Osiągnięcia

Temat na forum 'EU IV - Pomocy!' rozpoczęty przez Jagdtiger, 6 Grudzień 2015.

  1. Jagdtiger

    Jagdtiger Znany Wszystkim

    Mam pytanko jak zrobić jedno osiągnięcie. Konkretnie chodzi mi o Even Better than Piet Heyn - Gain over 100 gold from privateering a single treasure fleet.

    Nasuwa mi się tu kilka pytań. Gdzie tą flotę znaleźć, czy ona pływa sobie regularnie po jakimś określonym szlaku jak lekkie statki do ochrony szlaków handlowych? Które państwa mają taką flotę? Skąd dokąd ona płynie? Ilość złota jaką można z niej uzyskać jest zawsze taka sama, jeśli nie to od czego to zależy?
     
  2. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    To samemu musisz stworzyć sporą flotę lekkich okrętów wysłanych na piracką przygodę. Im wartościowszy szlak i im mniej okrętów polujących na piratów tym łatwiej to osiągnąć.
     
  3. Jagdtiger

    Jagdtiger Znany Wszystkim

    Tylko gdzie takiej floty szukać?
     
  4. Milten00

    Milten00 Nowy

    Wyślij flotę na piracka misję do trade node Sevilli.
     
  5. Jagdtiger

    Jagdtiger Znany Wszystkim

    Dzięki, faktycznie pomogło. Żeby złupić ponad 100 złota musiałem ponad 150 statków wysłać.
     
  6. Jagdtiger

    Jagdtiger Znany Wszystkim

    Pytanko odnośnie osiągnięcia Strait Talk - As Hormuz, have at least 10 diplomatic reputation.

    Jak zdobyć aż 10 pkt reputacji dyplomatycznej? Ze 2 można dostać z idei, 1 od doradcy, 1 z tradycji, 1 z legitymizacji i jeden za handel kością słoniową. Skąd wziąć resztę? Bo zostać członkiem HRE to raczej się nie da.
     
  7. Elas

    Elas Genialdo

    http://www.eu4wiki.com/Diplomacy#Gaining_diplomatic_reputation
    1 za Hormuz, 2 za diplomatic, 2 za influence, 1 z legitymizacji, 1 z kości, 1 z doradcy
    Dwa można dostać za HRE, ale to trzeba by się nawrócić na katolicyzm i zrobić sporo innych bajerów. Myślę, że dlatego to może być ciężki aczik ;)

    Dodatkowo modyfikatory z eventow:

    improved_dip_reputation daje 1 (nie wiem z jakiego eventu)
    papal_legate też daje 1 (może warto jednak ten katolicyzm ogarnąć jakimś cudem? :D chociaż nie wiem czy nie zablokowali)
    enhanced_reputation daje 1 (j/w, nie wiem z jakiego eventu. Pewnie oba z influence i diplomatic)
    skilled_diplomat daje 1
    popular_noble daje 1
    loyal_subjects daje 1
    tengri_devout_muslim i tengri_monks_in_capital daje po 1 :v
    foreign_contacts daje 1
    legitimacy_defended daje 1

    Posprawdzaj sobie jakie triggery mają eventy które to dają, wbij 7 rep dipa, wylosuj doradcę 3 gwiazdkowego z dipem i licz na to, że wyskoczą Ci dwa eventy o tym tak, żeby wbić 10 ;) albo nawróć się na katolicyzm/tengryzm/coś z azjatyckich religii, bo one też mają bonusy do dip rep
     
  8. Jagdtiger

    Jagdtiger Znany Wszystkim

    Zapomniałem jeszcze o czymś takim jak polityki. Zrobiłem osiągnięcie bez handlu kością i bez kombinowania z HRE czy zmianą religii. 3 pkt reputacji zdobyłem z trzech polityk. Największym problemem z tym osiągnięciem to było utrzymanie się przy życiu w początkowym okresie gry.
     
  9. Jagdtiger

    Jagdtiger Znany Wszystkim

    Czy zdobycie całego świata po ostatnich patchach i DLC jest jeszcze osiągalne? Pewnie pytanie się pojawiało już wiele razy, ale jaki kraj byłby najlepszy do zrobienia tego? Jakieś porady? Jakie idee np?
     
  10. Kozak

    Kozak User

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie