Od Jaskiniowców do Kosmosu - Civilization IV z modem Caveman 2 Cosmos [video]

Temat na forum 'Inne Gry AAR' rozpoczęty przez thrashing mad, 30 Maj 2015.

  1. Bogu666

    Bogu666 Nowy

    Mam problem. Po zainstalowaniu patcha 3.19 BTS i wrzuceniu moda C2C do folderu, kiedy odpalam grę to nie mam żadnego paska narzędzi widocznego nic innego poza mapą i moimi jednostami początkowymi. dodatkowo na starcie od razu wyskakuje mi 5 napisów,, Bug options failed created ini file..." Wiecie może jak to naprawić?
    Tak szukałem już po internecie i nie mogłem znałeźć.
    Z góry dzięki
     
  2. wypiór

    wypiór Znany Wszystkim

    Bogu666 (czyżby troll-nick?)
    To nie jest odpowiedni temat na ten wpis, odpowiem tylko dlatego, że jesteś tutaj nowy (przydałoby się przeczytać odp. regulaminy, to nie boli): zainstaluj patcha od Civfanatics, nie steamowego - najczęstszy powód wykrzaczeń.
    "::\Steam\steamapps\common\Sid Meier's Civilization IV Beyond the Sword\Beyond the Sword\Mods\C2C" - tak powinna wyglądać ścieżka dostępu do katalogu z modem w wersji Steama, zobacz jeszcze skrót na pulpicie do moda - jak wyglądają jego właściwości (do czego się odwołuje), czasem dzieją się cuda na kiju.

    Co do odcinka - świetny jak zwykle, nawet AI Mongołów jakoś się ruszyło, ciekawe, czy hordy Temudżyna ruszą na Sumerię w odleglejszej przyszłości. Dziwne, że barbarzyńcy jakos nie atakowali zwiadu, zazwyczaj próbują pokonać "recon" czy też myśliwych, a tutaj proszę...
     
    Ostatnia edycja: 19 Marzec 2016
  3. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

  4. wypiór

    wypiór Znany Wszystkim

    Podniesienie poziomu trudności z nieśmiertelnego do bóstwa chyba zdało egzamin, barbarzyńskie dzikusy ruszyły zadki w troki i osiedliły się koło Babilończyków :) - zawsze przyda się dodatkowe źródło niewolników, gdyby jakimś cudem zabrakło Arabów.
    O ile pamięć mnie nie myli, Sumeria może wzbogacić się o oddziały jeźdźców na bizonach - piekielnie silne jednostki, więc należy na nich uważać. W nowszych wersjach moda udomowiona megafauna się mocno rozmnożyła, występuje tam bowiem po kilka jednostek danego typu (same żyrafy to z 10 sztuk), poza tym rozbito zwierzęta na trzy grupy i dodano neandertalczyków jako kolejnego gracza, by ich oddzielić od barbarzyńców. Muszę przyznać, iż twórcom moda nie brakuje pomysłów na urozmaicenie (i zwiększenie zasobożerności) gry.
    Kiedy wyprawa na dzikusów, by zdobyć kolejne miasto lub zniszczyć je, uzyskując tym samym dostęp do koni? Lada chwila może pojawić się dzikus, który zacznie sprawiać Babilonowi podobne problemy, co Attyla Rzymianom. Tego chyba nie chcemy, prawda?
    Całość świetna - jak zwykle zresztą.
     
  5. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Nie żeby co, ale zbyt dużo wojen i można mieć armię w strzempach. Raz to doświadczyłem i nigdy więcej nie mam ochoty powtarzać. Ani fajne to ani przyjemne, w ck2 zdołało mi to skarbiec kompletnie zrujnować.

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
     
  6. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Nowy odcinek :)

     
    sle75 i MaksKKK lubią to.
  7. wypiór

    wypiór Znany Wszystkim

    Super! Przy tak zasobożernych miastach przydałyby Ci się jakieś surowce metalurgiczne i/lub kamienie szlachetne, z których łatwo pozyskać duże ilości bogactwa. W przeciwnym razie będzie trzeba chyba powiedzieć "pa, pa" jednemu z pobocznych miast, czego byśmy nie chcieli. Ciekawe, czy Hitler i Stalin skoczą sobie do gardeł, czy będą współpracować, a może obydwa warianty okażą się prawdziwe? Po chlebie przydałoby się piwo, wszak Babilonia bez piwa to jak żołnierz bez obsydianowego miecza :D.
    Odcinek świetny jak zwykle :D.
     
  8. MaksKKK

    MaksKKK Ten, o Którym mówią Księgi

    Wszędzie barbarzyńcy to potencjalne nowe cywilizacje nowi przeciwnicy :) Robi się ciekawie na tym najwyższym poziomie. Ciekawe czemu nie mogłeś przejąc miasta tylko od razu go złupili twoi żołnierze?
     
  9. wypiór

    wypiór Znany Wszystkim

    W nowszych wersjach moda miasta dzikusów przejmuje się od drugiego poziomu populacji i chyba dopiero po opracowaniu trybalizmu, ale tego ostatniego nie jestem pewien. Tamto dzikie miasto miało pierwszy poziom i zapewne dlatego zostało zniszczone.
     
  10. moskal

    moskal Опричник

    A czasem nie była to sprawa po części losowa? Raz się uda a raz nie?
     
  11. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    @wypiór - dzięki

    @MaksKKK, moskal - z tego co pamiętam po zdobyciu jego populacja spada o jeden, a więc w tym przypadku zostało ono zniszczone (choć mogła to być mechanika z Civ2, nie jestem pewny)

     
    MaksKKK i wypiór lubią to.
  12. wypiór

    wypiór Znany Wszystkim

    Odcinek jak zwykle świetny. Ciekawe, co spowodowało, że Mongołowie zbili dechy w okręty i wypłynęli w morze? Czyżby Temudżyn był nowym czarnym koniem tego kontynentu? Te błotne drogi to niezła rzecz - strasznie skracają czas trwania ruchu w obrębie cywilizacji, co się przydaje. Pozostaje tylko czekać odkrycia fermentacji (piwo!) i wyprawy łupieżczej na dzikusów na południu.
     
  13. MaksKKK

    MaksKKK Ten, o Którym mówią Księgi

    Dzikusy nie maja szczęścia do ciebie. Zabawne jest to że chyba do odkrycia pisma wszyscy się wyrzynają nawzajem bo nie ma dyplomacji. A Babilon jest z daleka od wrogich granic i ten czas wojen przejdzie ci koło nosa. Najważniejsze jest to że już cię pomału doganiają inne cywilizacje w punktach.
     
    wypiór lubi to.
  14. wypiór

    wypiór Znany Wszystkim

    Sumeria znajduje się dość blisko i niebawem może zawitać w nie za bardzo gościnne progi Babilonu...
     
  15. Zoor

    Zoor Ideolog gender

    Jeżeli Babilon będzie miał tyle samo wojska, co teraz to te progi będą bardzo, ale to bardzo gościnne.
     
    wypiór lubi to.
  16. wypiór

    wypiór Znany Wszystkim

    No, wtedy to sobie mogą Sumerowie popatatajać na bizonach przez równiny należące kiedyś do Babilonu :(
     
  17. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    @wypiór, MaksKKK - no faktycznie trochę szkoda że nie miałem na początku bliższych sąsiadów, ale mapa zaczyna się powoli zapełniać.

    @Zoor - sam jestem ciekaw jak taka wojna by wyglądała, zwłaszcza na ustawionym obecnie najwyższym poziomie trudności ;)

    Nowy odcinek:

     
  18. wypiór

    wypiór Znany Wszystkim

    Odcinek znakomity - zresztą to nic dziwnego, ale przejdźmy do naszych baranów/kóz/wielbłądów. Dzikusy w niewoli - chwała Babilonowi (czemu nie ma jeszcze kodeksu Hammurabiego lub ekwiwalentu?), odkrycia postępują - szkoda, że mongolskie hordy wybiły/wzięły w jasyr wszystkie osady na wyspach. Powinieneś IMHO ruszyć na Mongołów, którzy za bardzo rozszerzają swoje wpływy (tyle miast na wybrzeżu), by zdobyć jakieś ciekawe techy i lub jeńców. Z punktacją przegoniłeś znane cywilizacje, jednak zawsze istnieje cień cienia szansy, że jakieś imperium gdzieś tam daleko odleciało jeszcze dalej. Kotów bojowych chyba nikt jeszcze nie zrobił, jednostki świetnie sprawdzały się w nowszych wersjach moda (także w boju, nie tylko jako straż graniczna).
    PS: Dobili mnie ci neandertalczycy na jeleniach (tak bardzo Legolas).
     
  19. moskal

    moskal Опричник

    Majmonides wielkim prorokiem rosyjskim... Iwan Srogi nie byłby zadowolony z działań AI w tej rozgrywce. Niby jest okres, aby narodził się judaizm, no ale mam nadzieję że to nie będzie w Rosji.

    Tak się Thrash martwił o tryb boski, że AI będzie zbyt potężne a tu nadal są w tyle po tylu turach :p
     
    Maciej-Kamil i wypiór lubią to.
  20. wypiór

    wypiór Znany Wszystkim

    Sowiety (a przypominam, że Ruskimi rządzi nie Iwan IV Rurykowicz, a niejaki Józef Dżugaszwili (ksywy: Koba, Soso i Stalin) to nie kraj, a stan umysłu. Zobaczymy, na jakie pomysły wpadnie ten człowiek, chociaż nie wiem, po co by mu było wymyślać akurat judaizm :p

    Co do AI - faktycznie, nieźle dostało po rzyciach.
     
  21. moskal

    moskal Опричник

    Jedna z rzeczy, przez których nie przepadam za Civkami - stały lider to praktycznie stały schemat działania dla danej cywilizacji. Tak, jakby nie było znacznych zwrotów, rewolucji ideowych, rewizji działań czy po prostu reakcji na zmieniający się świat.

    Przynajmniej tyle dobrego, że prawdopodobnie największa metropolia świata jest poza Babilonią.

    EDIT

    btw narzekań - czy w tym modzie osobowości liderów są stałymi czy zmiennymi?
     
    Ostatnia edycja: 8 Maj 2016
  22. wypiór

    wypiór Znany Wszystkim

    Ad BTW:
    nie wiem, jak w tej (przestarzałej) wersji moda, ale w najnowszym SVN można zaczynać kompletnie od zera, tj. bez ustalonych cech przywódcy (a co za tym idzie dostosowywać lidera do zastanych warunków i innych graczy).
     
    moskal lubi to.
  23. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    @wypiór - militarnie Sumerowie są dużo silniejsi od Mongołów więc być może zastopują nieco ich ekspansję

    @moskal - nie wiem czy cywilizacje różnią się sposobem postępowania, ale w tej rozgrywce wyłączyłem startowe cechy przywódców bo są mocno niezbalansowane.

    Nowy odcinek:

     
  24. wypiór

    wypiór Znany Wszystkim

    @thrashing mad ciekawe, czy będzie im się chciało tak daleko wypady łupieżcze robić.

    Teraz wracamy do naszych baranów, tfu, rydwanów:
    Co prawda to nie Egipt faraonów, ale Babilończycy też niezgorzej radzili sobie na rydwanach. Może tym sposobem zmusisz dzikusów do wyniesienia się z taktej -obleganej z uporem maniaka- osady na wschodzie. Swoją drogą zadziwiają mnie nieco te dzikusy: raz wywalone na pyski wracają niczym karaluchy, może trzeba użyć Blattanexu?
    Odcinek świetny - to już chyba standard i jakość poprawiła się nieco. Czekamy na Hammurabiego i jego tabliczki, a jak ten nie wypali, to może chociaż Nabuchodonozor?
     
  25. MaksKKK

    MaksKKK Ten, o Którym mówią Księgi

    Ten generator mam jak dobrze pamiętam tworzył jeden wielki kontynent większość graczy + mały kontynent 2-3 graczy z możliwością dopłynięcia wysepkami albo wybrzeżami północy i południa + 1-2 cywilizacje muszą być w kompletnej izolacji jakaś większa wysepka(np: Japonia). Do tego dochodzi jeszcze kontynent nowego świata (np: Ameryka) powinna być pusta ale ze trash nastawił tworzenie się państw z barbarzyńców to na pewno już jakieś tam cywilizacje siedzą.
    Mam nadzieję że na południu będzie korytarz morski do nowych ziem :)
     
    wypiór i cobran lubią to.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie