Megakampania, CK2 The Old Gods, Polanie (video)

Temat na forum 'CK II - AARy' rozpoczęty przez thrashing mad, 19 Sierpień 2013.

  1. cobran

    cobran Ten, o Którym mówią Księgi

    ale zrobił to nieświadomie, więc się nie liczy :p
     
  2. MaksKKK

    MaksKKK Ten, o Którym mówią Księgi

    Z tego co czytałem w komentarzach następne 50lat w grze będzie decydujące dla przyszłości Megakampani. thrashing mad rozważa zakończenie serii jak nie będzie miał wyzwań. Skoda by było ale niestety EU4 ma mało mechanik utrudniających rozgrywkę, CK2 wypada zdecydowanie lepiej na tym polu.
     
  3. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Znajdziesz tu paru takich co wyzwanie trashowi zaraz napiszą w postaci paru ewentow [emoji14]
     
  4. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Faktycznie zrobiło się trochę nudno w serii - nie sądziłem że EU4 jest aż tak zła pod tym względem. To troszkę bardziej gra w malowanie mapy swoim kolorem niż symulacja - EU3 np. z modem Magna Mundi było pod tym względem dużo lepsze. Dlatego też robię przerwę aby troszkę zmodować grę. Na pewno wprowadzę mechanikę utrudniającą życie dużym imperiom - np. coś w stylu Administrative Efficiency z Magna Mundi (Duże państwa otrzymają karę do np podnoszenia stabilności, dochodów czy kosztu technologii, maleńkie zyskają bonusy). Mam też w planach nieco eventów, ale tu będę musiał się dłużej zastanowić. Na pewno nie będę ich chciał odpalać z konsoli, tylko powinny mieć dobrze uzasadnione triggery. No cóż zobaczymy jak to wyjdzie - troszkę jestem już znużony grą, CK2 było dużo ciekawsze, ale szkoda by było po 3 latach to porzucać w połowie drogi. ;)
     
  5. cobran

    cobran Ten, o Którym mówią Księgi

    To ja od siebie proponuję:
    -dodanie dodatkowych modyfikatorów które były bo dodatkowymi cechami dla władców, tym razem jednak były by to cechy charakteru dzięki którym dało by się częściej stosować gorszy wybór. Oczywiście małe bonusiki za cechy pozytywne i dość surowe kary za cechy negatywne
    -dodać event "Defenestracja praska" który podbijał by dla Czechów LD i dawał bonusy do wojska i innych takich na czas wojny z Polską (by ciężej było z nimi walczyć)
    -Bonusy dla Rusi + może jakiś zmiany w ich religii żeby dostawali za nią jakieś lepsze bonusy. Tym bardziej że ich westernizacja to świetna wymówka ;)
    -eventy w stylu "Budowa renesansowego pałacu" które pochłaniały by pieniądze i monarch pointy a w efekcie dawały tylko drobne bonusy (+10 jednorazowego prestiżu, + do relacji na 1 rok, etc.) oraz zwiększyły by nieco głębię
    -Polska póki co nie kreuje się na tolerancyjny kraj, więc jakieś noce św. Bartłomieja (rzezie które zwiększały by unrest, powodowały powstania etc.), wojny religijne (jako disaster, który dawał by dodatkowo casus belli dla protestanckich władców do okoła), edykty z Fontainebleau (wygnanie protestantów, czyli siła misjonarzy i trochę pieniędzy kosztem eventów zabierających development w prowincjach i dający kary an kilkanaście lat)
    -Popróbuj kolonizowania w stylu Brandenburskim, czyli rób wszystko by było nieopłacalnie i na końcu się ich pozbądź (oczywiście kolonie jako pojedyncze prowki)

    Ode mnie to na razie tyle ;)

    P.S. Ten edykt o wygnaniu protestantów można połączyć z eventami u jakiegoś protestanckiego sąsiada(dać Pomorzu, Niemcom, Czechom eventy z ograniczeniem w postaci wydania edyktu przez Polskę i bycia protestantami)który by ich przyjął i dostał czasowe bonusy i development :)
     
    MaksKKK lubi to.
  6. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Skoro zamierzasz dalej modowac grę, to proponuję dostosować ją do najnowszej wersji i dodatków. Ewentualnie pogadaj z chłopakami, co mod Megakampanii rozwijają na warsztacie steam. Może dałoby radę przenieść save?
     
    Walig_, MaksKKK i Piterdaw lubią to.
  7. Walig_

    Walig_ Nowy

    @ers @thrashing mad
    Bardzo chętnie pomógłbym w przystosowaniu saveu do najnowszych wersji gry. Jedyne co bym potrzebował to właściwie aktualny zapis z gry. Jednym słowem jestem gotowy do współpracy.
     
    ers i MaksKKK lubią to.
  8. MaksKKK

    MaksKKK Ten, o Którym mówią Księgi

    Widzę że konwersja na nowsze wersje się nie powiodła... A "mega" niestabilność wywołana eventami trwały niecałe dwa odcinki i już się z nimi uporał.
     
  9. Elas

    Elas Genialdo

    No ja już nawet nie oglądam, bo to po prostu nudne ;) tym bardziej, że Thrash nie grał jakoś specjalnie dobrze, więc nie mam absolutnie żadnej motywacji patrzeć, jak powoli podbija kolejne prowki.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie