Megakampania, CK2 The Old Gods, Polanie (video)

Temat na forum 'CK II - AARy' rozpoczęty przez thrashing mad, 19 Sierpień 2013.

  1. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

  2. Elas

    Elas Genialdo

    Skuteczność AI, he he he :D
    Serce mi się krajało jak walczyłeś bez generałów, ale przynajmniej nie rozjechałeś wtedy Kijowa.
     
  3. Zoor

    Zoor Ideolog gender

    Szczecin zbyt długo się tą swoją niezależnością nie nacieszył, ale skoro Litwa dogadała się z NRD, to chyba nie ma innego wyboru. No cóż, może lepiej zaanektować tę republikę zanim obrośnie w piórka i wbije ci nóż w plecy przy okazji kolejnej wojny z Rusią Kijowską.
     
  4. MaksKKK

    MaksKKK Ten, o Którym mówią Księgi

    Wchłonięcie tak dużego i bogatego wasala tylko przypieczętuje twoją hegemonie... W eu4 jest za mało buntów i problemów wewnętrznych. Wojny domowe i różnorakie frakcje z ck2 potrafiły zagrozić krajowi tutaj tego nie ma.
     
    Elas i moskal lubią to.
  5. Walig_

    Walig_ Nowy

    Miałbym do Was i oczywiście do Ciebie Trashu, wielką prośbę. Mianowicie chciałbym prosić o savea z ck2. Jest on mi potrzebny, gdyż chciałbym wprowadzić kilka poprawek do moda.
     
  6. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    https://m.sendspace.com/file/xwx0yt

    Kilka słów ode mnie:

    1.Zmień foat na ZIP - mód będzie działać wtedy z archiwum zamiast z folderu - zawsze kilka mb danych mniej na dysku xD

    2. Pytał się wcześniej Trasha i zgodził się na przystosowanie moda do 1.17 i ostatniego dodatku. O ewentualne wrzucenie na warsztat dopytaj się Trasha. Pytanie i odpowiedź znajdziesz w temacie.

    3. Zagadaj do Moskala, czy udostępni ci swoją paczkę o reakcji pogańskiej. Z tego co wiem, to napisał paczkę eventow dla Rusi Szwecji
     
    casanunda lubi to.
  7. Walig_

    Walig_ Nowy

    @ers: Wielkie dzieki!!! Na pewno zastosuje się do twoich porad i spróbuję się dogadać z Moskalem odnośnie paczki o reakcji pogańskiej.
     
  8. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

  9. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Nowy odcinek, nowy dużo inny król:

     
  10. moskal

    moskal Опричник

    Dobrze, że zrezygnowałeś z wojny przeciwko Litwie i Pomorzu - te kraje po prostu nie mają szans przeciwko takiej Polsce. Skoro nowy król jest trochę fanatyczny, no to z Nowogrodem winien zerwać sojusz.

    Kijów prawdopodobnie nie uzyska wartościowych sojuszników na czas, zatem nie wytrzyma wojny. Szansa jedynie w jakąś rebelię antylubomelską.
     
  11. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Pisalem na YT i tutaj też napiszę:
    Król znający się na wojnie nie zniszczył by ważnych strategicznie fortec. W końcu broniły głównego portu i miasta handlowego oraz środka kraju. Zamiast tego mogłeś obciąć ich wydatki - wystarczyło odznaczyć okienko przy ilości załogi fortu w prowincji.
     
  12. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    casanunda lubi to.
  13. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

  14. cobran

    cobran Ten, o Którym mówią Księgi

    Szkoda że wojna z Kijowem była z góry przesądzonym zwycięstwem, oby jednoczące się Węgry stały się godnym przeciwnikiem :)
    P.S. Fajna ta jugolska Chorwacja xd
     
  15. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Niemcy robią się coraz potężniejsze i wchłaniają wasali, są też dużo bogatsze od Polski Włochy. Zobaczymy jak rozgrywka się potoczy, ale jest spore ryzyko że nie dociągnie do Victorii. Nawet przy nerfach z cech władców i rolepleju, obawiam się że Polska za mocno zablobuje.
     
  16. cobran

    cobran Ten, o Którym mówią Księgi

    Tradycyjnie pozostaje potajemne wzmacnianie sąsiadów ;)
    Możesz też napisać event o szalonym/upośledzonym królu który wywołasz w odpowiednim momencie (po śmierci jakiegoś wielkiego władcy) dając tym samym usprawiedliwienie do (wywoływanych konsolą) buntów oraz podejmowania złych decyzji ;)
     
  17. Piterdaw

    Piterdaw Ten, o Którym mówią Księgi

    Bolą niektóre nazwy. Nie Bielozero tylko Biełooziero lub Biełoozierze. Nie Seweria tylko Siewierszczyzna. Nie Tula lecz Tuła. I nie Perejasław tylko Perejesław. Rozumiem, że nie każdy jest specjalistą od geografii, ale poprawienie tego naprawdę polepszyłoby odbiór odcinków.
     
    Raval, Makumba i sir Raleigh lubią to.
  18. Walig_

    Walig_ Nowy

    Jako, że dowiedziałem się jak robi się "nieusuwalne" cory i stworzyłem kilka państewek to chciałbym się was spytać o ewentualne pomysły na idee dla:
    -Śląska
    -Małopolski
    -Grodna
    -Szpitalników
    -Wielkopolski
    -Braniboru
    -Pomerelii
    Mam nadzieję, że z waszą pomocą wymyślę coś dość zbalansowanego i wmiarę realistycznego :).
     
    Raval lubi to.
  19. MaksKKK

    MaksKKK Ten, o Którym mówią Księgi

    Coś czuję że autor za słabo sobie utrudnił rozgrywkę. Za szybko wystawił moda można było go bardziej utrudnić albo postawić go na jakimś trudniejszym modzie
    (MEIOU and Taxes, Dei Gratia , Divide et Impera itp.) I gra by się całkiem inaczej potoczyła na razie wszystkich bije i nie ma problemów za dużych.
    Widzę ze nikt nie wrzucał już kolejnych poprzednich odcinków, czyżby seria zmierzała ku szybkiemu końcowi?
    Kolejny docinek
     
    casanunda i sir Raleigh lubią to.
  20. moskal

    moskal Опричник

    @MaksKKK - odcinków było już sporo od ostatniego co Trash publikował na EUFIgames. Generalnie, jak oglądałem, to stało się to co ja przewidziałem - jest supremacja Polski. A mechanika EU4 jest taka, że silne państwo kierowane przez gracza nie ma możliwości kolapsu, nawet przy braku grania na potęgę i eksploitowania. A że jak nie ma prawdziwych wyzwań to i jako-tako nie jest tak ciekawie jak kiedyś a to zmniejszyło zainteresowanie.
     
  21. Elas

    Elas Genialdo

    Sam zresztą przestałem oglądać tą serię z tego powodu, bo Thrash tylko podbijał wszystko dookoła.
     
  22. cobran

    cobran Ten, o Którym mówią Księgi

    No niestety, ale co się dziwić skoro w komentarzach na yt dominują te w stylu trzeba było zażądać jeszcze tego, albo podbij jeszcze to bo jest słabe... Gdyby tylko nie zmieniał kultur w prowincjach to można by było liczyć na jakieś fajne niepokoje w przyszłości (i w vic) :/
     
    Szowek lubi to.
  23. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Gimby znaja tylko jeden tryb gry: world conquest :p A to dlatego ze nigdy tego same nie dokonaly i dlatego uwazaja to za jakis wyroznik. Jak dla mnie przydalaby sie jakas duza tragedia ktora podzielilaby na stale panstwo na 2 nawzajem rywalizujace czesci ;)
    Ale i tak bede ogladal mimo ze V2 zapowiada sie paskudnie nudnie :(
     
  24. Zoor

    Zoor Ideolog gender

    Z tragediami to poczekajmy może do reformacji - przy dobrym rozegraniu fabularnym można sobie ładnie strzelić w stopę przy jej okazji. A poza tym, można przecież parę z polskiej machiny marnować na pozbawione większego sensu projekty, np. kolonie na Madagaskarze ;)
     
    casanunda lubi to.
  25. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Jeden strzał już był. Zamiast wyłączyć dwa forty w centrum zniszczyl je.

    Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie