Imperium Sparty

Temat na forum 'EU Rome - AARy' rozpoczęty przez Hermit, 20 Sierpień 2008.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Hermit

    Hermit Nowy

    Imperium Sparty

    Sparta - leży na południu Grecji, na półwyspie Peloponez. Teren górzysty jest idealny do obrony, a dostęp do morza daje nam wiele możliwości. Sparta jest małym, ale równierz wojowniczym państwem.
    Spartańscy wojownicy są znani ze swojej odwagi, sprawiedliwości oraz trybu życia podczas, którego całkowicie poświęcają się przygotowanią do walki. Jedno ich przysłowie mówi "wrócić z tarczą lub na tarczy" - Spartanie nie tolerowali porażek.


    Zaczynamy z niczym. Jesteśmy małym państwem, które posiada tylko jedną prowincje. Mało tego, ma ona gorsze warunki od państw sąsiadujących.

    Patch 1.3
    Poziom: Normal - Lubię, gdy każdy ma równe szanse. Co to byliby za Spartanie, którzy przegrywają z równym wojskiem przez poziom trudności?


    Cele:
    1 - Stworzenie bezpiecznego, wolnego od barbarzyńców, samo-wystarczającego państwa z bezpiecznymi granicami.

    2 - Upadek cesarstwa Rzymskiego.

    3 - Zniszczenie świata, zbudowanie w jego popiołach nowego, w którym byłbym bogiem.



    Rok 474 - XXX


    Polityka wewnętrzna

    Ustrój państwa to monarchia arystokratyczna, przy czym władza przekazywana jest dziedzicznie z ojca na najstarszego syna.


    Bonus przy prawidłowo wybranych doktrynach to +25 % przychodów z handlu. Nasze państwo w porównaniu z innymi państwami regionu jest najbiedniejsze, dlatego myślę, że ten bonus na początku jest bardzo przydatny. Aby go uzyskać musimy wziąć 2 doktryny wojskowe oraz 1 doktrynę społeczną. Wybieramy, więc 2 dostępne doktryny wojskowe oraz doktrynę wojskową, która zwiększa ilość klasy wyższej kosztem mieszczan.


    Handel

    Na początku w przeciwieństwie do naszych sąsiadów mamy dostępne tylko jedno połączenie handlowe. Próbujemy, więc nawiązać handel z Bithynią, która szczęśliwie przyjmuje naszą propozycję.


    Stosunki Dyplomatyczne


    Jesteśmy ogólnie lubianym narodem. Mamy dosyć popularną kulturę i religię oraz jako najgorzej rozwinięte państwo nie stanowimy zagrożenia. Jedno z tych małych państw, które zostanie pochłonięte przez inne w najbliższym czasie, tak właśnie wyglądamy na tle międzynarodowym.

    Sojusze Militarne

    Na początku wysłałem propozycję sojuszy 2 Państwom: Macedonii oraz Aetolii.
    Macedonia odpowiedziała pozytywnie, natomiast Aetolia odmówiła. Zyskałem wieże, ale straciłem strategicznie położonego pionka. Na szczęście otrzymałem propozycje sojuszu od Pergamonu - Konik po mojej stronie szachownicy.

    Tak, więc sytuacja na daną chwile wygląda tak:




    [​IMG]






    Budowa Armii

    Na początku poprosiłem Macedonię o przemarsz mojego wojska przez jej tereny - Zgodziła się na to.

    Zbudowałem Armię składającą się z 5000 tyś ciężkiej, spartańskiej piechoty oraz z 2000 tyś łuczników. - Na więcej nie wystarczyło pieniędzy, a poza tym przy większej armii mój wpływ pieniędzy do skarbca byłby ujemny.



    Czas Wojny:


    - Wojna Z Epirem

    Normalny gracz grający Spartą zaatakowałby jakieś małe państewko i spróbował je podbić. Ja natomiast postanowiłem zaatakować Epir. Postawiłem swoją całą armię pod ich granicami i zdobyłem CB.



    [​IMG]



    W normalnej walce nie miałbym z nimi szans, do tego nie mogę liczyć na sojuszników, którzy mają z nim dobre stosunki. Na korzyść Epiru przemawia też fakt, że mają swojego sojusznika - Innymi słowy można powiedzieć, że wojna jest z góry przegrana.

    Jednak...




    [​IMG]



    Skorzystałem z dogodnej okazji, gdy Epir wysłał większość swojej armii na front do walki z Rzymem i zaatakowałem.


    Pomimo niekompetencji mojego dowódcy oraz tego, że Pyrrhus próbował mnie powstrzymać wojska Epirskie zostały rozgromione w bitwie pod Epirem.



    [​IMG]



    Walka o Epir trwała 390 dni.



    [​IMG]


    W trakcie moich walk Epir stracił wschodnią część Sycylii. Tak, więc stolica Epiru została przyłączona do Sparty. Teraz miałem przewagę nad dwoma pozostałymi Państewkami sąsiadującymi.





    - Wojny Północne i upadek Aetolii



    Podczas, gdy Achaea, wierny sojusznik Aetoli wyruszył na północ, by walczyć razem z Macedonią postanowiłem zaatakować Aetolie. Również Aetolia osłabiona wcześniejszą wojną nie miała swojego pełnego stanu wojska. Nie atakowałem Achaea z tego powodu, że ona miała jeszcze sojusz z Kretą oraz Macedonią ( nasze kontakty ). W każdym razie tak na jedno wychodzi.
    Jednak ku mojemu zdziwieniu Achaea nie odpowiedziała na wołanie o pomoc jej sojusznika.


    [​IMG]




    Moje wojska podbiły kolejne państwo. Po dwóch bitwach mogłem aneksować Aetolie.



    - Podbój Achaea



    Większość ich wojsk walczyła na północy z Dacją, więc stolica została prawie bezbronna. Ku mojemu szczęściu nie zajęła żadnych terenów, asystowała tylko Macedonii.

    Tak, więc w kolejnej bitwie dostałem kolejny teren.



    [​IMG]





    Moje państwo wyglądało tak:


    [​IMG]




    - Wojna z Macedonią


    C.D.N - Napiszę o tym następnym razem.
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie