New and Strong America - Enclave AAR

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez Vaiar, 19 Czerwiec 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Vaiar

    Vaiar Nowy

    Kilka wyjaśnień:
    - W "moim" Falloucie fabryki to małe budyneczki zatrudniające do pięćdziesięciu ludzi.
    - Zaczynając grę, zrobiłem pauzę i od razu porobiłem screeny - z tego powodu wdarła się pomyłka o zerowym (albo minusowym) przychodzie wszystkiego. Tak samo z manpowerem.
    - Z góry przepraszam za wielkość screenów - gdy je tu wrzucałem wydawały się o wiele większe! W najbliższym czasie postaram się to poprawić.
    - Obok baz wojskowych znajdują się osiedla cywilne. Z wyjątkiem kilku baz (Chociażby Navarro)
    - Liczę na szczerą krytykę i proszę od razu o sugestię na temat poprawek, co dodać a co zmienić.

    Dziękuję za przeczytanie! Enjoy it!


    New and Strong America
    Enclave AAR


    [​IMG]







    To był 23 listopad, rok 1935. Oczywiście, według miary kalendarza Hub. Rozpoczynało się kolejne zebranie Komitetu Enklawy. Czym on w ogóle był? Rada ta składała się z najważniejszych osobistości w całej Ameryce (oficjalne stanowisko Enklawy ogranicza obecne granice Ameryki do obszarów Alaski i New Navarro) Jednym z najważniejszych członków, a zarazem przewodniczącym był prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Alan Richardson. Objął on to stanowisko zaraz po śmierci swojego brata, Dicka Richardsona. Enklawa po ataku Wybrańca (W którym zginęła poprzednia głowa państwa) cierpiała na różne problemy, chociażby częste przetasowania stanowisk w Komitecie. Pomimo takich bądź podobnych trudności, powoli odbudowywano potęgę Enklawy. Odnowiona została też zniszczona platforma wiertnicza, która natychmiast została znowu kwaterą główną powojennego rządu Stanów Zjednoczonych. Wracając do zebrania komitetu, znaleźli się tam wszyscy przywódcy nowej Ameryki.

    Komitet Enklawy


    [​IMG]


    Rozpoczęto obrady na temat eksploatacji fabryk Enklawy.
    Rozpoczynamy dyskusję na temat wykorzystania naszych zasobów przemysłowych. Pierwsza propozycja, która zostanie omówiona będzie propozycją pułkownika Killgore'a. - zaczął prezydent. Zanim prezydent skończył mówić ostatnią część zdania, rosły wojskowy wstał. - Szanowny komitecie, szanowny prezydencie! Jestem tu aby zaprezentować mój pomysł. Zdecydowanie, kiedy Enklawa pozbyła się większości swoich wrogów i znów jest potęgą, powinna rozpocząć modernizację swojego sprzętu. Mówiąc o modernizacji, mam na myśli odnowę i pewne modyfikacje w sprzęcie wojskowym. - Tu pułkownik złapał dech – Niezbędne są też uzupełnienia w armii. Oraz powołanie większej ilości żołnierzy pod karabin, ludzi mamy obecnie dostatek. Ja oraz reszta naczelnego dowództwa uważamy że powołanie dwóch batalionów piechoty powinno być priorytetem i dobrym początkiem naszego nowego programu zbrojeniowego. - Dowódca ukłonił się i usiadł. Zabiły brawa. Prezydent zaczął mówić – Hans Kugel ma zamiar przedstawić swoją sugestię. - Tym razem podniósł się średniego wzrostu człowiek, ubrany w czarną marynarkę. - Jako minister bezpieczeństwa (Na pustkowiach są określani jako szeryfowie) pomyślałbym o budowie kilkunastu oddziałów specjalnych służb policyjnych. Byłyby one wyposażone w broń i ekwipunek armii regularnej, jednak za zadanie miałyby utrzymywać ład i porządek w bazach Enklawy i jej terytoriach. Dziękuje. - Mężczyzna wrócił na swoje miejsce, natomiast Alan Richardson rozpoczął w zasadzie najważniejszy aspekt dyskusji, czyli komentarze i ocenę wygłoszonych rezolucji. Bardzo często zdarzało się iż tylko jedna osoba wygłosiła swoją opinię, aby przesądzić wynik przyszłego głosowania. Do wygłoszenia swojego zdania zgłosił się Doktor Schreber. - Jestem z..z..decydowanie za pomysłem pułkownika Killgore'a. Kolejne dwa bataliony pozwolą nam na szybsze i skuteczniejsze uderzenia. Utrzymywanie porządku w naszych bazach i kontrolowanych przez nas osadach jest NIE POTRZEBNA! Nasze nauki o Enklawie dostatecznie uświadomiły tym ludziom, dlaczego trzeba przestrzegać prawa i się nie buntować. Obecne siły policyjne wystarczą. Zresztą.. Nasze zasoby planów technologii, których nie opracowaliśmy prawie się skończyły. Oddziały Poszukiwawcze uzyskałyby wiele cennych dokumentów. No i uzyskanie większej liczby ludności, co za tym idzie, siły roboczej, minerałów i zasobów żywności. DODAJMY że nowe bataliony mogłyby wreszcie pokonać te.. jak się ta wioska nazywała? Ach tak. Arroyo. W końcu od kiedy zdobyli Generator Ekosystemu Cudownej Krainy, ich ziemie są wielkie, żyzne i.. zgadza się, panowie i panie! Plony tam zbierane nie są radioaktywne. Gdyby zdobyć Arroyo, potęga Enklawy wzrosłaby trzykrotnie. Dziękuję za uwagę. - Schreber skończył mówić i napił się whisky, która przyjemnie pływała w szklaneczce obok niego. - Czy ktoś ma ja jeszcze jakąś opinię? Nie? Dziękuje. Za chwilę poddamy wniosek pod głosowanie. Zapomniałem o jednej rzeczy. Udzielam Doktorowi Schreberowi nagany za zbytnie zboczenie z tematu rozmów. - Przemówił „beztonowym” tonem prezydent Alan. Widocznie sam popierał plan, lecz jako przewodniczący Komitetu nie mógł wyrażać swojego zdania i głosować. - Uważam głosowanie za rozpoczęte. Ten kto popiera inicjatywę pułkownika Killgore'a ma obowiązek podnieść rękę. - Wszyscy (oprócz wysuwających swoje propozycje i prezydenta) podnieśli swoje dłonie w górę. - To wszystko wyjaśnia. Komitet uważa że głosowanie nad propozycją Hansa Kugle'a jest bezcelowe i czasochłonne. Rezolucja która wygrała głosowanie zostanie natychmiast wdrożona i przyjmie nazwę „Plan 7A/4”.



    [​IMG]
    [​IMG]
    Rozdysponowanie środków produkcji


    Uważam że należy rozpocząć kolejny punkt rozmów – raporty dotyczące odkryć, badań oraz opracowywania nowych doktryn wojskowych. Pierwszą osobą która się na ten temat wypowie będzie Generał Westmoreland. - Gdy głowa Enklawy skończyła mówić, pewien starszy pan zakaszlał typowym kaszlem starego dziada, który wszystkich irytuje. - Szanowny komitecie! Moi poprzednicy byli wielkimi, przepraszam za słowa, ********! Żołnierz Enklawy był eksterminowany przez kilku cywili. A nawet jednego! Bądźmy ze sobą szczerzy – dysponujemy jednym z najbardziej zaawansowanych uzbrojeń na pustkowiach i dużymi zasobami siły ludzkiej ale nie potrafimy dać sobie rady z jakimś dzikusem i tym... tym... Bractwem Stali które dodatkowo przechodzi okres rozdzielenia! Doszedłem do tego, czego jest to przyczyna. Fatalnego treningu. Jego koncepcja nie została nawet opracowana! Na szczęście, wraz z podwładnymi oficerami już tym aspektem się zajęliśmy. Nieco ograniczymy ilość żołnierzy wkraczających do naszej armii, jednak wpłynie to korzystnie na ich jakość walki. Profesjonalny trening będzie naprawdę wielkim przełomem taktycznym, co przełoży się na nasze wyniki strategiczne. Dziękuję za wysłuchanie.
    Generał poprawił swoje siedzenie na krześle. Prezydent znowu coś zakomunikował. - Doktor Schrebrer ma obowiązek przedstawić działanie Departamentu ds. Zasobów i Minerałów oraz Oddziału Poszukiwań. - Ponownie przemówił znany nam głos. - N.. N.. ajnowsze wiadomości od DZiM informują nas że na terenach Alaski i New Navarro badania geologiczne przyniosły pewien skutek. Na tych ziemiach znajdują się duże złoża wszelakich metali, które my oczywiście możemy wykorzystać na różne sposoby. Da to nam przewagę nad Bractwem Stali i innymi naszymi wrogami. Natomiast Oddział Poszukiwawczy rozpoczął zbieranie danych na temat hodowli zwierząt. Pomimo tak zaawansowanych technik które posiadamy, nie poznaliśmy tej jakże prymitywnej sztuki. Według przewidywań naszych ekspertów, hodowla zwierząt podwoi naszą ilość żywności produkowaną w ciągu roku ponad dwa razy! Produkcja zapewne wzrośnie, gdy zdobędziemy więcej zdrowej przestrzeni, ponieważ wtedy zwierzęta będą się rozmnażać w szybszym tempie i większej ilości. Nie będą też musiały umierać masowo, z powodu zjedzenia jakiegoś radioaktywnego źdźbła trawy. Skończyłem. - Schreber znowu się napił po czym zaczął dyszeć. Widocznie ta dłuższa mowa nieco go zmęczyła. Przemówił prezydent.. - Jako przewodniczący Komitetu chciałbym wam zakomunikować że nasi najlepsi ekonomiści obecnie pracują nad systemem barterowym. Pomimo tego że jesteśmy wielką potęgą, musimy handlować. A nie mamy czym. Mówiąc czym mam na myśli pieniądze. Musimy przystosować Enklawę do wymagań Pustkowi. - Nastąpiła długa pauza. -Nadszedł koniec obecnych obrad. Następna rozmowa odbędzie się tego samego miesiąca, następnego roku. Proszę o rozejście się i przystąpienie do swoich obowiązków. Dziękuję za udział. - Zakończył spotkanie prezydent. Rozpoczął się też nowy rozdział historii w historii Ameryki.

    Badania i opracowywanie doktryn
    [​IMG]



    Prezydent przebywał w swoim biurze, znajdującym się na najwyższym poziomie platformy wiertniczej. Poprzez interkom kazał wezwać do siebie najlepszych ekonomistów Enklawy – Edwarda Smitha, Hanka Montgomery'ego oraz Charlesa Tophone'a.
    - Zapewne wiecie po co tu was wezwałem. - odezwał się prezydent, gdy wyżej wymienione osobistości przybyły. - Enklawa potrzebuje obecnie znacznie zwiększonej produkcji uzbrojenia, budowy nowych kopalń i kampusów treningowych. Dysponujecie sporą wiedzą na tematy związane z gospodarką i mam nadzieję, pomożecie swojej ojczyźnie.. - Najniższy (około metra i sześćdziesięciu centymetrów) człowiek się odezwał. Był to Edward Smith – Sir, uważam że powinniśmy przemienić znaczną część naszych fabryk cywilnych na zakłady zbrojeniowe i obiekty zajmujące się przemysłem ciężkim. Nowe narzędzia i rozbudowa floty powietrznej Vertbirdów może pomóc przy transporcie surowców, co znacznie zwiększy szybkość budowy nowych baz. - Mężczyzna skończył mówić. Richardson natomiast zadawał właśnie sakramentalne pytanie – Czy ktoś ma jakieś argumenty przeciwko tej propozycji? Nie? To bardzo dobrze. - Słowa te nastąpiły dokładnie pół sekundy później.




    Zmiany w polityce wewnętrznej
    [​IMG]
    [​IMG]


    Grudzień 1935 roku, 29 dzień tego miesiąca. Prezydent zwołał zebranie nadzwyczajne, na którym stawili się Killgore, Westmoreland, Mullen, Rogers, Kugel i agent Harmon. Prezydent rozpoczął od omówienia powodu zebrania.
    - Muszę wam powiedzieć najważniejszą rzecz – mówię tylko ja. Jest to tylko hm.. rzecz, o której powinniście wiedzieć. Nasi agenci odkryli jakiś czas temu wstrętną organizację quasi – polityczną śmiącą nazywać się byłym rządem USA! I uważają że oni są nim tak naprawdę! Niestety, nie wiemy jak nasi ludzie by zareagowali na te.. te.. coś. Dlatego NIGDY nic nie mówcie na ten temat. Jest to ściśle tajne. Obszar który zajmuje ta zbrodnicza organizacja ochrzcimy kryptoninem „W – Post”. Kolejna sprawa.. Aby Enklawa choć trochę dorównała poziomowi rozwoju tej.. amerykańskożerczej krainie musimy zdobyć zachodnie wybrzeże naszego dawnego stanu, Kanady. Nie wiemy jakie panują tam warunki, jednak spodziewamy się dowiedzieć kiedy nastąpi kolejny rajd niewolników. To wszystko, do widzenia.


    [​IMG]
    [​IMG]

    Kolejno od góry: twór grożący istnieniu Enklawy oraz
    położenie Enklawy, wraz z
    zaznaczonym rejonem którego przejęcie jest niezbędne.



    Jak potoczy się przyszłość świata?
    Czy Enklawa zjednoczy stare i dobre "US i A" ?

    Na prośbę Autora wyczyściłem i zamykam

    Pozdrawiam
    Severian

     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie