Niemcy AAR

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez kszczypka, 23 Kwiecień 2005.

Status Tematu:
Zamknięty.
 1. kszczypka

  kszczypka Guest

  NIEMCY AAR
  [​IMG]
  Wybrałem poziom trudności na najłatwiejszy, ponieważ dopiero co zaczynam grać w Hearts of Iron 2.
  Wstęp
  Jak wiemy, Adolf Hitler po śmierci Paula von Hindenberga - ówczesnego prezydenta Niemiec doszedł do władzy i połączył funkcje kanclerza i prezydenta, a Hitler został fuhrerem - głową III Rzeszy, czyli imperium Niemiec, który miało trwać 1000 lat. Przeniesiemy się w czasie do roku 1936 roku, kiedy wybuchała wojna domowa w Hiszpanii.
  1936
  Tak wyglądał rząd III Rzeszy i polityka wewnętrzna:
  [​IMG]
  Wojsko i przemysł
  Adolf Hitler miał wiele spraw na głowie. W Europie było wiele państw o małych terytoriach i małych armiach. Najpierw uwagę skierował na Szwajcarię. O pierwszej w nocy 5 stycznia wypowiedziano jej wojnę. Wkrótce bombowce i dywizje żołnierzy zaczęły atakować Zurich. Miasto broniło się 31 godzin, potem wkroczyły do niego wojska Wehrmachtu. W tymczasie generał Fleck awansował na feldmarszałka. Hitler postanowił, że na podbój kraju wystarczą 2 tygodnie, a tutaj minęły 2 miesiące! 26 lutego wojna obronna Szwajcarii się skończyła. Szwajcaria została wcielona do Wielkich Niemiec. Od tego momentu zaczęto budować większe wojsko i flotę.Wszystkie armie w kraju wysłano na granice między Francją, Holandią i Polską. Ma to bardziej zabezpieczyć kraj. 11 marca zaczęto budować transportowce, by wysłać armię do Elblągu(Elbing). Zaczęto także ulepszać wojsko, flotę i lotnictwo. Nad brzegami Morza Bałtyckiego i Północnego zaczęto budować stocznie statków. W fabrykach czołgów montowane są różnego typu czołgi, ludność miejska idzie do wojska, w hangarach powstają wszelakie bombowce, transportowce itp. O północy 27 listopada otwarto bazy morskie, przez zaczęto budować większe wojsko. Rozkazano budować ciężką artylerię, czołgi i garnizony.
  Technologie
  Niemcy zawzięcie opracowują nowe technologie. Pierwszym z nich jest kalkulator Konrada Zuse'a (podstawowa maszyna licząca). Drugim jest rozwinęta rafinacja ropy. Badaniami na nią zajmuje się I.G.Farben - duża fabryka niemiecka produkująca farby i barwniki. Trzecim jest podstawowy lekki czołg tworzony przez fabrykę czołgów Krupp. Czwartym jest doktryna zniszczenia strategicznego. Jej badania są przeprowadzane przez Hermanna Goringa. Z koleim piątym jest podstawowy niszczyciel. Nad tą technologią pracuje Kriegsmarinewerft - znana stocznia w Niemczech. Szósty wynalazek badany przez poprzedniego zleceniodawcy to ciężki krążownik. Konrad Zuse zaczął tworzyć siódmy wynalazek, najważniejszą i największą dumę Niemiec - enigmę. Ósma technologia wynaleziona, a zarazem druga przez Hermanna Goringa w 1936 roku to doktryna uderzeń w linie zaopatrzenia przez samoloty. Kolejny wynalazek Konrada Zuse'a to ulepszona enigma z dodatkową funkcją deszyfrowania.
  Dyplomacja
  O godzinie jedenastej 7 sierpnia podpisano sojusz między Niemcami a Austrią. Adolf Hitler teraz dąży do sojuszu z Benito Mussolinim, czyli Włochami.

  [ Dodano: Sob Kwi 23, 2005 9:34 pm ]
  Proszę o komentarze i sugestie na temat AARu
   
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum