Opis jak stworzyc nowy teatr w HoI3

Temat na forum 'HoI III - Pomocy!' rozpoczęty przez Modes, 26 Wrzesień 2009.

  1. Modes

    Modes Znany Wszystkim

    Jak wszyscy wiedza opcja tworzenia nowych teatrow w grze jest zbugowana, dziala ona tylko podczas pokoju.
    Dlatego jak chcemy stworzyc nowy teatr potrzebna jest reczna edycja save'a, ponizej zamieszczam opis jak to zrobic.

    I. Teatry da sie stworzyc tylko na kontrolowanych prowincjach, nie da sie ich stworzyc na prowincjach sojusznika/marionetki ani przeciwnika.

    II. Zeby stworzyc teatr na danych prowincjach potrzebujemy ID tych prowincji.
    Jako ze nie ma kodu (tak jak w HoI2) na ID prowincji trzeba sie z tym nameczyc, znam dwa sposoby na "wyluskanie z gry tych numerow:
    1. Uzyc tego moda - http://forum.paradoxplaza.com/forum/showpost.php?p=9960304&postcount=6 . Ten mod zastepuje pliki w grze wiec trzeba najpierw te pliki skopiowac do innego kataogu a po odczytaniu interesujacych nas prowincji spowrotem skopiowac te pliki do odpowiednich katalogow.
    2. Spisac nazwy prowincji ktore chcemy by wchodzily w sklad nowego teatru i poszukac ich ID w pliku ...\Hearts of Iron 3\map\positions.txt (opcja szukaj - ctrl+f - jest w tym przypadku bardzo zalecana).

    III. Gdy juz mamy ID prowincji otwieramy interesujacego nas save'a (oczywiscie najpierw robimy kopie zapasowa) i postepujemy w tej kolejnosci:
    1. Szukamy wartosci "human=yes" co szybko skieruje nas do sekcji poswieconej panstwu gracza.
    2. Szukamy wartosci "area_theatre={" w opcjach znaznaczajac "kierunek - dol". Pierwsza wyszukana wartosc bedzie odnosila sie do naszego panstwa.
    3. Upewniamy sie ze teatry, ktore edytujemy naleza do naszego panstwa - przewijamy w dol do sekcji
    Kod:
    unit={
                    id=15
                    type=4713
                }
                [B]country="JAP"[/B]
                hot=no
    4. Tworzymy nowy wpis:
    Kod:
    area_theatre={
                id={
                    id=247
                    type=45
                }
                provinces={ }
                unit={
                    id=346
                    type=4713
                }
                country="JAP"
                hot=no
            }
    
    5. Zmieniamy "id=247" i "id=346" na jakies inne cyfry (wysokie zeby byla pewnosc ze nie ma drugiego takiego samego ID)
    6. W sekcji "provinces={ }" miedzy nawiasy wpisujemy ID prowincji ktore maja nalezec do naszego nowego teatru. Pomiedzy poszczegolnymi ID prowincji ma byc jedna spacja (bez kropek czy przeciwnkow, tylko spacja).

    IV. Zostalo nam tylko wykasowanie ID prowincji nalezacych do nowego teatru z wpisow starego teatru.

    V. Zamykamy save'a. Uruchamiamy gre. Wczytujemy save'a. Cieszymy sie gra z nowym teatrem.

    W niektorych instrukcjach znalezionych na forum paradoxu pisze sie o stworzeniu HQ teatru do ktorego ma nalezec nowy teatr, jest to niepotrzebne. Gra sama stworzy nowe HQ Teatru do aktualcnych teatrow.
    Przy tworzeniu nowego HQ Teatru gra lubi skasowac wszystkie HQ Teatru i podlaczonego do nich HQ GA i stworzyc je od nowa. W takim wypadku tracimy HQ GA i robi nam sie nagle bajzel. Dlatego najlepiej po uruchomieniu save'a zanim wznowymy gre odlaczyc wszystkie jednostki od wszystkich HQ teatrow i podlaczyc je spowrotem dopiero po stworzeniu nowych HQ (co zajmie maksymalnie 24 godziny w grze).
     
  2. laskuna

    laskuna Ten, o Którym mówią Księgi

    dzięki

    Dziękuj przez pw lub wpis do profilu, a po osiągnięciu 100 postów gwiazdką.

    Pozdrawiam
    Severian
     
  3. Krakau

    Krakau Ten, o Którym mówią Księgi

    O widze, że juz do Hoi3 rozbudowane poradniki powstają. Mozna przykleić?


    Część o CK zupełnie nie trafiona w dział i nie mam pojęcia po co ją pisałeś. Jest od tego odpowiedni dział, w którym się to pisze. Sam temat przyklejam, wpis o CK kasuję.

    Pozdrawiam
    Severian
     
  4. Mazarini

    Mazarini Ten, o Którym mówią Księgi

    A czy jest w ogóle w grze opcja tworzenia teatrów (bo ja nie mogę jej znaleźć... Niech mi ktoś powie gdzie ona jest !!
     
  5. Pewnie już znalazłeś ale ja tak na wszelki wypadek oraz dla nowych graczy wskażę miejsce. W oknie produkcji na samym dole mamy teatry wojenne np: dla Polski to Warszawa i Lwów. Jak dla naszej armii jest to za mało i niestety trzeba albo podbijać...albo robić je samemu.
     
  6. zbig4

    zbig4 Aktywny User

    Wnoszę, że ten wątek zdezaktualizował się po pojawieniu się SF. Istotnie ze stworzeniem nowego teatru nie ma tu kłopotu, ale już z przydzieleniem mu terenu jest. Niemcy, którymi gram, mają dwa teatry: Berlin koloru zdechłego różu i Hamburg o kolorze niebieskim. Po anektowaniu Austrii a potem Węgier utworzyłem nowy teatr w Wiedniu, ale nowej powierzchni przypisać mu nie mogę. Wszystko jest na niebiesko. Podbiłem Francję, Szwajcarię i Benelux, walczę właśnie w Anglii i cała ta część Europy jest na niebiesko. Czy jest na to jakaś rada bez włażenia do sejwa?
    Na planszy z teatrem jest takie miejsce dwupolowe ze strzałką. Po naciśnięciu pojawia się niebieska strzałka przy kursorze. Naciskam nią na poszczególne prowincje, ale bez efektu. Co robić?
    Chcę teraz stworzyć teatr we Francji. Czy jest sens?
     
  7. Dynamic

    Dynamic Ten, o Którym mówią Księgi

    A jak próbujesz dodać prowincje do teatru? Robisz to prawidłowo?
    Część prowincji o słabej infrastrukturze nie da się przypisać do teatru.
     
  8. lysy

    lysy Panzer Legion

    Jak naciśniesz ten przycisk to zaznaczasz interesujący teren na mapie świata, bądź przytrzymując lewy ctrl zaznaczasz pojedyncze prowincje.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie