Mc aar

Temat na forum 'Minecraft - AARy' rozpoczęty przez Maciey, 19 Sierpień 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Artafrates

    Artafrates Ten, o Którym mówią Księgi

    Instalowaniu texturpacków mówię stanowcze nie!
     
  2. Banas

    Banas Ten, o Którym mówią Księgi

    A ja stanowczo popieram przedmówcę! Texture packi psują grę a te które nawet ładnie wyglądają to i tak trzeba zmieniać bo się nowe itemy pojawiają i ****.
     
  3. Maciey

    Maciey Guest

    Odcinek II

    [​IMG]

    Przystąpiłem do budowy twierdzy. Niestety nie zachowało się zdjęcie sprzed rozpoczęcia budowy. Powyższe jest jednak jednym z pierwszych. Prace rozpocząłem od wyrównania terenu. Było z tym bardzo dużo pracy. Musiałem wyciąć wiele drzew, wyrównać linię brzegową, zakopać doły i zlikwidować wiele pagórków. Kiedy teren stał się w miarę równy podzieliłem go na cztery części o czym później.

    [​IMG]

    W trakcie prac napotkałem źródło wody, postanowiłem zamienić je w studnie.

    [​IMG]

    Tak wygląda studnia po wyłożeniu jej kamieniem.

    [​IMG]

    Powyższe zdjęcie przedstawia obszar jeziora jaki postanowiłem zagospodarować.

    [​IMG]

    Tak wyglądał on z drugiej strony.

    [​IMG]

    Uczyniłem z niego port.

    [​IMG]

    Następnie przystąpiłem do budowy wieży obserwacyjnej z drewna.

    [​IMG]

    Oto umiejscowienie wieży. W tle budynki przemysłowe i sypialne, a na pierwszym planie studnia.

    [​IMG]

    Widok z wieży w przeciwnym względem placu budowy kierunku.

    [​IMG]

    A to już sam plac budowy twierdzy. Jak widać podzielony został na cztery kwartały. W pierwszym ze studnią będzie miała miejsce uprawa oraz hodowla. W drugim z portem - znajda się budynki przemysłowe.

    [​IMG]

    W trzecim - gdzie biegała sobie owca - znajdzie się Stołp. W czwartym - pustym - podziemia oraz laboratorium.

    Dużo pracy zajęło wyrównanie placu budowy o rozmiarach 64 na 64, teraz przyszedł czas na wydobycie węgla i kamienia.
     
  4. co to ejst Stołp?
     
  5. Maciey

    Maciey Guest

    Stołp (wieża ostatecznej obrony lub bergfried, bergfrit) – średniowieczna budowla warowna na planie koła, owalu, prostokąta lub wieloboku w postaci baszty obronnej o znacznej wysokości (30–50 m) i dużej grubości murów (3–5 m). Wolno stojąca wieża stawiana w średniowiecznych twierdzach. Stanowiła najsilniejszy a zarazem ostateczny punkt obrony (w nowożytnej sztuce fortyfikacyjnej rolę tę przejął tzw. śródszaniec).
    Wieże tego rodzaju są często mylone z donżonami – wcześniejszymi typologicznie wieżami łączącymi w sobie główne funkcje mieszkalne i obronne zamku[SUP][potrzebne źródło][/SUP]. Istnieje także sporo form pośrednich między donżonami a typowymi stołpami, przy czym zazwyczaj dominują cechy jednego z tych obiektów.

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Stołp
     
  6. Maciey

    Maciey Guest

    Odcinek V

    [​IMG]

    Do budowy twierdzy potrzebowałem znacznej ilości kamienia. Wykonałem w takim razie wykop i następnie tunel Wszystko szło dobrze do czasu gdy...

    [​IMG]

    Podkopałem się pod jezioro. Musiałem uciekać i szybko zasypać tunel by mnie nie zalało.

    [​IMG]

    Podjąłem wydobycie kamienia w innym miejscu i inną metodą - kopiąc szerokie pomieszczenia. Tym razem wydawało mi się, że będzie dobrze. Jednak w pewnej chwili podłoga zapadła się podemną i w wpadłem do jaskini gdzie zaatakowały mnie pająki oraz wybuchające potwory. Skończyło się to znacznymi ranami i utratą całego ekwipunku. Kiedy opatrzyłem rany wyruszyłem do kryjówki.

    [​IMG]

    Po drodze zaatakowały mnie znowu wybuchowe potwory. Udało mi się ukryć w domu, już zza drzwi usłyszałem eksplozję.

    [​IMG]

    Rano zobaczyłem szkody jakie wyrządziły potwory. Jeden wybuchł tuż przy mojej siedzibie, na szczęście nie uszkodził domu ani konstrukcji wieży obserwacyjnej. Fala uderzeniowa zniszczyła jednak drzwi magazynu.

    [​IMG]

    Kolejny wróg zniszczył teren koło studni.

    [​IMG]

    Ostatni wybuchł na piasku.

    [​IMG]

    Po naprawieniu szkód przystąpiłem do budowy umocnień. Kamienia wystarczyło jedynie na budowę tego fragmentu muru. To oznaczało, że muszę wyruszyć na wielkie poszukiwanie kamienia.

    [​IMG]

    Konieczne okazało się zbudowanie kopalni z prawdziwego zdarzenia. Powyższe zdjęcie przedstawia wejście do niej.

    [​IMG]

    A to już pomieszczenie wewnątrz kopalni.

    [​IMG]

    Pierwszy wybudowany korytarz.

    [​IMG]

    I pierwszy głęboki tunel.

    [​IMG]

    W końcu dotarłem do przeszkody, której nie mogłem pokonać - bardzo twardej substancji.

    [​IMG]

    Skoro nie mogłem kopać głębiej, postanowiłem kopać na boki. Docelowo zamierzam osiągnąć szerokość 9 na 9. Potem zacznę kopać w innym miejscu.

    [​IMG]

    Tak wygląda wykop na razie.

    [​IMG]

    A tak prezentują się mury najważniejszej dzielnicy w mojej twierdzy. Po lewej wrota, a po prawej... o tym za chwilę.

    [​IMG]


    Po lewej stronie mur jaki ma opasać całą twierdzę. Jak widać mur części mieszkalnej jest dużo wyższy. Względem jednego z pierwszych zdjęć, podwyższyłem go o trzy kostki kamienne.
    [​IMG]

    A oto tajemniczy dół po prawej stronie. Jest to wejście do tunelu ewakuacyjnego.

    [​IMG]

    Oto sam tunel

    [​IMG]

    I wyjście na powierzchnie.

    [​IMG]

    Wyjście znajduje się za świnią po lewej. Jest dobrze ukryte.

    [​IMG]

    A oto widok na całość obecnego etapu budowy.

    To były pracowite dni.
     
  7. Zoor

    Zoor Ideolog gender

    Wow, nie spodziewałem się aż takiej masy tekstu. Screeny też niczego sobie :p
     
  8. Peeguła

    Peeguła Ten, o Którym mówią Księgi

    Maciey, w tym odcinku przeszedles samego siebie. W takiej formie dawno cie nie widzialem, tak trzymac!
     
  9. Maciey

    Maciey Guest

    Ujarzmiam Photobucket, zaraz powinno być dobrze.

    EDIT: Teraz jest ok, zapraszam do lektury.
     
  10. Artafrates

    Artafrates Ten, o Którym mówią Księgi

    Strasznie ubogi ten mur, ja bym go jakoś ożywił urozmaicając go jakoś. :D
    Z tej drabiny w tamtym szybie niechybnie bym spadł nie potrafiąc równowagi utrzymać.
     
  11. Banas

    Banas Ten, o Którym mówią Księgi

    Ładnie ładnie :) Chociaż to wyjście... Skąd pewność, że nie napotkasz tam Creeperków itp? :D

    P.s.

    Czemu zamiast odcinka IV i V masz II i I?
     
  12. Maciey

    Maciey Guest

    Dzięki za komentarze. Z murem coś pomyślę, na razie zbudowałem stróżówkę. Co do creeperów za przejściem to... sam nie wiem. Gdyby zaatakowały mnie w twierdzy to i tak muszę uciekać.

    Wiecie co to jest to na dole, takie ciemne, czego nie mogłem przebić?

    W następnym odcinku, który dziś wrzucę - graficzna niespodzianka.
     
  13. adammos

    adammos Guest

    Bedrock, leżący na dnie mapy.
     
  14. Zoor

    Zoor Ideolog gender

    Nie będzie tego paskudnego kobla?
     
  15. Maciey

    Maciey Guest

    Nie będzie...
     
  16. Maciey

    Maciey Guest

    Odcinek VI

    [​IMG]

    Następny dzień rozpocząłem od wydobycia kamienia, przez poszerzanie opisanego w ostatnim odcinku wykopu. Następnie wyruszyłem po drewno. W trakcie przemierzania lasu natknąłem się na jaskinie, na końcu której znalazłem skrzynie ze skarbem.

    [​IMG]

    Obok skrzyń znajdowało się również to dziwne urządzenie, w środku którego znajdował się prawdopodobnie pająk. Niestety nie udało mi się go otworzyć.

    [​IMG]

    Po powrocie z wyprawy po surowce przystąpiłem do rozbudowy twierdzy. Rozbudowałem bramę, między innymi umieszczając nad wrotami wykusz umożliwiający ostrzał nieprzyjaciela lub wylewanie na niego gorącej smoły.

    [​IMG]

    Oto wnętrze pierwszego piętra wieży, w której znajduje się brama. Po lewej stronie skrzynia, gdzie umieszczę zapas broni i amunicji. Po prawej opisana wyżej konstrukcja.

    [​IMG]

    Oto otwór konstrukcji z klapą.

    [​IMG]

    A to piękny widok z okna wieży.

    [​IMG]

    Powyższe zdjęcie przedstawia wnętrze zbudowanej już części twierdzy. Na dole widoczny obrys to miejsce gdzie powstanie Stołp. Po prawej u góry wieża. Obok niej studnia oraz magazyn. Po lewej stronie znajdują się koszary.

    [​IMG]

    Oto studnia i magazyn z bliska. Z prawej drewno na opał.

    [​IMG]

    Wnętrze magazynu.

    [​IMG]

    Wnętrze koszar.

    [​IMG]

    Koszary znajdujące się z lewej strony są wyposażone w klapę.

    [​IMG]

    Pod klapą znajduje się wejście do opisanego poprzednio tunelu ewakuacyjnego.

    [​IMG]

    Oto przebudowane wnętrze drogi ewakuacyjnej.

    [​IMG]

    Powyżej osiodłana świnia. Na koniec pracy chciałem przejechać się na niej, ale nie była skora do współpracy.
     
  17. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    A co to za piaskowa wieża, tam w oddali na ostatnim skrinie?
     
  18. Maciey

    Maciey Guest

    A to nasyp, który wykorzystywałem do pozyskiwania drewna - do obcinania wysokich gałęzi :)
     
  19. Nyslion

    Nyslion User

    Nawet fajnie wygląda ta twierdza. Razi mnie tylko, że środku prawie wszystko jest z kamienia. Mógłbyś zrobić np. ścieżki ze żwiru, albo zostawić trochę trawy.
     
  20. Maciey

    Maciey Guest

    To jest 1/4 twierdzy, rejon ostatniej obrony. Dlatego cały jest z kamienia, w pozostałych częściach (portowo-produkcyjna, mieszkalna i w części przeznaczonej do produkcji jedzenia) będzie inaczej (mniej kamienia).

    Tak czy inaczej będę jeszcze walczył z tą monotonią.

    BTW Wiesz co to było w tym tunelu, to pudło z pająkiem?
     
  21. Maciej

    Maciej Guest

    Pudło z pająkiem to generator tych stworów. Jeśli nie jest obstawiony z czterech stron pochodniami, to przy poziomach trudności wyższych od peaceful pojawiają się przy nim co chwilę pająki.
     
  22. Kwadratowy stołp? :(

    czytałem, ze są okrągłe ;(
     
  23. Maciey

    Maciey Guest

    Aha, dzięki. W końcu to zniszczyłem, a że miałem kamienny kilof to trochę to trwało.

    Jak mnie nauczysz to chętnie wybuduję okrągły w Minecrafcie :)

    BTW Mogą być kwadratowe!
     
  24. okrągły to nie będzie, ale może mieć zbliżony kształt. trzeba tylko zrobić plan, do tego potrzeba kartki w kratkę, cyrkla, ołówka i promienia w kratkach tego stołpu ;-)
     
  25. Maciey

    Maciey Guest

    Zbliżony? To chyba by musiał mieć średnicę 200 kratek żeby to jakoś wyglądało.
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie