Patch 1.3 dla HoI3

Temat na forum 'HoI III - Pomocy!' rozpoczęty przez Walker, 30 Październik 2009.

  1. Walker

    Walker Ten, o Którym mówią Księgi

  2. Krisus1

    Krisus1 Ten, o Którym mówią Księgi

    Nie wiem, czy doczytałeś również, że Johan prosił o nieupublicznianie tej informacji poza zarejestrowanych użytkowników do czasu wypróbowania czy wszystko działa jak należy ;) Jest to Patch 1.3 Beta test.
    Poza tym zmian jest mnóstwo - tyle nie widziałem jeszcze w żadnym patchu - wygląda niezwykle obiecująco.
    Zabieram się do testowania.
     
  3. Capricorn

    Capricorn 6 kwietnia

    Po odwiedzeniu linka zobaczyłem taki oto komunikat.

    you do not have permission to access this page

    Pobierał ktoś już ten patch?

    Gdyby ktoś był tak miły i wgrał ten patch na jakiś hosting i dał linka - byłbym bardzo wdzięczny.
     
  4. laskuna

    laskuna Ten, o Którym mówią Księgi

    Ale to nielegalne :p

    Jak wyżej. Wszelkie pacze z HoI3 dostępne są na forum Paradoxu (po wcześniejszej rejestracji gry). Z tego względu nie umieszczamy ich na naszym forum.
    Więcej masz tutaj:
    http://forum.eufi.org/announcement.php?f=489
    Dżemik
     
  5. maks44444

    maks44444 Zbanowany

    Może ktoś skopiować treść changelog to chyba jest legalne :)
     
  6. Walker

    Walker Ten, o Którym mówią Księgi

    Johan prosił o nie rozpowszechnianie patcha w internecie. Same beta testy są otwarte dla wszystkich zainteresowanych posiadaczy HOI3, więc informacji o nich nie ma co ukrywać. Fakt, że patch jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników, więc podałem link do strony dostępnej tylko dla nich.

    Linki do pełnego changelogu są już na eufi [post=601081]tutaj[/post] i w kolejnych dwóch postach.

    A wrażenia po 5 minutach "betatestów" - pogoda wydaje się pracować jak należy, bardzo miłe są usprawnienia interfejsu (rozdzielenie informacji o przybyciu jednostek lądowych/morskich/powietrznych, pasek postępu produkcji, poprawki w interfejsie technologii), gra przyspieszyła, pojawił się też dziwny bug - żadna rzeka nie jest widoczna na mapie
     
  7. Pavlo

    Pavlo User

    Hmmm totalnie coś pozmieniali z produkcją kasy... Teraz pieniądz idzie praktycznie tylko z handlu - z IC są jakieś nędzne procenty (IC to money 0,05 !!!)
    Z produkcji dóbr nie ma już w ogóle pieniędzy. Zacząłem grać Niemcami i ciężko jest wyjść na plus...
     
  8. Zamiela

    Zamiela Aktywny User

    Wiecie czy jest on kompatybilny z wersją PL?
     
  9. Aleale2

    Aleale2 Ten, o Którym mówią Księgi

    I co w koncu cos lepiej chodzi bo co było przedtem to zal
     
  10. Walker

    Walker Ten, o Którym mówią Księgi

    Produkcja pieniędzy zależy teraz wyłącznie od IC państwa

    Nie (tj. można zainstalować betę 1.3 na wersji od cenegi, ale trzeba grać po angielsku)

    Jeśli chodzi o optymalizację, przed 1939 gra działa przyzwoicie (u mnie 6 sekund na dobę), po 1939 nie sprawdzałem.

    Zmieniono kolorystykę mapy - jest bardziej wyraźna i jaskrawa, przez to imo brzydsza, ale czytelniejsza
     
  11. Krisus1

    Krisus1 Ten, o Którym mówią Księgi

    Można grać również po polsku, tylko trzeba sobie parę zmian w lokalizacji zrobić starym sposobem: porównaj i zmień, oraz przetłumaczyć plik v3.csv.
    Natomiast nie wiem czy jest sens gry bez tych rzek.
     
  12. laskuna

    laskuna Ten, o Którym mówią Księgi

    Skoro to beta to napiszcie DRUKOWANYMI że społeczność chce widzieć rzeki :D.
     
  13. Kisame

    Kisame User

    Jeżeli mówicie, że szybciej chodzi to się pokuszę o ściągnięcie patcha i pogranie bo póki co ze smutku grałem w total wara będąc zawiedzionym, że gra była taka niedopracowana.:(
     
  14. Forever

    Forever Znany Wszystkim

    Po wgraniu nowego patcha przestaje działać DiDay's mod a po wgraniu moda poraz drugi przy próbie wybrania nowych technologi gra się wywala ;-(

    Ciekawe czy z innymi Modami jest tak samo

    Swoją drogą strasznie upierdliwe jest to że instalacja moda polega na zastępowaniu orginalnych plików z grą mogli by zrobić katalog Na mody i podmapować grę tak żeby pobierała z stamtąd potrzebne pliki
     
  15. laskuna

    laskuna Ten, o Którym mówią Księgi

    Taki katalog tam jest, ale na razie żaden z modów go nie wykorzystuje. Mam nadzieję że nowa mapa i nowe nację staną się tak jakby częścią gry, i wszystkie mody będą do nich dostosowane. Z DD chyba czekają na oficjalny 1.3 z dostosowaniem.
     
  16. Krisus1

    Krisus1 Ten, o Którym mówią Księgi

    Jeszcze nie widziałem złożonego moda, który pasowałby po nowym patchu bez dodstosowujących zmian. To jest oczywiste - żaden moder nie jest w stanie przewidzieć które pliki zostaną zmienienione.
     
  17. Forever

    Forever Znany Wszystkim

    Wiem ale IMO to wina Paradoxu bo gdyby zrobili grę w taki sposób że mody można by "Wybierać" i gra by "Sięgała" po te wybrane to by takich problemów nie było no ale to już bardziej się nadaje do działu "co bym chciał zobaczyć" ;-)
     
  18. Walker

    Walker Ten, o Którym mówią Księgi

    Tak, bo modlauncher to tylko taki żart...
     
  19. Krisus1

    Krisus1 Ten, o Którym mówią Księgi

    Nie do końca, bo jeśli w patchu zmieniane są główne zasady mechaniki gry (tak jak teraz: obliczanie pogody, zaopatrzenia itd.), to separacja moda nic nie pomoże. Mod w oddzielnym katalogu daje taki plus, że można w niego grać nie zmieniając plików podstawowych i w każdej chwili wrócić do "gołej" gry bez potrzeby robienia osobnej kopii. Osobiście to wolę sobie zawsze zrobić kopię całej gry pod moda, miejsce na dysku zawsze się znajdzie.
    Reasumując: rozbudowany mod musi być zawsze stworzony pod konkretną wersję gry.
     
  20. FaceMob

    FaceMob Znany Wszystkim

    A czy Johan mówił kiedy wstępnie wyjdzie patch 1.3 po beta testach?
     
  21. Walker

    Walker Ten, o Którym mówią Księgi

    Była mowa o "początku listopada", ale to pewnie zależy od liczby bugów odkrytych w testach
     
  22. Forever

    Forever Znany Wszystkim

    no to jak zawsze 2 rzeczy poprawili a cztery zepsuli ;-(
    Po wgraniu patcha i na nowej grze komp walczy brygadami (nie formuje ich w dywizje) w związku z tym ma ich całe mrowie i przebijanie się przez nie jest strasznie upierdliwe (Francja w 1939 ma 1700 brygad i nasycenie oficerami 29%)

    Lamy a nie programiści ;-(
     
  23. Tom Funki

    Tom Funki Ten, o Którym mówią Księgi

    Witam, wszystkich czekających na najbliższy patch 1.3 i następne spolszczone miejmy nadzieję przez Cenegę. Chciałbym jako ciekawostkę przedstawić informację na stronie Cenegi.

    "Cenega Poland – pełna jasność w kwestii patchy do gier!
    2009-10-30 12:50
    Z przyjemnością informujemy, iż wsłuchując się w głos naszych klientów, poczyniliśmy kolejny krok na polu doskonalenia świadczonych przez firmę usług. Najnowszą inicjatywą jest tzw. „Lista uaktualnień”, dzięki której w prosty i łatwy sposób dowiecie się jakie patche aktualnie są w przygotowaniu, jaki jest ich status, kiedy można spodziewać się ich premiery. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pod ten adres (lub ze strony głównej www.cenega.pl dział „Pomoc”) Dodatkowo, tabela będzie aktualizowana co tydzień (wtorek), także na bieżąco będzie można śledzić zmiany.

    „Zawsze staramy się maksymalnie wsłuchiwać w głosy klientów i dzięki nim dostrzegliśmy, iż kwestia patchy jest bardzo istotna. Stąd też oddajemy w Wasze ręce narzędzie dzięki któremu ta procedura będzie transparentna. Mamy szczerą nadzieję iż znajdzie ona uznanie wśród graczy i okaże się ona przydatna wszystkim tym, którzy będą chcieli się dowiedzieć kiedy będzie można spodziewać się łatki do danego tytułu”- powiedział Konrad Rawiński, PR manager Cenega Poland." Treść jest tu http://cenega.pl/?ID=6698 ,a tabelka tu http://cenega.pl/tabela_patch/tabela.php . Tak więc oczekiwanie na spolszczenie patchy od cenegi stało się łatwiejsze i mniej stresujace.
     
  24. Walker

    Walker Ten, o Którym mówią Księgi

    Pojawiła się nowa wersja bety 1.3

    Link

    Changelog

    Naprawiono m.in bug z znikającymi rzekami ;)

    Patch należy instalować na wersji 1.2 i brak jest gwarancji kompatybilności z poprzednimi wersjami
     
  25. Reksio Morderca

    Reksio Morderca Znany Wszystkim


    Czy ktoś wie gdzie można zmodyfikować przelicznik IC/kasa ? Teraz to jest zwyczajny bug. Gram Niemcami, nie mam kasy, nie mam jej od kogo kupić, bo nikt nie chce sprzedać a nawet jak zawrze umowę to zrywa bardzo szybko z wiadomych względów (brak $). Efekt jest taki że praktycznie cały czas jestem pod kreską.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie