jednak konie wojny w Europie. Na szczęście Niemcy trzymali się w zajętej Moskie i Stalingradzie więc komuniści nic nie zyskali ponad granice z sprzed 1940
     
  8. Harertz

    Harertz Aktywny User

    Czy jest jakiś mod graficzny który zmienia wygląd prowincji itd.? Potrzebuję takiego by mieć więcej fps...
     
  9. lysy

    lysy Panzer Legion

    Mody graficzne są ale raczej nie dadzą one więcej fps:mad:
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie