Megakampania, CK2 The Old Gods, Polanie (video)

Temat na forum 'CK II - AARy' rozpoczęty przez thrashing mad, 19 Sierpień 2013.

  1. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    @cobran - niestety to już tak nie działa. Od któregoś patcha odkrycia nie są zależne od grupy technologicznej lecz od regionu. Nie ma także praktycznie sposobu aby sprecyzować kto odkrył co na początku rozgrywki.

    @MaksKKK - nie, od jakiegoś czasu AI dynamicznie wybiera idee według algorytmu ustalonego w plikach idei. Wcześniejsze listy historycznych idei dla tagów są ignorowane. Co do Aheyadidów to ponieważ mieli wysoki autorytet korony, zostawię ich tak jak są, ale dam rewolterów a Andaluzji i Libii.

    @moskal - w sumie dobry pomysł - kara mogłaby być proporcjonalna do wielkości państwa i symulować trudności w rządzeniu nim na początku rozgrywki.

    Kolejny raport:

     
    MaksKKK, de Mont Salvy i Luuny lubią to.
  2. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Czy wzmocnisz jakoś Mongolie właściwą i resztę hord z dalekiego wschodu? Czy ruszysz go w ogóle? Wg Islam nie miał tam tak dobrego dostępu, więc np. Płw. Malajski powinien być nakierowany bardziej na buddyzm i konfucjanizm ewentualnie tengryzm.
     
  3. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Szczerze - nie chcę mi się. ;)
     
  4. moskal

    moskal Опричник

    Z tym to tylko musisz umiejętnie - jak widziałeś w symulacji takie Rusie były pokrojone pomimo bycia dużymi i jak im dasz karę no to szybciej ich taka Szwecja i Polska zjedzą.

    Co zaś nowej monarchii dla cywilizowanych tengrystów - na moje oko są za mocne. Aby ich osłabić mógłbyś w estates oraz eventach dopisać, że plemiona stepowców także podlegają pod tą nową monarchię.
     
  5. cobran

    cobran Ten, o Którym mówią Księgi

    Stepowcy powinni mieć możliwość zreformowania się do nowego typu monarchii ;)
     
  6. Aronet

    Aronet Znany Wszystkim

    tak sobie myślę że dobrze by było a by złota horda dostała na start cory na całe zachodnie stepy :)
    wenecja należy do grecji ??
     
  7. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    @moskal - w testach w trybie obserwatora tengryści nie radzili sobie najlepiej

    @cobran - pomyślę nad tym (nie jestem ekspertem w pisaniu decyzji). Wciąż mają oczywiście możliwość zreformowania z vanilli

    @Aronet - Tak Wenecja należy do Grecji


    Konwersja skończona :)

     
  8. MaksKKK

    MaksKKK Ten, o Którym mówią Księgi

    Arabia ma swoją unikalna formę rządów(kalifat) ? bo nic o tym nie wspomniałeś. Jak tak to jakie ma statystyki ten ustrój :)
     
  9. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Dałem im Iqta z rangą empire.
     
  10. moskal

    moskal Опричник

    Zamień im bonusy tylko, bo te domyślne (w aktualnej sytuacji geopolitycznej) są beznadziejne.

    Poza tym - siatka rewolterów też by się przydała (tak na bliskim wschodzie jak i w Europie). Wprawdzie Arabia może być zaspamowana rebelientami, ale bez tagów buntowniczych no to będzie tylko posiłkiem dla sąsiadów.
     
  11. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Rewolterzy powinni być - zwłaszcza kulturowi których cory nie zanikają (taki egipt zawsze będzie mógł się zbuntować).

    Zaczynamy z EU4:

     
    Ostatnia edycja: 7 Czerwiec 2016
  12. cobran

    cobran Ten, o Którym mówią Księgi

    Powtórzę co żem na YT napisał
    niemniej jednak cieszy mnie kontynuacja serii :D
     
    casanunda i Elas lubią to.
  13. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Ja mam kilka spraw:

    Pierwsza: Czy pozwolisz komus (ja niestety tego nie ogarniam) zrobić update twojego moda do najnowszej wersji gry i wrzucić go na warsztat?

    Druga: Zmień Szczecin na Stettin. Polska nazwa trochę kluje w oczy przy angielskich. Albo zainstaluj moda z spolszczeniem.

    Trzecia: Zmień kupców tak aby transfer z Lwowa szedł do Krakowa i tam pobieraj. Albo zmień główny tradenode i z Krakowa transferu na Baltyk, a tam pobieraj. Ja tak robię w swoich grach polska i jakoś się kręci ;)
     
  14. cobran

    cobran Ten, o Którym mówią Księgi

    Tak właściwie to prawidłowo po angielsku jedynie Warszawa (Warsaw) i Kraków (Cracow) mają swoje odpowiedniki w mowie Szekspira. Pozostałe Anglicy czytają po Polsku bez polskich znaków :p
     
    Maciej-Kamil lubi to.
  15. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Akurat Stettin występuje w grze za każdym razem gdy prov nie jest posiadany przez Polskę.
     
  16. cobran

    cobran Ten, o Którym mówią Księgi

    Bo język niemiecki dopuszcza tłumaczenie nazw miast, dalej chyba nie muszę tłumaczyć...
     
  17. pawskor

    pawskor Ten, o Którym mówią Księgi

    Myślę, że można spokojnie wybaczyć naszemu drogiemu autorowi żmudne tłumaczenie jak działa gra, w końcu ilość widzów uległa drastycznemu wzrostowi a także kanał stoi na dużo wyższym poziomie niż na początku rozgrywki CKII.
     
  18. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    @cobran - mechanikę będę omawiał tylko na początku

    @ers - co do modyfikowania konwersji - proszę bardzo. Nazwy chyba już zostawię.

    @pawskor - tak, myślę że spora część widzów nigdy nie grała w EU4

    Nowy odcinek:

     
    MaksKKK i de Mont Salvy lubią to.
  19. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    @thrashing mad - u mnie z modowaniem słabo, ale może ktoś inny się tym zajmie.

    Znowu przyczepie się handlu. Node Baltic Sea jest bogatszy od Krakowa. Jeżeli ustawisz Focus handlowy na Gdańsk, to będziesz mógł tam pobierać zysk, a z Krakowa robić transfer do Baltic Sea.
     
  20. moskal

    moskal Опричник

    Nod w głównym punkcie handlowym (domyślnie - stolica) pobierany jest bez udziału kupca. Kupiec powiększa tutaj tylko 10% przychodu. Ponieważ masz "Wealth of Nations" możesz przenieść główny punkt na północ a innymi kupcami transferować tam. Jeżeli nie masz głównego punktu handlowego w nodach końcowych, lub blisko końca, lub chcesz zrobić osiągnięcie o zamrażarce, to nie ma zbytnio sensu pobierać tak.

    Poza tym jest taka śmieszność, że wszyscy poganie (za wyjątkiem cywilizowanych amerykańskich) mają ten sam pakiet domyślnych decyzji. Zatem wygladać to będzie tak, że rusińscy poganie dopiero teraz regulują kwestie rytu przejścia w dorosłość czy regulacje dot. ofiar. IMO nie ma sensu o tym informować czy fabularyzować, bo Paradox nie pomyślał tutaj o konwersjach z CK2.
     
  21. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

  22. moskal

    moskal Опричник

    Widzę, że nie wprowadziłeś moich propozycji dot. kto z kim ma historyczne przyjaźnie i wrogości. Nie dziwię się zatem, że we wcześniejszych symulacjach rusińscy poganie upadają pod naporem Polaków i Szwedów.

    Trzymam kciuki za Pomorze! Zajęcie Danii i południowej Szwecji, by przejąć kontrolę nad transferem morskim wschód-zachód, potem zdominowanie Niemiec i utworzenie w ten sposób równowagi dla polskiego blooba.
     
    Ostatnia edycja: 27 Czerwiec 2016
    Maciej-Kamil lubi to.
  23. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    W większości usunąłem historycznych przyjaciół/wrogów żeby sztucznie nie wpływać na rozgrywkę. Co ma być to będzie. ;) Co do Pomorza to faktycznie dobrze, bo miałem obawy że pozostanie niemrawe. Nowy odcinek:

     
  24. Rutherfrodo

    Rutherfrodo Ten, o Którym mówią Księgi

    Wprowadzenie podatków wojennych powinno Ci znacznie poprawić budżet podczas wojny. Kolejny dobry odcinek. Uważam też, że warto zaznaczyć jednej, bądź też wszystkim armiom opcję by chętniej dołączali do nich sojusznicy.
     
  25. moskal

    moskal Опричник

    @thrashing mad - a zamontowałeś chociaż moją paczkę z reakcją pogańską o Skandynawów? Coby nie było, to jednak w próbach Szwedzi wchodzili głęboko w Perm i Ruś Zaleską, a tak ich repoganizacja sprzyjałaby w ich kooperacji z Rusinami.

    Cóż, szkoda iż Polska na starcie tak pędzi... Bo jednak z takimi wasalami i unią z Czechami to brak realnego wroga...
     
    Ostatnia edycja: 4 Lipiec 2016

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie