Konungariket Sverige

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez Szumo, 21 Grudzień 2005.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Szumo

    Szumo Aktywny User

    [center:6e2e48dd7c]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Konungariket Sverige
    1936-?
    Patch 1.3
    Poziom trudności: Normal/Normal
    [/center:6e2e48dd7c]

    [​IMG]
    Zarys historyczny Szwecji

    Rozdział 1: Nowa era Szwecji

    Sytuacja na początku stycznia 1936 roku w Szwecji wyglądała dobrze. Problemów w kraju ani na świecie dla Szwedów nie było. Stosunki z najbliższymi sąsiadami Szwecji - Norwegiąi i Finlandią, były utrzymywane w atmosferze bliskich przyjaciół, dzięki czemu agresja na Szwecję z którejkolwiek strony granic była wręcz niemożliwa. Było jednak państwo, które wzbudzało niepewność wśród wszystkich mieszkańców Szwecji. Mianowicie Niemcy. Państwo, które przegrało I Wojnę Światową, znowu rozwinęło się w potęgę, a kolejny konflikt światowy zbliżał się wielkimi krokami.

    Polityka w Szwecji

    [​IMG]
    Król Szwecji Gustav V

    Rząd szwedzki pracował najlepiej jak się dało. W kraju panował ogólny dobrobyt. Pod dostatkiem było wszystkich dóbr i surwców potrzebnych w przemyśle. Wszystkie państwa rzuciły się na Szwecję z umowami handlowymi, w których chcieli stal za śmieszne pieniądze. Jak wiadomo w Szwecji stali pod dostatkiem, ale oddawać jej prawie za nic rząd szwedzki nie chce.

    [​IMG]
    Rząd Szwedzki i jego poglądy

    [​IMG]
    Magazyny Szwedzkie

    Sytuacja wojskowa w Szwecji

    45 tys. mężczyzn i kobiet brało czynny udział w zawodowej służbie wojskowej. Ciągle do wojska pobierani byli nowi żołnierze z armii poborowych. Przemysł wojskowy rozwijał się powoli. Zabezpieczyć się trzeba, ale tyle wojsk narazie wystarczyć powinno. Nowi żołnierze przydzieleni mieli zostać do nowo tworzonej dywizji piechoty.

    [​IMG]
    Wszystkie obecne wojska lądowe Szwecji

    [​IMG]
    Produkcja nowej dywizji piechoty

    Flota morska Szwecji była jedną z najpotężniejszych flot w najbliższych terenach. Posiadała 14 flotylli statków, które w każdej chwili były gotowe do użycia. Tych wojsk rozbudowywać napewno nie trzeba.

    [​IMG]
    Wszystkie obecne wojska morskie Szwecji

    Lotnictwo Szwedzkie posiadało jedynie 2 dywizjony bombowe, które i tak nie były potrzebne, a jeśli już to używano ich do trenowania nowych pilotów.

    [​IMG]
    Wszystkie obecne wojska lotnicze Szwecji

    [​IMG]
    Stan wszystkich wojsk Szwedzkich

    Rozwój technologiczny w Szwecji

    Szwedzi nie mieli całkiem przestarzałych wojsk, jednak król postanwił zatrudnić kilka zespołów technicznych, które miały unowocześnić armię. I tak zmotywowane i odpowiednio opłacone zespoły techniczne Landsverk AB i Bofors AB rozpoczęły prace nad projektami Wczesnej dywizji piechoty i Tankietką.

    [​IMG]
    Postęp prac nad prjektami technicznymi

    [​IMG]
    Pierwsza zmodernizowana jednostka artylerii

    Koniec rozdziału 1

    Czekam na oceny i komentarze. Pozytywne i negatywne. Obydwa typy mówią mi co mam w AARze poprawić.

    Pozdr
    Szumo
     
  2. Szumo

    Szumo Aktywny User

    Rozdział 2: Dyplomacja i wojsko

    Dyplomacja w Szwecji

    Z dnia na dzień sytuacja Szwecji na świecie się poprawiała. Codziennie na biurka ministrów spadały oferty handlowe z całego świata. Większość ofert była naturalnie odrzucana, ale niektóre z nich były po odpowiednich negocjacjach możliwe do zaakceptowania. I tak oto podpisane zostały umowy z Danią i Niemcami.

    [​IMG]
    Umowa handlowa z Niemcami

    [​IMG]
    Umowa handlowa z Danią

    [​IMG]
    Ważniejsze umowy handlowe Szwecji

    W Sztokholmie odbyła się konferencja, w czasie której poglądy Szwedów zostały nieznacznie przesuniete bliżej tych Finlandzkich.

    [​IMG]
    Efekt konferencji z dyplomatami Finlandii

    Rozwój wojsk w Szwecji

    Szwecja postawiła dużo na rozwój i produkcję nowych wojsk. Nowe dywizje piechoty miały zostać wypuszczone z fabryk pod koniec października 1936 roku. Technologie zostały już niemal do końca opracowane. Firma Bofors szybko opracowywała technologię tankietki i ukończenie prac planowano na połowę kwietnia 1936. Skończono również modernizację kolejnej jednostki.

    [​IMG]
    Kolejna zmodernizowana jednostka

    Przeprowadzone zostały też ćwiczenia mające na celu utrzymanie formy bojowej jednostek lądowych i powietrznych. Zorganizowany został wielki poligon na północy kraju, w terenach górskich gdzie żołnierze złapali więcej tężyzny fizycznej. Jednostki powietrzne równiez nabrały umiejętności dzięki manewrom pomiedzy górami.

    [​IMG]
    Żołnierz Szwedzki w czasie cwiczeń

    [​IMG]
    Myśliwiec szwedzki z czasów I wojny światowej w czasie manewrów w górach

    Koniec rozdziału 2

    Przepraszam ze tak długo nic nie pisałem, ale święta i te sprawy. Sami rozumiecie. Teraz aktualizacje będa częściej. Tymczasem komentujcie i oceniajcie.
     
  3. Szumo

    Szumo Aktywny User

    No to się teraz rozpisałem :D W Wordzie zajął AAR bez obrazków prawie 4 strony A4 :p No nic. Zapraszam do czytania i KOMENTOWANIA :D Kurczę bo bez komentarzy to nie wiem czy dobrze czy źle piszę :p

    Rozdział 3: Gorące lato 1936

    Na początku kwietnia 1936 roku w Szwecji zaszło wiele zmian. Wszystko zaczęło się od wizyty w kraju Adolfa Hitlera, który po hucznej paradzie wygłosił swoje przemówienie przed milionami mieszkańców Szwecji. Po przemówieniu Adolf Hitler został zaproszony przez Gustava V do swojego pałacu na kolację przed wyjazdem. W kolacji uczestniczyli również ministrowie rządu szwedzkiego i szef propagandy niemieckiej Goebbels. Rozmowa się z początku nie kleiła, ale gdy temat przeniósł się na politykę to wydarzenia potoczyły się dalej same.

    [​IMG]
    Paradujący w Szwecji Adolf Hitler

    Rząd Szwedzki po tej rozmowie miał wiele rzeczy do przemyślenia. Czy zmiana ustroju nie spowoduje buntu w państwie? Czy Niemcy naprawdę nas zaatakują? Czy sytuacja wśród ludności naprawdę się poprawi? Te i wiele innych pytań doszukiwało się odpowiedzi w czasie wielu zebrań i narad, które zostały przeprowadzone w gorącym tygodniu po spotkaniu z Hitlerem. 2 dni przed upływem czasu radia i gazety szumiały jednym głosem:

    W KRAJU ZAPANOWAŁ FASZYZM!!! KRÓL ZOSTAŁ OBALONY!!! NIEMCY SOJUSZNIKAMI SZWEDÓW!!!

    [​IMG]
    Informacja o zamachu stanu

    [​IMG]
    Informacja o obaleniu rzadu

    Stało się to 15 kwietnia 1936 roku. Ta data zostanie zapamiętana jako rozpoczęcie nowej polityki Szwecji w kraju i na świecie. 17 kwietnia, w dniu w którym Niemcy miały rozpocząć swoją wielką operację nic się nie stało! A więc to była tylko nędzna zagrywka, zastraszenie. Ale teraz i tak nie można było na to już nic poradzić. W niewiele dni potem bo już 23 kwietnia Szwedzi po kilku rozmowach z Hitlerem zostali przyjęci do sojuszu.
    [​IMG]
    Rząd po zamachu stanu


    [​IMG]
    Informacja o przyjęciu do sojuszu z Niemcami

    Niemcy zaczęły się teraz bardziej interesować sprawami Szwecji. Jej potrzebami, armią i wszystkimi innymi rzeczami. W magazynach surowców nie brakowało, bo nowe umowy handlowe dostarczały ich dostatecznie dużo. Nowa umową handlową była chociażby ta ze strony Niemiec:

    [​IMG]
    Oferta od Niemców


    Wojska Szwedzkie również rosły w siłę. 26 lipca miała zostać zakończona produkcja kolejnej dywizji piechoty. Miała ona zostać przeznaczona w zupełnie nowej operacji wojskowej opracowanej przez dowódcę wojsk lądowych Oskara Nygrena i głowę państwa Martina Ekstroma. Operacja została oznaczona kryptonimem „Lew Północy” i miała na celu powiększenie granic Szwecji.

    [​IMG]
    Informacje o produkcji nowej dywizji piechoty

    W połowie maja zespoły techniczne ogłosiły zakończenie prac nad projektami wczesnej dywizji piechoty i tankietki.

    [​IMG]
    [​IMG]
    Informacje o zakończeniu badań technicznych

    Rozpoczęto badania nad nowymi technologiami. Zatrudnione zostały zakłady Landsverk, które wcześniej opracowały wczesną dywizję piechoty i zakłady SAAB. Landsverk AB miała za zadanie opracować technologię Ulepszonego pojazdu pancernego, zaś firma SAAB projekt podstawowego myśliwca wielozadaniowego.

    [​IMG]
    Nowe badania naukowe

    10 czerwca doszła informacja o wybuchu wojny pomiędzy państwem Kwang-Si i Nacj. Chinami. Wkrótce po rozpoczęciu wojny do sił Nacj. Chin dołączyło państwo Xibei San Ma. Jednak nie wywołało to zbytniego poruszenia w państwie gdyż Chiny, a Szwecja to spory kawałek drogi więc nie spodziewano się większego zagrożenia.

    [​IMG]
    Informacja o wybuchu wojny na wschodzie

    W połowie lipca rząd uległ ponownej zmianie. Lecz teraz tylko na czas okresu letniego. Został utworzony rząd letni, a kraj zmienił ustrój na leninizm. Naród troszkę zdziwiony tą decyzją powitał nowy rząd z radością, przez co niezadowolenie w państwie spadło o około 5%.

    [​IMG]
    Informacja o powołaniu rządu letniego

    [​IMG]
    Rząd po zmianie na letni

    W lipcu sytuacja na świecie się ustatkowała. Kwang-Si i Chiny ogłosiły pokój i podpisały między sobą pakt o nieagresję. Jednak niecały tydzień po ogłoszeniu pokoju na wschodzie w Europie wybuchł kolejny konflikt. Tym razem to Hiszpania. Wybuchła tam wojna domowa. Nacj. Hiszpania ogłosiła niepodległość od Republiki Hiszpańskiej i wypowiedziała jej wojnę! Niemcy i Włosi zareagowali na to wydarzenie wysyłając wojska jako pomoc dla Nacj. Hiszpanii, ponieważ była ona faszystowskim krajem, a przecież trzeba zdobywać przyjaciół.

    [​IMG]
    Informacja o wybuchu wojny w Hiszpanii.

    Tymczasem w Szwecji sytuacja robiła się coraz bardziej gorąca. Plany opracowane przez rząd faszystowski były kontynuowane przez rząd letni. Wojska szwedzkie obstawiały granicę z Norwegią ustawiając swoje największe wojska w miejscach gdzie wojsk norweskich było najwięcej. Początek operacji „Lew Północy” został zaplanowany na 5 sierpnia 1936 roku. 26 lipca został zerwany pakt o nieagresję z Norwegią. W godzinach porannych 5 sierpnia Szwedzi zajęli stanowiska bojowe i po informacji o wybuchu wojny między Szwecją i Norwegią ruszyli do ataku. 2 dywizje piechoty ruszyły na Oslo. Bitwa trwała 2 dni i w końcu stolica Norwegii została zajęta przez okupanta. Kolejne jednostki – bojówki - zaatakowały prowincję Hamar i przejęły ją bez żadnych walk. 2 dywizje piechoty stacjonujące w Gallivare zaatakowały Narwik przy pomocy 2 dywizjonów bombowców, które skutecznie zdezorganizowały obronę Norwegów. Szala zwycięstwa przechyliła się znacznie na stronę Szwecji. Wojska, które zdobyły Oslo przemieszczały się stopniowo pokonując i wypierając ostatnie broniące się jednostki wroga w głąb państwa. I tak pod koniec sierpnia w rękach Szwecji znajdowały się prowincje Oslo, Kristiansand, Stavanger, Hamar, Narwik. Do władz norweskich została wysłana propozycja aneksji. Została odrzucona. Odpowiedzią na odrzucenie był kolejny atak. Tym razem Szwedzi zdobyli prowincje Bergen, Roros i Alesund. Kolejna propozycja aneksji została przyjęta. Szwecja powiększyła swoje granice niemal dwukrotnie. Wojna trwała niecały miesiąc, bowiem pakt o aneksji został podpisany 3 września 1936.

    [​IMG]
    Informacja o wypowiedzeniu wojny Norwegii

    [​IMG]
    Sytuacja na froncie

    [​IMG]
    Przyjęcie propozycji aneksji.

    Obecne mapy Europy musiały zostać aktualizowane. Skandynawia powinna wyglądać tak:
    [​IMG]
    Obecne granice szwecji.

    Koniec rozdziału 3

    Uff. Wszystko działa jest sprawnie i nie ma ani jednej literówki :Devil: Nie ma to jak Word :D

    Pozdrawiam
     
  4. Szumo

    Szumo Aktywny User

    Zaczyna się seria odcinków dotycząca walk z buntownikami w Norwegii. Odcinek pierwszy to odcinek poświęcony walce z buntownikami norweskimi w Trondheim. Zapraszam do czytania i przede wszystkim do komentowania!!!

    Rozdział 4: Bunt!

    Zaczynał się listopad 1936 roku. W całym kraju robiło się coraz zimnej, ale atmosfera i tak była ciepła ze względu na coraz bliższe święta. Na nowo anektowanych terenach Norwegii również było gorąco, ale już z zupełnie innego powodu. Robiło się tam coraz bardziej niebezpieczne. Na ulicach okupowanych miast wybuchały drobne potyczki szybko dławione przez stacjonujące tam siły. W powietrzu wisiał wielki konflikt, który rozpocząć miał zniewolony lud norweski. Konflikt wybuchł 5 listopada 1936 roku dokładnie o północy. Powstanie wybuchło w Trondheim. Całe miasto zostało opanowane przez buntowników.

    [​IMG]
    Informacja o wybuchu powstania w Trondheim

    Do pacyfikacji wysłane zostały bojówki szwedzkie. Dotarły na miejsce walk 8 listopada. Natarcie rozpoczęło się o świcie i trwało kolejne 2 dni. Skończyło się popołudniem 10 listopada z wynikiem korzystnym dla... partyzantów! Wszyscy w kraju byli zdziwieni. A najbardziej dowódca bojówek. Tak opisuje walkę w Trondheim w swoim raporcie:

    [​IMG]
    Bitwa o Trondheim przegrana!

    Dowódca sztabu wojsk szwedzkich wyznaczył do pomocy 2 dywizje piechoty i 2 dywizjony bombowców do pomocy w tłumieniu buntu. Piechota miała dotrzeć 15 listopada, a bombowce miały rozpocząć atak już w kilka godzin po zapadnięciu decyzji. I tak też się stało. 2 dywizjony bombowców rozpoczęły bombardowanie miasta. Lotnicy mówili po każdym locie, że widzą uciekających z gruzów partyzantów. A więc naloty były jak najbardziej potrzebne.

    [​IMG]
    Bombardowanie partyzantów w Trondheim.

    [​IMG]
    Posiłki wysłane do Trodheim

    15 listopada zgodnie z obietnicami rozpoczęło się natarcie dwóch posiłkowych dywizji piechoty ze wsparciem lotnictwa. Partyzanci dzielnie się bronili. Zadawali bolesne ciosy armii szwedzkiej, która nadal dzielnie parła do przodu. Pod koniec dnia kiedy partyzanci zostali całkowicie otoczeni próbowali się jeszcze jakoś bronić, ale ich dowódcy podjęli decyzję o kapitulacji. Wszyscy walczący zostali rozstrzelani. Generał Klercker świętował zwycięstwo. Stracił w walce sporo ludzi, ale walka zakończyła się zwycięstwem Szwecji. Norwegowie muszą nauczyć się pokory dla rządu szwedzkiego i Szwedów.

    [​IMG]
    Walka w Trondheim dobiega końca

    Koniec Bitwy o Trondheim! Ciąg dalszy walk z partyzantami wkrótce!


    Komentujcie! :D :twisted:
     
  5. Szumo

    Szumo Aktywny User

    Dissenta mam 23% i spada dziennie o 0,01% :p Sorki że nie było tak długo nowej części ale czasu zbytnio nie miałem.

    Rozdział 5: Kolejne powstanie!

    Kraj dochodził do dawnej formy po ostanim, krwawo stłumionym powstaniu. Bitwa o Trondheim jak teraz ją nazywano bedzie zapisana w historii Szwecji jako jedna z najcięższych walk w dziejach tego państwa. Powstańcy walczyli dzielnie jak lwy wypierając wojska szwedzkie daleko poza granice miasta zadając im poważne obrażenia. Jednak po 10 dniach powstanie upadło. Żeby wygrać Szwedzi musieli użyc aż 2 dywizji zawodowej piechoty, która i tak miała dosyć duże problemy w walce o miasto.

    Rząd Szwedzki po rozmowach z przedstawicielami partyzantów mieli nadzieję, że podobna sytuacja już się nie powtórzy. Jednak było zupełnie inaczej. 20 listopada wszystkie radia i wszystkie nagłówki gazet nosiły ten sam tytuł i mówiły o tym samym: KOLEJNE POWSTANIE WYBUCHŁO! BERGEN ZAJĘTE PRZEZ PARTYZANTÓW!!!

    [​IMG]
    Informacja o wybuchu powstania w Bergen

    Tym razem do sprawy dowództwo wojsk lądowych podeszło zupełnie inaczej. Do pacyfikacji powstania wysłana została doświadczona dywizja piechoty. Atak rozpoczął się 1 grudnia 1936, a skończył dopiero 13 grudnia i na dodatek ponownie z korzyścią dla partyzantów! Jeszcze jakby tego było mało dla Szwedów, to partyzanci zajęli kolejną prowincję, a mianowicie Kristiansand! Spory kawał terenów Szwecji w rękach wroga! Wszyscy w sztabie generalnym główkowali jak do tego dopuszczono.

    [​IMG]
    Informacja o przegranej walce w Bergen i o zajęciu Kristiansandu przez oddziały partyzanckie

    [​IMG]
    W gazetach pojawiło się zdjęcie kilku partyzantów, znalezione podczas walk o Bergen przez żołnierza Szwedzkiego. Jak na nim widać partyzanci całkiem nieźle się mają i będą zapewne walczyć do końca.

    Szwedzi rozpoczęli bombardowanie zajętych terenów. Tym razem mieli już serdecznie dosyć partyzantów i walk. Do stłumienia powstania w Bergen została wysłana kolejna dywizja piechoty i tym razem w sile dwóch dywizji rozpoczął się atak na okupowaną prowincję. Trwał on ponad tydzień, ale wygrali go Szwedzi. Wszyscy bojówkarze zostali rozstrzelani bądź zabici w czasie walk. Następnego dnia tj. 15 grudnia ruszyła ofensywa na Kristiansand. Walka trwała ponad dwa tygodnie. Wigilię żołnierze spędzili na froncie, w okopach przy wtórze huku bomb i wystrzałów. Ta wojna robiła się coraz straszniejsza. Szala zwycięstwa przechylała sie na korzyść partyzantki. Jednak 26 grudnia nadeszła radosna informacja. Nowa dywizja piechoty jest gotowa do rozmieszczenia!

    [​IMG]
    Nowa dywizja piechoty może wyruszyć na front!

    [​IMG]
    Obecny stan wojsk lądowych Szwecji.

    [​IMG]
    Walki o Kristiansand.

    Nowa jednostka została wysłana do Kristiansandu 27 grudnia. Walki trwały do 2 stycznia 1937. W końcu powstanie zostało stłumione. Powstańcy w Oslo, które leży obok Kristiansandu próbowali coś również zdziałać, ale ich powstanie nawet jeszcze nie wybuchło, a już zostało stłumione. Partyzanci doszli do porozumienia z władzami Szwedzkimi i zawarty został układ mówiący, że kolejny bunt zostanie stłumiony krwawo i za każdego zabitego żołnierza szwedzkiego zostanie zabitych 10 jeńców. Partyzanci nie mieli innego wyjścia niż zgodzić się na ten pakt.

    [​IMG]
    [​IMG]
    Informacje o zwycięstwie w Kristiansandzie!

    Sytuacja w Szwecji powoli wracała do normy. Przemysł się ustatkował, a ludzie z anektowanej Norwegii powoli przywykali do tego, że teraz sa już Szwedami.

    [​IMG]
    Sytuacja przemysłu w Szwecji.

    Koniec rozdziału 6

    Uff. Się namęczyłem z tymi partyzantami ;) Komentujcie i oceniajcie plz :p
     
  6. Szumo

    Szumo Aktywny User

    No. Mało tych komentarzy ale zawsze :D Teraz część również krótka, bo nie mam zbytnio czasu grać. Być może zdziwi Was to co zrobiłem, ale zmieniłem znacznie historię. Resztę przeczytajcie w AARze i SKOMENTUJCIE! :twisted:

    Rozdział 7: Wielkie zmiany. Rusza machina...

    Minęło wiele miesięcy. Zaczynało się lato. Po przeżyciach narodu Szwedzkiego wszystko powoli wracało do normy. Norwegowie przyzwyczajali się do nowego państwa. Wojska odpoczywały po zaciętych walkach i jednocześnie zwalczały partyzantkę. Nadchodził czerwiec 1937 roku. Przemysł się uspokajał, a produkcja pierwszej Szwedzkiej dywizji pancernej i myśliwskiej przebiegała pomyślnie. Prace planowano zakończyć na październik 1937. Jednak coś w kraju znowu się działo. Pod koniec maja wybuchło kolejne powstanie. A raczej większe niż zwykle zamieszki. Zostało szybko stłumione. Jeszcze tego samego dnia.

    [​IMG]
    [​IMG]
    Krótka informacja o zamieszkach w Roros.

    Trwały nadal rozmowy z byłym rządem norweskim. 9 czerwca stała się rzecz niesłychana. W tydzień po wybuchu wojny Japonii na wschodzie, Szwecja wyzwoliła Norwegię. Jednak Norwegia stała sie państwem marionetkowym, Szwecja kontrolowała jego wojska. Ale były też plusy dla Norwegii i Szwecji. Norwegia bowiem dołączyła do osi i była bezpieczna przed zbliżającym się nieuchronnie konfliktem.

    [​IMG]
    Informacja o wojnie na wschodzie.

    [​IMG]
    [​IMG]
    Informacja o wyzwoleniu Norwegii!

    O tym, że coś Niemcy szykują można było się dowiedzieć na każdym kroku. W końcu 19 czerwca stało się coś co konflikt potwierdzało w 100 procentach. Niemcy i ZSRR podpisały pakt Ribbentrop-Mołotow. Jednocześnie Niemcy zażadały terytorium od Polski. O dziwo Polska się zgodziła... Poznań, Bydgoszcz i Toruń przeszły w ręce niemieckie.

    [​IMG]
    [​IMG]
    Podpisanie paktu Ribbentrop-Mołotow i reakcja na niego innych państw.

    Oś pod koniec czerwca była bardzo mocna i była przygotowana dobrze do wojny. Do wojny, która miała zmienić cały świat. Wojna szła wielkimi krokami. Głównym celem Niemiec miała się stać zapewne Polska. Poinformował o tym szwedzki wywiad.

    Szwedzki rząd zbulwersowany tą informacją rozpoczął rozmowy z Niemcami lecz ci do niczego się nie przyznali. Mówili, że oni nie szykują się do wojny, tylko chcą złagodzić ludzi z odziedziczonych od Polaków prowincji. Temat zszedł na plany osi. Niemcy byli trochę zdenerwowani wyzwoleniem Norwegii, ponieważ Norwegia miała iść na pierwszy ogień podczas misji odrodzenia wielkiego cesarstwa niemieckiego. Chociaż Norwegowie jeśli dołączyli do osi to już są naszymi terenami. Więc Niemcom w tej chwili było to już niemal obojętne. Opracowane zostały nowe plany. Plany państw silnego sojuszu.

    [​IMG]
    Plany osi.

    Świat szykował się do wojny. Szwecja oczekiwała tej wojny również, lecz nie wiedziała gdzie nastąpi pierwsze uderzenie. Najprawdopodobniejszą opcją jest Polska. Z Polakami utrzymywane były w miarę dobre kontakty więc wojna z nimi to zła zagrywka. Szwedzki rząd musiał coś wymyślić, aby zapobiec wojnie i nabyciu sobie wrogów...musiał coś wymyślić bardoz szybko.

    Koniec rozdziału 7

    No. Krótko, zwięźle ale na temat ;) Komentujcie więcej plz :p Niedługo 1000 odwiedzin więc może odcinek będzie specjalny. Aha. Ten rozdział AARa dedykowany jest Handsowi i jego Norwegii, która łaskawie wyzwoliłem :Devil: :Devil: :Devil:

    Pozdrawiam
    Szumo
     
  7. Szumo

    Szumo Aktywny User

    I żadnego komenta... Wrrr. :p Dobra tam. Może następnym razem :D A tymczasem kolejna część AARa. Nie wiem czemu ale ja jakoś uwielbiam coś robić a potem to kończyć w zupełnie inny sposób niż chciałem na początku :p

    Rozdział 8: Całkowite przemiany

    W państwie po ostatnich doniesieniach wywiadu dotyczących umacniania się Niemiec na granicy z Polską zaczęto wiele rozmów dyplomatycznych. W końcu po długim posiedzeniu z władzami satelickiej Norwegii podjęto decyzję o zerwaniu sojuszu z Niemcami. Stało się to 29 lipca 1937 roku. O 4 na miejsce dotarł Szwedzki dyplomata. W siedzibie rządu niemieckiego złożył dokument podpisany przez władze Szwecji i Norwegii mówiący o zerwaniu sojuszu.

    [​IMG]
    Sojusz z Niemcami zerwany!

    Mimo zerwania sojuszu stosunki z Niemcami nie były złe, a można nawet powiedzieć że nadal Szwecja i Niemcy byli przyjaciółmi. W kilka dni po zerwaniu sojuszu do Szwecji przybyli wysłannicy Polski z propozycją. Propozycja została przyjęta z zadowoleniem. Dzięki temu co zaproponowali Polacy, Szwecja mogła zrobić Niemcom na złość spotykając się z państwem, które w najbliższym czasie Niemcy zapewne miały zamiar zaatakować. A co do owej propozycji. Było to zaproszenie na defiladę przyjaciół w Warszawie. Zostaliśmy zaproszeni ze względu na wyzwolenie Norwegii, dzięki czemu okazaliśmy łaskę, którą Polacy sobie cenią, ale również za zerwanie sojuszu z Niemcami, odwiecznym wrogiem polski. Z zaproszenia Szwedzi skorzystali i wkrótce w Warszawie najlepsza szwedzka dywizja piechoty maszerowała ulicami Warszawy wśród wiwatów i okrzyków radości Polaków.

    [​IMG]
    Zaproszenie na defiladę od Polaków

    W niedługi czas po tym do Szwecji przybywało coraz to więcej dyplomatów z różnych krajów. Z wszystkimi rozmowy dyplomatyczne kończyły się tak samo. W każdym przypadku Szwedzi zostali słabo przekonani w stronę polityki danego kraju. Jak można było zauważyć najwięcej wizyt dyplomatów przybywało z krajów należących do aliantów. Szczególnie Wielka Brytania przysyłała wielu dyplomatów. Nasze stosunki z nimi znacznie się poprawiły. Jednak zaproszenia do sojuszu można było się spodziewać na pewno nie w najbliższym czasie.
    W czasie, w którym trwały rozmowy dyplomatyczne, Szwecja kontynuowała swój rozwój technologiczny i wojskowy. I tak oto pod koniec lipca 1937 roku zostały zakończone badania nad technologią podstawowego myśliwca wielozadaniowego. Najnowszym modelem myśliwca był teraz J-9 Seversky P-35. Plany tego samolotu były zdumiewające jak na tak słabo technologicznie rozwinięty kraj jak Szwecja.

    [​IMG]
    Informacja o zakończeniu badań.

    [​IMG]
    Plany nowego modelu myśliwca

    Po zakończeniu badań przez firmę SAAB zatrudniona została nowa firma i tym razem jest to Husqvarna. Została zatrudniona jako wykonawca badań nad podstawową dywizja piechoty. Tymczasem firma Landsverk AB ukończyła już ž prac nad ulepszonym pojazdem pancernym.
    Fabryki również nie próżnowały i tak doszły wiadomości o zakończeniu modernizacji dwóch dywizji piechoty. Również na początku września z taśm produkcyjnych zjechała pierwsza Szwedzka dywizja pancerna! Czołgi po przejściu testów w terenie zostały rozmieszone na terenie kraju.

    [​IMG]
    Badania trwają.

    [​IMG]
    Zakończono modernizację 2 kolejnych dywizji piechoty

    [​IMG]
    Pierwsza Szwedzka dywizja pancerna gotowa!

    [​IMG]
    Czołgi w czasie testów.

    Szwecja nadal się rozwijała, pod każdym względem, a zerwanie sojuszu z Niemcami poprawiło sytuację wewnątrz krajową jak i ogólnoświatową. Można powiedzieć, ze ten sojusz tylko Szwecji zawadzał.

    [​IMG]
    Stan wojsk Szwecji na dzień dzisiejszy.

    Koniec rozdziału 8

    Pozdr :p




    Zamknięty oraz wyczyszczony

    Tomo55
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie