HoI4 błąd przy wczytywaniu scenariusza

Temat na forum 'HoI IV - Pomocy!' rozpoczęty przez Zak, 1 Październik 2017.

  1. Zak

    Zak Aktywny User

    Witam forumowiczów czy wie ktoś może jak rozwiązać problem z wczytywaniem rozgrywki? (podkreślam, że nie chodzi o odczyt a nowy scenariusz) W momencie wczytywania "zmienianie historii" można powiedzieć wiesza się, tzn. czekam 30min. i... nic, dalej ten sam pulpit wczytywania. HoI 4 zainstalowałem dopiero wczoraj wraz ze wszystkimi aktualizacjami. Ponadto najmocniej przepraszam jeśli jest to zły wątek.
    Pozdrawiam
     
  2. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Sprawdź spójność plików na Steam, ustaw wersję gry na angielską (na wszelki wypadek), jeśli to dalej nie pomaga, to usuń katalog gry z moich dokumentów, niech gra wygeneruje go sobie na nowo.
     
  3. Zak

    Zak Aktywny User

    Dziękuję za pomoc! Sprawdziłem spójność plików gry - wszystko się zgadza, co do języka na steam nie mam możliwości wyboru, więc zmieniłem na angielski w menu HoI 4. Niestety to nie pomogło...
    Następnie (uprzednio usuwając folder gry z dokumentów) odinstalowałem HoI 4, po czym zainstalowałem ponownie powtarzając cały proces sprawdzania spójności plików i zmiany języka. Druga próba po ponownym zainstalowaniu również skończyła się fiaskiem zatrzymując się na pulpicie wczytywania nowego scenariusza. Nie wiem co począć jedyne co przyszło mi do głowy to możliwość jakiegoś błędu spowodowanego nowymi sterownikami karty graficznej AMD, której jestem posiadaczem.

    Edit: sprawdziłem sterowniki i one nie są problemem testowałem wszystkie trzy; od producenta, od AMD starszy i nowszy we wszystkich kombinacjach problem dalej występuje... tym bardziej, że "nie wywala" do pulpitu z raportem
     
    Ostatnia edycja: 2 Październik 2017
  4. moskal

    moskal Опричник

    Zgłosić na Pplazie jako bugraport, zgłosić informację do producenta karty graficznej że możliwe że nowe sterowniki są wadliwe.

    Jak reinstalacje nie pomagają to pozostaje zgłoszenie się do producentów.
     
  5. Zak

    Zak Aktywny User

    Napisałem do pomocy technicznej Paradox'u i zobaczę co odpowiedzą, mimo wszystko dziękuję za zainteresowanie.
     
    Ostatnia edycja: 2 Październik 2017
  6. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    A ile masz RAM, jaki procek i czy Winda jest 64 bitowa? Paradoxy też lubią wywalić błąd na czymś takim. I czy kiedykolwiek gra chodziła na tym komputerze, bo jeśli tak, to możliwe, że trzeba ręcznie się pobawić rejestrem.
     
  7. Zak

    Zak Aktywny User

    PC jest całkiem nowy złożyłem go miesiąc temu tzn.
    Win 10 64bit
    Procesor Pentium G4560
    RAM 8GB *2x4 (DDR4)
    GPU RX 560 2Gb
    SSD Adata SU 700 120Gb
    Co do działania to zainstalowałem HoI4 pierwszy raz (nie licząc reinstalacji zalecanych wcześniej przez przez Ciebie i Moskala)

    Ps Co ciekawe kiedy wybiorę "nową grę" i pojawi się pulpit wczytywania muzyka cichnie, co nie dzieje się podczas ekranu uruchamiania gry
     
    Ostatnia edycja: 3 Październik 2017
  8. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Z tego co widzę, to po wydaniu Together for Victory takie problemy miewali.

    https://support.paradoxplaza.com/hc...0081127-Together-for-Victory-Crash-to-desktop

    Miałbym jeszcze jeden pomysł. Ręcznie usuń wszystkie Visual C++ i zainstaluj je jeszcze raz. Nie wiem, czy w tej części to pomoże, ale w Trójce często na tych bibliotekach gra się dławiła.

    Zanim je usuniesz, wejdź w:

    X:\Steam\steamapps\common\Hearts of Iron IV\_CommonRedist

    Uruchom tam ręcznie setup DirectX i ewentualnie VCredist.
     
  9. Zak

    Zak Aktywny User

    Zgodnie z zaleceniem uruchomiłem setup DirectX oraz VCredits po czym usunąłem, a właściwie to próbowałem usunąć Visual C++ ręcznie lecz nie udało mi się gdyż, system nie pozwolił na ich usunięcie. Mimo to odpaliłem HoI 4 i niestety dalej problem pozostał - wczytuję nowy scenariusz i moje nadzieje rozbijają się o pulpit wczytywania "zmienianie historii...". Podjąłem jeszcze jedną próbę, tym razem zainstalowałem nowe (obecne były z 2010r. zaś nowe z 2015r.) Visual C++ niestety ze smutkiem stwierdzam, że i to nic nie dało. Kolejnym krokiem było podążenie za instr. z linku. Wyłączyłem Steam, następnie usunąłem foldery "sharedcache" i... i tu pojawia się problem gdyż folder "map" nie znalazłem, a co za tym idzie nie usunąłem. Niezrażony uruchomiłem HoI wybrałem w menu "nowa gra" i ujrzałem ten sam pulpit wczytywania, który to podziwiałem przez kolejne 2 godziny (postanowiłem czekać do oporu z przerwami na herbatę), po tym wspaniale spędzonym czasie dałem za wygraną i absolutnie nie wiem co począć. Pozostaje chyba czekać na odp. od oświeconego Paradoxu (no offence)
    Ponadto dziękuję za szczere chęci

    Edit: Nie mam DLC Together for Victory
     
    Ostatnia edycja: 3 Październik 2017
  10. Garen

    Garen Ten, o Którym mówią Księgi

    To nie jest przypadkiem zły temat? To jest dyskusja ogólna o grze a nie dział pomocy
     
  11. lysy

    lysy Panzer Legion

    Może dział nie do końca ten, ale póki wszechmocny nie przeniesie tam gdzie trzeba, to trzeba pomagać:)

    ___________________
    Temat przeniesiono do działu pomoc

    Raf
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 4 Październik 2017
  12. Zak

    Zak Aktywny User

    Słusznie mój błąd, dziękuję administracji za przeniesienie temetu do działu pomocy.
     
  13. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Standardowe procedury z grami paradox przy takim uparciu się gry to:


    1) wypisać się z subskrypcji wszystkich modów w warsztacie Steam przy danej grze, o ile jakieś dodawałeś

    2) odinstalować grę na Steam

    3) wyjść ze Steam

    4a) usunąć katalog HOI4 w moich dokumentach (tu w zależności od systemu początkowa ścieżka):
    - [Windows] Documents\Paradox Interactive\Hearts of Iron IV\
    - [GNU/Linux] delete ~/.local/share/Paradox Interactive/Hearts of Iron IV/

    4b) usunąć HOI4 ze Steam - w zależności od OS (i gdzie instalowaliśmy Steam lub grę) będą to:
    - [Windows 64bit] C:\Program Files (x86)\Steam\Steamapps\Common\Hearts of Iron IV\
    - [Windows 32bit] C:\Program Files\Steam\Steamapps\Common\Hearts of Iron IV\
    - [GNU/Linux] ~/.steam/steam/steamapps/common/Hearts of Iron IV/

    4c) skasować katalog w którym Steam przechowuje modyfikacje pobrane ze Steam Workshop (w przypadku HoI4 będzie to katalog 394360) - w zależności od OS / tego gdzie zainstalowałeś grę będzie to:
    - [Windows 64bit] C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\workshop\content\394360\
    - [Windows 32bit] C:\Program Files\Steam\SteamApps\workshop\content\394360\
    - [GNU/Linux] ~/.steam/steam/steamapps/workshop/content/394360
    5) zrestartować / uruchomić Steam
    6) zainstalować grę
    7) zweryfikować pliki gry
    8) odpalić grę bez instalacji modów, wtedy upewnisz się czy na czystej grze jest ok


    Dodatkowo jak koledzy wspomnieli częstym przypadkiem jest błąd lub brak bibliotek visual c++
    W przypadku HoI4 zainstaluj sobie ponownie
    https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5555
    bo problemem może być właśnie biblioteka c++ vb2010, którą akurat ta gra wykorzystuje


    Ponów sobie też awaryjnie biblioteki directX, czy coś mu nie brakuje
    https://www.microsoft.com/pl-PL/download/details.aspx?id=35
    bo też bardzo często rożnie z DirectX jest w pakietach z grami... jak coś mu będzie brakować to ten instalator z Ms dociągnie sobie do DirectX, jeżeli będzie ok to nic nie dociągnie i poda, że instalacja zakończona, tak czy siak warto sprawdzić także to.


    P.S.
    mała uwaga, ogólnie ze strony Ms warto sobie pobrać biblioteki
    Microsoft Visual C++ 2010, 2012, 2013, 2015 (stare gry i programy wykorzystują wersje Microsoft Visual C++ 2005, 2008) w wersjach 32bit, oraz można też w wersjach 64bit, bo tu wiele gier właśnie się wywala przez brak któryś z nich, a różne wersje vb są wymagane nie raz, wiec to nie działa tak że zainstalujesz najnowszą i jest ok (akurat do HoI jest wymagany vb2010).
     
    Ostatnia edycja: 5 Październik 2017
    Zak lubi to.
  14. Zak

    Zak Aktywny User

    Dzięki za podjęcie się pomocy. Przeprowadziłem procedurę zgodnie z zaleceniami:

    1) nie dodawałem żadnych modów

    2) odinstalowałem HoI4

    3) wyszedłem ze Steam/wylogowałem się

    4a) usunąłem folder HoI4 w moich dokumentach
    4b) usunąłem Hoi4 ze steam
    4c) nie pobierałem modów

    5) uruchomiłem/zalogowałem się na Steam
    6) zainstalowałem grę
    7) zweryfikowałem pliki (pozytywnie)
    8) niestety na czystej grze występuje ten sam problem

    Ps Zainstalowałem bibliotekę Visual C++ z linku oraz DirectX, ponadto DoW II działa bez problemu zaś HoI4 jest wyjątkowo uparta na wczytywaniu nowego scenariusza
     
  15. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Z tego co jeszcze znalazłem w necie to jakiś problem ewidentnie jest ze sterownikami AMD przy grach Paradox i rx580 (z tego co czytam problem ma hoi 4 i stellaris):

    Spróbuj ustawić parametr -opengl w launcher steam


    źródło:

    https://www.reddit.com/r/hoi4/comments/72ay52/game_freezing_at_country_selection_screen


    Co prawda tutaj gostkowi freez robi się przy wyborze kraju, ale widać ewidentnie że z duetem rx580 i gry Paradox jest coś nie halo.
    Ogólnie nie chce Cię załamywać, ale od lat z jakością sterowników do Radeonów jest średnio, właśnie poprzez takie "klocki" jak masz (zawsze się jakaś gra znajdzie co działa jak nie powinna).

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
     
    Ostatnia edycja: 6 Październik 2017
  16. Zak

    Zak Aktywny User

    Przepraszam za tak długą nieobecność, ale mam dobre wieści. Mianowicie tak mocno wsiąkłem w HoI 4, że ostatnie kilka dni przesiedziałem nad planami podbicia Europy, przez co nie mogłem napisać jak owy problem rozwiązałem. Cały problem tkwił w sterownikach AMD, a konkretnie w nowych wersjach tych sterowników, ale... nie tylko.
    Przechodząc do sedna, wszystkie sterowniki ze strony AMD posiadają błędy ,przez które nie można prawidłowo uruchomić HoI4 oraz Stellaris (zakupiłem ją międzyczasie, więc przy okazji sprawdziłem błąd o którym mówił Raf, -potwierdzam niestety występuje).

    HoI 4 oraz Stellaris działa na rx560 JEDYNIE ze sterownikami w wersji 17.10.1721 od producenta karty graficznej, w moim przypadku Gigabyte (support na stronie Gigabyte)

    Przed zainstalowaniem poprawnej wersji, należy ręcznie usunąć poprzednie sterowniki, jeśli użyjemy w tym celu programu AMD Software problem pozostanie!

    Co ciekawe sterownik bezpośrednio od AMD w wersji 17.10.1 ma ten sam problem co jego nowsze wersje, natomiast ten sam sterownik od Gigabyte (17.10.1721) rozwiązuje problemy w obydwu grach...
    Podejrzewam, że problem występuje na wszystkich radeonach z serii rx5XX , tym bardziej, iż na jakimś ang. forum ktoś zgłaszał podobny problem z rx 570 co daje do myślenia, że na rx550 najpewniej jest tak samo.
    Pozwolę sobie podzielić się po krótce wrażeniami z HoI 4, i przyznaję się, że jako zagorzały gracz drugiej odsłony w pierwszym podejściu odbiłem się od 4, ale nie zrażony tym wróciłem następnego dnia i zmusiłem się do kolejnego podejścia, które to zaowocowało wciągnięcie się w wielo godzinną rozgrywkę u sterów naszego pięknego kraju, a następnie przetrwanie okresu II wojny światowej dowodząc Jugosławią jako książę Paul. Jedyne mankamenty, które wyjątkowo nie przypadły mi do gustu to produkcja konkretnych rodzajów wyposażenia zamiast ogólnej produkcji zaopatrzenia jak miało to miejsce w 2, oraz denerwujący system ideologii, w którym to nie ma podziału na sprecyzowane rodzaje rządów, a reżimy autorytarne są potraktowane pobieżnie/ujednolicone i bez należytej możliwości rozwoju oraz propagowania ich za granicami naszego państwa.
    PS Niezmiernie denerwuje mnie wygląd mapy i ustawienie kamery przy przybliżeniu. Toteż mam pytanie czy istnieje jakiś mod, który by to zmieniał (naprawiał !), niestety nie znalazłem takowego w steam workschop.

    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów a w szczególności tych, którzy postanowili mi pomóc w dołączeniu do grona graczy HoI 4, a ostatnio także Stellaris!
     
    Ostatnia edycja: 15 Październik 2017
    lysy, Raferti i filip133 lubią to.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie