Od Jaskiniowców do Kosmosu - Civilization IV z modem Caveman 2 Cosmos [video]

Temat na forum 'Inne Gry AAR' rozpoczęty przez thrashing mad, 30 Maj 2015.

  1. wypiór

    wypiór Znany Wszystkim

    Nowe wersje moda mają tworzenie się cywilizacji z barbarzyńców ustawione na automat i nic się z tym nie da zrobić. Podobnie zresztą się mają rewolucje.
     
  2. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    @MaksKKK, wypiór - jest jeszcze kilka kontenentów, ale ten na którym jestem jest raczej największy. Mam też włączone tworzenie się nowych cywilizacji z Barbarzyńców - jest ich poza kontynentem co najmniej kilka

    Nowy odcinek:

     
    wypiór i sle75 lubią to.
  3. wypiór

    wypiór Znany Wszystkim

    Widzę, że dzikusy nie próżnują i cała okolica upstrzona jest ichnimi drogami! Czyżby przedwczesny wykwit komunizmu zawitał w progi Babilonu? Oj, chyba trzeba się zabrać za tych stachanowców w łachmanach i zrobić im z rzyci jesień wczesnego antyku. Szkoda, że Civ4 nie ma opcji zakupu kafli za złoto, bo tak na rozszerzanie się miast nie ma się żadnego wpływu (w nowszych wersjach moda poprawiono ten defekt i można wybrać opcję bardziej logicznego poszerzania wpływów kulturowych, by nie wychodziły "kwiaty" z przyłączaniem do granic cywilizacji bezużytecznych szczytów, mokradeł czy połaci piachu, podczas gdy uczęszczane (i pewnie tez zasiedlone już) tereny bogate w surowce wciąż pozostają dzikie.
    Tabliczki są, biblioteka z Niniwy też, czas na kodeks praw, a potem zanieść go dzikusom.
     
  4. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

  5. wypiór

    wypiór Znany Wszystkim

    Inwestycja w stróżów miejskich okazała się sukcesem. W nowszych wersjach moda przestępczość i pospolity bandytyzm jeszcze bardziej dają się we znaki i ciągle trzeba na nie uważać. Mit tygrysa (czyżby przyczajonego?) dołoży trochę sztuk złota do badań naukowych, może także przyczynić się do stworzenia nowych jednostek - kotów bojowych. Koty świetnie nadają się na zwiadowców, harcowników i siły do walki z bandytyzmem (w nowszych wersjach moda). Ciekawe, czy Neandertalczycy na jeleniach utrą Mongołom nosa i zajmą choć jedno z ich rozlicznych miast, którymi upstrzyli wybrzeże? Dzikusy maja się świetnie, może czas wybrać się po niewolników - przecież ktoś musi budować nowe cuda świata... Odcinek - jak zwykle zresztą - świetny, oby tak dalej!

    @ trashing_mad może nie powstaną one ze wszystkich dzikusów, ale ci budowniczowie autostrad są na najlepszej drodze do stania się nową cywilizacją :)
     
  6. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Nowy odcinek :)

     
    Makumba, wypiór i Maciej-Kamil lubią to.
  7. moskal

    moskal Опричник

    Mam drobną nadzieję, że Aztekowie podbiją niewydolnych Arabów, aby Babilon miał (w ramach bliskiej zagranicy) poważniejszego gracza.
     
    wypiór lubi to.
  8. Artafrates

    Artafrates Ten, o Którym mówią Księgi

    Kibicuję Arabom, aby w końcu nastał u nich prawdziwy rozwój zamiast tej nijakiej egzystencji.
     
  9. wypiór

    wypiór Znany Wszystkim

    Moctezuma dysponujący końmi zapewne będzie najeżdżał Arabów, w celu pozyskania niewolników do swych rytuałów. W końcu kogoś trzeba zrzucić z piramidy, uprzednio wyrwawszy mu bijące jeszcze serducho ku uciesze gawiedzi. Sumeria powinna zająć się Mongołami do spółki z Neandertalczykami. Najważniejsze jednak jest to, by mieć miedź (konie uzyskano przez założenie kolejnego miasta), żeby w razie czego odeprzeć atak Sumerów. Asyria też może być groźna, ale do uzyskania pełni sił potrzebuje sporo czasu. Zobaczymy, co z tego wyrośnie (Kulfon raczej nie, byle nie kolejny karypel w rodzaju ledwie zipiących Arabów). Odcinek świetny - co tu dużo ukrywać.
     
  10. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Niestety zmuszony byłem zakończyć serię:

     
    Maciej-Kamil i Makumba lubią to.
  11. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Szkoda. Ale to by się tak czy inaczej skończyło (z tym absurdalnym czekaniem na zakończenie tury).
     
    Sidorf i wypiór lubią to.
  12. wypiór

    wypiór Znany Wszystkim

    Smutne. Strasznie smutne. Zapewne poprawili to w nowszych wersjach moda - zgadzam się co do zasobożerności. Cóż, czas czekać na następną Megakampanię i Historię na szybko.
     
  13. Attolic

    Attolic Nowy

    Jak ktoś grał w tego moda to ma może plik InstallDir bo nie moge go znalesc i jak wlaczam tego moda do nie mam interfejsu a necie pisało że to może pomóc ale ja nie moge tego nigdzie znalesc
     
  14. MaksKKK

    MaksKKK Ten, o Którym mówią Księgi

    Chociaż jest widać że były dwie duże wyspy i jeden mniejszy kontynent... Szkoda że to już koniec może kiedyś będzie podobna seria na innych cywilizacjach. Może następna seria Sid Meier's Civilization: Beyond Earth - Rising Tide z jakimś małym modem.
     
  15. qwoor

    qwoor Nowy

    Cześć!
    Nadal gram w Caveman2Cosmos (SVN version). Z motyką na słońce porwałeś się z takimi ustawieniami!:) Niestety, dużo opcji trzeba wyłączać/używać różnych kombinacji submodów by dało się grać. Plus era/czas gry - zaczniesz później (ale ja i tak zawsze używam prehistory) i nie będziesz grał na bardzo 'wolnym' tempie rozgrywki to da się grę skończyć. Jeszcze mapa - ja ustawiam tiny na szybką rozgrywkę (7 AI + ja). Nie udało mi się zakończyć gry (w trybie np domination) na mapie większej niż standard. Spróbuj uruchomić grę z takimi ustawieniami, a da się grać
    Niestety Beyond The Sword jest aplikacją 1-wątkową na 32 bit (nie wykorzysta więcej niż 4 GB ramu ) i po prostu technicznie nie jest możliwa rozgrywka z wszystkimi opcjami. Nie wiem też czy ktoś poruszał - należy czyścić cache'a (ale jak już do tego dochodzi to prędzej czy później gra i tak notorycznie zacznie się resetować): c:\Users\*username*\AppData\Local\My Games\beyond the sword\cache\. Niemniej jednak nadal wolę c2c od civ5 :)

    Pozdrawiam!
     
    Maciej-Kamil lubi to.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie