Laptop przestał działać

Temat na forum 'Hyde Park' rozpoczęty przez Goliat, 22 Październik 2012.

  1. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Mam problem z moim lapkiem. Nagle przestał pracować, był podłączony do zasilania. Nie reaguje przycisk włączania, dioda ładowania się nie świeci, na baterii też się nie uruchamia (wskaźnik baterii działa normalnie), a dioda na zasilaczu zaczyna migać gdy podłączam do niego lapka. Wie ktoś może z czym może to się jeść?
     
  2. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Na odległość ciężko tak stwierdzić, bo przyczyn może być wiele.

    Inna przyczyna będzie jak działa tylko na bateryjnym, a na zasilaczu nie, inna jak na obu, itp i to też raczej jest "Wstępne ustalenie gdzie szukać" i bez sprzętu serwisowego raczej to gdybanie.

    Tu masz opisane prawdopodobne przyczyny w zależności od reakcji:

    http://www.elvikom.pl/forum/viewtopic.php?f=138&t=986
     
  3. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Jutro do serwisu skoczę, z tego co wyczytałem zwarcie na płycie głównej najbardziej prawdopodobne póki co.
     
  4. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    hmm.. w sumie raz miałem dziwny przypadek, który sączył się na 30 zł dla klienta - tona kurzu.
    Co prawda to małe prawdopodobieństwo iż to przyczyną jest, ale warto sprawdzić i przedmuchać otwory.
    Inny znowu przypadek - to zawre dawała bateria - po wyjęciu jej lapek ruszał na samym zasilaczu, a z nią był martwy, a też wskazywało początkowo na cos poważniejszego wg. "mrugania".

    Ale to są sporadyczne przyczyny - jednak przed oddaniem do serwisu warto takie "niespodzianki" sprawdzić - bo uczciwość serwisów jest rożna i nie każdy musi skasować 30 czy 50 zł za coś co było tyle warte i potrafią wmówić coś więcej w takich przypadkach.
     
  5. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Ostatecznie padla plyta glowna i mozliwe, ze karta graficzna. W kazdym razie zamiast go naprawiac bardziej mi sie oplaca kupic nowy, a ten dac na czesci w jakims skupie.

    Sent from my Novo7Fire using Tapatalk 2
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie