MiniAary Warzkinsa 2

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez Warzkins, 24 Styczeń 2009.

?

AAR Niemcami ma rozpocząć się od:

  1. 1934 (od początku)

    0 głos(y/ów)
    0,0%
  2. 1939 (po pięciu latach rozbudowy)

    0 głos(y/ów)
    0,0%
Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 51

    [​IMG]



    Dostawy do Francji powoli były zmniejszane, żeby ostatecznie zakończyć na samym zaopatrzeniu, Warzkinsoto widząc postępy żabojadów z chęciom wysyłał kolejne posiłki.
    [​IMG]

    9 Października w godzinach wieczornych ma miejsce potężny atak bombowy na port w Breście.
    Godzina 17.40 na ulicach rozbrzmiewają syreny informujące o zbliżającym się nalocie, większość załogi pancerników "Ise", Mutsu" i Nagato" była w tym czasie w mieście i niespodziewany alarm zerwał ich na nogi i już po kilkunastu minutach większość karabinów była obsadzona.
    O godzinie 18.09 rozpoczyna się piekło, bombowce niemieckiej floty powietrznej rozpoczynają bombardowanie pierw z wysokiego pułapu części portu w którym są francuskie u-boty.
    Zastępca Kozaka rozkazał natychmiastowe wyjście z morze, po kilku minutach dokładnie o 18.17 kilkadziesiąt bombowców lecąc na bardzo niskim pułapie totalnie zmasakrowało pancernik "Mustu" który od razu zaczął tonąć, praktycznie cała załoga poszła na dno z okrętem.
    Dowódca nie miał ani chwili wytchnienia rozpoczął ucieczkę z portu w stronę Bordeaux o 18.31 nad miastem można było ujrzeć dym a z oddali krzyki żywych jeszcze marynarzy,zastępca Kozaka nie mógł zostać i ratować ocalałych już kilka minut po 18.30 niemieckie samoloty bombowe dogoniły "Nagato" i posłały mu kilkadziesiąt bomb i kilka torped większość była niecelna ale wystarczyło kilka, żeby okręt poszedł na dno.
    Mocno oberwał także "Ise" który dotarł do portu o ostatnich siłach.

    [​IMG]

    Dobre wieści nadeszły jednak z Australii gdzie przyczółek kanadyjski został zniszczony przez oddziały zmotoryzowane Miśka.
    [​IMG]

    Warzkinsoto głęboko poruszony stratą prawie 3 pancerników wysłał depeszę do Kozaka o posiłkach jakie miały dotrzeć na początku Grudnia, między innymi korpus pancerny Generała Hata który na miejscu miał być przekazany de Ptyszowi.
    [​IMG]

    20 Października Genialdo wykorzystał ostatnią szansę i rozpoczął bitwę o Midway.
    Po 18 godzinach wojska japońskie zawiesiły flagę na szczycie wyspy.Jeden z ostatnich kroków poczynionych do ataku na USA został wykonany.
    [​IMG]

    Wiadomość o wygranych na Pacyfiku psuję desant amerykańskich sił lądowych w południowej Francji, 9 dywizji ląduję pod Perpignan i od początku są nękane przez lotnictwo Zioma które zawitało we Francji na początku miesiąca.
    [​IMG]

    Kronika wojny morskiej w Październiku.
    [​IMG]
     
  2. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 52

    [​IMG]



    W tym miesiącu wiele nowych wynalazków i ulepszonych już modeli czołgów czy formacji udało się pozyskać największym sukcesem był nowy czołg który od razu wszedł do produkcji.
    [​IMG]
    [​IMG]

    30 Listopada, Admirał Genialdo który poczuł się zbyt pewny siebie musiał szybko uciekać z plaż na Phoenix z których został przegoniony w ciągu zaledwie godziny.
    [​IMG]

    Sytuacja we Francji na początku Grudnia polepszyła się przynajmniej na południu, wojska amerykańskie dostały ostre wciry to kosztowało jednak utratę pozycji pod prawie samym Paryżem gdzie nieustannie zmierzali Niemcy.
    [​IMG]

    Tydzień później przybył japoński korpus ekspedycyjny na którego czele po kilkunastu godzinach stanął de Ptysz a sami pancerniacy ruszyli w stronę Troyes gdzie mieli pomóc w obronie pozycji francuskim wojakom.
    [​IMG]

    Flota Kozaka wraz z ciężko uszkodzonym pancernikiem "Ise" pilnowała cieśniny gibraltarskiej zatapiając w ciągu 2 tygodni 18 okrętów niemieckich, ottomańskich i amerykańskich jednak 10 Grudnia alianckie bombowce odnalazły pozycję floty Kozaka i posłały na dno "Ise" reszta jednak uciekła zostawiając za sobą idący na dno okręt.
    [​IMG]

    W kilka dni po tym incydencie stoczono jeszcze dwie duże bitwy w których Admirał musiał nie lada się wykazać z niemieckimi okrętami poradził sobie dobrze ale amerykańskie lekkie lotniskowce poprostu zmasakrował.
    Warzkinsoto osobiście wysłał Kozakowi gratulację i order za zasługi na morzach i oceanach Europy.
    [​IMG]

    Przed samym końcem roku Oli zaproponował atak na Hawaje z którymi jeszcze kilka tygodni temu Cesarstwo zawarło pokój, był to dosyć odważny krok opinia publiczna z która nie liczył się prawie nikt mogła źle zareagować tym razem jednak Warzkinsoto zgodził się bez wachania i w ciągu tygodnia Genialdo cumował już w Pearl Harbor a od Usa dzieliło zaledwie kilkaset kilometrów.
    [​IMG]

    Co więcej dzień po aneksji miało miejsce spotkanie Cesarza z przedstawicielem Mongolii w Ułan Bator gdzie przydówcy podpisali pakt zawarcia sojuszu i ostatecznie z dniem 29 Grudnia 1940 roku Japonia władała praktycznie całą Azją.
    [​IMG]

    29 Grudnia sztab w Tokio.
    Fragment rozmowy
    - To było genialne posunięcie z jednej strony zabezpieczona granica z Mongolią z drugiej krok od wybrzeży Usa. - powiedział Oli
    - Tak Grudzień to jeden z najlepszych miesięcy po ostatnich walkach w Europie - odpowiedział Warzkinsoto
    - A jakieś plany snujesz jakaś data desantu ? - powiedział zadowolony Oli
    - Tak ale dokładnej daty nie moge na razie podać, sam wiesz sprowadzenie jednostek i przygotowania to kupa czasu a za 2 miesiące w morze wychodzą amerykańskie lotniskowce klasy Nebulon (IV) - wyjaśniał Cesarz
    - Nebulon ? pierwsze słyszę skąd taka nazwa - zapytał zdziwiony Oli
    - To nazwa wykradziona z bazy na Midway, klasa Nebulon ma być początkiem potężnej rozbudowy floty Usa, tyle przynajmniej wiem a na dodatek w budowie są już lotniskowce klasy Nebulon B. - tłumaczył Warzkinsoto.
    - I tak nie dadzą rady naszym maszynom - powiedział Oli popijając Sake.
    Panowie przeszli na mniej służbowe tematy o których nie było już mowy w raporcie.
     
  3. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Statystyki Cesarstwa Wielkiej Japonii.

    [​IMG]


    Sytuacja lądowa jak można zauważyć oddziały lądowe Cesarstwa Japonii są dosyć zmotoryzowane i mogą wykonywać szybkie uderzenia, z drugiej jednak strony są mało liczne, pond 40 garnizonów i 60 dywizji które stacjonują w Chinach i Indochinach są główne sojusznicze, reszta jest w Australii albo na Pacyfiku.
    Siły jakie Japonia może wystawić na szerokim froncie to około 80-100 dywizji.
    Najważniejszym sojusznikiem jest Francja do której Cesarz Warzkinsoto wysłał swoje najlepsze jednostki, porażka oznacza zagładę głównych sił uderzeniowych Japonii.
    [​IMG]

    Jeżeli chodzi o flotę to Japonia posiada 4 co do wielkości flotę po Niemczech, Kanadzie i Ottomanach.Jest ona nowoczesna i zdolna konkurować z innymi wielkimi krajami, dużą flotą mogła się pochwalić Francja jednak na początku wojny 70 % okrętów poszło na dno.
    [​IMG]

    Lotnictwo to słaby punkt Cesarstwa, Warzkinsoto uważa, że lotnictwo nie jest mu potrzebne jednak do obrony przestrzeni powietrznej powołał 4 nowe dywizjony myśliwskie.
    [​IMG]

    Front francuski to front na który spoglądają wszyscy, druzgocąca porażka amerykanów na południu Francji była wielkim powodem do zadowolenia, odciągnęło to jednak duże siły francuskie z północy, Korpus de Ptysza dotarł pod Troyes skąd miał wspierać ataki francuskie.
    [​IMG]

    Produkcja Cesarstwa była nastawiona na flotę lotnictwo było najmniej ważne zaś wojska lądowe jak na razie nie potrzebowały nowych dywizji.
    [​IMG]

    Następny odcinek dopiero za tydzień ezgaminy i te sprawy ;]
     
  4. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 53

    [​IMG]



    3 Stycznia flota amerykańska po raz kolejny zaatakowała pancerniki Kozaka oczywiście starcie zakończyło się zwycięstwem totalnym superciężkich pancerników.
    [​IMG]

    W tym samym czasie na drugim krańcu globu w samym centrum Cesarstwa wodowano nowe okręty dla najlepszej floty Japońskiej będącej aktualnie w Europie.
    [​IMG]

    Kolejne kraje kończyły wojnę widząc brak efektów i korzyści.
    [​IMG]

    Zimowa ofensywa francuzów zaczynała nabierać na silę w pewnym momencie w okrążeniu znaleźć się mogło kilkanaście dywizji japońskich sojuszników.
    [​IMG]

    Zachodnie wybrzeże Francji było wolne od nieprzyjacielskich okrętów ale nie od samolotów które grasowały w dużych grupach.
    [​IMG]

    Ostatni amerykański bastion na Pacyfiku dzielnie się trzymał i złamanie oporu było wręcz niemożliwe.
    [​IMG]

    Front 1 lutego przedstawiał się w miarę dobrze a korpus de Ptysza zmierzał już na pierwszą linie.
    [​IMG]


    Gdzieś na Pacyfiku.
    Dwóch wieśniaków siedzi na plaży i rozmyślają.
    - E cepie ile jeszcze będziemy tu siedzieć. - mowił jeden z nich
    - Nie wiem świniaku ale nuda będzie trwać dopóki hamburgery nie ruszą dup.
    - Jeju przecie te ścierwa boją się zaatakować pustych Hawajów więc tu nie zawitają - mówił drugi.
    - Czyli pozostaję nam siedzieć tu i obijać się - powiedział Kuash po czym poszedł w stronę morza.
    Japońscy żołnierze garnizonowi leżeli na plażach na całym Pacyfiku, błogość trwała a na jakieś walki się nie zanosiło.
    Warzkinsoto wiedział ile te darmozjady jedzą i ograniczył im racje żywnościowe a co.
    Buntów nie było w sumie to taka wojna jaką prowadzili chłopcy garnizonowcy była niemą wojną.
    Zresztą generałowie również obijali się i nic nie robili wojna powoli ustawała a nostalgia odciskała ogromne piętno na morale żołnierzy.
     
  5. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 54

    [​IMG]


    1 Lutego doszło do pierwszego dużego starcia de Ptysza z wojskami niemieckimi.Rankiem ponad 20 dywizji każdego typu zaatakowało pozycję francuskie pod Strasbourgiem de Ptysz od razu ruszył w stronę pozycji na pierwszym froncie.
    Obrona słabła jednak Francuzi ciągle przysyłali posiłki po 18 godzinach wojska niemieckie zaczęły się powoli cofać, ostatecznie atak ustał wieczorem 3 Lutego gdyby nie japońskie czołgi losy bitwy byłyby przesądzone.
    [​IMG]

    Amerykańskie bombowce morskie bezkarnie latały nad Pacyfikiem z "ostatniego bastionu" i dość znacznie uszkadzały okręty Genialda.
    [​IMG]

    4 Lutego okręty zmierzające do floty Kozaka w Brestcie napotkały duże zgrupowanie ottomańskich okrętów których nie dało się wyminąć, rozpętało się piekło japoński superciężki pancernik rozpoczął krwawą sieczkę i po 10 godzinach na dno poszła duma tureckiej floty.
    [​IMG]

    We Francji zimowa ofensywa trwała a de Ptysz znacznie przyczyniał się do sukcesów francuskich.
    [​IMG]

    12 Lutego zapadła decyzja o złomowaniu lotniskowca Koku Sentai, Genialdo protestował jednak kiedy zobaczył wypływające do portu Pearl Harbour 2 lotniskowce od razu zamilkł.
    Lupixer także dostał 2 nowe maszyny.
    [​IMG]

    19 Lutego de Ptysz przesadził zapuszczając się tak daleko w niemieckie terytorium nie wytrzymał nacisku z kilku stron i musiał ustąpić pola.
    [​IMG]

    Kilka dni później stała się straszna rzecz skrzydło lotnicze dowodzone przez Zioma zostało całkowicie rozbite a z dywizjonów nie pozostał nawet 1 samolot złe dowodzenie doprowadziło do starty 4 dywizjinów.,
    [​IMG]

    Niemcy na południowy odcinek ściągnęli potężne posiłki, nie było mowy o przełamaniu, siła wojsk francuskich słabła a linia Zrygfryda na połnocnym odcinku była nie do przełamania.
    [​IMG]



     
  6. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 55

    [​IMG]



    3 marca zostały wyznaczone ostateczne siły do lądowania na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.
    25 dywizji w tym 2 osłaniające port w Pearl Harbour, ostatecznie 30 dywizji jeśli liczyć te z sąsiednich wysp.
    [​IMG]

    Wojna morska w Marcu.
    [​IMG]

    Starcia powietrzne nad Hawajami i duże uszkodzenia INJ "Akagi".
    [​IMG]

    25 Marca dociera awans do Admirała Kozaka teraz jest jednym z najwyższych generałów.
    [​IMG]

    Pod koniec Marca do Warzkinsota dotarły pierwsze zdjęcia z wybrzeży USA, duże zgrupowanie w okolicach San Diego można było się spodziewać odpierania desantu albo kontrofensywy na Pacyfiku.Datę ataku wyznaczono na 15 Maja 1941 roku.
    [​IMG]

    Floty poszczególnych Admirałów.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Spotkanie Cesarza z "planistami" ataku na Amerykę Północną, 30 Marca główny sztab w Tokio.
    - Generale co ma pan dla mnie proszę mi przedstawić plan ataku na Stany Zjednoczone.- mówił Warzkinsoto
    - Cesarzu jak na razie mamy tylko wstępne plany ataku - odpowiedział jeden z generałów
    - Jak to wstępne inwazja ma się rozpocząć w ciągu kilku tygodni a nie ma nawet planu - podniósł głos wyraźnie poddenerwowany Cesarz.
    - Ależ Cesarzu dopiero dostaliśmy wstępne informacje o ilości wojsk biorącej udział w tej akcji. - tłumaczył się drugi z planistów
    - Dobrze już pokażcie cokolwiek macie - odpowiedział
    - Więc, 8 Maja flota wypłynie z portu w Pearl Harbour na miejscu będzie około 12 maja, pierwsze siły to około 12 dywizji w tym 6 morskiej.
    - Atak musi być decydujący ponieważ obrona jest dosyć duża, a utrzymanie przyczółku w pierwszych dniach będzie decydujące, w następnych kiedy na lądzie znajdą się wszystkie dywizje czyli około 30 opanujemy zachodnie wybrzeże i możemy zawrzeć pokój z Usa na warunkach oddania tego wybrzeża. - przybliżył pokrótce planista.
    - Plan prosty ale co z lotnictwem które patroluję wybrzeże Stanów ? - zapytał Warzkinsoto
    - Rzucimy na plaże wszystkie jednostki zaś okręty będą musiały się poświęcić i jest pewne, że straty będą dość wysokie, ale na lądzie się znajdziemy i wtedy okręty będą nam zbędne - mówił z lekką niepewnością drugi z planistów.
    Nastała chwila ciszy po czym Warzkinsoto powiedział.
    - Zabierzcie się za przygotowywanie szczegółowego planu ten który mi przedstawiliście jest jedynym dostępnym, zasięg okrętów pozostawia wiele do życzenia - powiedział Cesarz po czym wyszedł w stronę swojego cesarskiego mobila.
    Oczy świata miały zwrócić się w jedno miejsce, zachodnie wybrzeże Usa tam miały rozegrać się losy świata a do decydującego starcia pozostało 45 dni, wszyscy bowiem wiedzieli, że jeżeli amerykanie nie zniszczą przyczółku to będzie ich koniec.
     
  7. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 56

    [​IMG]



    2 Kwietnia rząd amerykański dowiedział się o planowanej inwazji 15 Maja 1941 roku na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych było pewne, że mobilizacja na tym odcinku rozpocznie się od razu, Warzkinsoto postanowił wysłać depesze o późniejszej inwazji w celu złapania ich przez amerykanów.
    Walki powietrzne jeszcze bardziej rozgorzały, straty po stronie japońskiej były nikłe zaś po drugiej ogromne.
    [​IMG]


    W Europie, też nie działo się najlepiej wojska de Ptysza były odpierane i mogły jedynie wspomagać francuską armię o samodzielnych atakach nie było mowy.
    [​IMG]

    18 Kwietnia amerykanie chcąc odwrócić uwagę od swojego wybrzeża robią wypad daleko na południe w głąb terenów zdobycznych Cesarstwa Japonii.
    [​IMG]

    Technologie.
    22 Kwietnia Warzkinsoto wysyła rozkaz wypłynięcia wszystkich jednostek z baz na Hawajach i rozpoczęcie planu "Jaskółka" czyli przedwczesną inwazję na USA.
    Nieprzygotowane jeszcze oddziały rozpoczęły rejs a sam atak stał pod dużym znakiem zapytania.
    [​IMG]

    Rankiem 26 Kwietnia wojska Cesarstwa Japonii rozpoczęły szturm na plaże pod San Francisco i Los Angeles, przyczółki nie zostały zdobyte nawet w małym stopniu z wieżowców w mieście strzelała artyleria a na plaże pod SF padały tysiące trupów pod LA było o wiele lepiej atak z początku udał się a większość oddziałów wkroczyła już do miasta, jednak przybycie posiłków całkowicie zmiotło Gwardię Warzkinsota.
    Z godziny na godzinę sytuacja pogarszała się kolejne jednostki meldowały o porażkach, a Genialdo, Sasza i Lupixer nie wiedzieli co robić po 16 godzinach wojska pod San Francisco rozpoczęły odwrót a piechota morska pod Los Angeles broniła się jeszcze kilka godzin.
    Ta rzeź trwała 22 godziny, straty liczono w tysiącach a bitwa o zachodnie wybrzeże było największą klęską w histroii Cesarstwa Japonii, morale żołnierzy w całej Azji drastycznie spadło, w niektórych częściach kraju słyszano anty cesarskie głosy.
    [​IMG]

    Największe straty odniosła Cesarska Gwardia która zaledwie kilka godzin po porażce dostała zadanie ataku na wysuniętą wyspę w okolicach Nowej Gwinei.To nie mogło im się spodobać.
    [​IMG]

    Feldmarszałek de Ptysz nie popisywał się we Francji mimo tego Francuzi radzili sobie całkiem nieźle pędząc w kierunku Belgii.
    [​IMG]

    Pokonane wojska Japońskie wycofują się w kierunku Pearl Harbour po tej porażce nie było mowy o kolejnym ataku, Warzkinsoto wydał rozkaz transportu dywizji zmotoryzowanych i pancernych do Tokio zaś na Hawajach z 35 dywizji zostało zaledwie 14.
    Dobra passa wydawała się kończyć po 5 latach od koronowania Warzkinsota po raz pierwszy zaczęto mówić o jego końcu, każde takie wystąpienie kończyło się jednak natychmiastowym ścięciem.
    Cesarz zaczął patrzyć w kierunku Nepalu który ostatnio zaczął skłaniać się w stronę aliantów.
    [​IMG]
     
  8. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 57

    [​IMG]



    Maj to przede wszystkim nowinki techniczne i walki w Europie.
    [​IMG]

    12 maja u wybrzeży amerykańskiego przyczółka napotkano "nową" amerykańską flotę nawodną która wyprzedzała dosyć poważnie flotę japońską na szczęście wybitny Admirał Widder potrafił manewrować nawet takim złomem i poważnie uszkodzić wrogie okręty chroniąc swoje.
    [​IMG]

    W tym samym czasie do Europy dopływały właśnie nowiutkie czołgi najnowszej klasy de Ptysz musiał zacząć sobie radzić bo jego pozycja pogarszała się.
    [​IMG]

    Już dzień później wspomógł francuski atak na terytorium belgijskie i znacznie przyczynił się do zwycięstwa.
    [​IMG]

    Po ataku jednak przyszedł kontratak który był miażdzący siły francusko-japońskie nie miały szans z doborowymi jednostkami Wermachtu.
    [​IMG]

    4 dni po oczyszczeniu wód nieopodal przyczółka amerykańskiego rozpoczęto desant i Cesarska Gwardia powoli odzyskiwała honor.
    [​IMG]

    20 Maja przychodzi wreszcie pierwsza ważna wiadomość z frontu francuskiego czołgi de Ptysza bronią strategicznej pozycji pod Reims.
    [​IMG]

    Pod koniec miesiąca Sasza zajmują najdalsze zakątki terenów USA.
    [​IMG]

    Spotkanie Cesarza z premierem Olim.
    - Jakie dalsze plany może Rosja ? !!! - mówił wyraźnie zdenerwowany Oli
    - Chyba się zapominasz - odpowiadał szorstkim głosem Warzkinsoto
    - Niepowodzenie za atak na Zachodnie wybrzeże ponoszą tylko generałowie którzy nie umieli zająć przyczółków - kontynuował
    - Ale przedwczesny atak ... - próbował powiedzieć premier
    - Nie obchodzi mnie to ! Atak musiał być przyśpieszony jeszcze kilka dni a amerykanie ściągnęliby czołgi - przerwał mu Cesarz.
    - I tak przegraliśmy i nie ma opcji, żeby w tym roku wylądować na ziemi Ameryki Północnej. -
    - Skoro już to omówiliśmy to przejdźmy do spraw europejskich jak nasz korpus ekspedycyjny. - Warzkinsoto zmienił temat
    - A co z nim ? - odburknął Oli
    - Postanowiłem wysłać tam Armie Generała Saszy i A Crossa a także możliwe jednostki zmotoryzowane. - powiedział Warzkinsoto
    Premiera trochę zatkało.
    - Myślałem, że nie poddamy się tak szybko a tu mamy wysyłać nasze najlepsze jednostki na drugi koniec świata. - mówił trochę rozżalony.
    - Jeśli Niemcy stracą stolice podpisanie pokoju i zajęcie ich koloni będzie tylko kwestią czasu.
    - Kazałem także przygotować operację zajęcia Nepalu w okolicach Października. - odpowiedział Warzkinsoto
    - I tak nie zmienisz zdania prawda ? - zapytał Oli
    W odpowiedzi usłyszał szorstkie - Nie
    - A co jeśli amerykanie przystąpią do kontrataku na Pacyfiku. -
    - Odeprzemy ich mamy przewagę liczebną i taktyczną - odpowiedział Cesarz
    - Ach ten optymizm - pomyślał.
    - Jeszcze coś? - zapytał Oli
    - Możesz odejść.
     
  9. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 58

    [​IMG]



    11 Czerwca kończy się daleki wypad wojsk generała Saszy, który miał na celu wybadanie sił amerykańskich w tamtym regionie, niestety niemożność bazowania okrętów i mały zasięg uniemożliwiły dalszy podbój, dywizje rozpoczęły powolny powrót do kraju, a jedynym pożykiem jaki z tego wyszedł było znalezienie małych bezokich stworków o nazwie (cenzura) oczywiście sprawa powoli była nagłaśniana na świat, czego to amerykanie nie zrobili z tymi istotami.
    [​IMG]

    Tymczasem w Europie wojska amerykańskie bezkarnie oszukują patrol floty japońskiej i lądują na zachodnim wybrzeżu Francji, korpus de Ptysza natychmiast dostaję rozkaz ruszenia w tamte okolice i zepchnięcia amerykanów do morza w ciągu tygodnia.
    [​IMG]

    Już kilkanaście godzin później port zostaję zablokowany a przyczółki Usa są non-stop bombardowane, ten niegroźny desant miał na celu raczej spowolnienie francuskiej ofensywy.
    [​IMG]

    W tym samym czasie ze stoczni japońskich w morze wychodzą najnowszej klasy lotniskowce które po kilku dniach Lupixer wita z otwartymi ramionami, radość jest olbrzymia bo Pacyfik staję się istną fortecą której nie będzie można zdobyć już za kilka lat.
    [​IMG]

    De Ptyszowi udaję się wymieścić w wyznaczonym terminie i 20 Czerwca ostatecznie bierze do niewoli ponad 25 tyś żołnierzy alianckich i kilkanaście wozów opancerzonych które przekazuje francuzom tym samym dając im do zrozumienia, żeby lepiej pilnowali swoich ziem.
    [​IMG]

    Sytuacja w okolicach Maroka gdzie brytyjskie wojska dokonały desantu już jak widać dosyć dawno a japońscy generałowie dopiero tera się kapli.
    [​IMG]

    U wybrzeży Francji dalej kręciły się amerykańskie okręty w dużych liczbach jednak dosyć rozproszone były zatapiane jak kaczki Admirał Kozak oczywiście nie miał żadnych strat.
    [​IMG]

    Front francuski 1 Lipca.
    Ofensywa w Belgii zostaję zatrzymana zaś na południu pojawia się luka we froncie, Bruksela jest na wyciągnięcie ręki jednak główne wojska francuskie zmieniają kierunek ataku na południe w celu zatrzymania niemieckich czołgów.
    [​IMG]

    Sztab de Ptysza w Paryżu 14 Czerwiec.
    - Ci amerykanie są zawzięci i upierdliwi - komentował de Ptysz.
    - Spokojnie te ich desanciki są niegroźne ale masz rację denerwujące - odpowiedział mu Sasza
    - Za kilka tygodni moje jednostki w sile 6 dywizji piechoty przybęda do Bordeaux i razem ruszymy na Brukselę - mówił Sasza
    - Tak ale dostałem rozkaz z przed kilku godzin, że mam w tydzień zepchnąć ich do morza - odpowiedział trochę zniesmaczony
    - No to trochę gorzej bo samo dotarcie zajmie Ci z 5 dni - powiedział uśmiechnięty Sasza
    Panowie rozmawiali jeszcze ponad 30 minut o sprawach mniej służbowych delektując się francuskim winem po czym rozeszli się do swoich kwater.
    W tym samym czasie flota Admirała Kozaka rozpoczęła blokadę malutkiego portu jaki mieli żołnierze armii amerykańskiej i całkowicie odcięli ich od świata wraz z francuskimi dywizjami które od początku nękały przyczółki.
    Do okrążonych jednostek starały się dotrzeć u-boty z zaopatrzeniem i inne jednostki które natychmiast poddawały się potężnym pancernikom japońskim.
    Jednak Admirał nie miał czego świętować, postępy technologiczne aliantów zmusiły go do zmiany bazy i cała flota japońska w Europie została przebazowana na Wyspy Brytyjskie, bowiem zasięg bombowców morskich był na tyle daleki, że mogły one bez problemu masakrować stojące w portach na południu i południowym-zachodzie Francji okręty japońskiej marynarki.
    Pod koniec 20 Czerwca aliancki przyczółek w Europie po raz kolejny został zniszczony a ofensywa na wschód mogła trwać.
     
  10. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 59

    [​IMG]



    Wieczorem 12 lipca oddziały Wermachtu po raz kolejny kontratakują z ogromną siłą setki żołnierzy japońskich padają na ziemie niczym skoszeni sierpem, liczebność francuzów malała tak samo jak tempo ofensywy.
    [​IMG]

    Na Pacyfiku zaś jakieś ottomańskie oddziały pirackie rozbijają się po wyspach grabiąc wszystko wokoło, japońscy żołnierze na początku cieszyli się, że skroją amerykanów jednak kiedy zobaczyli, że to tylko tureckie wieprze wrócili do baz.
    [​IMG]

    Nowe myśliwce Imperium.
    [​IMG]

    "Czas zająć się niedokończonymi sprawami" tak brzmiał rozkaz do ataku dla oddziałów Cesarskiej Gwardii która w przeciągu 2 tygodni zajęła ten archipelag.
    [​IMG]

    Tymczasem w Europie zaczęło się robić gorąco flota amerykańska rosła w siłę, jednak niekompetencja dowódców była na tyle duża, że nawet 1 niszczyciel był w stanie ich przechytrzyć.
    [​IMG]

    Z oddali widać było kłęby dymu i pędzące oddziały.
    - Ej patrz co to za pojazdy - mówił nieświadomy cywil z wsi nieopodal Paryża.
    - To czołgi tylko dlaczego nie jadą na front a w stronę Paryża - mówił drugi mocno zdziwiony dziadek
    - Niemcy!! Niemcy!!! - krzyczeli jadący na rowerze chłopcy będący w dużej odległości od kolumny pancernej.
    - Co skąd oni tu przecież przegoniliśmy ich kilka miesięcy temu. - mówił załamanym głosem dziadek Antq
    Czołgi PzKpf III w sile kilkunastu pojazdów mknęły droga na Paryż gdzie obrona była nikła.
    - Boże, teraz tylko pozostaję się modlić - krzyczały niewiasty, mieszkańcy zbierali się przy drodze.
    Niemcy byli coraz bliżej a przerażanie malowało się na twarzach francuskich cywili którzy myśleli, że wojnę mają już za sobą.
    Nagle ze strony najmniejszej uliczki w miasteczku przyjechał japoński wóz patrolowy rozgłaszając przygotowanie się do obrony
    - Co mamy się bronić czym jak nie mamy nawet broni - mówił dziadek Antq
    - Mam w domu jeden karabin jeszcze z przed wojny - odpowiedział mu jego najlepszy przyjaciel Cerqa
    Kobiety zaczęły chować się do domu wołając swoje dzieci zaś pozostali około 24 dziadków bo tylko tacy nie poszli jeszcze na front bezradnie przyglądało się zbliżającym się zagonom pancernym.
    Po kilku minutach z tej właśnie bocznej uliczki można było usłyszeć odgłosy zbliżających się pancerniaków mieszkańcy byli pewni, że są okrążeni, jednak okazało się, że to właśnie przybyła odsiecz około 40 japońskich czołgów wjechało na pozycję jeszcze z lata i rozpoczęło ostrzał z daleka pewnych siebie niemiaszków, jakież było ich zaskoczenie kiedy pod samym Paryżem natknęli się na taki opór.


    Na początku Sierpnia miała miejsce lekka jak się mogło zdawać ofensywa Niemiec, jednak po dwóch tygodniach czołgi PzKpf II znalazły się zaledwie 50 km od Paryża, oddziały de Ptysza natychmiast kontratakowały z flanki zatrzymując to niebezpieczne natarcie.
    [​IMG]

    Flota Admirała Oxena w Europie na pewno zatopi dziesiątki alianckich transportowców.
    [​IMG]

    Upór żołnierzy amerykański lub głupota jak wielu mawiało był dosyć duży desant na Wyspach był odważny pod względem taktycznym, wojna lądowa byłaby wygrana przy skromnym korpusie oczywiście natychmiast zablokowany port i jakiekolwiek dojście do przyczółku drogą morską.
    [​IMG]

    Sytuacja 1 Września, słabnące siły francuskie i coraz większe korpusy japońskie.Feldmarszałek de Ptysz wraz z Saszą przeprowadzają atak zaczepny na port w Antwerpii, zajęcie go odcięłoby kilkanaście dywizji niemieckich i belgijskich, bowiem Holandia nie jest w sojuszu z tymi krajami.
    [​IMG]
     
  11. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 60

    [​IMG]



    Blokada wojsk amerykańskich w Unii Brytyjskiej trwała, pomimo licznych prób dostarczenia zaopatrzenia do przyczółku w Europie, Us Navy zaliczała tylko kolejne straty.

    [​IMG]


    - Feldmarszałku de Ptysz !!! - wykrzyknął jego adiutant - Niemcy kontratakują nasze pozycję na całej lini, czołgi z 3 dywizji pancernej meldują duże straty w wyniku starcia z niszczycielami czołgów.
    - Kpina ! Nakazuję utrzymania pozycji jak najdłużej posiłki są już w drodze rozkaż im, że nie a odwrotu - krzyknął zdenerwowany de Ptysz
    - Tak jest
    Po kilkunastu minutach nadszedł raport o porażce wojsk japońskich i odwrocie wszystkich jednostek, pasmo porażek de Ptysza rozpoczęło się od nowa.​

    [​IMG]


    Pomocne mogły być nowo formowane dywizje zmechanizowane z których japońskie dowództwo pokładało wielkie nadzieje.Straty w ludziach ograniczyły jednak produkcję do zaledwie 3 dywizji.

    [​IMG]


    De Ptysz po gruntownym przegrupowaniu sił ponownie zamierzał przejść do ofensywy na terenie Belgii.

    - Saske wyślij do jednostek rozkaz ataku o godzinie 15 czasu europejskiego - mówił de Ptysz - Tym razem przełamiemy się jak nie tu to trochę na zachód.
    - Panie generale czy wysłać także polecenie pomocy do francuzów - zapytał adiutant Saske
    - Nie ! sami poradzimy sobie z tymi szwabami - krótko podsumował ​

    Atak na stolice nie powiódł się de Ptysz od razu zwrócił się na Namur.

    [​IMG]


    Tu jednak generał musiał współpracować z sojusznikami oni bowiem zaatakowali pierwsi te pozycję a on musiał przyjąć rolę asysty.

    [​IMG]


    - Nie dam tym żabojadom wkroczyć do Brukseli pierwszym, każ przygotować wóz jadę na front - mówił ostro de Ptysz - Pokażemy, że krew japońskich żołnierzy nie poszła na marne i pierwsi wjedziemy do stolicy Belgii.
    - Feldmarszałku z raportów jakie dostarczyli nam nasi sojusznicy wynika, że uderzą na Paryż 13 - odpowiedział Saske
    - Cholera to za 5 dni, musimy rozpocząć natarcie natychmiast - Na podwórze wjechał wóz Feldmarszałka
    - Saske wsiadaj musimy być w sztabie polowym za kilka godzin - powiedział de Ptysz - Ruszajmy !​

    [​IMG]


    Niestety mimo natarcia rozpoczętego 9 Października wojskom japońskim po raz kolejny nie udało się przełamać obrony wojsk centralnych.
    Z pomocą przyszli Francuzi którzy zaatakowali według planu i dopiero po tym akcie opór załamał się.


    [​IMG]


    Nowe myśliwce niemieckie zaobserwowane nad niebem północnej Francji.

    [​IMG]
     
  12. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 61

    [​IMG]



    I Bitwa o Antwerpię!

    10 Października do sztabu de Ptysza doszła wiadomość a właściwie rozkaz w którym Cesarz Warzkinsoto nakazał zdobyć Antwerpię zanim spadną pierwsze płatki śniegu, belgijski port i zarazem ostatnia prowincja niemieckiego sojusznika na zachodzie.
    Feldmarszałek szybko zebrał podległe mu dywizje i wraz z Saszą zaatakowali pozycję niemiecko-belgijskie, atak z łatwością został odparty a straty w ludziach rosły z każdą minutą, pierwsza bitwa trwała 14 godzin i zakończyła się totalną klęską.

    [​IMG]


    Na domiar złego Francuzi pozostawili odsłoniętą flankę i Sasza musiał ratować front przed załamaniem i ewentualnym okrążeniem.

    [​IMG]


    Na Pacyfiku zaś trwał pochód armii cesarskiej, która zajmowała kolejne wyspy jedna po drugiej a nieliczne punkty oporu były krwawo tłumione.

    [​IMG]


    Warzkinsoto przyjął ofertę pokojową Holandii zagrywając tym samym na nosie Niemcom, którzy dostarczali przez terytorium tego państwa broń i zaopatrzenie do Belgii teraz kiedy Antwerpia padłaby, zniszczona mogła zostać niemiecka grupa armii "północ"

    [​IMG]


    Flota Kozaka była systematycznie wzmacniana, a nowym nabytkiem były lekkie lotniskowce klasy III Quazu.

    [​IMG]


    II Bitwa o Antwerpię!!

    - Feldmarszałku de Ptysz, jednostki potwierdzają gotowość do ataku - meldował Saske - Wydać rozkaz ?
    - Tak niech rozpoczną atak na całej lini chce widzieć defiladę w tym porcie za kilkanaście godzin - powiedział szorstko de Ptysz - Przy wsparciu francuzów nie możemy przegrać nasi żołnierze są niepokonani.
    W tym momencie Saske nadaje do sztabu liniowego czas ataku godzina 6.00 28 Października.

    Oddziały cesarskie równo rozpoczęły marsz na belgijski port o godzinie 10.00 do ataku przyłączyli się Francuzi i o 19.00 większość dowódców meldowała o wycofujących się oddziałach belgijskich, atak przebiegał gładko.
    Nie udało się jednak zdobyć miasta w pierwszym dniu, atak trwał nieustannie a walki w miastach rozgorzały ze zdwojoną siłą.
    Następnego dnia z samego rana do miasta przybywają posiłki niemieckie i z każdą godziną robi się ich coraz więcej, wojska japońskie rozpoczynają odwrót, de Ptysz jednak zawraca ich i tak przez ponad 12 godzin odwrót, atak, odwrót, atak morale było na wykończeniu amunicja także, wieczorem drugiego dnia w mieście znajduję się już 19 dywizji i walka staja się powoli bezcelowa.
    Rankiem 30 Października atak praktycznie ustał walki w mieście ciągle trwały, jednak o godzinie 12 rozpoczął się odwrót wszystkich wojsk.
    Warzkinsoto pisząc w liście do de Ptysza zagroził dymisją jeżeli tak będą wyglądały postępy.

    [​IMG]


    Na domiar złego amerykanie tworzą przyczółek na Pacyfiku okopując się w pobliżu Nowej Gwinei i budując potężne umocnienia.

    [​IMG]


    III Bitwa o Antwerpię!!!

    - Feldmarszałku przyszło kolejne ponaglenie od Cesarza jest niezadowolony z postępów - mówił Saske - Rozkazuje on atakować w ciągu najbliższego tygodnia.
    - Zaczynam myśleć, że on nie zna się na taktyce mimo tego, że poprowadził nas do tylu bitew tutaj każe nam iść na rzeź wiedząc, że nie ma szansy na wygraną - mówił z żalem de Ptysz
    - Na dodatek jeśli nie zaatakujemy w tym terminie to dowództwo nad frontem przejmie Sasza - kontynuował Saske - Wysłać do jednostek rozkaz przygotowania do szturmu ?
    - Tak niech będą gotowi, że za 2 dni po raz kolejny uderzymy na to przeklęte miasto

    [​IMG]


    Dobre wieści przychodziły z północy gdzie wojska Unii Brytyjskiej zniszczyły amerykański przyczółek.

    [​IMG]


    Na Pacyfiku po defiladach przyszedł czas na krwawą walkę a Phoenix nadal trzymał się i nawet żołnierze Gwardii nie mogli zejść na ląd pod takim ostrzałem.

    [​IMG]


    Na drugim przyczółku sytuacja była podobna te wyspy były już stracone, doradca Warzkinsota, Severian koordynator do spraw na Pacyfiku mówił, żeby odpuścić te wyspy i zrobić blokadę.

    [​IMG]


    Amerykanie już nie raz pokazali jacy są uparci tak i w tym przypadku, 11 grudnia lądują w okolicach Glasgow.

    [​IMG]


    Kozak oczywiście rozpoczął blokadę morską tym razem, jednak Admirałowie USA postanowili ją przełamać i do pierwszej bitwy doszło 14 Grudnia, potężne starcie pancerników w przeważającej liczbie japońskich trwało kilka godzin na dno poszły 3 okręty w tym 1 superciężki pancernik niezanotowany w statystykach.
    Druga bitwa to już tylko gonitwa uciekinierów i dobicie niedobitków.

    [​IMG]


    Front 1 Stycznia 1942 roku i posiłki dostarczone pod sam koniec grudnia, wiosenna ofensywa może nareszcie przynieść przełamanie.

    [​IMG]
     
  13. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 62

    [​IMG]



    Nudna zima bo tak można nazwać prawie 4 miesiące oczekiwania na jakiekolwiek działania wojenne, duża ilość żołnierzy japońskich dostawała przepustki, sprowadzali oni także do Francji swoje rodziny sielanka trwała, a po krwawych walkach powoli zapominano.
    Tak długa przerwa była potrzebna na regeneracje sił i japońskich i sojuszniczych, ostatnie rezerwy francuskie zostały już rzucone i stany osobowe dywizji pozostawiały wiele do życzenia.

    [​IMG]


    19 Stycznia na "ospałych" żołnierzy daleko na wschód od Europy napadają tureckie dzikusy, które stosują motto w kupie siła.

    [​IMG]


    Bombowce niemieckie także nie próżnują i coraz aktywniej atakują japońskie u-boty.

    [​IMG]


    Pierwszy zmechanizowany korpus stworzony w Japonii nie trafi on jednak na front z powodu braku transportu który mógłby go zabrać do Europy.

    [​IMG]


    Brak poprawy pod koniec lutego, dalej ogromne śnieżyce na szczęście żadna ze stron nie jest w stanie walczyć w takich warunkach.

    [​IMG]


    Ciężki czołg stworzony na potrzeby treningu kadry do nowo projektowanych czołgów w planach mają być stworzone 2 takie bataliony.

    [​IMG]


    1 Kwiecień pojawiają się pierwsze oznaki wiosny, czołgi de Ptysza rozgrzewają silniki i ruszają pierwsze do ataku.

    [​IMG]


    - Feldmarszałku droga wolna, ostatnie grudy śniegu zostały roztopione i możemy atakować - meldował Saske
    - Dobrze, przekaż dowódcom rozkazy przygotowania się do ataku - odpowiedział de Ptysz
    - Na Antwerpię ?! -
    - Nie, w stronę Ghentu -
    - Tak jest !!
    !
    - Żeby tylko Ci Francuzi się ruszyli bo będzie z nami krucho, Niemcy przez zimę na pewno dobrze przygotowali obronę - mamrotał dePtysz -
    Nagle do gabinetu de Ptysza wchodzi rozwścieczony Sasza.
    - Chcesz wysłać moich żołnierzy na pewną śmierć ? Oszalałeś !! - wykrzyknął Sasza
    - Jak wiesz mamy jasno skorygowane rozkazy co do przełamania frontu - uspokajał go Feldmarszałek
    - Ale nie takim sposobem, nie myśl, że długo zagrzejesz tu stołek bo straty jakie przez Ciebie odczuwamy nie pozostaną zapomniane -
    - Jeżeli ten atak Ci się nie powiedzie wiesz, że to koniec i dlatego każesz moich ludziom maszerować pod lufy karabinów maszynowych -
    - Feldmarszałku de Ptysz !! Francuzi zaczęli bombardować pozycję niemieckie oddziały będą gotowe do ataku na 20 minut - mówił zmachany Saske który wpadł do gabinetu niczym strzała
    Nastała niezręczna cisza przerwana sapaniem Saske.
    - Nadaj, że mają ruszać za 25 minut - odezwał się wreszcie de Ptysz
    Sasza wyszedł bez słowa wściekły i bezradny.

    Czasu nie miałem i trochę odcinek później ;]
     
  14. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 63

    [​IMG]



    Oddziały opancerzone de Ptysza ruszyły w blasku słońca w stronę niemieckich pozycji najeżonych działami przeciwpancernymi i tysiącami karabinów maszynowych.
    Wynik starcia był oczywisty, porażka po ponad 20 godzinach walki znów przypłacona krwią japońskich żołnierzy, morale słabło jak i pozycja de Ptysza.

    [​IMG]


    Rezerwy zaopatrzenia na ofensywe i ponawiane ataki nie dają rezultatów, 6 Kwietnia ofensywa ostatecznie upada a de Ptysz ratuje swoją posadę opracowując genialny plan ataku niemców od północy i to dosłownie.

    [​IMG]


    Ponad tydzień trwają przygotowania do operacji "żabi skok" na morzu wody terytorialne Niemiec sa skrupulatnie czyszczone na lądzie zaś oddziały powoli szykują się do potężnej akcji.

    [​IMG]


    Rankiem 18 Kwietnia japońska stopa staje na niemieckiej ziemi zaledwie kilkaset kilometrów od stolicy i drugie tyle od lini frontu.
    Opór nikły ze względu na maksymalne zaskoczenie takim posunięciem, de Ptysz kontynuuje atak i wysyła swoje oddziały jako druga fala desantowa.

    [​IMG]


    Odwet niemiecki jest prawie natychmiastowy 2 dni po lądowaniu oddziałów japońskich w morze wychodzi cała flota Cesarstwa Niemiec i dochodzi do największego w historii starcia okrętów na tak niewielkim polu.
    W ciągu 2 dni na dno idzie 8 okrętów japońskich i cała flota transportowa, wraz z 2 dywizjami pancernymi 2 zmotoryzowanymi i 1 HQ de Ptysza który ledwo uchodzi z życiem, ranny Widder i de Ptysz pod eskortą Kozaka wycofują się do portów na Wyspach brytyjskich.
    De Ptysz zostaję zdymisjonowany, jednak Warzkinsoto daruje mu życie, a na dno niemieckich wybrzeży idzie ponad 350 nowych czołgów.

    [​IMG]


    9 Dywizji pod dowództwem Sitra kontynuuje natarcie na stolice, jednak 28 Kwietnia zostają zatrzymani przez niemiecki kontratak pancerny.

    [​IMG]


    Front 1 Maja, Niemcy ściągają posiłki z frontu i powoli przejmują kontrolę na obszarze.

    [​IMG]


    Marines 41 !!! Inwestycja w piechotę morską trwa dalej.

    [​IMG]
     
  15. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 64

    [​IMG]



    4 Maja rozpoczęła się kontrofensywa niemiecka, Sitro wysyłał błagalne prośby do dowództwa w Londynie o natychmiastowe posiłki, jednak blokada niemiecka uniemożliwiała jakiekolwiek ruchy na morzu i narażanie kolejnych dywizji nie wchodziło w grę.

    [​IMG]


    Sasza który został głównodowodzącym po de Ptyszu musiał poradzić sobie z amerykanami w Szkocji w której najwyraźniej się rozbrykali i w połowie miesiąca ostatni bastion w Scapa Flow padł.

    [​IMG]


    10 Maja padł najniżej położony przyczółek w Niemczech, Sitro dostał rozkazy o odwrocie w kierunku portu w Kilonii, które niechętnie przyjął i zbierając swoich ludzi mógł tylko patrzeć jaka okazja nadarzyła się Japonii.

    [​IMG]


    W czasie odwrotu, Generał Sitro starał się odwrócić uwagę ścigających go Niemców i robił on ataki odwetowe które nie były udane ale zatrzymywały natarcie na kilka godzin.

    [​IMG]


    17 Maja rozpoczęła się ewakuacja wojsk japońskich z Niemiec, niestety nie wszystkie jednostki można było zabrać za pierwszym rzutem tak więc, pozostałości 14 Armii musiały bronić się na ostatnich liniach obrony.

    [​IMG]


    Na Bałkanach zaś tworzyła się nowa wojna, dziwna wojna.

    [​IMG]


    W trzecim tygodniu maja zabrano ostatnie jednostki a Sitro został mianowany zastępcom Saszy i głównodowodzącym obrony Londynu.

    [​IMG]


    Sytuacja Japonii i sojuszników nigdy nie była dobra ale teraz pogarszała się w Czerwcu Warzkinsoto podjął decyzję o powrocie dywizji do Azji a do obrony Anglii miał pozostawić 10 dywizji.

    [​IMG]

    Dialogu nie ma przepraszam ;/
     
  16. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 65

    [​IMG]



    Wojna w Europie trwa i po druzgocących porażkach japońskich, Warzkinsoto postanawia utworzyć przyczółek w Afryce i już 29 czerwca dochodzi do lądowania, tak oto Japonia posiada swoje wojska na kolejnym kontynencie co grozi konfliktem w całej Afryce, japoński Cesarz postanawia szukać sojuszników na tym nieprzyjaznym kontynencie a pierwszym z nich ma być Etiopia.

    [​IMG]


    Pomimo ostatnich wydarzeniach na morzach europejskich sztab Japonii musiał wybrać priorytety i postawiono na lotniskowce, zapadła decyzja o wstrzymaniu prac modernizacji pancerników i zakaz rozpoczynania produkcji, zwodowane miały być tylko te co były już w zaawansowanym stopniu produkcji.
    Severian zaś, najwyższy Admirał floty nakazuje wracać Kozakowi do portu w Tokio i wziąć ze sobą jak najwięcej dywizji.

    [​IMG]


    7 Lipca Dominikany wykorzystując wojenną zawieruchę uderzają na Haiti z którymi od dawna stosunki dyplomatyczne się nie układały, już w pierwszych godzinach dochodzi do przełamania i tworzą się 3 kotły wojsk zachodnich jednak opór stawiony był bardzo duży i do ostatecznego zniszczenia nie doszło wojna przedłuża się mimo zajęcia dużej części terenów Haiti.

    [​IMG]


    W drugiej połowie Lipca amerykanie wracają na Nową Gwinee i umacniają przyczółek, blokada portu jednak krzyżuje plany ofensywy hamburgerów i po kilka dniach Gwardia Piechoty Morskiej wypiera wojska Irkucka z plaż pod Lae.

    [​IMG]


    Sytuacja w Europie w połowie lata, amerykanie grupują coraz większe siły do ataku na północną Anglie a Japonia uszczupla kontyngent do 20 dywizji, wszystkie samoloty wracają do baz na Hiroszimie a w portach zostają tylko transportowce z osłoną.

    [​IMG]


    Dryyyyń... Dryyyyyń...
    - Co jest - wykrzykuje zdenerwowany Warzkinsoto - mówiłem, żeby budzić mnie tylko w wypadku nagłego desantu czy taki miał miejsce !!!
    - Cesarzu, francuzi rozpoczęli ofensywę i zdobyli Ghent a także gonią Niemców do Antwerpii - odpowiedział trochę przestraszony Saske.
    Chwila ciszy i Saske mógł usłyszeć tylko odkładaną słuchawkę, Warzkinsoto poszedł spać dalej nie wierząc w takie bajki i myśląc tylko o ścięciu tych co wymyślili ten głupi żart, jednak kilka godzin później przyszły pierwsze raporty ze zdobycia Ghentu z czego cieszyli się wszyscy zgromadzeni w sztabie, jednak nastroje uspokajał Crystiano który przypominał, że w Europie zostało zaledwie kilkanaście dywizji japońskich i nie będziemy w stanie wesprzeć sojuszników na froncie francuskim.

    [​IMG]


    Amerykanie nie próżnują i w połowie Sierpnia stadko u-botów niszczących konwoje nieopodal Pheonix, napotyka armadę lotniskowców która wprost masakruje przestarzałe japońskie maszyny, z życiem uchodzi U-23 który melduje o całym zajściu.

    [​IMG]


    Kilka dni po spotkaniu tych okrętów łączność zostaje zerwana z wyspą Christmas i kilkanaście godzin po utracie łączności na Jarvis oddziały generała Suko odpierają desant amerykański, Severian jednak zatrzymują chęć wysłania floty w te rejony tłumacząc działania bombowców z Pheonix które już nie raz dały w kość u-botom.

    [​IMG]


    Kiedy amerykanie wkraczali do Sheffield, Sasza właśnie wsiadał do swojego samolotu zmierzającego pierw do Paryża, potem na Krym i do Japonii a obronę powierzył swojemu zastępcy Generałowi Sitro który już kilka godzin później rozlokował swoją obronę w dwóch kluczowych miastach, Londynie gdzie stacjonowały 2 dywizje (1 HQ i 1 piechoty) i w Norwich które było miastem strategicznie ważnym i posiadało port zdolny zabrać jednostki japońskie do Francji w razie potrzeby.
    Sitro zamierzał także wyprowadzać kontrataki na jednostki Usa w miarę możliwości i zasobów które ciągle się uszczuplały.

    [​IMG]


    23 Sierpnia dochodzi wreszcie do kapitulacji wojsk flandryjsko-walońskich co znacznie uszczupla siły niemieckie, jednak czy Francuzi pójdą za ciosem ? Warzkinsoto pesymistycznie to wiedział, siła żywa której brakowało już od ponad roku nie pozwalała na duże ofensywy jednak ta przyniosła skutek i pokazała, że japońscy generałowie potrafią uczyć.

    [​IMG]


    Flota Kozaka na Cieśninie Drake’a bombardowana przez argentyńskie bombowce morskie.

    [​IMG]


    1 Wrzesień 1942 front francuski kolejna stabilizacja, lekkie kontrataki na amerykanów i odepchnięcie ich do Szkocji. Kontyngent japoński w Anglii zostaje uszczuplony do 15 dywizji.

    [​IMG]
    [/B]
     
  17. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 66

    [​IMG]



    Amerykanie od początku kampanii sprowadzali liczne posiłki i uzupełnienia na co nie mogli sobie pozwolić Japończycy a organizacja anglików była wielce ograniczona, zmotoryzowanie hamburgerów rosło z każdym tygodniem, jednak za żołnierzami z Azji była wysoka dyscyplina i pozycję obronne, zmęczeni amerykanie którzy po długich walkach w Szkocji musieli w kilka dni rozpocząć uderzenie na południe nie byli w stanie przejąć inicjatywy i nawet Anglicy odpierali ich w okolicach Liverpoolu gdzie toczyły się najcięższe walki, w ogniu były takie miasta jak Manchester który spłonął w 85 % po bombardowaniach alianckich na początku ofensywy.
    Zaś pod Warringtonem toczyła się główna bitwa gdzie zcierały się oddziały angoli i amerykanów, droga w tym mieście jako jedyna prowadziła na południe omijając Liverpool, dowództwo Irkucka zapewne chciało zdobyć Warrington i zająć okrążone Liver jednak kontrataki ciągle opóźniały te plany i do końca Września trwał bój w całej okolicy.

    [​IMG]


    Gorzej jest pod Sheffield gdzie każdy atak angielski oddziały północne z łatwością odpierają wsparcie japońskie jest decydujące, jednak kiedy 15 Września amerykanie zajmują Nottingham Sitro uderza całością sił i wkracza do miasta 2 dni później, nie zapominając o swojej taktyce obrony portu zostawia kilka plutonów na straży które mają tylko ostrzegać o zbliżających się oddziałach z północy a głównymi siłami wraca na pozycję wyjściowe.

    [​IMG]


    20 Września dochodzi do pierwszego w historii starcia wojsk japońskich z amerykańskimi czołgami, 2 dywizja (mukotto) która zmierzała w stronę Sheffield w codziennym już prawie kontrataku oniemiała ze zdziwienia kiedy na jej drodze stanęły czołgi M3, dowódca mimo wszelkich starań nie poradził sobie z kolosami i musiał wezwać posiłki co skutkowało, że kontratak przedłużył się o kilka godzin co już wychodziło poza plan Generała Sitra.
    W tym samym czasie amerykanie wkraczali do Warringtonu po raz 10 w miesiącu z którego także niewiele już zostało.

    [​IMG]


    Warzkinsoto zabronił budowania dywizji lądowych na początku 1942 roku jednak badania trwały i tak oto objawił się czołg samobieżny.

    [​IMG]


    Jesień się rozpoczynała a tymczasem końca walk pod Sheffield nie było widać, wojska angielskie nie wkraczały już powyżej Nottingham a kontrataki miały tylko opóźnić amerykanów w marszu na Londyn.
    Taktyka Sitra sprawdzała się znakomicie za co dostał pochwały od samego Warzkinsota poinformował go on także o tym, że będzie musiał zabrać mu kolejne 5 dywizji, co znacznie krzyżowało perspektywy dalszej obrony, dało też do zrozumienia, że do Europy nie przybędą posiłki w postaci ludzi a co najwyżej sprzętu.

    [​IMG]


    1 Października.

    [​IMG]


    Dokumentacja na 1 października co do ilości dywizji okrętów i dywizjonów lotniczych wykradziona przez amerykańskie służby...
    Na papierach widać wyraźny wzrost dywizji Federacji Princley i spadek okrętów Anglii i Francji.

    [​IMG]


    Przycinam bo kiedyś dawałem całe screeny za co zostałem zbluzgany pozatym nie musi widnieć cały ekran a jedynie ważne wydarzenie do opisu aara ;]
    W nastęnym odcinku mogę podać ilość surowców ale ich przyrost będzie w corocznym podsumowaniu.
     
  18. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 67

    [​IMG]




    Amerykanie od zajęcia wyspy Christmas bezustannie prowadzili ataki zaczepne na pozycję japońskiej piechoty, nowy generał Sakiro rozpoczął obronę strefową i rozpoczął minowanie wód wyspy Jarvis od strony wschodniej z które przypływały jednostki desantowe aliantów.
    Kolejny atak nastąpił 5 Października i dowódcy na Christmas zapewne nieźle się głowili kiedy widzieli wylatujące w powietrze barki desantowe, zaminowanie prawie całego możliwego przejścia z Christmas na Jarvis opóźniło amerykanów o kolejne tygodnie, a Sakiro mógł w spokoju rozbudowywać swoje siły obrony wybrzeża.
    9 Października generał Johnoson rozpoczął zmasowany ostrzał japońskiej plaży i wybrzeża na całej lini w celu zniszczenia min, jednak postępy były nikłe, mimo to generał nie przerywał ognia artylerii przez następne 2 tygodnie.

    [​IMG]


    7 Października formalnie dowodzenie nad jednostkami pod Norwich objął generał Tajmur który podlegał Sitrowi właśnie opracowującego plan ewentualnej obrony Londynu, oddziały amerykańskie tasowały się między sobą i raz pod Nottinghamem Japończycy odpierali piechotę a raz wojska zmotoryzowane co bardzo męczyło żołnierzy i podkopywało im morale, kolejne fale atakujących zmusiły Generała Tajmura do przegrupowania i w ostateczności podjął on fatalną w skutkach decyzję o odwrocie do Calais na okres tygodnia w celu regeneracji morale.
    Sitro wybuchł śmiechem słysząc takie argumenty i nie zgodził się na takie mankamenty rozkazując wracać na pozycję.

    [​IMG]


    Tymczasem artyleria Johnsona po prawie 3 tygodniach ogniowej zawieruchy zaprzestaje ataku i do walki rusza piechota, Sakiro przygotowuję jednak starannie pozycję obronnę i atak zostaję brutalnie odparty rzeźnią amerykanów dokładnie rankiem 27 Października.

    [​IMG]


    W stoczniach w Osace wodowane zaś są nowe lekkie krążowniki zbudowane w ramach akcji odbudowy floty Kozaka gdzie reszta jego okrętów cumuje na Iwo.
    Jimie Kizu, Kamo i Chikuma po 2 dniach przemierzyły te kilkaset kilometrów i dołączyły do jednego z najbardziej doświadczonych Admirałów, zgrupowanie nie mogło się ruszać do czasu odbudowy całej floty a to miało nastąpić jesienią następnego roku na dodatek Kozak dalej leczony był w Tokio rana nogi do której najprawdopodobniej wdało się zakażenie była tak paskudna, że 2 Listopada doświadczony Admirał stracił ją i kilka dni później wrócił na swój okręt bez dolnej części swojej kończyny od kolana w dół.
    Marynarze jednak powitali go ochoczo i z należytym szacunkiem "morale było wysokie tylko okręty uszkodzone jak cholera" jak to mawiał podczas lotu z Londynu do Tokio kilka godzin po bitwie.

    [​IMG]


    Początek Listopada to także powrót Saszy na front który wraz ze swoim 46 Korpusem przemierzył duży kawałek świata teraz znalazł się na półwyspie arabskim gdzie 9 Listopada zajął pozycję pod Adenem i wyprowadził kilka ataków zaczepnych na północ, desant ten miał sprawdzić szybkość reagowania oddziałów ottomańskich a także pomóc w zajęciu kilku wysp takich jak Socorta.
    Lądowanie odbyło się bez strat a w ataku na północ gdzie broniła się ottomańska dywizja piechoty zginęło zaledwie 15 żołnierzy, wróg uciekł w popłochu widząc nowoczesną i wyszkoloną armię, stopniowo jednak Sasza zaczął tracić swoje wojska na rzecz desantów na wyżej wspomniane wyspy.

    [​IMG]


    Niemcy wykryli pozycję floty transportowej i w ciągu jednego nalotu posłali na dno niszczyciel Hiroto i 2 drużyny transportowców kolejna drużyna poszła na dno u ujścia portu po spotkaniu z ottomańskimi niszczycielami.

    [​IMG]


    Gorzej było w Anglii gdzie amerykanie 7 Grudnia zajęli pozycję zaledwie 40 kilometrów od Londynu Sitro który był wtedy w Tokio na naradzie o niczym nie wiedział na dodatek dezinformacja wywołana zajęciem Birmingham spowodowała to, że Tajmur wysłał 5 dywizji do Calais.
    8 Grudnia Sitro dowiaduje sie o ofensywie i rusza do Londynu, Tajmur zaczyna rozumieć swój błąd i szykuję się do kontrnatarcia na Birmingham jednak zebranie sił zajmuję mu trochę czasu.
    10 Grudnia do Londynu przybywał wreszcie Generał Sitro i natychmiast każe atakować, jednak amerykanie wkraczają do Bristolu i sytuacja się komplikuje z Walii dochodzą wieści o zmasowanym uderzeniu Eisenhowera, dopiero w nocy z 12 na 13 Grudnia wojska japońskie ruszają do ataku i od flanki niszczą wojska ofensywne 13 Armii Tomsa, pod groźbą kotła, Bristol zostaję odbity a z Cardiff uciekają wszystkie dywizje, widząc niekompetencje Tajmura, ale i brak kadry dowódczej pozostawia go na stanowisku, widząc pokonanych amerykanów zgadza się na 3 dni urlopu w Calais myśląc, że w święta będzie spokojnie i chwila ulgi potrzebna będzie każdemu.

    [​IMG]
    [​IMG]


    Osłabienie 46 Korpusu do 2 dywizji skutkuje katastrofą rozdzielone grupy transportowce i fatalna łączność doprowadzają do tego, że sam Sasza dowiaduje się o porażce swojego Korpusu dopiero 3 dni po fakcie.
    22 Grudnia na pozycję 12 i 23 DP spada grad pocisków z moździerzy do boju ruszają setki żołnierzy Imperium Ottomańskiego, rozciągnięta obrona koncentruje się wokół miasta Aden wycofując się na coraz to nowe linie obrony.
    Po południu odpierane są kolejne ataki druga z 4 lini obronnych pada żołnierze 12 dywizji wycofują się do miasta zaś pozostałości 23 zostają odcięte na wybrzeżu i wyrżnięte.
    Atak nie ustaję i o godzinie 21 do szturmu ruszają 2 i 6 dywizja ottomańska opór powoli gaśnie głównie z powodu amunicji, łączność jest zerwana a pomocy nie widać, planowo rankiem dnia następnego miała przybyć 19 dywizja ale o godzinie 23.15 do miasta od strony południowej wchodzą żołnierze w zielonych mundurach, ostatnia linia obrony mieści się wokół sztabu dowódcy którym jest Marszałek Takusi zastępca Saszy, nakazuję on bronić się do ostatniego żołnierza.
    Pętla zacieśnia się krwawe walki trwają do rana dziesiątki żołnierzy leżą na ulicach tylko wyszkolenie pozwala na tak długą obronę 12 dywizji która liczyła 12 tysięcy żołnierzy a teraz zostało ich już tylko 650.
    Posiłki jednak nie nadchodzą okazało się, że odwołano je z powodu złych warunków pogodowych ale takie wiadomości nie dotarły do Takusiego który mimo tego, że nie wiedział o nienadchodzących posiłkach bronił się w nadzieji, że przybędą.
    O 7.00 żołnierze japońscy muszą odpierać kolejny szturm turków i kiedy wreszcie widzą w oddali okręty są to niszczyciele ottomańskie wracające z łowów w okolicach Socorty.
    tak pisał w swoich zapiskach jeden z Tureckich żołnierzy po wejściu do kwatery głównej Takusiego.

    [​IMG]


    Do Norwich wkraczają amerykanie a Sitro nic sobie z tego nie robi zwalając winę na Tajmura, Warzkinsoto nie wyciąga jednak konsekwencji ale każe działać, Sitro opracowuje nową linie obrony i rozmieszcza na niej swoje wojska.
    24 Grudnia ma miejsce pierwszy atak na Londyn wprawdzie jest on tylko zaczepny ale zwiastuje on zbliżającą się bitwę.

    [​IMG]


    I tak się dzieje o poranku 25 Grudnia Dwight Eisenhower rusza całymi swoimi siłami na zamrożony Londyn, wojska garnizonowe, policja i dywizja japońska nie jest w stanie odeprzeć tak olbrzymiego natarcie mimo sprzyjającej pozycji, Sztab Sitra który był teraz w Dover dostał tą wiadomość w tej samej chwili co rozpoczął się atak, huk artylerii było bowiem słychać w całej Anglii.
    Nakazał on natychmiastowy marsz na Londyn i wysłał wszystkie swoje siły do obrony stolicy sojusznika, atak trwał nieprzerwanie przez 24 godziny a siły obrońców słaby mimo, że Dover a Londyn dzielił taki niewielki skrawek ziemi pogoda znacznie opóźniała marsz z pozycji obronnych napływały meldunki o wkroczeniu amerykanów do miasta po południu byli już na ostatniej lini obrony połączonych wojsk japońsko-angielskich.
    I wreszcie o godzinie 18.00 z odsieczą przybyły wojska Sitra które odparły natacie Eisenhowera i zniszczyły dużą cześć sprzętu tak niespodziewanym kontratakiem.
    Londyn był bezpieczny a pozycję zajęte przez 11 dywizji pozostałych w Anglii były obsadzone.

    [​IMG]


    Madagaskar to prestiż.

    [​IMG]


    Gospodarka Cesarstwa Japonii.

    [​IMG]


    Technologie.

    [​IMG]


    Sprzęt.

    [​IMG]


    Liczę na konstruktywną krytyke albo cokolwiek xd, grafika jest dopracowywana ;]
     
  19. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 68

    [​IMG]



    Zimowa ofensywa aliantów trwa wojska amerykańskie powoli ale stanowczo postępują na południe Anglii mijając Londyn i wkraczając do Bristolu a także uderzając na południe fala jankesów przelewała się przez kraj niczym wzburzona rzeka.

    [​IMG]


    Tymczasem 20 Stycznia jeden z pododdziałów Saszy ląduje na Madagaskarze.

    [​IMG]


    29 Stycznia wojska amerykańskie docierają do Plymouth a kilka godzin później do najdalej położonego miejsca w całej Anglii, porażka była już pewna utrata tego przyczółka równała się z wejściem amerykanów na tyły i katastrofę.
    Bezpośrednie rozkazy z Tokio nakazywały obronę Londynu tak długo jak to możliwe, Sitro już zamierzał rozpocząć odwrót, kiedy wojska angielskie zaatakowały słaby punkt pod Bristolem i prosiły o wsparcie jego oddziałów.
    Sitro nie śmiał się sprzeciwić a lepszego wyjścia nie widział jak tylko okrążenie kilku dywizji na wybrzeżu.
    4 Lutego rzucił do pomocy 25,26 i 27 dywizję piechoty jednak wspierały one tylko atak na miasto miały ruszyć angielskie czołgi lekko przestarzałe, atak powiódł się a po tym Sitro spostrzegł, że posterunki graniczne na wschodnim przyczółku straciły łączność z bazą w Londynie.
    Generał rozkazał natychmiastowy odwrót wszystkich wojsk w kierunku Dover, wieczorem wojska ruszyły na południe.

    [​IMG]


    Rankiem okazało się, że Londyn jest okrążony i nie ma z niego ucieczki, oddziały 26 i 27 dywizji starały się przebić przez "świeżą" obronę jankesów jednak atak został odparty a sam Generał zabronił dalszego marnowania sił.
    Sytuacja pogorszyła się kiedy atak w kierunku Bristolu został ostatecznie zahamowany i nie było już szans na ucieczkę, Sitro rozpoczął staranne rozmieszczanie swoich dywizji wokół miasta a do obrony swojej kwatery pozostawił najlepszą 17 dywizję.
    Warzkinsoto chciał jednak Generała żywego i posłał mu do Londynu całą armadę samolotów, żeby go wyciągnąć, 25 transportowców i 120 myśliwców w tym 40 francuskich tyle liczyła flota powietrzna która wylądowała 10 Lutego na lotnisku HEATHROW i LUTON.
    Sitro nakazał zabranie jak największej ilości żołnierzy a sam wsiadł do ostatniego wolnego samolotu, 14 wyleciał z lotniska Luton w kierunku Paryża.
    Na powietrzny konwój napadły jednak amerykańskie myśliwce przechwytujące rozpętała się potężna bitwa powietrzna.
    120 japońskich kontra 90 amerykańskich takie były statystyki a sam przebieg rzezi wyglądał całkiem inaczej, transportowce ruszyły w stronę Francji osłaniane przez 40 francuskich myśliwców pozostałe 80 rozpoczęło walkę z jankesami, japońscy piloci nie mieli doświadczenia w walkach z innymi myśliwcami bo z takowymi się nigdy nie spotkali na dodatek maszyny amerykańskie były nowsze i po zaledwie 20 minutach walki około 35 maszyn typu Nakajima było już na ziemi przy zadanych stratach zaledwie 4 wrogich samolotów.
    Transportowce oddalały się a w pogoń za nimi rzuciło się 20 myśliwców z 3 eskadry "bostońskiej", szybsze i zwrotniejsze maszyny znacznie przewyższały azjatycki sprzęt dowódca 19 eskadry "hiroszima" rozkazał rozbijać się o amerykańskie maszyny byleby je strącić i udało się w ciągu kolejnych 10 minut na ziemi było 15 maszyn amerykańskich, ale i kolejne 25 japońskich.
    Ostatecznie transportowce dotarły do Paryża bezpiecznie ale żaden z myśliwców nie wrócił z tej misji a dokładnie straty amerykańskie nie są znane.

    [​IMG]


    16 Lutego na Londyn zaczął spadać grad pocisków artyleryjskich, Tajmur nie zmieniał pozycji swoich wojsk i przygotowywał się na najgorsze w mieście kotłowało się ponad 65 tyś żołnierzy w tym 45 japońskich, angielski garnizon liczył niewiele ludzi a cywile zostali dawno ewakuowani w inne tereny już zajęte przez Usa.
    Rankiem na pozycję 26 DP Dwight rzucił ponad 14 dywizji, Tajmur posłał mu swoją jedyną rezerwę 27 DP która wytrzymywała natarcie przez ponad 18 godzin potem jednak resztki obu dywizji stworzyły 30 DP i wycofały się na wewnętrzną linię obrony przedostatnią jednocześnie.
    Na pozostałych pozycjach nie było lepiej mimo, że główne natarcie poszło na 26 DP to pozostałe odcinki broniły się nawet krócej bo południowy 15 godzin a zachodni 12.
    W nocy odgłosy wystrzałów dało się słychać przez cały czas żołnierze amerykańscy krzyczeli, że bitwa jest bezcelowa a kapitulacja to najlepsze wyjście z obecnej sytuacji w odpowiedzi dostawali kilka pocisków moździerzowych.
    Nie było ponownych okrzyków o godzinie 5.40 18 lutego shermany rozjechały północny odcinek obrony masakrując 30 DP, obrona oparła się na Tamizie druga 28 DP która broniła się na południu także wycofuję się na Tamize i tak przez kolejne 15 godzin, nieustanne odpieranie ataków całkowicie wyniszcza żołnierzy japońskich, wieczorem atak ustaję a Tajmur postanawia oddać miasto i ocalić pozostałych żołnierzy.
    Następnego ranka podpisuję akt kapitulacji w kwaterze głównej Dwighta Eisenhowera, Warzkinsoto jest wściekły i wie, że bitwa o Europę właśnie się zakończyła.

    [​IMG]


    Nie mija kilka dni jak Unia brytyjska podpisuje akt kapitulacji, wojna w Europie dla Japonii się skończyła a Francja musiała sobie poradzić sama.

    [​IMG]


    Udało się jednak ocalić pozostałości angielskiej floty, ponad 38 okrętów ruszyło do Tokio w celach naprawczych to mogło poważnie zasilić flotę japońską mimo widocznego zużycia okrętów z innej epoki.

    [​IMG]


    Front francuski miewał się dobrze martwiło jednak duże zgrupowanie alianckie na północy, cóż sojusznikom z Europy już nikt nie mógł pomóc.

    [​IMG]


    Anglia była stracona, Warzkinsoto otrzeźwiał i już planował rozwiązać stare porachunki grupując siły na granicy z Yunnanem do walki mieli iść wszyscy generałowie Sasza, Sitro, de Ptysz, Crystiano i wielu innych w akcji zajęcia kraju miały pomóc oddziały mandżurskie.

    [​IMG]



     
  20. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 69

    [​IMG]



    Admirał Ziom który po rehabilitacji w Osace długo leżał w łóżku wraca do swojego sztabu na Nowej Irlandii i za pozwoleniem Cesarza rozpoczyna bombardowanie portu na amerykańskim przyczółku w pobliżu Nowej Gwinei.
    Nalot rozpoczęty 15 Marca i ponawiany do 18 zniszczył dużą część portu i posłał na dno uszkodzone U-boty przeciwnika, takie małe odświeżenie przydało się japońskim lotnikom którzy w deszczu poradzili sobie w miarę dobrze jak na żółtodziobów.

    [​IMG]


    6.00 czasu tokijskiego żołnierze ponad 10 korpusów w tym 1 mandżurskiego przekraczają granicę chińskiego państewka i zbrojnie uderzają na pozycję w centrum kraju.
    Generał Sitro który miał zrehabilitować się za Anglię i to on postanowił poprowadzić główne uderzenie od południa szybkie wojska zmotoryzowane i pancerne a z północy piechota sojusznika atak przebiegł gładko i po 4 godzinach obrona została przełamana, trudny teren spowalniał jednak pancernych samurajów i szybkość natarcia nie była za duża ale to było i tak lepsze niż wolno poruszająca się piechota.

    [​IMG]


    24 Marca do sztabu Genialda dochodzi informacja o amerykańskiej obecności na wyspie o nazwie Noumea, w takich sytuacjach dyrektywa jest jasna kontruderzenie ma nastąpić natychmiast a flota lotniskowców w tym wypadku Lupixera ma osłaniać wszystkie akweny od strony wschodniej czyli zachodniego wybrzeża USA.

    [​IMG]


    W ciągu 4 dni na zajętą wyspę rzucona zostają cała piechota morska dostępna w regionie i 20-tysięczny garnizon amerykański poddaje się do niewoli po zaledwie 2 godzinach walk.
    Lotniskowce Lupixera wchodzą na północny akwen a Genialdo oczekują na oddziały piechoty które mają wejść na transportowce do końca 2 Kwietnia.

    [​IMG]


    Rankiem 2 Kwietnia na flotę Genialda spadają bomby niespodziewany amerykański atak wstrząsa IJN "Shokaku" który zostaję poważnie uszkodzony, Admirał natychmiast wysyła wiadomość do Lupixera o przybycie i zaatakowanie floty US.Navy od strony północnej on sam zaś wysyła samoloty do osłony odwrotu w kierunku bazy macierzystej.
    Niestety celem ataku torpedowców amerykańskich jest IJN "Ryujo" który mocno obrywa i większość samolotów zostaje zniszczona jeszcze na okręcie potem atak zwraca sie na lekki krążownik "Shich" który ledwo uchodzi z życiem z tak potężnego bombardowania, flota transportowa nie ma tyle szczęścia.

    [​IMG]


    Nocą z 2-3 Kwietnia Genialdo oddala się na odległość 400 km od floty amerykańskiego Admirała i ciągle ucieka w kierunku portu Bougville, o godzinie 7.34 zwiad namierza flotę lotniskowców i już godzinę później następuje kolejny atak tym razem na IJN "Zuikaku" który zgrabnie odpiera atak i zestrzeliwuje z broni pokładowej 11 samolotów w odwecie z "Akagi" ruszają wszystkie maszyny i po powrocie meldują o celnych trafieniach jednego z lotniskowców klasy Saragota i uszkodzeniu superciężkiego pancernika.
    Po tym kontrataku bitwa zakończyła się a lotniskowce ostatecznie odpłynęły w stronę swojej bazy tym razem Genialdo uporał się z przeważającym wrogiem.

    Flota Admirała Trucka która dzień wcześniej atakowała japońskie transportowce dalej czekała na pozycjach u wybrzeży Noumei, Lupixer znając jego pozycję pierwszy wyprowadza atak rzucając 4/5 swoich samolotów, skutki są piorunujące już po pierwszej fali trafienia odnotowały 3 z 7 eskadr a po godzinnej walce w płomieniach stały już 3 lotniskowce klasy Saragota.
    Admirał stawia wszystko na jedną kartę i rzuca pozostałe eskadry i o godzinie 14.20 nad zgrupowaniem amerykańskim toczy się potężna bitwa, myśliwce amerykańskie płoną na ruchomych lotniskach a na dno idzie wcześniej uszkodzony superciężki pancernik, uszkodzenia odnoszą prawie wszystkie jednostki US.Navy straty są ogromne, zaś po stronie japońskiej dzięki całkowitemu zaskoczeniu na dno spada zaledwie kilka jednostek lotniczych.
    Truck powoli zbiera swoje niedobitki i rusza w kierunku zachodniego wybrzeża USA jednak jedyną drogą jest przepłynięcie obok floty Lupixera, Admirał postanawia wykonać ten manewr i uszkadza kilka okrętów po czym umyka z płonącymi okrętami.
    Wprawdzie uszkodzenia doznaje IJN "Shinano" i kilka mniejszych jednostek które starały się zatrzymać uciekających jankesów z podkulonymi ogonami.

    [​IMG]


    Nowe bombowce Cesarstwa. Duże zamówienie na nowe dywizjony i modernizację starych.

    [​IMG]


    Po prawie miesiącu marszu przez trudny teren i górzyste ścieżki wojska japońskie uderzają na stolice Yunnanu a Sitro ostatecznie przypieczętowuje swój powrót. Bitwa jest zaciekła ale wyszkolenie i przewaga techniczna jest na rzecz Japonii.

    [​IMG]


    2 dni później resztka sił w zachodnich obozach zostaje zgnieciona i poddaje się wojskom Saszy, który także odnosi zwycięstwo i to mimo niesprzyjających warunków terenowych.

    [​IMG]


    Flota japońska po dodaniu brytyjskich jednostek .Okręty te mają zostać połączone i służyć do patrolowania wybrzeża Japonii a także zapobiegać bliskim desantom.

    [​IMG]


    Warzkinsoto pragnął podziękować Lupixerowi, marynarzom i lotnikom za piękną bitwę a także podwyższyć morale które opadło po ostatnich porażkach w Europie, wysyła na Nową Irlandię najpiękniejsze owoce Cesarstwa czy Admirał ucieszy się z prezentu to się okaże.

    Racje żywnościowe szły dla żołnierzy nie dla kobiet pracujących.

    [​IMG]
     
  21. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 70

    [​IMG]




    7 Maja rząd chiński podpisał układ pokojowy na takich samych warunkach co kiedyś pozostałe państwa Azji, całkowita aneksja i podległość Japonii, wojna ta była szybka patrząc na straty japońskie jednak chińczycy stracili ponad 30 tyś. zabitych i zaginionych i ponad 21 tyś. rannych.

    [​IMG]


    Remont floty brytyjskiej, wymiana załogi i powolne grupowanie w 1 flotę 8 okrętów pójdzie na złom.
    Reszta może się przydać do blokady wysp zajętych przez jankesów ale na razie głównym zadaniem po remoncie będzie patrolowanie wybrzeży Japonii.

    [​IMG]


    Po dużym sukcesie nad Yunnanem i szybkim przemieszczeniem wojsk jeszcze w trakcie trwania poprzedniej wojny, już 20 Maja granica z Tybetem zostaje przekroczona, jednak potężne przesmyki i ekstremalny teren pozwalają na przemarsz kraju tylko w jednym odcinku, planiści nie spodziewali się tego i do Tybetu wkracza jedynie 1 Korpus Mandżurski w sile 19 dywizji.
    Po tygodniu dochodzi do Seu Xa i spotyka się na granicy z mongolskim patrolem kawalerii, Generał Takasho zwraca się więc na zachód i rusza w stronę stolicy górskiego kraju.

    [​IMG]


    Tymczasem z Francji zaczęły płynąć wieści o grupowaniu wojsk amerykańskich na południu Anglii, punkt kulminacyjny miał miejsce 25.V. a dzień później na francuskiej ziemi po raz 3 jankesi wylądowali tym razem jednak z doświadczeniem bitewnym i przewagą technologiczną.
    Natarcie od razu skierowane jest na Paryż lecz pierw oddziały zmechanizowane zajmują port w Cherbourgu i rozdzielają się na zachód, Paryż i Le Havre.
    Warzkinsoto zakazuje wysyłania jakichkolwiek posiłków tłumacząc, że kampania w Azji jest ważniejsza, jedyne na co zezwala to dostawy zaopatrzenia i kilka u-botów na Atlantyk.

    [​IMG]


    56 Korpus pancerny nie wybiera się na front przynajmniej na razie, głównym przeznaczeniem jest rzucanie go w ogniu silnych walk i trenowanie czołgistów których ostatnio wielu stracono(utrata 2 dywizji pancernych w Europie)
    Większość generałów sprzeciwiało się temu i chciało wysłać nowiutkie czołgi na front ale słowo Cesarza było jasne, czołgi nie wypłyną z Honsiu dopóki nie będziemy mieć dobrych czołgistów.

    [​IMG]


    16 Czerwca amerykanie zajmują Dreux miejscowość położona 20 kilometrów od Paryża, opór jest symboliczny pozostałe jednostki docierają do Angers a opór pod Le Havre jest stopniowo niszczony.
    2 dni później staje się, jankesi wkraczają do Paryża i z dumą defilują swoimi oddziałami zmotoryzowanymi, generał Patton zadowolony ze swoich sukcesów rozprasza swoje oddziały a sam rekwiruje najdroższy hotel w mieście, świat obiega ta informacja a Warzkinsoto odbiera kolejne zapewnienia, że Francja sobie poradzi prosi tylko okręty do odparcia kolejnych posiłków.
    Cesarz jest stanowczy i odmawia po raz kolejny.

    [​IMG]


    19.VI - pada Rennes, 20.VI. - Le Havre, kolejne dni to kolejne porażki, generałowie francuscy zbierają siły i 22.VI kontratakują na swoją stolicę. Patton wycofuję się mając szacunek do tego miasta i tylko przedmieścia odnoszą uszkodzenia.
    Już dzień później miasto znów jest pod panowaniem francuskim a potężne posiłki z południa zwiastują dla amerykanów klęskę, tylko co z frontem niemieckim ??

    [​IMG]


    W Azji zaś z powodu powolnych postępów 1 Korpusu i jeszcze wolniejszego ataku jednostek zmotoryzowanych widzący to Tybetańczycy wystawiają warunki pokojowe licząc, że teren zmusi japońskich dygnitarzy do ich przyjęcia i nie mylą się, Warzkinsoto potem tak określa to zajście.
    "Tybet oddał nam to co nam należne, nie mieliśmy powodu do kontynuowania wojny po prostu zajęliśmy te kilka wzgórz dla bezpieczeństwa naszego i mongolskiego trudny teren uniemożliwiał honorową walkę także doszliśmy do kompromisu i podpisaliśmy traktat pokojowy"
    W traktacie zawarte też były artykuły mówiące o przesiedleniu Tybetańczyków w głąb kraju bez ingerencji Japonii a także handel z Rosją na co Cesarz zgodził się prawie natychmiast.

    [​IMG]


    W ciągu 7 dni Patton traci prawie wszystkie zdobyte miasta i wycofują sie na wybrzeże, same sukcesy takie wieści napływały do sztabu Japonii, sytuacja była jednak inna osłabiony front na wschodzie spowodował wlanie się Niemców do kraju, Crystiano określał to nawet końcem Francji i naszego przyczółku w Europie.
    29.VI - padło Reims droga na Paryż jest otwarta.

    [​IMG]


    Kiedy we Francji trwała walka na 2 fronty w Japonii sztab Warzkinsota planował kolejny atak, operacja która zarządził Cesarz miała na celu połączenie lądowe z prowincjami na zachodzie, połączenie istniało ale przez Federacje Princley teraz połączenie miało być bezpośrednie.
    Atak miał być przeprowadzony prawie identycznymi siłami co na Yunnan i Tybet z tym, że teraz na południu stacjonować miało kilkanaście tysięcy żołnierzy Federacji.
    Oddziały mandżurskie miały dołączyć w 10 dniu wojny zaś cała operacja miała jak najszybciej się zakończyć.

    [​IMG]
     
  22. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 71

    [​IMG]




    Amerykańska bierność zmusiła do działań Severiana który odczuwał już lekką nostalgię na Pacyfiku, za zgodą Cesarza zabiera oddziały de Ptysza, Gwardię piechoty morskiej i ruszają na najdalej wysunięty przyczółek aliantów w pobliże Nowej Gwinei, tyle miesięcy jednak pozwoliło na zbudowanie potężnych umocnień w dżungli i na plaży odbyła się masakra 11 i 13 DP które lądowały jako pierwsze nie przerwano jednak ataku i po 30 minutach 15 i 17 spotkał ten sam los.
    Po 4 godzinach bezsensownej walki de Ptysz rozkazał zakończyć tą jatkę Japonia znów musiała ustąpić.

    [​IMG]


    Nowe rodzaje broni dawały duże szanse na szybsze zwycięstwo nad demokracją, Warzkinsoto wbrew rozsądkowi postanowił stworzyć skrzydło strategiczne do bombardowania dalekich celów takie jak zachodnie wybrzeże Usa, naloty miały wywołać ogólne niezadowolenie i zmusić Irkucka do ustąpienia na Pacyfiku i zawieszenia broni, w to nie wierzył nikt poza Cesarzem.
    Lotniskowce zaś miały zapewnić panowanie na Pacyfiku na kolejne 10 lat z tym jednak zgadzali się wszyscy po ostatniej potyczce z udziałem Lupixera.
    Zasięg był ogromny jeżeli chodzi o lotniskowce a mówiąc o bombowcach to mogły one dolecieć na Tajwan z lotnisk na Honsiu więc rokowania nie były najlepsze.

    [​IMG]


    Wojna z Bhutanem trwała 7 dni i była najkrótszą w historii może na równi z Hawajami do niektórych części świata nie doszła jeszcze wieść o ataku Japonii a aneksja wchodziła już w życie.
    Kiedy ostatnie walki toczyły się w bastionie stolicy Bhutanu granicę z Nepalem przekroczyły oddziały Saszy i Sitra które w niesprzyjających warunkach musiały przebijać się przez zaciekłą obronę kawalerii tego małego kraju.
    Oddziały 1 Korpusu miały znaczne opóźnienie i dołączyły dopiero 5.VIII, całe 3 dni po pierwszych strzałach, obrona nepalska była gotowa, uprzedzona atakiem na Bhutan rząd wiedział, że musieli się przygotować na ewentualność bycia następnym celem Cesarstwa.
    Na dodatek oddziały Federacji nie dotarły na czas i kawaleria nepalska wkroczyła na tereny tego kraju jak i na zachodnie stepy gdzie 1 Korpus dopiero docierał.
    Sytuacja szybko została opanowana i do stolicy kraju ruszyły jednostki pancerne i zmotoryzowane.

    [​IMG]

    [​IMG]


    Pasmo porażek francuskich trwało 7.VIII. pod Paryżem znalazły się jednostki niemieckie i sytuacja była juz prawie nieodwracalna mimo tego zaopatrzenie dalej zmierzało do portu w Bordeaux na domiar złego amerykanie sprowadzili posiłki i wyrwali się z przyczółka zajmując pozycję z Lipca.

    [​IMG]


    Generałowie francuscy wykazujący się znikomymi umiejętnościami dowodzenia starali się okrążać jednostki niemieckie i niszczyć w odizolowanym kotłach, największym zanotowanym był ten pod Mons gdzie nieoficjalnie rozbitych zostało 8 dywizji mówi sie także o 6.
    To była kropla w morzu potrzeb, żeby sytuacja się odwróciła 1 front musiał być zlikwidowany a rezerwy jakie posiadali sojusznicy Cesarstwa nie wystarczały już przed desantem, Warzkinsoto uznał Francję za straconą i 18.VIII z Osaki wypłynął ostatni transport zaopatrzenia.
    21.VIII Rząd francuski przestał wysyłać raporty z frontu dowiedziawszy się o końcu pomocy w zaopatrzeniu zrywanie sojuszu było jednak niemądre mogło doprowadzić, że na osłabioną Francję uderzy łakoma Hiszpania tak więc, linia Tokio-Paryż nadal istniała.

    [​IMG]


    6.IX. stolica Nepalu padła a kraj skapitulował, Cesarz znów był górą i ostatnie 4 wojny były totalnym sukcesem.
    Postanowiono iść za ciosem i ruszyć dalej na zachód.

    [​IMG]


    Następnym celem miał być Iran który dzielił Imperium Ottomańskie od Cesarstwa Japonii a także w dużym stopniu azjatycką potęgę od europejskich.
    18.IX. polecono przygotować plan ataku na Bliski Wschód w grę wchodziło 100 dywizji z czego zaledwie 1/3 miała być japońska.
    Planiści mieli mały kłopot teren nie nadawał się do wojny przynajmniej w pierwszej fazie nie były też jasne kierunki polityki Iranu czy dołączy do jakiegoś sojuszu i czy pozwoli na przemarsz wojsk ottomańskich.
    Wiele zmiennych decydować mogło o tym czy w kolejnym roku granice Cesarstwa sięgać będą Morza Śródziemnego i Istambułu.
    W wojnie miało także wziąć dawno nie używane lotnictwo Japonii, lotnictwo bezpośredniego wsparcia i skrzydła taktyczne ale dopiero po zajęciu lotnisk w zatoce perskiej, oscylowano o jak najwcześniejszym terminie ataku a taki wypadał 10 Października, 3 dni po zgrupowaniu sił na granicy.

    [​IMG]


    27.IX. - Francja zostaje podzielona a szanse na przetrwanie Francji maleją do 0. Główna część armii zostaje odcięta na północy zaś przemysłowa część kraju pozbawiona obrony stanie się zapewne łatwym łupem 2 potężnych najeźdźców.

    [​IMG]


    Technologie nad którymi Japonia skupia się najbardziej a także skrawek produkcji.

    [​IMG]


    Mobilizacja trwała pełną parą nad granice ściągały potężne ilości ludzi i sprzętu, Federacja Princley posiadała dobry sprzęt japoński i oddała swoje dywizje w dowodzenie generałom nowicjuszom którzy siedzieli w swoich bazach na wyspach i środkowych Chinach przez kilka długich lat.
    Warzkinsoto z powodu niedoboru dywizji piechoty na granicy stawia tylko swoje dywizje na kółkach i gąsienicach zaś Korpusu niezmechanizowane mają wspierać sojusznicze oddziały na tyłach.

    [​IMG]
     
  23. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 72

    [​IMG]



    Wieczorem 9.10.1943. wojska sojuszu azjatyckiego rozpoczęły przekraczanie granicy na całym odcinku frontu, pierwsze strzały można było słyszeć o godzinie 23:44 w północnych wsiach, gdzie stacjonowały patrole graniczne poszczególnych dywizji irańskich.
    Ponad milion ludzi rozpoczęło marsz ku Europie, zgrupowani w 82 dywizjach i kilku pomocniczych na tyłach, ruszyli na zachód w 70 % o własnych nogach, łączna ilość dywizji irańskich nie mogła się równać nawet z połową armady Warzkinsota, która wlała się do Iranu niczym rzeka przebijająca tamę.
    Głównodowodzącym został Sasza, zastępcą de Ptysz, a trzeci w kolei był Sitro, decyzja ta była podjęta pod wpływem kontaktów z Cesarzem bliższych niż pisanie listów.

    [​IMG]


    Francja która straciła 1/3 armii w Belgii musiała skupić się na reszcie kraju, który był zagrożony ofensywami dwóch potężnych armii.
    Główne siły żabojady skupiły na Niemcach, którzy pokazali jak szybko potrafią nacierać i zająć dużą część kraju. Przez kilka tygodni udało się ich utrzymać na stałej linii , jednak czy amerykanie nie będą zagrożeniem które rząd zignoruje?

    [​IMG]


    Po trzech tygodniach od rozpoczęcia ofensywy postępy był mierne, Sasza dostał ostrzeżenie tylko ze względów geograficznych - o ile pancerniacy brnęli naprzód to piechota Federacji wlekła się z tyłu i na dodatek podzieliła na 2 grupy: północną zmierzającą na Teheran i zachodnią na Bagdad.
    Warzkinsoto był niemal pewien, że Rosja, ani nikt inny nie zareaguje . Świat wiedział, że istnieją 3 potęgi:
    Japonia, Usa i Niemcy. Rosja była słaba politycznie, a armia była słabo wyszkolona, a na dodatek technologicznie byli zacofani jak małe kraje Europy Środkowej.
    Jedynym atutem była liczebność. Tak potężna ilość dywizji mogła przygnieść azjatyckiego kolosa, który zapewne dzięki znakomitym generałom i zwinnej taktyce prędzej czy później zniszczył słabych kacapów.

    [​IMG]


    Półtora miesiąca - tyle trwał marsz wzdłuż Zatoki Perskiej i dotarcie do jednego z głównych portów.
    Sasza, który został ranny po nalocie niemieckim na jego sztab, musiał oddać dowodzenie Sitrowi, ponieważ de Ptysz musiał rozkazywać jednostkom grupy północnej zmierzającej na Teheran i tak oto młody Generał po raz kolejny stanął na czele armii.

    [​IMG]


    25 XI - Do Marsylii wkraczają Amerykanie, dzień później są na granicy z Włochami. Patton przygotowywał się do ostatecznego natarcia na pozycję francuskie, duże luki w raportach i coraz gorsza łączność nie pozwoliły na pokazanie całości wojny w Europie.
    28 XI - Łączność z Francją zostaje ostatecznie zerwana, a prasa w Ameryce opisuje to dniem końca wojny w Europie. Dla Cesarza jest jasne, że pada ostatni bastion w Lyon, niektóre oddziały przedostają się przez wschodnią granicę do Włoch.

    [​IMG]


    2 XII - Oficjalne podpisanie kapitulacji Francji, wojna w Europie kończy się. To fakt i nikt temu nie zaprzeczy, kraj podzielony na 2 mocarstwa będzie się rozwijał w dwóch niekoniecznie dobrych kierunkach.

    [​IMG]


    Dowództwo Sitra nie trwa długo, bo już 2 XII pierwszą bitwę z Ottomanami toczy Sasza, czołgi wychodzą głęboko w pozycję Irakijczyków i uderzają na pozycję pod Basrahem odnosząc zwycięstwo.
    Obrona turecka była dosyć mocna, duże morale niwelowało przewagę liczebną jednak tego nie można było powiedzieć o nowoczesności wojsk ottomańskich, które nie zaopatrywane przez Niemców były po prostu przestarzałe.
    Podejrzane było też to, że dowodzący ottomańskimi wojskami wiedzieli o zbliżających się Japończykach i niewiele zrobili, żeby zapobiec wkroczeniu do kraju wrogich oddziałów.

    [​IMG]


    Pomimo małego poślizgu, armia ottomańska przybyła wreszcie na spotkanie z oddziałamy pancernymi Saszy i 18 XII uderzyli na jego nowo zdobytą pozycję w porcie Basrah.
    Początek bitwy należał do japońskiego feldmarszałka, który raz po raz odpierał fale Turków, przez ponad 8 godzin ciągłego natarcia jego oddziały zostały znacznie uszczuplone o 1/5 i musiał wycofać się na nowa linię w głębi miasta.
    W miarę upływu czasu atak nasilał się i osiągnął punkt kulminacyjny 19 XII o godzinie 12:40, na pozycję 1 dywizji pancernej ottomański generał rzucił wszystkie rezerwy ta jednak z ledwością odparła potężny szturm i przeszła do lekkiego kontrnatarcia, brak broni przeciwpancernej pozwolił na ostateczne odepchnięcie natarcia z obozu Saszy.

    [​IMG]


    Wojska japońsko - federackie ruszyły środkiem frontu przez ciężkie tereny bagienne, które nie nadawały się dla jakichkolwiek pojazdów, dlatego natarcie w tym kierunku szło mozolnie.

    [​IMG]


    19 XII - Lotnictwo japońskie rozpoczyna działania bombowe na terenie Bliskiego Wschodu, potężne irackie równiny i klimat kontynentalny.
    W ciągu 2 tygodnii bombowce 2. skrzydła taktycznego i 1. skrzydła bezpośredniego wsparcia rozbijają 6 dywizji nieprzyjaciela, co jest ogromnym sukcesem, front staje się jeszcze bardziej rozciągnięty i samodzielne dywizje ottomańskie są systematycznie wyniszczane.
    Wrogie lotnictwo nie istnieje, od pierwszych dni obrona przeciwlotnicza na takich terenach też jest nikła do tego dochodzi przewaga technologiczna co ostatecznie równa się masakrą każdego oddziału poniżej 4 dywizji na terenach Iraku.

    [​IMG]


    1 Styczeń 1944. Kolejny rok zapowiada się dla Japonii świetnie - sukcesy na Bliskim Wschodzie i rozbudowa floty idą w dobrą stronę. Wprawdzie utrata dwóch sojuszników jest trochę kosztowna, ale jak Warzkinsoto powiedział, są inne priorytety.
    Zbliżające się wojska Federacji do stolicy Iranu nie zwiastowały dla tego kraju nic dobrego, na dodatek coraz większa koncentracja ottomanów mogła spowolnić na trochę ofensywę na zachód, jednak od czego było lotnictwo które w miesiąc mogło poważnie skurczyć siły drugiego w wielkości po Niemcach kraju.

    [​IMG]


    Wiadomości z Listopada i Grudnia.

    [​IMG]
     
  24. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 73

    [​IMG]



    2 I - Zajęcie Najfu i tym samym unicestwienie 15 dywizji tureckich w zaledwie kilka godzin.
    5 I - Feldmarszałek Sasza uderza na 3 dobrze umocnione linie obrony tureckiej umiejscowione w najlepszych miejscach wokół Kuwejtu.
    4 godziny mijają zanim czołgi japońskie docierają do ostatniego punktu oporu na krańcu miasta , garnizon kapituluje do niewoli dostaję się 25 tyś. żołnierzy ottomańskich którzy z ulgą mogą odetchnąć bo dla nich wojna już się skończyła.

    [​IMG]


    "Zimowa" ofensywa jeżeli tak można to nazwać która odbywała się od 9 X trwała dalej i 15 I nie oczekiwanie i nie planowanie nadarza się okazja na zamknięcie w kotle ogromnej ilości wojska Imperium Ottomańskiego.
    Korpus Sitra dociera do Mosulu a w jego kierunku zmierzają dywizje zmechanizowane Saszy, opór stawiany przez zdezorganizowane dywizje tureckie jest nikły.
    Lotnictwo spełniło swoje zadanie całkowitego osłabienia frontu.
    Natarcie na Baghdad pod dowództwem generała Crystiano także nie napotykało oporu a wręcz przeciwnie uciekających w stronę swoich sił bezbronnych żołnierzy.

    [​IMG]


    Tymczasem kilkaset kilometrów dalej grupa "północ" dociera na pozycję pod Teheranem i po kilku godzinach przegrupowania rozpoczyna uderzenie na stolicę Iranu która broniona jest niezwykle zaciekle, przewaga liczebna i technologiczna jak zwykle zaważyła na losach bitwy i nawet dostarczone przez Niemców zaopatrzenie nie pomogło Irańczykom, którzy po 10 godzinach poddali się i zaniechali odwrót w góry.

    [​IMG]


    22 I - Sasza dociera do Karbali i okrążenie głównej armii ottomańskiej staje się faktem on sam zaś udaję się dalej na zachód zmierzając w stronę Golanu.

    [​IMG]


    Sukcesy lotnicze na Bliskim Wschodzie przesądziły o rozbudowie sił lotniczych głównie bombowych które spisały na medal, zresztą większość pilotów otrzymała.

    [​IMG]


    Generałowie którzy byli w okrążeniu chyba nie za szybko się zorientowali, że nie mają wyjścia z sytuacji i chaotycznie skierowali się w najsłabszy punkt oporu czyli Korpus Sitra.
    Rankiem 5 I na pozycję 11 D.Zmot. która broniła się na lewej flance spadł grad posiłków nielicznej artylerii 2 Korpusu ottomańskiego która ostrzeliwała przez 2 godziny cały odcinek, później do ataku ruszyły mało skoordynowane dywizje, które bez dobrego dowodzenia mieszały się i żołnierze często nie wiedzieli w którą stronę atakować.
    Taki chaos trwał 4 godziny po czym atak został odparty, jednak do końca dnia był ponawiany prawie wszystkimi dywizjami i wieczorem 11 D.ZMot. zastąpiona została 13 która weszła w jej miejsce.
    Kiedy Turcy zobaczyli całkiem nowe siły japońskie zwątpili i rozpoczęli odwrót na stare pozycję.

    [​IMG]


    28 I - Odebranie defilady w Teheranie stolicy Iranu, w tym czasie większość irańskich wojsk lądowych już poddawało się do niewoli i można powiedzieć, że wojna się skończyła mimo kilku broniących się jeszcze na zachodzie grup odciętych zapewne od informacji o poddaniu się stolicy.

    [​IMG]


    1 II - Sitro rozbija pozostałości sił armii ottomańskiej i przyjmuje kapitulacje najwyższego generała Imperium.
    6 Dywizji tyle zostało po ogromnych siłach na początku kampanii których można powiedzieć było około 40 co stanowiło ponad połowę sił jakich mogli użyć Turcy, przez cały Styczeń bombardowania odbywały się codziennie i co kilka dni rozbijano kolejne dywizje i w efekcie ocaliło się 6 w miarę zorganizowanych grup które i tak stawiały opór przez kilkadziesiąt minut, przygniecione przewagą liczebną ponad niebagatela 9-krotną nie mieli szans na dłuższą obronę.
    Droga do Jerozolimy i do Istambułu była otwarta wcześniej ale teraz zmierzały już do tych miast setki tysięcy żołnierzy.

    [​IMG]


    5 II - Warzkinsoto przejmuje kontrolę nad całością sił swoich sojuszników i oddaje im dywizje wcześniej przez nich powierzone, teraz na front ruszają dowódcy trzech głównych państw Federacji, Mongolii i Mandżurii.

    [​IMG]


    7 II - Ostatnie irańskie oddziały kapitulują, rząd Iranu podpisuje bezwarunkową kapitulację a kraj staję się częścią Cesarstwa Japonii.
    W tym samym dniu otwiera się ponad 100 kilometrowa wyrwa w nieistniejącym już kotle, 7 dni dzieliło oddział ratunkowy Ottomanów od wydostania resztek swoich sił z piekła w centrum Iraku, bombowce tymczasem zakończyły działania i pozostawały na lotniskach przez kolejne dni lutego.

    [​IMG]


    Front Blisko Wschodni 9 Lutego.
    Oddziały Saszy zmierzają do Golanu, Sitra do Damaszku, Herta do Amanu ofensywa pełną parą i żadnych dywizji stojących na drodze poza kilkoma grupami na północy.
    Dywizje Federacji rozpoczynają dyslokowanie do Damaszku, gdzie rozpoczną rozmieszczanie na całym wybrzeżu, Warzkinsoto wiedział, że Amerykanie będą się starać wylądować o tym pisała nawet prasa a także zapowiadał amerykański prezydent, więc desant był nieunikniony dlatego plaż strzec miały wszystkie dostępne siły poza japońskimi.
    Na dodatek rozpoczęły się niemieckie naloty na oddziały zmierzające w kierunku Jerozolimy głównym celem była Armia Pancerna generała Herta która dziennie traciła 5 czołgów.

    [​IMG]


    Statystyki.
    [​IMG]
     
  25. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 74

    [​IMG]




    Już od 1 III niemieckie bombowce intensywnie nękały przemieszczająca się Armię Pancerną zmierzającą do Jerozolimy.
    Poprawiająca się pogoda jeszcze bardziej skomplikowała sytuacje i największy nalot miał miejsce 5 III po którym aż 49 czołgów zostało zniszczonych a kolejnych 31 uszkodzonych.
    3 dni trwały zmasowane naloty niemieckie, które dziennie niszczyły kilkadziesiąt czołgów i pod koniec 8 III "2 Dywizja pancerna" została unicestwiona a kilka pozostałych im czołgów przejęli chłopcy z "1 Dywizji pancernej.

    [​IMG]


    Rozwój lotnictwa strategicznego trwał bardzo intensywnie, Warzkinsoto chciał aby naloty na zachodnie wybrzeże rozpoczęły się z Hawajów pod koniec 1945 roku, większość inżynierów mówiła, że będzie to niemożliwe, odległość z Hawajów do San Francisco to było ponad 2800 kilometrów i żaden bombowiec nie jest w stanie dolecieć z ładunkiem na taką odległość .
    Teraz głównie skupiano się na stworzeniu pierwszego skrzydła strategicznego.

    [​IMG]


    Rozmieszczanie dywizji sojuszników Japonii rozpoczęło się 1 III a zakończyć pod koniec Maja.
    Ponad 70 dywizji miało zająć pozycje na wybrzeżu od Trebizodu po Suez reszta miała zwalczać partyzantkę i Iraku i pilnować porządku w Teheranie.

    [​IMG]


    Marsz ku wybrzeżu trwał i 15 III wojska Federacji zajęły pozycję pod Hajfą, gdzie okopały się i czekały na rozkazy z góry.
    Amerykański desant mógł nastąpić w każdej chwili, więc w stan gotowości były postawione wszystkie jednostki w pobliżu Hajfy a wspierać obrońców od pierwszych godzin ataku miało wspierać japońskie lotnictwo.

    [​IMG]


    2 IV - Myśliwce niemieckie zostają poderwane z lotnisk i zdobywają przewagę w powietrzu sprowadzając na ziemie japońskie bombowce bezpośredniego wsparcia, eskorta bombowców taktycznych okazuje się na tyle słaba, że już po pierwszej bitwie na ziemie spada ponad 40 maszyn.
    Dochodzi jeszcze do dwóch bitew powietrznych 5 IV i 8 IV po których lotnictwo japońskie przestaje funkcjonować a loty bombowe zostają odwołane na czas nieokreślony a rozkaz wzbicia się w powietrze może wydać tylko Generał odpierający desant.

    [​IMG]


    Na północy dywizje zmotoryzowane i zmechanizowane mkną przez centrum ottomańskiego terytorium i 17 IV Sitro wkracza do Ankary.
    Jeszcze tego samego dnia wyrusza na zachód w kierunku Istambułu jednego z ostatnich dużych punktów oporu po zdobyciu miasta kapitulacja Imperium Ottomańskiego będzie kwestią czasu.

    [​IMG]


    Tak jak zapowiedział Irkuck desant od strony Morza Śródziemnego nastąpił i to 7 dni po pierwszym dotarciu do jego wybrzeży przez oddziały sojuszu azjatyckiego.
    Potężny atak amerykański zostaje łatwo odparty przez 19 korpus, który przez 4 godziny zaciekle broni się przed chaotyczne nacierającymi oddziałami amerykańskiej piechoty.
    Jako wsparcie dzielny korpus dostaję "Siódmą Dywizję Piechoty" to niewiele patrząc na siły jakimi nacierali amerykanie ale długie wybrzeże zmusza do rozciągnięcia sił na ogromnym odcinku frontu.

    [​IMG]


    Po zniszczeniu głównych sił ottomańskich w Iraku reszta kraju stała się bezbronna a pozbawiona dowództwa armia łatwo wpadała w pułapki zastawione przez zręcznych dowódców i szybkie jednostki zmotoryzowane.

    [​IMG]


    28 IV - Sitro rozpoczyna frontalny atak na Istambuł przez cieśninę Bosfor.
    8 Godzin tyle trwa bój o główne miasto niegdyś ogromnego Imperium Ottomańskiego, 10 tys. garnizon broni się tak długo tylko ze względu na warunki pogodowe i położenie geograficzne.

    [​IMG]


    1 V - Japonia już rozlokowuje swoje oddziały na tyłach, aneksja to kwestia kilku dni a po niej nastąpią przygotowania do zajęcia Armenii.
    Ostatnie punkty oporu były zlokalizowane właśnie w pobliżu Armenii i na południu gdzie resztki armii zbudowały umocnienia wokół Gazy.
    Sitro powoli przekraczał Cieśnine a reszta oddziałów rozpoczęła dyslokacje na prowincje przybrzeżne i na południe do Jerozolimy w celu pomocy likwidacji kotła pod Gazą.

    [​IMG]
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie