Patch 1.2

Temat na forum 'HoI III - Pomocy!' rozpoczęty przez Nemesis13, 4 Wrzesień 2009.

  1. Rzymianin25

    Rzymianin25 Aktywny User

    Zastanawia mnie jedno. Czy jak Paradox wypusci patcha 1.3 to w ten sam sposób co 1.2 spolszczamy go sami, czy zrobi to Cenega?
     
  2. Modes

    Modes Znany Wszystkim

    Spolszczacie go sami. Cenega jest znana z tego ze spolszczanie patchow do gier zajmuje u nich dluzej niz napisanie samej gry ;).
     
  3. Forever

    Forever Znany Wszystkim

    Zgadzam się z Modes i dlatego warto sprawę załatwić raz na zawsze tak żeby przy okazji następnych poprawek działało to już z automatu
     
  4. Krisus1

    Krisus1 Ten, o Którym mówią Księgi

    Nie da się tak spolszczyć by działało z automatu przy następnych poprawkach. Nikt nie wie co wniosą przyszłe patche i zawsze trzeba coś pozmieniać (przy obecnie niedokończonej grze należy się spodziewać dużych i częstcyh zmian). Wystarczy jedna zmiana, jedna dodana opcja by gra się wysypała. Tak było w HOI2, gdzie np. Cenega do dzisiaj nie wydała patcha Arma 1.3.
    Natomiast zgadzam się całkowicie, że przyszłe patche będziemy spolszczać sami, bo na Cenegę się nie doczekamy :)

    Co do wysłania propozycji do Cenegi - to trzeba tylko ich zapytać w mailu, czy zezwalają na umieszczanie na forum EUFI amatorskich spolszczeń użytkowników gry (którzy zakupili polską wersję) dla kolejnych patchy do czasu ich oficjalnego wydania przez Cenegę - i tyle. Można dodać, że będziemy umieszczać tylko zmodyfikowane pliki tekstowe, a nie całe spolszczenie.
    Jeśli potwierdzą mailem, że się zgadzają to (w co wątpię - nie tyle w zgodę co, że wogóle cokolwiek odpowiedzą) mamy droge wolną.
     
  5. Forever

    Forever Znany Wszystkim

    Chodziło mi o to żebyśmy dostali zgodę na spolszczanie kolejnych patchy a nie za każdym razem o nią zabiegali ;-)
    Co do tego czy odpowiedzą na meila to jeśli wyślesz go do nich to trzeba następnego dnia zadzwonić do kolesia i zapytać czy dostał po kolejnych 2-3 dniach zadzwonić i zapytać jak idzie i tak co 2-3 dni go pingać telefonicznie
    Z doświadczenia wiem że meila zlać łatwo ale z telefonem gorzej a jak będzie zlewał mimo to to jak wrócę z urlopu przejadę się do nich osobiście i wbiję się do prezesa tylko wtedy kilka osób z Cenegi będzie miało O.P.R.A. ;-)
     
  6. Severian

    Severian Doctore

    A do czasu uzyskania oficjalnego pozwolenia od Cenegi umieszczanie spolszczeń nie jest dozwolone, gdyż grozi wejściem na drogę sądową z Cenegą.

    Pozdrawiam
    Severian
     
  7. Bartek

    Bartek Nowy

    Wlasnie zainstalowalem patcha 1.2 brakuje polskich napisow ale ok przezyje (wyskakuja angielskie i niemieckie) odpalam 1936 po chwili gierka sie zawiesza :/ sprzet jest za dobry na ta gre, patch sciagniety z oficjalnej strony... Tez macie taki problem? zainstaluje jeszcze raz moze pomoze.... W trybie multi nie widac zadnych serwerow... to normalka? Czekalem na ta gre 10 miesiecy i musze powiedziec ze to troche badziew... ale moze na multi bedzie sie fajnie gralo.....
     
  8. Krisus1

    Krisus1 Ten, o Którym mówią Księgi

    Patch 1.2 ang. nie pójdzie na wersji Cenegi bez modyfikacji. Wypadało by poczytać troszkę w tym topicu - tu jest już kilkakrotna bardzo szczegółowa odpowiedź na ten temat. Można się nawet domyśleć czytając post administratora zaraz nad Twoim ;)
     
  9. Pavlo

    Pavlo User

    Patch 1.2 PÓJDZIE na wersji od Cenegi bez żadnych modyfikacji... Wystarczy odpalić grę w angielskiej wersji
     
  10. Ignipl

    Ignipl Nowy

    Tylko po to kupuje się wersje polskojęzyczną żeby móc w nią grać. A Cenega łaski w tym przypadku nie robi. Moja propozycja - niech wszyscy zainteresowani piszą do nich każdego dnia żądanie wydania spolszczenia patcha 1.2. Ja już to zrobiłem dzisiaj i zamierzam robić to w kolejne dni. Jeśli nie poskutkuje do końca tygodnia napisze do Paradoxu z prośbą o zmianę wydawcy, który nie psuje opinii ich produktom.
    Może Cenega pójdzie po rozum do głowy i skorzysta chociażby z pracy innych - czyli pozwoli na wklejanie spolszczeń stworzonych przez graczy.
     
  11. Krisus1

    Krisus1 Ten, o Którym mówią Księgi

    Wysłałem do Cenegi oficjalne zapytanie w sprawie spolszczenia patcha 1.2 pytając również o możliwość spolszczenia na własny użytek i ewentualnego udostępnienia na naszym forum.
    Napisałem do nich w środę 16.09. po południu i jak na razie ani słychu - nawet potwierdzenia otrzymania wiadomości. Mam telefon i nazwisko osoby zajmującej się tym w Cenedze - jeśli do wtorku nie będzie odzewu to zadzwonię.
     
  12. Doki

    Doki User

    stary, ja pisałem chyba półtora tygodnia temu i myślisz, że coś dostałem? dzwoń już jak chcesz, tylko czas stracisz :p ale potem podziel sie z nami rozmową :)
     
  13. nelson7

    nelson7 Aktywny User

    Cenega jednak wydała w końcu patcha 1.2 PL.Jest dostępny na stronie Cenegi - ściągajcie.
     
  14. laskuna

    laskuna Ten, o Którym mówią Księgi

    Heheheheh ubawił mnie ten post bo chwilę wcześniej przeczytałem o nadchodzącym 1.3
    Ale ściągnę. w końcu do czegoś cd mi się przyda z pudełka.

    Edit:
    Są głupie motywy w tłumaczeniu jak skrócone nazwy typów okrętów BB - Pan, w dwójce chyba tego nie tłumaczyli.
    A zamiast szansa trafienia - szansa celu.
    Poza tym niekompatybilny jest map mod.

    Będzie ktoś robił poprawki?
     
  15. Reebo

    Reebo User

    jeny
    wszystko jak w greckiej tragedii..
    narazie hoi i wszystko z nim związane zawodzi mnie :((
     
  16. trummy

    trummy User

    Witam, czy działa komuś ten patch na wersję CENEGI PL (1.1c)? Mnie nie działa, przy przystosowywaniu historii gra się zawiesza... Problem dotyczy tylko języka polskiego; gdy wybiorę język angielski, gra normalnie działa. Nie po to jednak kupowałem za 99 zł polską wersję, bym teraz nie mógł z języka ojczystego skorzystać...
     
  17. Krisus1

    Krisus1 Ten, o Którym mówią Księgi

    Zobacz czy w pliku settigns (w głównym katalogu) masz wpisany language - l_polish (2 linijka), jeśli jest english to zmień. Też tak miałem gdy instalowałem od nowa.
     
  18. trummy

    trummy User

    Dzięki za szybką odpowiedź, niestety nie pomogła;-( W pliku settings mam:"gui={
    language=l_polish"). Czego jeszcze mogę spróbować?
     
  19. Walker

    Walker Ten, o Którym mówią Księgi

    Miałem to samo - zwyczajnie zrobiłem reinstal i pomogło.
     
  20. D3L8

    D3L8 Nowy

    Hmm, co zrobić żeby ta gra zaczęła normalnie działać? pomimo wgrania 1,2 przez pierwsze 20 minut gry da rade grać po tym czasie zaczyna się ciąć, niby można se co 30 minut restart gry robić ale już w 44 roku nie pomaga? Komp. 4GB ram, c2q, gf8800. Jak pisze w złym temacie to sorka.
     
  21. Morton

    Morton User

    Witam, mam problem z patchem 1.2 w wersji polskiej. Ściągnąłem plik ze strony Cenegi i zaskoczenie- jest prawie o połowę mniejszy od wersji angielskiej, a w czasie instalacji antywir przerywa proces i go usuwa pisząc, że jest podobny do jakiegoś robaka. Czy ktoś też miał ten problem? Na razie pozostaje mi grać na wersji angielskiej.
    Pozdrawiam, Michał.
     
  22. Krisus1

    Krisus1 Ten, o Którym mówią Księgi

    To że polski plik jest mniejszy to nie ma się tym co przejmować (same pliki lokalizacyjne zajmują mniej miejsca bo tłumaczenie jest tylko w jęz. polskim i angielskim, a Paradox tłumaczy w 4 językach) - co ma być jest dołączone :)
    Antywirus woła Ci, że Robak, bo instalka jest w rozszerzeniu "exe" - zmień, albo pomiń w antywirze.
     
  23. Pixel

    Pixel Znany Wszystkim

    da mi ktos linka do patch'a 1.2 PL?? bo wszedlem na strone cenegi i nie moglem znalezc
     
  24. Elaith

    Elaith Nowy

  25. Pixel

    Pixel Znany Wszystkim

    czemu nie dziala mi patch 1.2 PL na wersji ENG?? bo chyba powinno dzialac, prawda?
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie