Klan WayOfWar - Drzewni Bracia - Zakończony

Temat na forum 'Interaktywny AAR King of Dragon Pass' rozpoczęty przez thrashing mad, 4 Styczeń 2013.

  1. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Za 30 minut podliczę głosy.
     
  2. Toril

    Toril Nowy

    Wojna
    Zbiory
    Handel

    Wojna by zneutralizować pecha rzecz jasna.
     
  3. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Dobra, podliczam.

    ---------- Post added at 01:21 ---------- Previous post was at 00:31 ----------

    Oto jak rozkładają się wasze głosy:

    1. Zbiory 30
    2. Zdrowie 9
    3. Dyplomacja 8
    4. Wojna 7
    5. Stada 7
    6. Rezerwa 3
    7. Polowania 1
    8. Handel 1
    9. Tajemnice
    10. Questy
    11. Dzieci

    Plan na przyszły rok to jak największe plony, by zminimalizować nieuniknione straty z powodu głodu. Możliwe też, że wyślemy posłańców po żywność w ramach przysługi lub handlu - w porze ognia może już jej nie być. Poza tym, musimy wyleczyć dziesiątki rannych carlów, a przede wszystkim thanów. Jeśli się uda to dokupimy koni, by powiększyć ilość thanów z obecnych 11 do około 15-20 - to powinno starczyć do skutecznej obrony. Dla przetrwania ważne też będzie bydło - mamy go 3x mniej niż powinniśmy.

    Oto jak wygląda to w punktach rytuałów Świętego Czasu:

    [​IMG]




    Pora Morza - Rok 1337

    [​IMG]



    Ok - zaczynam od wymiany członków rady klanowej by uniknąć pecha przepowiedzianego przez kapłanów. Z rady odchodzą Markalor i Lismelder - wśród możnych są równie uzdolnieni kandydaci w ich dziedzinach. Odchodzi też Dangmar - jego kuglarska magia ma swoje zastosowania i jako wyznawca Eurmala pomaga on w questach, ale wymienię go na kogoś bardziej użytecznego.


    ______________________

    [​IMG]
    Enfrew

    Wiek - 38
    Bóg - Lhankor Mhy
    Zwyczaje - Doskonały
    Przywództwo - - Dobry
    Targowanie Się - Dobry
    Walka - Dobry
    Magia - Dobry
    Zwierzęta - Dobry
    Rośliny - Dobry

    Enfrew zastąpi Markalora. Też jest wyznawcą Wiedzącego Boga i posiada taką samą wiedzę na temat prawa i obyczajów.
    ______________________

    [​IMG]
    Jorator

    Wiek - 25
    Bóg - Chalana Arroy
    Magia - Doskonały
    Zwyczaje - Bardzo Dobry
    Walka - Dobry
    Przywództwo - Dobry
    Zwierzęta - Dobry
    Rośliny - Dobry

    Młody Jorator jest równie zdolnym magiem co Lismelder, ale dodatkowo jest on wyznawcą Chalany Arroy - leczącej bogini. Jego uzdrowicielska magia bardzo się nam przyda w obecnej sytuacji.

    ______________________

    [​IMG]
    Orngerin

    Wiek - 45
    Bóg - Ernalda
    Zwierzęta - Niespotykany
    Walka - Dobry
    Targowanie Się - Dobry
    Przywództwo - Dobry
    Rośliny - Dobry
    Zwyczaje - Dobry
    Magia - Niezły

    Zamiast Dangmara do rady wchodzi Orngerin. Posiada niespotykaną wiedzę na temat zwierząt - bardzo przydatna umiejętność by utrzymać nasze niewielkie stada.

    ______________________



    [​IMG]
    "Nasze zapasy żywności są na wyczerpaniu. Wkrótce pojawi się głód."



    [​IMG]

    Jarosar znajduje grupkę małych trolli buszujących po spichlerzu w jego zagrodzie. Zjadły część ziarna i część zniszczyły. Pamiętacie te stworzenia ze starego kraju - to trolloki, karłowate i prostoduszne potomstwo jakim przeklęta jest większość trolli.

    1. Przepędź je. (Orngerin, Jarosar)

    2. Zabij je. (Ernaldesta, Orngerin)

    3. Złóż je w ofierze bogowi. (Derik, Jorator, Orngerin)

    4. Weź je w niewolę jako thralli. (Derik)

    5. Sprzedaj je innemu klanowi. (Derik, Harsaltar)


    [​IMG]
    "Trolle znęcają się nad trollokami i nie przejmą się ich losem."

    [​IMG]
    "Sprzedajmy je innemu klanowi."

    [​IMG]
    "Jeśli teraz ich nie zabijemy, w przyszłości będą sprawiać kłopoty."

    [​IMG]
    "To tylko trolloki. Nasi przodkowie nie przejmą się tym co z nimi zrobimy."

    [​IMG]
    "Z pośród bogów, tylko Eurmal byłby zadowolony z ofiary z trolloków."

    [​IMG]
    "Jeśli mielibyśmy wziąć ich jako thralli, niech trzymają się z daleka od zwierząt."

    [​IMG]
    "Jeśli mielibyśmy wziąć ich jako thralli, niech trzymają się z daleka od roślin i spichlerzy."




    Głosowanie do jutra do około 16:00
     
  4. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    1. Przepędź je. (Orngerin, Jarosar)
     
  5. Zoor

    Zoor Ideolog gender

    5. Sprzedaj je innemu klanowi. (Derik, Harsaltar)
     
  6. mack2r

    mack2r User

    3. Złóż je w ofierze bogowi. (Derik, Jorator, Orngerin)
     
  7. Raulek

    Raulek Guest

    2. Zabij je. (Ernaldesta, Orngerin)
     
  8. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    3. Złóż je w ofierze bogowi. (Derik, Jorator, Orngerin)
     
  9. Zjemcichlep

    Zjemcichlep Ten, o Którym mówią Księgi

    Założe się że jako thrale będzie z nich więcej utrapienia niż pozytku.

    3. Złóżmy ich w ofierze Elmanowi- może dostaniemy jakieś konie w przyszłym roku. To nie są ludzie tylko zwierzęta więc nikt się nie będzie burzyć że wylądowali na ołtarzu

    Sprzedać ich? Nie dostaniemy więcej niż 10 krów a ja tam wolę konie, na chwilę obecną bardziiej potrzebne
    Jeśli tylko się da zbuduj świątynke temu bogowi który błogosławi woły żeby więcej mogły orać bo połowa pól będzie leżeć odłogiem
     
  10. Tarken

    Tarken Nowy

    3. Złóż je w ofierze bogowi.
     
  11. PIAJR

    PIAJR Ten, o Którym mówią Księgi

    Zacznijmy od tego, że mamy strasznie mało krów i głodujemy. Co prawda za chwilę odezwą się różne Józwy Becki i tym podobne kombinatory, którzy uznają, że trzeba być humanitarnym, albo że trzeba złożyć te cosie bogom w ofierze. Ja jestem innego zdania. Jedyne co możemy zrobić to sprzedać te małe diabły innym klanom. Owszem dostaniemy w zamian trochę krów, ale być może zdołamy uniknąć głodu. Spróbujmy sprzedać te paskudztwa, a zabić albo ofiarować je bóstwom zdążymy zawsze. Najmowanie ich jako thralli nie ma większego sensu. Skoro nie będą mogli pracować przy zwierzętach, ani tym bardziej przy roślinności to po co nam oni? Powtarzam raz jeszcze! SPRZEDAĆ!
    Opcja 5.
     
  12. Toril

    Toril Nowy

    3. Złóż je w ofierze bogowi. (Derik, Jorator, Orngerin
     
  13. thorfinn

    thorfinn Guest

    Nie wybaczę ci wymiany mojego ulubionego członka rady klanowej - Dangmara. :p

    5. Sprzedaj je innemu klanowi. (Derik, Harsaltar, Thorfinn)
     
  14. kivi98

    kivi98 Aktywny User

    Złóżmy je w ofierze bogom!
     
  15. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Nie radze składać w ofierze bogowie mogą się obrazić.
     
  16. Severian

    Severian Doctore

  17. McFlash

    McFlash Panzer Pony

    My Trade Sense is tingling!
    5. Sprzedaj je innemu klanowi.
     
  18. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Podliczam.

    ---------- Post added at 17:15 ---------- Previous post was at 16:18 ----------

    Wybraliście opcję nr 3 - Złóż je w ofierze bogowi.

    [​IMG]

    Ofiarę składam Eurmalowi, bo Jorator powiedział że tylko on będzie zadowolony z takiego daru.

    [​IMG]

    Kapłani powiedzieli że znaki były dobre. Eurmal prawdopodobnie docenił nasz dar trolloków.

    Magia +3 (3)




    Pora Ognia - Rok 1337

    [​IMG]




    [​IMG]
    "Nasze zapasy wyczerpały się i ludzie głodują. 16 zmarło z głodu, zaś kolejnych 19 jest zbyt słabych by walczyć lub pracować."


    [​IMG]

    Znów jestem zmuszony do ubicia naszych owiec i świń. Stada tych zwierząt są teraz bardzo, bardzo małe.

    [​IMG]

    Wysyłam też Harsaltara by wyegzekwował przysługę którą nam jest winien klan Orlmarth, prosząc o żywność.



    [​IMG]

    Zostaliśmy najechani przez Lonisi. Mają 16 jeźdźców i 153 piechurów. Ominęli nasze patrole i na ich drodze staje jedynie 1 than i 34 carlów.

    Inne klany widzą naszą słabość i będą atakować nas jak sępy. Daje 1 punkt magii na wsparcie, nakazuję przetrwanie i walkę z dystansu.


    [​IMG]

    "Lonisi ruszyli na nas nim zdołaliśmy ich ostrzelać. Starcie szybko dobiegło końca. Nasza magia pokonała ich magię. Przepędziliśmy Lonisi z naszej tuli bez strat."

    Wow - mieliśmy kosmicznego farta w tej bitwie.


    [​IMG]

    Zostaliśmy najechani przez Bagienne Kaczki. 9 opancerzonych kaczek i 144 z włóczniami, ominęło nasze patrole. Przeciw nim staje 1 than i 34 carlów.

    :F Wydaje takie same rozkazy jak wcześniej - może znów będziemy mieli farta?

    [​IMG]

    Próbowaliśmy odeprzeć je ostrzałem, ale Bagienne Kaczki wykorzystały teren by nas oflankować. Bitwa była krótka. Ich magia nas pokonała i zostaliśmy wyparci z pola bitwy. Straciliśmy 35 krów i 3 konie. Kaczki złupiły dobra warte 15 krów.

    Arghhhh. Zero strat, ale znów mamy deficyt koni, a szanse by odbudować stado bydła wyglądają mizernie.



    [​IMG]
    Rana, kupiec z klanu Jabłek, przybyła do waszej tuli w celu przywrócenia jej reputacji. "Bardzo boli mnie mówić o tej sprawie, ale jest pewien handlarz, Salinarg z Niebieskich Świerków, który rozpowszechnia najgorsze kłamstwa na mój temat. Mówi że jestem w zmowie z moimi pobratymcami, by ci kradli z powrotem dobra które ja wcześniej sprzedaje. Przybyłam by zapewnić was że nigdy niczego takiego nie zrobiłam i by ostrzec was że Salinarg będzie kłamał także na wasz temat, jeśli będzie z tego miał korzyść."


    1. Dokładnie przepytaj Ranę, by stwierdzić czy mówi prawdę. (Enfrew)

    2. Wysłuchaj jej, ale nic nie obiecuj. (Ernaldesta, Jorator)

    3. Powiedz jej że będziemy uważać na Salinarga. (Orngerin)

    4. Wyślij ludzi by pięściami nauczyli perfidnego Salinarga pokory. (Jarosar)

    5. "Salinarg mówi prawdę! Jesteś złoczyńcą!" (Derik)



    [​IMG]
    "Jesteśmy w sojuszu z klanem Salinarga - ich wrogowie są naszymi wrogami."

    [​IMG]
    "Nie jesteśmy tak silni jak klan Salinarga i powinniśmy unikać niepotrzebnej konfrontacji."

    [​IMG]
    "Pozwól mi ją przesłuchać - ustalę prawdę."

    [​IMG]
    "Z tego co wiem, zarówno Rana jak i Salinarg są uczciwymi handlarzami."

    [​IMG]
    "Nawet jeśli Salinarg jest człowiekiem niehonorowym, nie ma powodu by go pobić."

    [​IMG]
    "Ludzie ufają Ranie i chcą by Salinarg został ukarany."



    Przypomnę, że kilka lat temu pomogliśmy Salinargowi oszukać Ranę przy pomocy kuglarskiej magii Dangmara.


    Głosowanie do 20:00
     
  19. PIAJR

    PIAJR Ten, o Którym mówią Księgi

    Opcja 1. Skoro jest bez winy udzieli nam kilku odpowiedzi i pójdzie w swoją stronę.
     
  20. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    5. "Salinarg mówi prawdę! Jesteś złoczyńcą!" (Derik)
     
  21. gall2

    gall2 Ten, o Którym mówią Księgi

    2. Wysłuchaj jej, ale nic nie obiecuj. (Ernaldesta, Jorator)
     
  22. Zoor

    Zoor Ideolog gender

    1. Dokładnie przepytaj Ranę, by stwierdzić czy mówi prawdę. (Enfrew)
     
  23. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    1. Dokładnie przepytaj Ranę, by stwierdzić czy mówi prawdę. (Enfrew)
     
  24. Toril

    Toril Nowy

    2. Wysłuchaj jej, ale nic nie obiecuj. (Ernaldesta, Jorator
     
  25. Selavius

    Selavius User

    3. "Powiedz jej, że będziemy uważać na Salinarga."

    Nie ma potrzeby robić sobie kolejnych wrogów, a zwykłym słowem raczej sojusznika nie urazimy.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie