Monarchia elekcyjna - wybory

Temat na forum 'CK II - Pomocy!' rozpoczęty przez MrGollum, 25 Marzec 2016.

  1. MrGollum

    MrGollum User

    Witam, mam problem związany z grą mniejszym wasalem, w bardzo rozległym i potężnym imperium które jest cesarstwem elekcyjnym. Zastanawiam się jak wpłynąć na innych wasali aby oddali głos na moją postać w wyborach. Jako jedyny wasal w cesarstwie mam tytuł króla i całkiem spory prestiż, ale to chyba nie wystarcza. Czy ktoś wie jaka jest tego mechanika, w jaki sposób książęta oddają głosy? Próbowałem przekupstw, ale książąt jest tak wielu i sumy darów tak wysokie, że nie jestem tego w stanie zrobić. Organizowanie biesiad też nie pomaga, gdyż cesarstwo jest nieustannie szargane przez wojny. Zastanawiałem się czy jest jakaś szansa wykreowania nowego potomka (przez nowy system edukacji) w taki sposób, aby zwiększyć jego szansę w wyborach.
     
  2. ers

    ers Ten, o Którym mówią Księgi

    Spróbuj używać przysług (favor) wprowadzonych przez DLC Conclave. Jest w diplo opcja kup przysługę.
     
  3. de Mont Salvy

    de Mont Salvy Ten, o Którym mówią Księgi

    Trzeba spersonalizować postępowanie. Każdy elektor coś chce. Zawsze weźmie w łapę ale w grę wchodzą i inne sprawy, np. poparcie przy spisku. Można też próbować zrobić frakcję i samemu wydrzeć tron zbrojnie.
     
  4. Sayeer

    Sayeer Aktywny User

    Twoj kandydat musi miec dobre relacje z elektorami. Nie moze byc obcy kulturowo. Elektorzy musza miec powod by glosowac inaczej niz senior (niskie poparcie). Przysluga zdaje sie ze za jej pomoca nie wymusisz glosow w wyborach, a tylko na radach (nie jestem pewny). Przekupstwa (wyslij dar?) to tez tylko srodek posredni, nie wplywajacy bezposrednio na zyskanie glosu.
     
    sexiorz84 lubi to.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie