Klan WayOfWar - Drzewni Bracia - Zakończony

Temat na forum 'Interaktywny AAR King of Dragon Pass' rozpoczęty przez thrashing mad, 4 Styczeń 2013.

  1. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Sprecyzuję tylko że cottarzy to nie niewolnicy. W porównaniu do carlów są ubogimi chłopami, pastuchami owiec i świń, ale nie są thrallami.
     
  2. Andre

    Andre Ten, o Którym mówią Księgi

    Uczta nic nie da, oddanie cottarów przy braku rąk do pracy to też błąd. Tworzymy poemat.
     
  3. Zjemcichlep

    Zjemcichlep Ten, o Którym mówią Księgi

    Thrashing mad

    To że nie są niewolnikami to tym gorzej dla społecznośc- nie dość że tracimy ręce do pracy to jeszcze spadają morale rolnikówi rzemieślników.

    Pisanie poematu wysmiewającego kogokolwiek a wychwalających wojowników spowoduje narastanie konfliktu pomiędzy kastami. Raulek- liberalizm liberalizmem ale konflikt wewnętrzny to ostatnia rzecz której potrzebujemy w klanie po ostatniej bitwie
     
  4. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    @Zjemcichlep - chciałem tylko przypomnieć czym cottarzy różnią się od carlów i thralli (nie wszyscy muszą wiedzieć z poprzedniego AARa), nie wtrącam się do dyskusji. ;)
     
  5. Sevgart

    Sevgart Targowica

    Ja bym był za ucztą, ale argumenty poprzedników są dobre - nie będą pewnie razem się bawić. Wyśmiewanie też nie pomoże. Jestem za opcją nr. 1.

    1. Przydziel cottarów na służbę najważniejszym thanom.
     
  6. Zjemcichlep

    Zjemcichlep Ten, o Którym mówią Księgi

    @Thrashing mad

    Bardzo dobrze że upominasz Klanowiczów żeby nie popełniali błędów wynikających z nieuważnego czytania (moja wina kajam się za strzelenie bubla).

    Gratuluje kolejnego dobrego aar-a co z resztą nie musze ci mówic w kilka dni przekroczyłeś ponad 20 stron co świadczy o olbrzymim zainteresowaniu- trzymam kciuki
     
  7. PIAJR

    PIAJR Ten, o Którym mówią Księgi

    Zdecydowanie opcja z ucztą. Pochleją, obudzą się z kacem, przetrzeźwieją i będzie po krzyku.
     
  8. Raulek

    Raulek Guest

    Kolejny za tą gejowską ucztą :p Dobrze, że już po czasie i się nie liczy :)
     
  9. Toril

    Toril Nowy

    Jedyneczka.
     
  10. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Podliczam głosy.

    ---------- Post added at 18:47 ---------- Previous post was at 17:40 ----------

    Zwyciężyła opcja wyprawienia uczty.

    [​IMG]

    Ile krów zarżnąć na ucztę?

    Niedobrze. Ostatnio straciliśmy mnóstwo bydła. Mamy go za mało by zaorać wszystkie pola. Niech będzie 10.

    Bydło -10 (715)



    [​IMG]


    Thanowie śmiali się i pili przez całą noc. Kilku carlów wzięło udział w uczcie, choć inni narzekali że zagłodzimy się tylko po to by zabawić rozpuszczonych wojowników.




    Pora Ziemi - Rok 1331

    [​IMG]






    [​IMG]

    Brak nam krów. Wysyłam Harsaltara do sąsiedniego klanu Heran, znanego z dużych stad bydła, by kupił je w zamian za konie i dobra.


    [​IMG]

    Młoda wojowniczka naszego klanu, Jerernalda, przybywa do hali klanowej w towarzystwie wojowniczki z klanu Hendart, z którym jesteśmy zwaśnieni. Druga kobieta ma na imię Umathkar. Jerernalda deklaruje że przeszła wraz z Umathkar rytuał i stały się siostrami krwi. Będą walczyć by bronić siebie nawzajem, nawet do śmierci jeśli to konieczne. Mówią że powinniśmy pójść w ich ślady i zakończyć naszą głupią i destrukcyjną waśń z Hendartami.

    1. Zawrzyj pokój z klanem Hendart. (Aslandar, Dangmar, Jarosar)

    2. Wyjmij Jerernaldę spod prawa. (Derik, Markalor)

    3. Uszanuj ich decyzję, lecz odmów zawarcia pokoju. (Derik, Aslandar, Dangmar, Jarosar)

    4. Powiedz Jerernaldzie że przemyślisz jej słowa. (Derik, Ernaldesta)

    5. "Ten rytuał nie ma prawnych konsekwencji." (Derik)


    [​IMG]
    "Ludzie nie chcą kończyć tej waśni. Nie dokonaliśmy jeszcze odpowiedniej zemsty na naszych wrogach."

    [​IMG]
    "Jesteśmy słabsi od naszych wrogów i stracimy jeśli mielibyśmy teraz negocjować."

    [​IMG]
    "Ten rytuał podkopuje nasze prawa! Ona jest kłopotliwa i powinniśmy wykluczyć ją z klanu."

    [​IMG]
    "Zły Król Urgrain ogłosił Doruskula swoim bratem, lecz gdy ten zdobył więcej chwały podczas Bitwy pod Kanda Fant, rzucił Doroskula w przepaść."

    [​IMG]
    "Rytuał zapieczętowany jest krwią - powinniśmy go uszanować."

    [​IMG]
    "Jeśli wyjmiemy ją spod prawa, dołączy do naszych wrogów i będzie przeciwko nam walczyć."



    Co robimy? Aby dać lepszy kontekst, poniżej mapa Smoczej Przełęczy z sytuacją dyplomatyczną:

    [​IMG]

    Sojusznik
    Dobre stosunki
    Neutralne stosunki
    Złe stosunki
    Waśń



    Deadline - godzina 21:30


    .
     
  11. Toril

    Toril Nowy

    Zawarcie pokoju może w przyszłości będzie podstawą do sojuszu. Jesteśmy tak słabi, że to chyba najlepsze rozwiązanie.
     
  12. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    3. Uszanuj ich decyzję, lecz odmów zawarcia pokoju. (Derik, Aslandar, Dangmar, Jarosar)
     
  13. thorfinn

    thorfinn Guest

    3. Uszanuj ich decyzję, lecz odmów zawarcia pokoju. (Derik, Aslandar, Dangmar, Jarosar)
     
  14. Zoor

    Zoor Ideolog gender

    5. "Ten rytuał nie ma prawnych konsekwencji." (Derik)
     
  15. PIAJR

    PIAJR Ten, o Którym mówią Księgi

    Jestem za pokojem. Jesteśmy cholernie słabi i skoro ktoś chce dać nam trochę czasu na wytchnienie, to tylko głupi z tego nie skorzysta. Powiadam więc wam PAX. Ewentualnie, jeśli koniecznie chcecie trwać w wojnie to opcja 4.
     
  16. Sevgart

    Sevgart Targowica

    [​IMG]
    "My w klanie Drzewnych Braci nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę."

    (3. Uszanuj ich decyzję, lecz odmów zawarcia pokoju. (Derik, Aslandar, Dangmar, Jarosar))
     
  17. kamil3212

    kamil3212 Znany Wszystkim

    Jest okazja, to bierzemy pokój!
     
  18. Toril

    Toril Nowy

    Przeraża mnie to forsowanie nie-pokoju. Chłopaki co z wami? Chcecie zakończyć ten AAR? :D
     
  19. Raulek

    Raulek Guest

    5. "Ten rytuał nie ma prawnych konsekwencji." (Derik)
     
  20. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    my chciec krew :)
     
  21. Toril

    Toril Nowy

    Ja rozumiem - żądza mordu, instynkty i te sprawy ale na litość boską - niech to nie będzie krew naszych ludzi. Patton mówił, że w wojnie chodzi o zabijanie a nie umieranie :p
     
  22. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    ale po co mamy ganiac w kolo, skoro mozemy sprowokowac innych zeby ganiali do nas. dzieki temu bedziemy wypoczeci przed walka :)
    A co lepsze bedziemy miec po naszej stronie umocnienia ;)
     
  23. Toril

    Toril Nowy

    Ostatnim razem umocnienia średnio nam pomogły. Nie wiem jak ty ale ja dążę do tego by klan wyglądał tak:
    [​IMG]

    Gdy osiągniemy taki płaszcz będziemy mogli rozdawać karty jako potentat żywcowo-zbożowy no i najeżdżać pobliskie ziemie. Ale to jeszcze nie dziś.
     
  24. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]
    mysle ze on jest bardziej odpowiedni :)
     
  25. Zjemcichlep

    Zjemcichlep Ten, o Którym mówią Księgi

    Casanuda, czy to nie legendarny Coheen Barbarzyńca? 89-letni bezzębny postrach północy (od 13 roku życia gwałci, pali, plądruje grobowce i świątynie) z świata dysku?
    Jestem za 3, będzie to gra na czas. Próba zawarcia pokoju nie dość że rozwścieczy thanów to na pewno będzie odbywać się na warunkach traktatu wersalskiego, a na przyszły blitzkrieg wojskami pancernymi który zmyje plame na honorze nie mamy co liczyć w tej grze chyba że w 1940 (czyli za pół tysiąca lat)
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie