Kraj wschodzącego słońca - Japonia AAR od 1933 r.

Temat na forum 'Darkest Hour - AARy' rozpoczęty przez Gragon, 11 Grudzień 2012.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Gragon

    Gragon Aktywny User

    Kraj wschodzącego słońca - prolog

    [​IMG]

    Po zakończeniu I wojny światowej Cesarstwo Japonii dostało pod swe władanie część posiadłości niemieckich na Pacyfiku. Zyskała również część terenów na północnym-wschodzie Chin, na których to utworzyła marionetkowe państwo – Mandżukuo. Jednak to tylko rozbudziło ambicje narodu japońskiego na czele, którego stał Cesarz Hirohito.

    [​IMG]
    Wielkie Cesarstwo Japonii w 1933 r.

    Chiny były rozbite wewnętrznie, miały słabo zorganizowaną oraz zacofaną armię. Stanowiło to dla Wielkiego Cesarstwa Japonii łakomy kąsek. Władze Cesarstwa łapczywie spoglądały na swojego zachodniego sąsiada, który im… wadził. Liczne artykuły propagandowe powodowały, że całe społeczeństwo nie miało nic przeciwko przyszłym działaniom wojennym, a nawet organizowali liczne zgromadzenia proklamując chęć do konfliktu ze znienawidzonym sąsiadem.

    [​IMG]
    Cesarz Japonii - Hirohito.

    Nastał rok 1933, który zwiastuje kolejne sukcesy gospodarcze, technologiczne oraz militarne. Rok, który znów rozbudzi apetyt Cesarza oraz jego gabinetu. Rozpoczynają się przygotowania pod każdym względem… przemysł zostaje nakierowany na produkcję zbrojeniową, wojska wchodzą w stan gotowości i są rozmieszczane w strategicznych punktach.

    [​IMG]
    Czy Japonia jest gotowa do konfliktu?

    Jak dalej potoczy się sytuacja na kontynencie azjatyckim? Czy Chiny zdołają się zjednoczyć przeciwko wspólnemu wrogowi? Co powiedziałaby Europa gdyby doszło do konfliktu Japonia – Chiny? Pozostało nam tylko czekać…

    //

    Jest to mój debiutancki AAR więc może być drętwy za co z góry przepraszam. Będę wdzięczny za słowa krytyki oraz podpowiedzi od doświadczonych graczy. Postaram się jeszcze dzisiaj zamieścić pierwszy odcinek :)

    ---------- Post added at 22:02 ---------- Previous post was at 22:00 ----------

    Kraj wschodzącego słońca – odcinek I

    [​IMG]

    Najwyższą władzę w Cesarstwie Wielkiej Japonii sprawował cesarz Hirohito. Licznymi zmianami w japońskim prawie sprawił, że Cesarz miał najwyższą władzę ustawodawczą i wykonawczą. Hirohito ustawił swój gabinet tak, aby było mu… wygodniej. Nie lubił i nie tolerował sprzeciwów. Ludzie, którzy mu przeszkadzali oraz głosili inne poglądy „znikali”.

    [​IMG]
    Rząd w roku 1933.

    Głównym celem Cesarza było wyniesienie Cesarstwa ponad wszystkie inne kraje, które jego zdaniem były gorsze od narodu japońskiego. Modernizacja armii, uzupełnienie wszystkich dywizji i wprowadzenie ich w stan gotowości były głównymi założeniami przywódcy.

    [​IMG]
    Produkcja na początku roku 1933.

    Cesarz nie krył swoich krytycznych poglądów na temat Chin. Od dawna wiadomo było, że władca przygotowuje plany podboju zachodniego sąsiada. Hirohito przygotowywał się do wojny, która miała poparcie w całym społeczeństwie… oczywiście takie informacje podawała prasa propagandowa. Cesarstwo napotykało jednak liczne przeszkody na swojej drodze do sukcesu, 5 marca silne trzęsienie ziemi nawiedziło Japonię zabierając ze sobą setki zabudowań oraz istnień ludzkich.

    [​IMG]
    Gazety podają straszną wieść o kataklizmie.

    Po tym wydarzeniu Cesarz zadecydował, aby dodrukować pieniądze, które następnie przeznaczy się na opłacenie zespołów badawczych oraz odbudowę części szkód.


    [​IMG]
    Żeby załatać dziury budżetowe trzeba było dodrukować pieniądze.

    Widząc słabą sytuację gospodarczą Cesarz wraz z rządem postanowił wprowadzić radykalne zmiany, które postawią państwo na nogi i pozwolą na przygotowanie wojska i polepszenie życia Japończyków.


    [​IMG]
    Czy reformy przyniosą efekty?

    Dodrukowanie banknotów pozwoliło na opłatę zespołów badawczych, które już 7 marca dokonały przełomu teoretycznego, który dotyczył budowy silników rakietowych i odrzutowych. Spotkało się to z dużą aprobatą ze strony rządu.

    [​IMG]
    Czy sukcesy japońskich naukowców wyprowadzą cesarstwo na szczyt?

    Technologie opracowywane w zespołach dotyczyły głównie gospodarki państwa lecz o armii nie zapomniano. Jeden zespół pracował nad udoskonaleniem artylerii polowej, a drugi miał za zadanie ulepszyć system szpitali wojskowych, aby sprawniej opatrywać żołnierzy po starciach.

    [​IMG]
    Opracowywane technologie na początku 1933 roku.

    W maju jednak Cesarstwo napotkało kolejny problem jakim były działa antyjapońskie na terenie marionetkowego państwa Mandżukuo. Wybuchły dwa powstania, które jednak z racji szybkiej reakcji wojsk Cesarskiej Armii oraz oddziałów milicji Mandżukuo zostały szybko stłamszone.

    [​IMG]
    Opór przeciwko japońskiemu rządowi w roku 1933.



    [​IMG]Obszary zbuntowane.

    Po stłamszeniu buntów Cesarz Hirohito dalej kontynuował dozbrajanie armii, jej modernizację oraz rozmieszczenie wojsk na granicy z rozbitymi wewnętrznie Chinami. Wszystko układało się po jego myśli, wraz z generałami opracowywał strategię ataku na Chiny, gazety publikowały artykuły zachęcające Japończyków do wspierania ich narodu. Wydaje się, że nic nie powstrzyma Cesarstwa przed dominacją na Pacyfiku…

    //

    Zgodnie z obietnicą zamieszczam pierwszy odcinek :) Miłego czytania i czekam na uwagi.
     
  2. Gragon

    Gragon Aktywny User

    Kraj wschodzącego słońca – odcinek II

    [​IMG]

    Japońskie fabryki uwijały się dzień i noc produkując nowoczesne (jak na tamten okres) uzbrojenie dla Cesarskiej Armii. Pod koniec roku 1933 wszystkie jednostki lądowe zostały zmodernizowane co z kolei zwolniło miejsce w fabrykach. Cesarz zarządził więc dalszą produkcję sprzętu, która miała wyposażyć nowych rekrutów. Planowane było (na razie) utworzenie 8 nowych dywizji piechoty. Połowa z nich miała być wspierana przez brygadę artylerii oraz średnich czołgów, druga połowa natomiast przez brygady lekkich czołgów i artylerii. Oprócz 8 dywizji piechoty planowane było także uformowanie 2 dywizji piechoty morskiej wspieranych przez brygadę artylerii.

    [​IMG]
    Formowanie nowych jednostek.

    W między czasie zespoły badawcze opracowały nową technikę desantów oraz liczne technologie na rzecz przemysłu japońskiego. Prasa propagandowa, która zachęcała obywateli do pomocy Cesarstwu spełniała swoje zadanie, ale do czasu. Gdy napływ chętnych do armii zmalał Cesarz postanowił przemówić osobiście do narodu. Podczas audycji radiowej padły z jego ust te słowa: „Wielki narodzie japoński! Wielkie Cesarstwo was potrzebuje! Na zachodzie swe pazury ostrzy smok, który tylko wyczekuje okazji, aby pozbawić dzielnych Japończyków wolności. Nie można pozwolić, aby naród Chin podporządkował sobie tak wspaniały kraj jak nasz! Wzywam was, abyście wspierali naszą Cesarską Armię. Wstępujcie do wojska i zapiszcie się na kartach historii jako obrońcy wolności i sprawiedliwości! Niech żyje Wielkie Cesarstwo Japonii!”.

    [​IMG]
    Nowi rekruci po przemówieniu Cesarza.

    Przemówienie spełniło swoje zadanie. Do koszar przybywało coraz więcej mężczyzn w wieku od 16 do 35 lat. Pozwoliło to rządowi na kolejne plany dotyczące rozbudowy armii.
    Wraz z nastaniem roku 1934 świat obiegła wieść o aneksji Nowej Fundlandii przez Wlk. Brytanię oraz powstaniu narodu Jordanii, który wywalczył sobie wolność na koloniach Brytyjczyków. W lipcu oraz sierpniu zostało ukończone formowanie 8 dywizji piechoty. Zostały one szybko przetransportowane na granicę z Chinami. Koniec produkcji dla nowych dywizji zwolnił miejsce w fabrykach, które od razu zostało zapełnione zamówieniami na 4 samoloty bezpośredniego wsparcia Mitsubishi Ki-30 „Ann”.

    [​IMG]
    Koniec Nowej Fundlandii.

    [​IMG]
    Powstanie Jordanii.

    Przygotowania ze strony Japonii idą pełną parą. Powstają kolejne plany rozbudowy armii, zespoły badawcze mają pełne ręce roboty, a to wszystko odbywa się pod pełną tajemnicą oraz aprobatą ze strony społeczeństwa. Rząd już zaciera ręce na samą myśl o inwazji i podbiciu słabego sąsiada jakim są Chiny. Cesarz rozpatruje już wstępne plany dotyczące inwazji.

    //

    Znalazłem motywację i udało mi się dzisiaj nasmarować drugi odcinek. Niestety jest dość krótki bo w okresie od 34 do 35 roku nie dzieje się za wiele :/ Co do pierwszej mapki to faktycznie jest błąd, którego nie zauważyłem, dziękuję za uwagę. Może da się tą pomyłkę wytłumaczyć, że propagandowa prasa japońska uznaje te tereny za część Cesarstwa i dlatego są one zaznaczone? :D Miłego czytania i czekam na kolejne uwagi :)
     
  3. Gragon

    Gragon Aktywny User

    Kraj wschodzącego słońca – odcinek III

    [​IMG]

    Wraz z nastaniem roku 1935 pojawiły się na horyzoncie nowe możliwości technologiczne. Zakończyła się również produkcja 2 dywizji piechoty morskiej oraz modernizacja 8 nowo sformowanych dywizji piechoty. Ze względu na możliwości przemysłowe postanowiono zorganizować kolejne 6 dywizji piechoty, które miały być wspierane przez brygady artylerii oraz lekkich czołgów. Podczas gdy Cesarstwo przygotowywało się do przyszłego konfliktu (który był nieunikniony) w Chinach już od jakiegoś czasu trwała walka. Komuniści, na czele których stał Mao Zedong walczyli z nacjonalistami. Japonia bacznie przyglądała się wydarzeniom na kontynencie i ku ich zadowoleniu obserwowały jak słaba armia Nacjonalistycznych Chin przegrywała na froncie.

    [​IMG]
    Wojska komunistów zajęły Xi'an oraz Tongguan.

    Jedynym krajem, który mógłby zapobiec japońskiej ekspansji był Związek Radziecki, który rozmieścił swoje dywizje na granicy z Mandżukuo. Hirohito jednak nie zdradzał obaw, wiedział, że Stalin zaatakowałby tylko jeśli komunistyczna partia Chin doszłaby do władzy i zepchnęła nacjonalistów. Cesarz wiedział, że aktualne sukcesy komunistów w Chinach były chwilowe i w ciągu paru miesięcy szala zwycięstwa przechyli się na stronę nacjonalistów.


    [​IMG]
    Mao Zedong wita zwycięskie wojska w Xi'an.

    Cesarska Armia miała w przyszłości rozgromić chińskie wojska w szczególności dzięki zaawansowanej technologii jednakże wszem i wobec wiadomo, że liczebność wojska znacznie się przydaje w starciach. Zapoczątkowane w 1933 roku reformy gospodarcze przynosiły widoczne rezultaty. Poprawiła się jakość życia Japończyków, budżet państwa stale wzrastał, a materiałów na produkcję nie brakowało dzięki licznym umowom handlowym.
    Hirohito obmyślając plany ataku na Chiny z początku nie uwzględniał żadnych sojuszy. Jednak z biegiem czasu zmieniał swoje poglądy i szukał w Azji pretendentów do przyszłego paktu. Jako najpoważniejszego kandydata przedstawiano Syjam, który izolowałby Cesarstwo (oczywiście w przypadku zwycięstwa nad Chinami) od Wlk. Brytanii. Zaczęto więc działać w tej sprawie i małymi kroczkami wpływać na rząd tego małego kraju. W między czasie zmieniono jedno nazwisko w rządzie, nowym szefem sztabu został Kanichiro Tashiro.

    [​IMG]
    Wpływ na rząd Syjamu.

    Minęły dwa lata odkąd rozpoczęto przygotowania do wojny. W tym czasie powstało 8 dywizji piechoty (6 kolejnych jest w fazie produkcji) oraz 2 dywizje piechoty morskiej, a w produkcji są jeszcze 4 skrzydła samolotów bezpośredniego wsparcia. Odkryto liczne technologie, które miały ułatwić zwycięstwa i przyćmić armię przeciwnika. Rozpoczęto współpracę z Syjamskim rządem oraz zawarto liczne umowy handlowe. Lecz do zrobienia jest jeszcze wiele, a czas gra na niekorzyść. Wiadomo przecież, że nie tylko Japonia szykuje się do konfliktu…

    //

    Miałeś rację casanunda, wtopiłem :( Zamieszczam kolejny (niestety) krótki odcinek. Mam nadzieję, że krótkie odcinki rozbudzą apetyt czytaczy :)
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie